Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

15.11.2022 o 17:31 hod.

Mgr.

Peter Pčolinský

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.11.2022 17:31 - 17:31 hod.

Peter Pčolinský
S ďalšou faktickou poznámkou pán poslanec Svrček.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.11.2022 15:55 - 15:55 hod.

Peter Pčolinský
S ďalšou faktickou pán poslanec Pročko. Nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.10.2022 16:10 - 16:10 hod.

Peter Pčolinský
Ďakujem pekne. S jednou faktickou pán poslanec Pročko. Nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 19.10.2022 18:25 - 18:29 hod.

Peter Pčolinský
Pán poslanec Pročko, poprosím vás, nevyrušovať v sále. (Krátka pauza do príchodu ministra.)
Nech sa páči, pán minister, máte slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 19.10.2022 18:25 - 18:25 hod.

Peter Pčolinský
Ďakujem pekne. Len veľmi stručne. Kolegovia, kolegyne, chcem vám poďakovať za podporu v tejto voľbe, aj koaličným poslancom, aj opozičným poslancom. A viete veľmi dobre, že u mňa máte "dvere otvorené". Čiže budem sa snažiť pristupovať k vedeniu schôdzi rovnako aj na jednej strane, aj na druhej strane.
Ďakujem pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

6.10.2022 16:31 - 16:31 hod.

Peter Pčolinský Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Juraj, hovoril si, že však Kučerka sa priznal. Áno. Kučerka sa priznal, napríklad sa priznal aj k tomu, že bývalý riaditeľ SIS ho uplácal, vďaka čomu bol bývalý riaditeľ SIS, len tak mimochodom môj brat, 6 mesiacov vo väzbe. A teraz ti prečítam zápisnicu z hlavného pojednávania Špecializovaného trestného súdu, výpoveď Kučerku.
Napadli mi aj myšlienky na samovraždu, jediné čo ma držalo pri živote bola myšlienka na moje deti a manželku, dňa 13. 4. 2021 som bol predvedený na NAKA na výsluch ako svedok v inej trestnej veci. Vypočúval ma vyšetrovateľ Patka, moju eskortu z ústavu na výkon väzby realizovali dvaja operatívni pracovníci, kde mali kancelárie operatívni pracovníci, druhé operatívne oddelenie odboru Bratislava, počas výsluchu na mňa Staž a Patka ziapali, že keď chcem ísť za deťmi, mám hovoriť čo treba a čítali mi nejakú zápisnicu s tým, aby som potvrdil to, čo je uvedené v tej zápisnici. Staž pri tom búchal päsťou do stola, ja som to odmietol, čo ich rozčúlilo. Dokola na mňa tlačili, aby som s nimi spolupracoval, inak padnú dohody, ktoré mám s doktorom Kyselom a nedostanem sa tak ľahko von. Pod ich nátlakom som podpísal nejakú zápisnicu, ktorú mi vyšetrovateľ Patka ani nedal prečítať. Po tomto výsluchu som bol úplne nervovo vyčerpaný, nakoľko som si pred tým dal Neurol a vôbec som si nepamätal, čo som vypovedal. Môj psychický stav sa následne veľmi zhoršil, ako som už spomínal, krátko na to som musel byť urgentne hospitalizovaný na psychiatrii. Napriek tomu, že som bol psychicky na dne, vyšetrovateľ Patka za mnou dňa 26. 4. 2021 prišiel do nemocnice pre obvinených a doručil mi predvolanie na ďalší výsluch, termín 6. 5. 2021. Povedal mi, že ho posiela doktor Kysel, aby zistil či budem alebo nebudem v danej veci vypovedať ako svedok. Inak zváži moje prepustenie z väzby. Patka sa spýtal či som chcel spáchať samovraždu, či mi nešibe, veď mám deti a keď budem spolupracovať, budem môcť ísť za nimi. Z psychiatrického oddelenia ma prepustili 5. 5. 20...
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 22.9.2022 15:40 - 15:55 hod.

Peter Pčolinský
Overil som si to na... psst (ruch v sále), overoval som si to na organizačnom odbore, čiže odhlasovali sme dnes na obed to, že hlasovania, ktoré mali byť o jedenástej dnes, sa budú hlasovať v utorok o jedenástej, ale všetko, čo sa do zajtra do 11.00 prerokuje, tak hlasuje sa zajtra 11.00. Čiže dnes a zajtra doobeda, čo sa prerokuje, tak sa zajtra hlasuje. Tak? (Reakcie z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 22.9.2022 15:40 - 15:55 hod.

Peter Pčolinský
Pán predsedajúci, prosím vás len upresniť informáciu, po prerokovaní prvého čítania hlasuje sa ihneď alebo o sedemnástej? A ak chcete, ja môžem odpovedať aj kolegovi Šeligovi, lebo zjavne asi nedával pozor počas hlasovania o dvanástej. (Reakcie z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 25.5.2022 11:15 - 11:15 hod.

Peter Pčolinský
Pán predseda, nakoľko ste podali procedurálny návrh, aby sa skrátila obedná prestávka o hodinu, tak podľa mňa tu zbytočne špekulujeme. Jednoducho treba o tom hlasovať, nič iné.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 6.5.2022 11:08 - 11:08 hod.

Peter Pčolinský Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán predseda, podávam procedurálny návrh, aby sa o tlači 972 hlasovalo v utorok o 11.00, 10. 5., dajte, prosím, o tom hlasovať.

Kollár Boris, predseda NR SR
Dávam o tomto hlasovať.
Prezentujme sa a hlasujme.
Pán kolega, o procedurálnom návrhu môžem dať hlasovať kedykoľvek, keď to pomáha veci, môžete sa sťažovať na lampárni.
Hlasujeme o tomto pozmeňujúcom návrhu pána poslanca Pčolinského.
(Hlasovanie.) Prítomných 116 poslancov, za 91, proti 13, zdržalo sa 10, nehlasovali 2.
Uvedený návrh sme schválili. O tomto návrhu zákona budeme hlasovať v utorok, pán kolega.
Vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, predtým ako budeme pokračovať v prerušenom rokovaní hlasovaním, dovoľte mi na balkóne rokovacej sály privítať predsedu Ukrajinsko-slovenskej skupiny priateľstva s delegáciou, takže vítam pána Anatolija Kosťucha a jeho delegáciu.
(Potlesk.)
=======
Skryt prepis