Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.5.2021 o 17:20 hod.

MUDr.

Jozef Valocký

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 17:20 - 17:22 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne pán podpredseda. Pani ministerka, už som myslel, že budete reagovať trochu inak, povedali ste tu mnoho ale dávali ste si pozor lebo ste hovorili, že podozriví. Áno, čo ste vymenovali tých ľudí podozriví. A v podstate ja ako neznalý práva vám to neberiem, je podozrivý budem mať niekto súd a potom asi alebo bude alebo nebude odsúdený. Ale mňa zaujíma iné, prečo vám zomierajú v týchto preventívnych väzbách ľudia, teraz povedal pán predseda pán poslanec Fico, že opäť sa niekto pokúsil nezapamätal som si to meno o nejakú samovraždu. Toto, toto nás zaujíma. A veľmi správne ste hovorili, že podozriví sú ale pravdou je pani ministerka, vaša sestra bola odsúdená či už rozkazom alebo nejakým právnym týmto nerozumiem tomu. Pravdou je, že ste zobrali úver teda nejaká spoločnosť, ktorej ste pravdepodobne majiteľkou alebo váš brat ste zobrali úver, sfalšovali zápisnice a podpísali ľudí. To je pravda. Čo sa týka súdnej mapy by som sa vás chcel spýtať pani ministerka, rozumiem aj tomu, že chcete znížiť počet súdov ale je pravdou to čo hovoria aj sudcovia aj verejnosť, že vy chcete zrušiť Krajský súd v Bratislave a údajne, údajne len preto, že sú v Bratislave sudcovia nejako skorumpovaní? A že ten krajský súd má ísť do Trnavy, je to pravda? Keby ste mi nato mohli odpovedať. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 15:05 - 15:07 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne pán podpredseda. Pán poslanec, tak som zhodnotil, trošku tak psychologicky a lekársky váš prejav. Ak ste si to písal sám, tak nemám k tomu čo dodať. Ak vám to napísala pani ministerka Kolíková, tak je to typický útočný, útočný prejav na, na ktorú ju, na ktorú ju upozorňovali ešte v minulom vstupe.
Ja by som sa len chcel spýtať, keď ste hovorili o tom, že chyťte zlodeja, nespomenuli ste pána Kisku. Chcel by som sa spýtať ešte pán kolega. Ja vám aj verím, aj verím reforme, aj verím týmto veciam, ktoré sú nachystané a pripravené na ministerstve spravodlivosti, ale nemôžem veriť tomu, že z tých 100-tisíc alebo 500-tisíc alebo 50-tisíc právnikov nemôže to robiť nikto iný, len Kolíková. Keby som sa vás spýtal, že či to môže robiť napríklad pán Šeliga, kolega, ale len príkladujem, tak asi mi odpoviete, že nie. Prečo si myslíte, že jeden jediný právnik z päťmiliónového štátu môže len ten robiť alebo byť ministrom tohoto rezortu. Lebo tak mi to pripadalo, presne čo ste hovoril. Iné mi z tohoto nevychádza.
Však už ste sa rozbili sami. Už ste pichli nôž do chrbta Matovičovi a stále ste len najlepší a najlepší a najlepší, a jedine Kolíková. No prečo to nemôže byť napríklad Šeliga. Prepáčte pán Šeliga, že vás, že beriem vaše meno, ale mne to tak pripadá.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 14:18 - 14:18 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pani ministerka ja by som sa nevenoval vašim kauzám firiem, pretože nie som právnik, som lekár, ja by som sa venoval k smrti advokáta Krivočenka a opäť si myslím, že zavádzate vo vašich tvrdeniach a pokúsim sa vám vysvetliť, že prečo. Vy veľmi dobre musíte vedieť, že väzenská nemocnica v Trenčíne nie prispôsobená ani personálne ani prístrojovo na liečbu COVID-u. vy veľmi dobre viete, že COVID nie je za 20 sekúnd a veľmi dobre viete alebo mali by ste vedieť, alebo mali by vám vaši poradcovia povedať, že keď niekto mal ochorenie COVID ako bol ten advokát Krivočenko, nemal čo robiť vo väzenskej nemocnici a mal byť byť dávnejšie pred tým hospitalizovaný v niektorom zariadený, ktorý je na to určené. Ale pani ministerka, to je taká vaša povahová vlastnosť, vy za nič nemôžete, môže za to ten operátor na operačnom stredisku. Nakoniec môže za to Marek Krajčí, pretože nezabezpečil lôžka a prístroje na liečenie a môžem vám povedať, že vôbec sme nemali takú informáciu na zdravotníckom výbore, že by nebolo, že b niekto nedostal prístroj ktorý by ho mal dostať. Ale myslím si pani ministerka že tak ako nemal ani generál Lučanský ležať v tejto väzenskej nemocnici po tak ťažkej operácií. Tento pacient Krivočenka mal byť prevezený dávnejšie pred tým. Čiže pani ministerka mala by ste sa skutočne zamyslieť a myslím si, že máte istú mieru zodpovednosti za ..
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.5.2021 17:38 - 17:40 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Áno. Pán poslanec Šefčík, niektorí vaši poslanci vám ďakovali za váš príspevok. Ja by som chcel povedať, že ja som prišiel asi v polovicu vášho vystúpenia. Mňa uráža, keď ste povedal, že voľakedy kto skončil vysokú školu, bol, že váš otecko, ešte ste ho aj zneužil, že nemohol ísť na vysokú školu, lebo tam boli politické predmety. Prosím vás, v minulosti vysoké školy boli kvalitné, boli humanitné vedy, boli technické vedy, boli prírodné vedy atď. a mňa uráža, uráža aj desaťtisíce a státisíce ľudí na Slovensku, že vy si dovolíte povedať, že kto má vysokú školu v minulosti, je obyčajný chrapúň alebo nevzdelanec. Mne to, mne to trhá, trhá žily, toto čo hovoríte, pretože neviem, akú vy vysokú školu ste urobil, či nejakú plagiátorskú, ale nehodnoťte nás, pretože nemáte na to absolútne právo. Podľa mňa ste jeden analfabet, ktorý tu hovorí, že vysoké školy v minulosti za socializmu boli neadekvátne a my sme boli všetci hlupáci.
Hlupák ste vy!
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.4.2021 13:22 - 13:24 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Pán podpredseda Blanár, chcem ti poďakovať, že si sa dotkol COVID-u, čiže pandémie COVID, ktorá tu už rok pretrváva a táto vláda sa o nej vôbec nezmienila. Zodpovedný za nezvládnutie COVID-u je minister zdravotníctva, hlavný hygienik, pretože hlavný hygienik, hovorím to ľudovo preto, aby tomu občania rozumeli, my zo zákona máme hygienu na to, aby riešila takéto stavy. Očakával som, že skupina odborníkov, hovorím o medicínskych odborníkoch, nebude diskutovať o tom, či zatvoríme lanovku alebo obchod, ale bude diskutovať o tom, že nepočul som, žeby minister zdravotníctva spolu s odborníkmi napríklad predstavil liečebné štandardy u obvodných lekárov pri COVID-e, liečebné štandardy, napríklad čo urobil pán prednosta Török v Košiciach, neboli aplikované na celom Slovensku a hlavný hygienik s ministrom zdravotníctva len stáli pri Matovičovi a kyvkali hlavami.
Chcem preto vyzvať nového ministra, videl som, že už komisiu odborníkov trošku renovuje. Chcem ho vyzvať, aby okamžite zastavil nezmyselné testovanie antigénovými testami, aby sa nepodieľal nový minister na tejto lumpárni a neprikyvkával hlavou predsedovi vlády a podieľal sa na tomto špinavom kšefte.
Ďalej chcem, aby minister zdravotníctva a vyzývam ho, okamžite nastolil režim v nemocniciach, aby boli liečení aj iní pacienti, nielen s COVID-om. A chcem, aby ministerstvo zdravotníctva zaujalo spolu s hygienou a hlavným hygienikom svoje stanoviská a nepočúvali teraz nejakého predsedu vlády, ktorý môže rozumieť iným veciam, ale nie týmto.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.12.2020 11:52 - 11:54 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Ja by som sa chcel vyjadriť a upriamiť trošku pozornosť koaličných poslancov na to, že mne celá, celý predkladaný tento zákon pripadá, ako keby my sme mali dôverovať vláde, ale vláda nedôveruje poslancom. Však aký je problém skutočne to odhlasovávať predtým a nie potom? Argument, že parlament sa nemusí zísť, lebo je pandémia, to môže byť argument aj taký, že ani vláda sa nemusí zísť, lebo budú, lebo budú v karanténe.
Ja som si vážil poslanca Dostála v jeho názoroch z minulosti o legislatíve, o zrýchlených konaniach a tak ďalej, ale nerozumiem jeho argumentácii, že toto je, takto nejako sme sa koalícia dokázali dohodnúť.
Pred hodinou asi mal Richard Sulík, podpredseda vlády, tlačovku, kde deklaroval, ako klame premiér Matovič. Pozrite si túto tlačovku a na základe toho budete veľmi rozmýšľať. Tu nejde o to, že vláda aby nemala túto zbraň v rukách, nech ju má, ale aby ju nemal skutočne Matovič v rukách, lebo v rukách Matoviča toto sa veľmi rýchlo môže zmeniť na niečo iné. Tu je problém.
A ešte by som chcel pána Dostála upriamiť, ale asi nestihnem, všimnite si, že ten dodatočný súhlas sa môže dávať nadpolovičnou jednoduchou väčšinou. Asi vy už v tej vláde nebudete, keď sa toto bude schvaľovať, myslím si... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.10.2020 18:11 - 18:12 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Ja by som sa chcel spýtať, pán spravodajca, čo vám robí problém hlasovať zajtra? Pán spravodajca? (Reakcia z pléna.) Čo robí problém hlasovať zajtra, je..., je o 11.00 hod.? Je to taký neskutočný problém? Už traumatizujeme spoločnosť asi dva mesiace... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Šeliga, Juraj, podpredseda NR SR
Pán, pán Valocký...

Valocký, Jozef, poslanec NR SR
Áno? (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Šeliga, Juraj, podpredseda NR SR
... mali by ste reagovať na pani navrhovateľku...

Valocký, Jozef, poslanec NR SR
Však reagujem na pani predkladateľku... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Šeliga, Juraj, podpredseda NR SR
Adresujete to pánovi spravodajcovi.

Valocký, Jozef, poslanec NR SR
Dobre. Tak, pardon.
Pani predkladateľka, v čom je problém, aby sme hlasovali zajtra o 11.00 hod.? Povedzte mi, v počtoch alebo v taktike hlasovania, v čom je problém, však si to kľudne prečítame a zajtra o 11.00 hod. povedzte, že za to hlasujeme, a žiadny problém nie je. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.10.2020 17:35 - 17:37 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predseda, za slovo. Ja som už v tomto parlamente dlho, dlhšiu dobu a jediná strana, ktorá pred voľbami deklarovala, že je pre zákaz interrupcií, bolo Kotlebove ĽSNS. Nepamätám si a neviem o tom za rôzne volebné obdobia, že by Matovič mal v programe zákaz interrupcií, a poviem, prečo to hovorím. Preto, lebo, myslím si, že toto je prvý krok kádehákov z OĽANA k zákazu interrupcií.
Druhá vec, podporujeme pani predsedníčku Cigánikovú v tom, že medikamentózna interrupcia, keď sa už žena rozhodla pri zachovaní všetkých zákonných noriem, ktoré sú na to potrebné, medikamentózna liečba je vedená v mnohých európskych krajinách. Neviem, prečo sa tomuto bránime. Ja osobne ako lekár budem hlasovať za medikamentóznu interrupciu.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.10.2020 13:29 - 13:31 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predseda.
Pán Dostál, tiež som prekvapený, ako zjemňujete rétoriku, pretože boli sme zvyknutí u vás, že keď sa robili skrátené konanie, ste bol významný a hlasný kritik. Na druhej strane musím s vami aj trošku súhlasiť v tom, čo ste povedali. Minister sa nám stratil v lete na niekoľko týždňov. Nebolo ho vidieť ani počuť. Hlavný hygienik vydával rozhodnutia pravdepodobne protiprávne a teraz tu máme sedieť a riešiť zrýchlené konanie, kde ohrozujeme práva ľudí, občanov.
Dnes na zdravotníckom výbore sme sa dozvedeli to, čo povedal aj pán predseda parlamentu, že minister je ochotný stiahnuť niektoré ustanovenia tohoto zákona. Tak potom načo ich tam vôbec dával?
Ja sa čudujem hlavnému hygienikovi, tak ako som povedal na zdravotníckom výbore, že vôbec toto si nechá na hlavu všetko navešať, pretože on bude zodpovedný potom za riešenie týchto problémov. Aj doteraz, veď neni žiadny problém prijať nejaké uznesenia alebo nejaké opatrenia. Rozhodne vláda, dá vyhlášku a všetko platí. Neviem, načo ideme takto rýchlo a zbytočne do obmedzovania ľudských práv. A sú tam mnoho, a teda viacero nezmyslov v tomto zákone, o ktorom by bolo potrebné dlhšie diskutovať.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2020 22:38 - 22:40 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Ja by som chcel poďakovať pánovi poslancovi Kamenickému, že presne vyšpecifikoval isté ekonomické súvislosti. A som aj rád, že spomenul ministra Krajčího.
Minister Krajčí ako najbližší pobočník premiéra Matoviča tu nie je, nepovedal ani slovo a viem, že, a som presvedčený o tom, že minister Krajčí, asi vstúpil Duch Svätý do neho a na základe toho odvolal najlepších riaditeľov nemocníc na Slovensku. Na to minister Krajčí povedal, že on odvolal preto, lebo neboli ekonomické výsledky.
Tak vám poviem, vážení páni poslanci z koalície, nemocnica Nitra skončila asi plus 6, 7, 8 alebo 9 mil. keš, keš, keš na účte, a pán minister Krajčí asi pod Duchom Svätým ju odvolal ako prvú.
Pýtam sa, ako minister Krajčí chce riešiť zdravotníctvo napriek tomu, že sľubuje po nemocniciach, že všade postaví novú nemocnicu? Kde postavíte novú nemocnicu, keď pán poslanec Kamenický vám povedal jasne, že v tých finančných otázkach všetkých vás Matovič klame.
Ja sa nechcem dotknúť poslancov koalície, pretože sú medzi nimi aj tí, ktorí rozmýšľajú, a tí, ktorí nerozmýšľajú, sa budeme pýtať o rok, ako to dopadlo.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis