Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

30.9.2021 o 18:43 hod.

MUDr.

Jozef Valocký

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.9.2021 18:43 - 18:45 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pán predseda. Pán Baránik, keď chcem byť slušný k vám aj vzhľadom na to, že ste dlhodobejší poslanec ale aj vzhľadom na vek. Kýval ste na mňa rukou, že pán doktor atď. medicíny, u nás v medicíne to funguje tak, že keď nerobíš päť rokov doktora padajú ti atestácie keďže si taxikár a musíš si tieto atestácie robiť znova. Neviem ako to funguje v práve, pravdepodobne keď si taxikár 20 rokov a po 21 roku si asi najlepší právnik. Ale druhá vec, aby som vás neurážal. A budem sa obracať na občanov Slovenskej republiky lebo vidím, že v tejto snemovni to už nemá zmysel sa obracať na poslancov. Povedali ste, že generálny prokurátor sa musí chovať nie správať, ale chovať ako prasatá a husi, nie správať tak ako je všeobecná predstava obžalobou prekontrolovateľnou súdov. Pýtam sa pán poslanec Baránik, keďže čurillovská mafia bola poslaná do basy preventívnej basy zatiaľ sú nevinní ale bola poslaná generálnym prokurátorom alebo súdom. Keďže súdom bol poslaný aj bývalý prezident Milan Lučanský, tak súdom boli aj títo. Čiže kritizujete aj, aj rozhodnutie súdu? Kauza Vietnamec som chcel diskutovať ale povedal to môj kolega Marián Saloň a chcel by som len občanom Slovenskej republiky odkázať, sledujte občania čo sa tu deje a čo za expertov právnych máme v tejto snemovni. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.9.2021 16:11 - 16:13 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pán podpredseda, som tak zhrozený, že už som rozmýšľal, či vôbec vystúpim. Vážení kolegovia a kolegyne ja okrem pána poslanca Petra Polláka, som nepočul jednu otázku alebo jednu nejakú pripomienku ku správe pána generálneho prokurátora, ktorú tu teraz prejednávame. To je prvá vec. Druhá vec. Celé toto divadlo, ktoré tu prebieha a generálny prokurátor sa musí na nás a teda poviem na túto snemovňu takto pozerať a trávi tu čas, veď to je kolegyne a kolegovia jedna veľká hanba. Druhé čo mi tu z toho vyplýva z tejto rozpravy, že všetci kto pracovali za vlády SMER-u, ľudia by mali byť strčení do basy, prokurátor ich nesmie oslobodiť súd ich nesmie oslobodiť. Uvedomujete si, že keby ten tento prokurátor generálny nezastával princípy právneho štátu, tak toto je prevrat vážení kolegovia, veď si to už konečne a to prídete o dva roky opäť? Budeme zatvárať vás? Veď to nemôže takto fungovať. Pán generálny prokurátor som lekár, nie som právnik, ani taxikár, chcem sa vám ospravedlniť skutočne za túto snemovňu, za túto diskusiu, ktorá už nemá s vašou správou nič spoločné a aby tu kolegovia hovorili o nejakých, kto bol právom a neprávom katastrofa, obdivujem vás, že toto vôbec vydržíte. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.9.2021 18:57 - 18:59 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Áno, ďakujem pekne, pán podpredseda.
Keďže som, pán Dostál, pán poslanec Dostál, keďže som lekár a nevyznám sa v práve a nerozumiem ani paragrafom, ale keď počúvam túto debatu, mne vyplýva z toho, že ako keby koalícia a poslanci koalície, teraz to hovorím vo všeobecnosti, mali niečo proti generálnemu prokurátorovi. Tak sa vás pýtam, pán poslanec Dostál, čo zlé urobil generálny prokurátor, že takto tu naňho v podstate útočíte. Lebo nerozumiem, čo zlé urobil. Podľa môjho názoru stráži zákonnosť. Alebo je to, pán Dostál, preto, že sa objavili nezákonnosti špeciálnej prokuratúry spolu s policajtami a on zasiahol?
Druhú otázku by som mal na vás, pán Dostál. Nechcete náhodou, aby generálny prokurátor Žilinka zmizol a mohol tam ísť Daniel Lipšic? A ak, ďalšiu otázku mám, ak sa vám to nepodarí, tak predpokladám, že prídete s návrhom odčlenenia špeciálnej prokuratúry na samostatnú jednotku, kde už na nich nikto nemôže dávať pozor.
Ďakujem. Čakám na odpoveď.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.9.2021 17:02 - 17:04 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Viete, už asi pol hodinu, teda ďakujem pánovi podpredsedovi Blanárovi za príspevok, ale už asi pol hodinu alebo hodinu tu debatujeme o tom, či minister Sulík odišiel, neodišiel, čo povedal, nepovedal. Ja ako občan Slovenskej republiky a občanov, ktorí nás sledujú, vôbec nezaujíma megawatthodina, nemegawatthodina, koľko stála hodina, koľko bude stáť hodinu. Veď na to potreboval pán minister Sulík asi 30 sekúnd alebo jednu minútu, aby povedal, vážení občania Slovenskej republiky, tak ako tu stojím minister hospodárstva, vám garantujem, že nebudete platiť za elektriku viacej. A nás občanov vôbec nezaujíma, že akým spôsobom, či je 60 na 40, 40 na 60 a podobne. A ešte by mal povedať, že keďže sme minuli desiatky a stovky miliónov euro na rôzne aktivity v oblasti zdravotníctva nezmyselné, tak nájdem peniaze ja ako minister hospodárstva na to, vážení občania, aby ste vy neplatili viacej za elektrickú energiu. To je celé. Ja už nepotrebujem počúvať ho teraz 20 minút, 40. Ja ako občan slovenskej republiky sa chcem dozvedieť, či budem platiť za elektriku viac alebo nebudem platiť viac. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 12:03 - 12:05 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Áno, ďakujem pekne. Pán poslanec Svrček, ja ako opozičný poslanec musím ti poďakovať. Skutočne toto bol, toto bol príspevok k tomuto zákonu, k tomu zákonu, ako je predložený, bol argumentačný, vyvrátil, vyvrátil mnohé veci v tomto zákone. A nikto ma nemôže upodozrievať, ja som zaočkovaný, dvakrát, a tento zákon, ktorý sa predkladá, ktorý teda minister predkladá, je veľmi zlý. Veľmi zlý, pretože napríklad čo sa myslí pod pojmom prevádzka. Budú to malé potraviny o dvoch ľuďoch? Bude to štadión? Bude to nemocnica? Bude to, ja neviem, podujatie? Alebo tento zákon má slúžiť na to, aby sa ľudia nemohli zhromažďovať a prejavovať svoje názory tejto vláde?
Pán minister tu tak bezducho sedí, rozprávajte si, poslanci, asi, čo chcete a veľmi dobre vie ako lekár, keby som mu dal otázku ministrovi, pán minister, mám dve vakcíny. Myslíte si, že mám protilátky? Prečo nevyšetrujeme protilátky? Prečo nezahŕňame do očkovania aj tých, ktorí prekonali COVID? Veď sú tu lekári v tomto pléne. Každý vie, o čom hovorím. Keby sa stanovili štandardy protilátok, vyšetriť a možnože by sme mali 2,5 milióna ľudí s protilátkami. Len plníte, pán minister plní politické príkazy, aby Mikas sa mohol postaviť vedľa Matoviča a trepať tam tie nezmysly. Ráno vydá vyhlášku a večer ju zruší. To je celé.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 17:19 - 17:21 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán podpredseda, veľmi správne si urobil, že si vrátil tému tohoto rokovania, pretože je tu téma odvolanie ministra vnútra. Nemôžeme ti vytknúť a je to už u teba tradičné, že kultivovaným spôsobom, bez vulgarizmov a bez iných rečí si predniesol tento svoj príhovor, napriek tomu okamžite sa na teba vzniesli podozrenia, okamžite na teba útočili a okamžite to, čo je typické pre túto koalíciu, okamžite ti bude alebo má klopať podľa poslanca Polláka NAKA.
Chcem sa spýtať ale pána ministra, aj keď teda reagujem na tvoj príspevok, v každom americkom filme, ak je podozrenie na prešľap policajtov, tak sú postavení dočasne mimo službu. Či pán minister dočasne, teda prostredníctvom policajného prezidenta postavil týchto policajtov, vyšetrovateľov, ktorí sú uvádzaní v správe SIS, či ich, či im pozastavil činnosť služby, a ak budú nevinní, nech sa páči, nech sa vrátia. A to sa týka aj prokurátorov.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 17:20 - 17:22 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Pani ministerka, už som myslel, že budete reagovať trochu inak, povedali ste tu mnoho, ale dávali ste si pozor, lebo ste hovorili, že podozriví. Áno, čo ste vymenovali tých ľudí, podozriví. A v podstate ja ako neznalý práva vám to neberiem, je podozrivý, bude mať niekto súd a potom asi alebo bude, alebo nebude odsúdený.
Ale mňa zaujíma iné. Prečo vám zomierajú v týchto preventívnych väzbách ľudia? Teraz povedal pán predseda, pán poslanec Fico, že opäť sa niekto pokúsil, nezapamätal som si to meno, o nejakú samovraždu. Toto, toto nás zaujíma.
A veľmi správne ste hovorili, že podozriví sú, ale pravdou je, pani ministerka, vaša sestra bola odsúdená či už rozkazom, alebo nejakým právnym týmto, nerozumiem tomu. Pravdou je, že ste zobrali úver, teda nejaká spoločnosť, ktorej ste pravdepodobne majiteľkou alebo váš brat, ste zobrali úver, sfalšovali zápisnice a podpísali ľudí. To je pravda.
Čo sa týka súdnej mapy, by som sa vás chcel spýtať, pani ministerka, rozumiem aj tomu, že chcete znížiť počet súdov, ale je pravdou to, čo hovoria aj sudcovia, aj verejnosť, že vy chcete zrušiť Krajský súd v Bratislave a údajne, údajne len preto, že sú v Bratislave sudcovia nejako skorumpovaní? A že ten krajský súd má ísť do Trnavy, je to pravda? Keby ste mi na to mohli odpovedať.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 15:05 - 15:07 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Pán poslanec, tak som zhodnotil trošku tak psychologicky a lekársky váš prejav. Ak ste si to písal sám, tak nemám k tomu čo dodať. Ak vám to napísala pani ministerka Kolíková, tak je to typický útočný, útočný prejav na, na ktorú ju, na ktorú ju upozorňovali ešte v minulom vstupe.
Ja by som sa len chcel spýtať, keď ste hovorili o tom, že chyťte zlodeja, nespomenuli ste pána Kisku.
Chcel by som sa spýtať ešte, pán kolega. Ja vám aj verím, aj verím reforme, aj verím týmto veciam, ktoré sú nachystané a pripravené na ministerstve spravodlivosti, ale nemôžem veriť tomu, že z tých 100-tisíc alebo 500-tisíc, alebo 50-tisíc právnikov nemôže to robiť nikto iný, len Kolíková. Keby som sa vás spýtal, že či to môže robiť napríklad pán Šeliga, kolega, ale len príkladujem, tak asi mi odpoviete, že nie. Prečo si myslíte, že jeden jediný právnik z 5-miliónového štátu môže len ten robiť alebo byť ministrom tohoto rezortu? Lebo tak mi to pripadalo, presne, čo ste hovoril. Iné mi z tohoto nevychádza.
Však už ste sa rozbili sami. Už ste pichli nôž do chrbta Matovičovi a stále ste len najlepší a najlepší a najlepší, a jedine Kolíková. No prečo to nemôže byť napríklad Šeliga? Prepáčte, pán Šeliga, že vás, že beriem vaše meno, ale mne to tak pripadá.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 14:18 - 14:18 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Áno, ďakujem pekne. Pani ministerka, ja by som sa nevenoval vašim kauzám firiem, pretože nie som právnik, som lekár, ja by som sa venoval smrti advokáta Krivočenka a opäť si myslím, že zavádzate vo vašich tvrdeniach a pokúsim sa vám vysvetliť, že prečo.
Vy veľmi dobre musíte vedieť, že väzenská nemocnica v Trenčíne nie je prispôsobená ani personálne, ani prístrojovo na liečbu COVID-u. Vy veľmi dobre viete, že COVID nie je za 20 sekúnd, a veľmi dobre viete – alebo mali by ste vedieť, alebo mali by vám vaši poradcovia povedať –, že keď niekto mal ochorenie COVID, ako bol ten advokát Krivočenko, nemal čo robiť vo väzenskej nemocnici a mal byť dávnejšie pred tým hospitalizovaný v niektorom zariadení, ktoré je na to určené.
Ale, pani ministerka, to je taká vaša povahová vlastnosť, vy za nič nemôžete, môže za to ten operátor na operačnom stredisku. Nakoniec môže za to Marek Krajčí, pretože nezabezpečil lôžka a prístroje na liečenie. A môžem vám povedať, že vôbec sme nemali takú informáciu na zdravotníckom výbore, že by, že by nebolo, že by niekto nedostal prístroj, ktorý by ho mal dostať. Ale myslím si, pani ministerka, že tak ako nemal ani generál Lučanský ležať v tejto väzenskej nemocnici po tak ťažkej operácii, tento pacient Krivočenko mal byť prevezený dávnejšie pred tým.
Čiže, pani ministerka, mala by ste sa skutočne zamyslieť a myslím si, že máte istú mieru zodpovednosti za... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.5.2021 17:38 - 17:40 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Áno. Pán poslanec Šefčík, niektorí vaši poslanci vám ďakovali za váš príspevok. Ja by som chcel povedať, že ja som prišiel asi v polovici vášho vystúpenia. Mňa uráža, keď ste povedal, že voľakedy, kto skončil vysokú školu, bol, že váš otecko, ešte ste ho aj zneužil, že nemohol ísť na vysokú školu, lebo tam boli politické predmety. Prosím vás, v minulosti vysoké školy boli kvalitné, boli humanitné vedy, boli technické vedy, boli prírodné vedy a tak ďalej a mňa uráža, uráža aj desaťtisíce a státisíce ľudí na Slovensku, že vy si dovolíte povedať, že kto má vysokú školu v minulosti, je obyčajný chrapúň alebo nevzdelanec. Mne to, mne to trhá, trhá žily, toto, čo hovoríte, pretože neviem, akú vy vysokú školu ste urobil, či nejakú plagiátorskú, ale nehodnoťte nás, pretože nemáte na to absolútne právo. Podľa mňa ste jeden analfabet, ktorý tu hovorí, že vysoké školy v minulosti za socializmu boli neadekvátne a my sme boli všetci hlupáci. Hlupák ste vy!
Ďakujem pekne.
Skryt prepis