Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

15.11.2022 o 17:46 hod.

MUDr.

Jozef Valocký

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.11.2022 17:46 - 17:47 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda.
Pán poslanec Šefčík, som úprimne rád, že ste vystúpil a vlastne ste za ministra tu hovoril, čo sa týka o migrantoch, a vašu, vašu rozpravu by som rozdelil na dve časti. Tá o migrantoch bola kratšia, a hovorili ste o tých migrantoch, ktorí idú zo Sýrie atď. Ak sú to normálni migranti utekajúci pred vojnou, prečo nejdú normálnym prechodom? Však tie prechody, hraničné, sú otvorené. Veď tam nie je žiadny problém.
To druhé vystúpenie bolo vaše, že ste dourážal tu viacerých kolegov, vašich kolegov poslancov a na to by som povedal, pán poslanec, že je mi vás úprimne ľúto. Som lekár, ale žiadne lieky vám doporučovať nebudem, ale doporučil by som vám dnes večer, keď prídete domov, zapáľte si sviečku, pomodlite sa, pozrite sa do zrkadla a zamyslite sa nad sebou.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.11.2022 17:01 - 17:02 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne pán podpredseda. Pán poslanec Svrček, súhlasím minister tu mal byť ale v podstate načo by tu bol, však celá koalícia mu líže labu takže tomu ministrovi aspoň 99 % mu líže labu, takže on je jasne, že nebude, nebude odvolaný. Načo by tu on vysvetľoval komu čo. Po druhé, ja som len lekár takže asi som nevzdelaný, ja by som sa chcel a nech občania počujú v Sýrii je vojna, utekajú Sýrčania pred vojnou, som tam utekám asi do najbližšej krajiny kde nehádžu bomby. Tam zostanem a čakám kým tá vojna skončí. To dáva logiku. Nechcem ísť do vedľajšej krajiny chcem ísť do Európy, prídem do Európy do prvej krajiny kde som sa doplavil a asi požiadam o azyl lebo nechcem, aby ma bombardovali. Všimnite si, že tí chlapov čo tu je 99, 9 sú to chlapi, kde sú tie ženy a deti čo ich tam bombardujú. Teraz už je otázkou už je ospravedlnenie, oni idú urobiť ekonomické zázemie, aké ekonomické keď im tie deti pozabíjajú s tými ženami. Tak čo je to za migrantov teda. Sú to vojnoví migranti alebo ekonomickí migranti. Keď sú ekonomickí nech si u nás požiadajú o azyl ale oni si ešte budú vyberať len do Švajčiarska ich treba pustiť všetkých. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

11.11.2022 12:10 - 12:10 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Ja by som chcel znovu zopakovať, pán poslanec Šefčík, a na vás sa tak obraciam, lebo sme spolu vo výbore, aj pani poslankyňu Záborskú, my nerobíme z tohoto žiadnu politiku. My sme jasne napísali: "Vyzývame vládu Slovenskej republiky a zdravotníckych pracovníkov", to znamená aj ich, "na podpísanie memoranda na ukončenie krízy", aby sa nestalo, že sa nebude poskytovať zdravotná starostlivosť.
Druhou otázkou, ktorú sledujeme týmto naším uznesením, je to, aby sme pomohli ministrovi zdravotníctva, lebo nám sa zdá, že je v nemilosti u ministra, ministra financií a zdá sa nám, že vy ako poslanci mu málo pomáhate. A poviem vám taký malý príklad. Tu sedí bývalý predseda vlády, môžete sa spýtať aj bývalého ministra ekonomiky, teda financií. Každý rok sme sa poslanci za stranu SMER vzbúrili, každý rok musel prísť minister financií do nášho výboru, zdravotníckeho, a vždy sme čosi vybojovali naviac. Je tak, pán minister? (Reakcia z pléna.) No. Takto to bolo. A preto by som aj vás poslancov zo zdravotného výboru a tých, ktorí sa zaoberáte tým zdravotníctvom, pomáhajte tomu ministrovi! Nemusí to všetko zhltnúť ministerstvo obrany atď. atď. atď.
Chcem vás všetkých poprosiť, aj kolegov, aj zo zdravotníckeho výboru, podporte toto uznesenie, keď budeme v utorok o ňom hlasovať, lebo ideme podporiť aj lekárov, aj zdravotníkov, ideme podporiť aj ministra a ideme podporiť aj ľudí na Slovensku, aby sa tá kríza neudiala.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11.11.2022 11:55 - 11:56 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Pán poslanec, ak si pozrieme k čomu vyzývame v tomto uznesení a pozrite si pod bodom D. vládu Slovenskej republiky a zdravotníckych pracovníkov, čiže aj ich, na podpísanie memoranda na ukončenie krízy v zdravotníctve. Čiže vidíte, že je to tak naformulované, že musia teda aj tí zdravotníci niečo pochopiť, v niečom ustúpiť a nejako sa dohodnúť. Pri vašom vystúpení som očakával, že minimálne desaťkrát poviete lebo Fico, lebo Fico, lebo Fico, ale musím vás teraz pochváliť, že to vaše vystúpenie bolo také vecnejšie, racionálnejšie a vidím, že sa vyvíjate. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 11.11.2022 9:25 - 9:27 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Vážené kolegyne, kolegovia, vážený pán minister, informácia o výsledku prerokovania návrhu skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na prijatie uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky k riešeniu krízovej situácie v zdravotníctve (tlač 1292) vo Výbore Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo. Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 1347 z 8. novembra 2022 pridelil návrh skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na prijatie uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky k riešeniu krízovej situácie v zdravotníctve na prerokovanie Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo a súčasne ho určil ako gestorský výbor s tým, že podá Národnej rade Slovenskej republiky informáciu o výsledku prerokovania uvedeného návrhu vo výbore. Výbor pre zdravotníctvo o návrhu nerokoval, nakoľko podľa § 52 ods. 2 zákona Národnej rady Slovenskej republiky o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov nebol uznášaniaschopný.
Predsedníčka výboru poverila mňa plniť spravodajcu predložiť predmetnú informáciu. Skončil som pán predsedajúci, môžete otvoriť rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 11.11.2022 9:25 - 9:27 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
I n f o r m á c i a o výsledku prerokovania návrhu skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na prijatie uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky k riešeniu krízovej situácie v zdravotníctve (tlač 1292) vo Výbore Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo ___________________________________________________________________ Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 1347 z 8. novembra 2022 pridelil návrh skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na prijatie uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky k riešeniu krízovej situácie v zdravotníctve (tlač 1292) na prerokovanie Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo a súčasne ho určil ako gestorský výbor s tým, že podá Národnej rade Slovenskej republiky informáciu o výsledku prerokovania uvedeného návrhu vo výbore. Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo o návrhu nerokoval, nakoľko podľa § 52 ods. 2 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov nebol uznášaniaschopný. Predsedníčka Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková podľa § 80 ods. 1 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov bude plniť úlohy spravodajcu a na schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky predloží predmetnú informáciu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.10.2022 17:31 - 17:32 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Pán predseda Kollár, vážim si vaše vystúpenie. Bolo krátke, bolo vecné, nehovorili ste o konkrétnych, konkrétnych skutočnostiach, ale skutočne, ak si aj koaliční poslanci by zobrali k srdcu vaše vystúpenie, mali ste absolútnu pravdu. Tých informácií o tých zabití, o tých samovrážd, o tých nátlakoch, o tých psychických týraniach a podobne, veď to stále pribúda a pribúda. A veľmi správne ste povedali, že mali by sme o tom hovoriť a nevidím vôbec, ja som neni, nie som právnik, ale vôbec nevidím nejaký problém v tom, že Národná rada aj prijme uznesenie, aby sa v štáte robilo zákonne. Čo by na tom bolo zlé? Však sa ďalej bude vyšetrovať. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 4.10.2022 14:10 - 14:10 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci.
Pán kolega Baláž, som veľmi rád, že vo svojej, vo svojom príhovore si sa dotkol zdravotných sestier. Som absolventom strednej zdravotníckej školy a chcem povedať jasne, pokiaľ zdravotné sestry nebudú vychádzať zo stredných zdravotníckych škôl, ale budú musieť ísť na vysokú školu, nikdy nebude dostatok zdravotných sestier na Slovensku. Toto si zapamätajme.
Po druhé, som veľmi rád, pán poslanec, že si sa dotkol atestovaných lekárov. Nemám právo teda reagovať na pána ministra, ale položím takú otázku. Pán minister, ako je možné, že atestovaní lekári sa nedostali vo vašom zákone na zvýšený koeficient? my sme sa preto rozhodli dať tento pozmeňovací návrh, pretože tak ako neatestovaní lekári budú mať zvýšený koeficient o 0,15, máme za to, že určite o 0,15 by mali mať zvýšené aj atestovaní lekári. Ak ste si všimli, čo správne povedal pán poslanec Baláž, nejdeme nad rámec toho, čo je toto zdravotníctvo finančne schopné tým lekárom vyplatiť. Nie sme populisti, ale nemôžeme zabudnúť na atestovaných lekárov, ktorí sú chrbtica slovenského zdravotníctva.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.5.2022 17:32 - 17:34 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predseda. Keď pán poslanec Faič skončil svoj príhovor, tak som mu hovoril, že povedal to veľmi intelektuálne a ja by som to trošku rozmenil na drobné. Hovoril si, pán poslanec Faič, o hodnotovej orientácii. Áno, Robert Fico vadí v hodnotovej orientácii. Robert Fico už by dávno konal pri tejto kríze, čo sa týka plynovej, ropnej, pri zdražovaní a tak ďalej. Áno, bolo by to určite rýchlejšie vyriešené a nieže sa tu bude hádať Matovič so Sulíkom a dva mesiace sa neurobilo nič a ľudia, ľudia, ktorí majú nízkopríjmové, teda nízkopríjmové skupiny, tak si už pomaly nemajú za čo ani nakúpiť to maslo a chleba. Áno, to je hodnotová orientácia. A preto Robert Fico vadí a preto napríklad začne vadiť aj SME RODINA. No.
Ďalej, funkcionári v štátnej správe, si hovoril, pán poslanec, áno. Ako môžeš mať funkcionárov v štátnej správe, napríklad okresných úradov, super, keď ich vyberal Pročko? Ako? To sa nedá.
Politické hodnotenie strán. Áno. Politické hodnotenie tohoto problému, že idú zatvoriť opozičného politika, je práve v parlamente. My nechceme hovoriť o právnych veciach. Právne veci, keď sa potvrdia a súd sa s tým stotožní, nech sa páči. Tak ako hovoríte vy, že padni komu padni. Ale tuto musíme politicky hodnotiť, čo sa ide urobiť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.5.2022 16:08 - 16:10 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Áno, ďakujem pekne, pán podpredseda.
Pán poslanec Richter, spomínal vo svojej reči a ja som si urobil nejaké poznámky. Významne si poukázal, že predvolebné sľuby koalície sa neplnia, myslím pre občanov. Sme v polke a za polovicou vládnuceho obdobia, tak čo môžu urobiť, keď sa im nedarí? No jednoducho politický proces. Aj s tebou to súhlasím, pán poslanec Richter, ty si hovoril o politickom procese. Áno, s Robertom Ficom je po, a s Robertom Kaliňákom je politický proces.
Ďalej si hovoril, pán poslanec Richter, o tom, že my sme ukradli, smeráci, tri miliardy euro ročne. Prosím vás pekne, tak kde sú tie tri miliardy? Však ľuďom ste nedali nič. Choďte sa pozrieť na tie námestia. Choďte sa pozrieť do BILLY do TESCA, do obchoďákov. Za 50 euro už nekúpite nič, poloprázdny košík. Aby jedno maslo stálo, ja neviem, 3,50 euro? Uvedomujeme si, že je to 120 korún alebo 110 korún? Toto už nie je možné! A preto nemáte inú agendu, tak treba urobiť politický proces.
Ďalej si spomenul, pán poslanec Richter, mať moc, ale aj zodpovednosť. A túto koalíciu táto zodpovednosť zomelie, pretože nemajú žiadnu zodpovednosť. Majú iba moc, aj to ešte nevedia vládnuť.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis