Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie

25.3.2020 o 16:18 hod.

Ing.

Ľubomír Vážny

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie 25.3.2020 16:18 - 16:19 hod.

Ľubomír Vážny Zobrazit prepis
Ďakujem. Vážený pán predsedajúci, vážené panie poslankyne, páni poslanci, chcem len zdôrazniť, aby nedošlo k omylu, že predložená novela zákona nerieši zatváranie obchodov, nerieši dotáciu zamestnávateľov, nerieši prerušenie povinnosti platenia poistného pre Sociálnu poisťovňu. Hoci tie témy sú dôležité a treba sa s nimi zaoberať, ale táto novela to nerieši, aby nedošlo k omylu. Táto novela precizuje a zjednodušuje postup Sociálnej poisťovne, aby sme vôbec stíhali pri tom klesajúcom počte zamestnancov, pretože aj zamestnanci Sociálnej poisťovne majú nárok na OČR-ku, majú nárok na PNK-ku, aby sme celé tie procesy, ktoré sú desaťnásobne väčšie ako boli doteraz zvládli, preto táto novela precizuje určité procesy a zavádza ich. A z pozície Sociálnej poisťovne, samozrejme, tieto procesy, túto novelu podporujem, pretože my sme dali podnet na to, že aby nám sa zjednodušila práca.
Takže ešte raz, nezaoberajme sa týmito témami zatvárania obchodov, dotácií. Je to tiež dôležitá téma, ale osobitne mimo tejto novely. Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 24.3.2020 15:27 - 15:28 hod.

Ľubomír Vážny Zobrazit prepis
Vážený pán predseda Národnej rady, dávam procedurálny návrh, aby Národná rada Slovenskej republiky zvážila takúto možnosť. Nech neprerokúvame v skrátenom legislatívnom konaní 10, 15 zákonov, ale nech poveríme vládu Slovenskej republiky, aby v provizórnom režime do určitého času vykonávala určité zmeny, ktoré nie sú v súlade so zákonom vo svojej kompetencii, pretože nikdy tu nedoriešime do posledného písmena všetky zmeny zákonov. A vláda vie operatívne reagovať, pretože vláda má pod rukou krízový štát. Čiže poverme vládu, neprerokúvajme 10, 15 zákonov, poverme vládu nech upraví niektoré zákony tak, aby fungoval krízový režim v súvislosti s koronavírusom. Tým pádom vyriešime situáciu za 15 minút a máme po probléme. Nemusíme tu do siedmej sedieť a ťažko rokovať.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 24.3.2020 15:04 - 15:05 hod.

Ľubomír Vážny Zobrazit prepis
Ďakujem pán predseda, mám informáciu o tom, že pán poslanec Baránik je infikovaný pozitívne na Covid-19 a žiadam vedenie Národnej rady, aby prehodnotila tento bod. Zároveň pán poslanec je neovplýva nejakou múdrosťou ale keď je ešte infikovaný tak pre mňa je tu problém zotrvať pretože sa tvárime, že traja, piati ľudia keď sa stretnú s infikovanými idú do karantény, tak preto prosím, aby sme prijali nejaké stanovisko, a by ste zvolali grémium a rozhodli sa ako ďalej. Či je to pravda a ako ďalej postupovať v tomto parlamente, pretože sme vážne ohrození všetkých 150 ľudí je vážne ohrozených a prijať náhradné riešenie ako ideme toto riešiť ak je to pravda. Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.3.2020 17:33 - 17:34 hod.

Ľubomír Vážny
Pán poslanec Dostál, nechcem hájiť Kotlebu, ale princíp. Vy si rozporujete sám sebe. Kto ste vy? Koľko percent hlasov máte vy? Vy ste sa asi zbláznili. Prečo ste sa nevzrušovali nad týmto princípom pred tromi mesiacmi. To je nonsens, čo tu vy predvádzate. Kotleba má viac percent ako vy. Zamyslite sa nad tým, čo to tu vyvádzate. A prestaňte tuto zavádzať celý parlament s tými nezmyslami, ktoré tu teraz tárate. Ďakujem.
Skryt prepis
 
  • << First
  • 1
  • Last >>