Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vstup predsedajúceho

2.2.2012 o 9:58 hod.

Ing.

Béla Bugár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vstup predsedajúceho 2.2.2012 9:58 - 9:58 hod.

Béla Bugár
Pán poslanec Jurčík.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 1.2.2012 16:52 - 16:54 hod.

Béla Bugár
Na vystúpenie pána poslanca Žigu s faktickými poznámkami sa hlásia dvaja páni poslanci. Končím možnosť sa prihlásiť do faktických poznámok.
Pán poslanec Chren.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11.10.2011 19:48 - 19:50 hod.

Béla Bugár Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predseda. Pán poslanec, viete že ja sa zúčastňujem každej koaličnej rady, koaličného rokovania, aj včera som tam bol. Hovoríte o kompromisoch. Máte pravdu. Hľadali sme dosť dlho kompromis, dokonca včera na koaličnej rade ja som navrhol do toho návrhu SDKÚ, aj do návrhu pani premiérky, aby právo veta pre každého, nielen pre stranu SaS, pre každého tam bola. Právo veta, aby tam bolo právo veta pre každú stranu. Hovoríme o dočasnom eurovale, nebolo to prijaté. Takže, keď hovoríte, že vy štyria ste sa nemohli, alebo nechceli ste sa dohodnúť, treba vedieť, kto to odmietol. Samozrejme, že musíme odmietnuť to, keď niekto hovorí, že súhlasíme, ale samozrejme, čo sa týka trvalého eurovalu, tak v tom momente ale vy tiež budete musieť hlasovať tak, ako my chceme. To nie je o kompromisoch. To je práve o tom, ako neschváliť v tomto prípade euroval a poprípade nepodporiť pani premiérku.
A nie, nemôžete povedať, že vy štyria za to môžete. Vy ste súčasťou tejto vládnej koalície. Teraz ste tu vystupovali, ako keby ste neboli súčasťou. Ale to je absolútne jedno, či ste členom klubu, alebo nie ste členom klubu. Ale ste súčasťou našej vládnej koalície. Nesúhlasím s tým, čo ste hovorili, že ak niekto položí túto vládu, tak toto je "ujo testosterón". Ja si to nemyslím. Je to nezodpovednosť a neschopnosť, neochota hľadať kompromis, v tomto súhlasím, ale nie z našej strany.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11.10.2011 17:48 - 17:50 hod.

Béla Bugár Zobrazit prepis
Ďakujem, pán podpredseda.
Vzhľadom k tomu, že ťa nazývali, pán poslanec Solymos, a oslovovali, že milý Laco, tak dovoľ, aby som ti, milý Laco, povedal, že, samozrejme, je to aj o zodpovednosti, ale je to aj o fungovaní koalície. Ja si neviem predstaviť, a nie som v prvej koalícii, že jeden koaličný partner fakticky robí kampaň proti trom koaličným partnerom. Neviem si predstaviť to, že ako keby nám podsúval, že my sme tí nezodpovední, ktorí budú posielať peniaze tým, ktorí nehospodárne teda nakladajú s vlastnými a potom od nás žiadajú pôžičku. Práve naopak, my sme navrhli možnosť uplatniť právo veta. Bolo to odmietnuté. Takže, keď je to o zodpovednosti, tak samozrejme treba rozmýšľať, páni kolegovia, že ako je možné byť zodpovedný, keď aj teraz vidím jednu, jeden papier, tak to poviem, že SaS podporuje Ivetu Radičovú, čo je zodpovedné, ale zároveň nevyjadrí dôveru vláde. Ja si myslím, že toto zodpovedné nemôže byť. Toto je buď schizofrénne, alebo je to lož.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11.10.2011 15:05 - 15:07 hod.

Béla Bugár Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán predseda Sulík, viete, toto naše dnešné rozhodovanie nie je o vami citovaných číslach. Je to ale hlavne o solidarite, ktorú vy máte v názve, no, bohužiaľ, len v názve. Odmietate podporiť euroval kvôli kvázi ochrane peňazí slovenských daňových poplatníkov, a pritom ste odmietli napríklad náš kompromisný návrh, aby sme o každej takejto pôžičke, použití peňazí z eurovalu, poprípade hlasovali a aby povedali, že no dobre, títo si zaslúžia, lebo robia to, čo treba robiť, ale napríklad bankám v určitých prípadoch nedáme. To ste odmietli. A zároveň musím povedať, že, ja si myslím, že týmto prispejete k znehodnoteniu eura. To znamená, nechránite úspory slovenských daňových poplatníkov.
Druhé, čo chcem povedať, je, že kritizujete nedodržanie pravidiel v Európe, no ale, pán predseda, vy nedodržujete ani koaličnú zmluvu, lebo v koaličnej zmluve máte aj takú vetu: Prioritnou úlohou koalície je zabezpečiť vláde potrebnú podporu, osobitne pre prijímanie zákonov a uznesení v Národnej rade v Slovenskej republike.
No takže už mi neostáva nič iné, len povedať, že viete, mne sa zdá, že vy ste nadradili stranícke záujmy nad záujmami Slovenska. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 13.7.2011 14:06 - 14:55 hod.

Béla Bugár
Páni poslanci, nevyrušujte. Pán poslanec Horváth, keď sa vám to nepáči, nech sa páči, nemusíte počúvať.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 7.7.2011 18:30 - 18:30 hod.

Béla Bugár
S procedurálnym návrhom predseda Národnej rady pán Sulík.
Nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 7.7.2011 18:30 - 18:30 hod.

Béla Bugár
Páni poslanci!
Pán poslanec, nech sa páči, môžete pokračovať.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2011 11:05 - 11:28 hod.

Béla Bugár
Pán poslanec Glváč.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.6.2011 14:54 - 14:55 hod.

Béla Bugár
Prečítajte si rokovací poriadok, dobre, pán poslanec.
Skryt prepis