Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

6.8.2010 o 13:35 hod.

Mgr.

Andrej Kolesík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho 14.10.2010 14:57 - 14:58 hod.

Andrej Kolesík Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán minister, keď som tak počúval to, čo ste povedali a tie nádherné srdcervúce príbehy, ktoré tu pred vami na podobnú otázku hovorila predsedníčka vlády, tak som nadobudol pocit, že vy ste vlastne všetci v zlej strane. Prečo ste v SDKÚ? Vy ste mali byť v SMER-e, lebo vy ste všetci také sociálne prípady, že potrebujete byty, ktoré sú určené pre naozajstné sociálne prípady. (Potlesk.) A ako povedala pani predsedníčka vlády, ktorú vyštvali z bytu, ale asi ten, ktorý mala dostať, ten bol pridelený vám, asi si tak myslím. Chcem sa spýtať, skúste nám vysvetliť, naozaj, vecne, pragmaticky, všetky tie podozrenia, ktoré dnes uvádza denník Pravda. Môžete? Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.9.2010 15:16 - 15:16 hod.

Andrej Kolesík
Ďakujem. Vážený pán predseda, to, že si nevážite Ústavu Slovenskej republiky, o tom ste nás už presvedčili. To, že absolútne devalvujete inštitút referenda, o tom ste nás už presvedčili. To, že si nevážite mnohé zákony, že vám nič nehovorí etiketa alebo protokol, to nechajme bokom. Ale viete, čo mňa najviac mrzí a trápi, že druhý muž tejto krajiny, predseda Národnej rady Slovenskej republiky, si neváži Slovenskú republiku! (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.8.2010 13:35 - 13:36 hod.

Andrej Kolesík Zobrazit prepis

Ďakujem, pán predsedajúci. Pán minister, prosím vás, neklamte. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny v minulom volebnom období vydalo dva letáky, ktoré boli plošne distribuované cez Slovenskú poštu, v ktorých informovalo všeobecne o druhom pilieri sporenia a vydalo brožúru. Ja osobne som ako predseda Občianskeho združenia Mladí sociálni demokrati spustil informačnú celoslovenskú kampaň "Ráčte vstúpiť" s podtitulom "Uvažujte, počítajte, informujte sa" zameranú práve na mladých ľudí. Tak keď, vážte slová, keď vravíte tu v tejto snemovni, že ministerstvo práce nič neurobilo, pretože klamete. V tejto chvíli som vás usvedčil z klamstva. Ďakujem. 

Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.8.2010 18:29 - 18:30 hod.

Andrej Kolesík Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán minister, jedna poznámka ešte k druhému pilieru a mladým ľuďom všeobecne. V roku 2009 som bol ako predseda mládežníckej organizácie Mladí sociálni demokrati pozvaný na jednu diskusiu so svojimi kolegami, predsedami ostatných mládežníckych organizácií, ktorú organizovala Asociácia dôchodkových správcovských spoločností, kde bol hosťom aj bývalý čílsky minister pre túto reformu. A tam som sa opýtal pána predsedu tej asociácie, pána Sochu jednu jedinú otázku. Pán predseda, keď zlyhajú všetky tie nástroje, keď sa zrútia finančné akciové trhy, kto sa postará o tých ľudí v druhom pilieri, ktorí prišli o všetky svoje úspory? Viete, akú mi dal odpoveď? Štát. Ďakujem pekne, za takýto systém.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.8.2010 11:30 - 11:30 hod.

Andrej Kolesík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Vážený pán minister, v programovom vyhlásení tejto šesťkoaličnej vlády sa píše o rodinnej politike. Rodinnej politike bude vláda venovať pozornosť a podporu rodine v kritických fázach jej existencie, najmä po narodení dieťaťa, atď., atď. Vy ste avizovali zrušenie príspevku pri narodení prvého, druhého, tretieho dieťaťa a sľubujete nejaké rozrátanie v budúcnosti. Uvidíme, počkáme si. A ďalej, som veľmi zvedavý a budem pozorne sledovať, ako budú mladí ľudia sledovať sociálne kroky od človeka, ktorý nevie, ktorému je málo na mesiac 6 tis. eur. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 9.7.2010 12:21 - 12:24 hod.

Andrej Kolesík Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predseda. Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu Národnej rady Slovenskej republiky pre vzdelanie, vedu, mládež a šport bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 144 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 144 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre vzdelanie, vedu, mládež a šport všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 144 odovzdaných hlasovacích lístkov, bolo nula neplatných.
Zo 144 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že za Dušana Čaploviča hlasovalo za 125 poslancov, proti bolo 11 poslancov a zdržalo sa 8 poslancov.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov na zvolenie podpredsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport zvolený pán poslanec Dušan Čaplovič. (Potlesk.)
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kontrolu činnosti SIS bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 144 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 144 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kontrolu činnosti SIS všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 144 odovzdaných hlasovacích lístkov, bolo 16 neplatných.
Zo 128 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že za
- Roberta Kaliňáka hlasovalo za 94 poslancov, proti bolo 26 poslancov a zdržali sa 8 poslancov,
- za Rudolfa Pučíka hlasovalo 26 poslancov, proti bolo 78 poslancov a zdržalo 24 poslancov.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti SIS zvolený pán poslanec Robert Kaliňák. (Potlesk.)
Pán predseda, skončil som.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 9.7.2010 12:21 - 12:24 hod.

Andrej Kolesík Zobrazit prepis
Ďakujem. Vážený pán predseda, vážené panie poslankyne, páni poslanci, prednesiem vám správu o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu podpredsedu Národnej rady, ktorá sa konala pred chvíľou.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 144 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 144 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 144 odovzdaných hlasovacích lístkov, bolo nula neplatných.
Zo 144 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že za kandidáta Roberta Fica hlasovalo za 100 poslancov, proti bolo 34 poslancov a zdržalo sa 10 poslancov.
Podľa čl. 90 ods. 1 Ústavy Slovenskej republiky a § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov na zvolenie podpredsedov Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky zvolený pán poslanec Robert Fico. Gratulujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 8.7.2010 18:39 - 18:39 hod.

Andrej Kolesík Zobrazit prepis
Vážený pán predseda, vážené pani poslankyne, páni poslanci, podávam správu o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu, ktorá sa konala pred chvíľou.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 145 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 145 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu žiaden z poslancov neodovzdal hlasovací lístok. Zo 145 odovzdaných hlasovacích lístkov bolo, nebol žiaden neplatný.
Zo 145 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že za Mariána Saloňa hlasovalo za 123 poslancov, proti bolo 8 poslancov, zdržalo sa 14 poslancov.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu zvolený pán poslanec Marián Saloň. (Potlesk.)
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 145 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 145 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva 0 poslancov neodovzdalo hlasovacie lístky. Zo 145 odovzdaných hlasovacích lístkov nebol žiaden neplatný.
Zo 145 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že za Petra Žigu hlasovalo za 119 poslancov, proti bolo 13 poslancov a zdržalo sa 13 poslancov.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva zvolený pán poslanec Peter Žiga. (Potlesk.)
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 145 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 145 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu 0 poslancov neodovzdalo hlasovacie lístky. Zo 145 odovzdaných hlasovacích lístkov nebol žiaden neplatný.
Zo 145 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že za Janu Laššákovú hlasovalo za 128 poslancov, proti bolo 8 poslancov a zdržalo sa 9 poslancov.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bola za predsedníčku Výboru Národnej rady Slovenskej republiky na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu zvolená pani poslankyňa Jana Laššáková.
Pán predseda, ďakujem, skončil som. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 8.7.2010 18:39 - 18:39 hod.

Andrej Kolesík Zobrazit prepis
Vážený pán predseda, vážené pani poslankyne, páni poslanci, podávam správu o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu, ktorá sa konala pred chvíľou.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 145 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 145 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu žiaden z poslancov neodovzdal hlasovací lístok. Zo 145 odovzdaných hlasovacích lístkov bolo, nebol žiaden neplatný.
Zo 145 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že za Mariána Saloňa hlasovalo za 123 poslancov, proti bolo 8 poslancov, zdržalo sa 14 poslancov.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu zvolený pán poslanec Marián Saloň. (Potlesk.)
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 145 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 145 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva 0 poslancov neodovzdalo hlasovacie lístky. Zo 145 odovzdaných hlasovacích lístkov nebol žiaden neplatný.
Zo 145 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že za Petra Žigu hlasovalo za 119 poslancov, proti bolo 13 poslancov a zdržalo sa 13 poslancov.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva zvolený pán poslanec Peter Žiga. (Potlesk.)
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 145 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 145 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu 0 poslancov neodovzdalo hlasovacie lístky. Zo 145 odovzdaných hlasovacích lístkov nebol žiaden neplatný.
Zo 145 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že za Janu Laššákovú hlasovalo za 128 poslancov, proti bolo 8 poslancov a zdržalo sa 9 poslancov.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bola za predsedníčku Výboru Národnej rady Slovenskej republiky na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu zvolená pani poslankyňa Jana Laššáková.
Pán predseda, ďakujem, skončil som. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie 8.7.2010 18:39 - 18:39 hod.

Andrej Kolesík
??? vymazať
Skryt prepis