Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

8.12.2011 o 17:29 hod.

MUDr.

Viliam Novotný

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie v rozprave 13.12.2011 15:24 - 15:24 hod.

Viliam Novotný
Pán predseda, dajte, prosím, hlasovať o tom, že Národná rada prideľuje predmetný návrh zákona na prerokovanie ústavnoprávnemu výboru, výboru pre sociálne veci, výboru pre financie, rozpočet a menu a výboru pre zdravotníctvo s tým, že gestorský výbor bude výbor pre zdravotníctvo a výbory prerokujú predmetný návrh zákona ihneď.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 13.12.2011 15:23 - 15:23 hod.

Viliam Novotný
Ďakujem pekne. Vážený pán predseda, dajte, prosím, hlasovať o tom, že Národná rada v zmysle príslušných ustanovení rokovacieho návrhu prerokuje predmetný návrh zákona v druhom čítaní.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 13.12.2011 15:08 - 15:18 hod.

Viliam Novotný Zobrazit prepis
Vážené dámy, vážení páni, som rád, že pribúda odborníkov na zdravotníctvo. Zvlášť pán župan Blanár nás naozaj osviežil svojím pohľadom na fungovanie zdravotníctva a hlavne na to, ako by zdravotníctvo malo fungovať podľa jeho predstáv. Pán poslanec Ondruš sa zapojil. Všetci tu skrátka klamú. Ešte šťastie, že pán Ondruš hovorí stále pravdu. To je jediná istota v Národnej rade.
Ale poďme trošku veľmi fakticky k tomu, čo tu odznelo aj v rozprave, ale čo hlavne veľmi koncentrovane povedal pán župan Blanár. Najprv k tej finančnej stabilizácii nemocníc, ktorú pracovne pán župan nazýva oddlžením. Rád by som mu dal do pozornosti materiál, ktorý Národná rada Slovenskej republiky schválila, a volal sa Uvoľnenie štátnych finančných aktív na finančnú stabilizáciu štátnych nemocníc, ktoré sa transformujú na akciové spoločnosti. Štátnych nemocníc, ktoré sa transformujú, nie nemocníc VÚC, ktoré už každý na Slovensku stransformované mal s výnimkou Žilinského kraja, kde je županom pán poslanec Blanár.
Chcem tiež povedať, že v okamihu, keď nebude transformácia, nebude ani finančná stabilizácia a tieto peniaze sa zmenia na návratnú finančnú výpomoc. Nemocnice zostanú tieto peniaze dlžiť Slovenskej republike, občanom tejto krajiny. Prvá poznámka.
Druhá poznámka. Chcel by som upozorniť možno pre kolegov, ktorí sa zdravotníctvu začali venovať v posledných týždňoch a mesiacoch, aby poznali trošku aj tú históriu, ako prebieha financovanie nemocníc a platby od zdravotných poisťovní pre nemocnice, teda pre ústavnú zdravotnú starostlivosť. Od deväťdesiatych rokov máme tri typy nemocníc: jednotky, dvojky a trojky. Platíme im za ukončené hospitalizácie. Jediný a naozaj veľký pokus o to, aby sme nemali jednotky, dvojky, trojky nemocnice, teda mestské, krajské a nadregionálne, ale aby sme zaviedli nejakú spravodlivosť medzi nimi, urobili práve reformné zákony v rokoch 2002 - 2006, ktoré nemocnice rozdelili na... (Ruch v sále. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Hrušovský, Pavol, predseda NR SR
Páni poslanci... Prepáčte, pán poslanec Novotný. Páni poslanci, poprosím, aby sme sa nevyrušovali navzájom. Pán poslanec Kubovič.
Nech sa páči, pán predseda.

Novotný, Viliam, poslanec NR SR
... ktoré nemocnice rozdelili na všeobecné a špecializované. Faktom ale je, že od roku 2005 počas celého vládnutia strany SMER - sociálna demokracia, ktorá vymenila dvoch ministrov zdravotníctva, pána Valentoviča a pána Rašiho, zdravotné poisťovne naďalej platili formou platby za ukončenú hospitalizáciu trom typom nemocníc. Ináč platili koncovým nemocniciam, v prípade Žilinského kraja, pre lepšiu ilustráciu Martinu, Žiline a Ružomberku. Ináč platili vúckovým nemocniciam, teda krajským bývalým dvojkám, a ináč platili malým nemocniciam za ukončenú hospitalizáciu.
Keďže pán župan je nesmierne nazlostený na tento nespravodlivý systém, musím mu povedať, že áno, súhlasím s ním, je nespravodlivý. Za štyri roky ste s ním neurobili nič. Za štyri roky ste s ním neurobili nič. Akurát ste ho ďalej deformovali. V roku 2008, od 1. januára, pán minister Valentovič, cítiac, že tempo zadlžovania štátnych nemocníc je už neudržateľné, začal znižovať platby pre nemocnice VÚC, aj pre vaše v Žilinskom kraji, o 20, 30 % a zvyšovať platby za ukončenú hospitalizáciu štátnym nemocniciam o 20, 30, 40 % v prípade bratislavskej, kde bol riaditeľom zhodou okolností neskorší minister zdravotníctva pán Raši. Toto je pravda. Bez toho nemožno kritizovať dnešný stav, keď nevieme, ako to fungovalo pred tým.
Napriek tomu, že táto deformácia sa neuveriteľne zväčšila za predchádzajúceho štvorročného obdobia, sa v roku 2009 dostavila hospodárska kríza aj na Slovensko. Napriek tomu, že bol vtedajší pán premiér presvedčený, že nás minie, keď budeme potichu, predsa len prišla. A stalo sa, že Všeobecná zdravotná už nemala toľko aktív, aby dokázala ufinancovať tak vysoko nastavené platby pre štátne nemocnice, a začala vykazovať stratu. No, vykazovať. Niečo vykazovala, niečo skrývala do skríň. Výsledok je, že keď ju prebrala súčasná vláda, to prvé bolo, že mala 55 mil. eur stratu a ďalšie desiatky miliónov straty v skriniach poskrývané, čo ukázal audit. A prvá vec bolo zachrániť Všeobecnú zdravotnú poisťovňu pred cross defaultom.
A viete, ako to táto vláda robila? Že znižovala platby pre štátne nemocnice, pretože tam bola najväčšia rezerva. Aj to je jedným z tajomstiev, prečo sa štátne nemocnice naďalej zadlžovali aj počas súčasnej vlády, pretože im platila hlavne Všeobecná zdravotná poisťovňa nemej, pretože nebolo toľko aktív na také platby, na aké ste ich nastavili vy. A vy to veľmi dobre viete, že to tak bolo.
Sú ale aj dobré, to, že sa podarilo reštrukturalizovať Všeobecnú zdravotnú a reštrukturalizovať lôžkový fond, znamená, že napríklad od budúceho roka už teraz, pred tým, ako sa vôbec rozprávame o navyšovaní platov, sa dohodla Všeobecná zdravotná poisťovňa s Asociáciou nemocníc Slovenska, že napríklad týmto nemocniciam, dvojkovým bývalým a jednotkovým nemocniciam, vúckovým a mestským, navýši platby za ústavnú pohotovostnú službu o 20 % a o 7,5 % za ukončené hospitalizácie. To je dobrá správa, si myslím, vďaka tomu, že sa tam urobil poriadok.
Ale čo je najdôležitejšie, my máme riešenie. Riešenie, za ktoré hlasovala táto Národná rada - pripravujeme spravodlivý systém prechodu: platba za diagnózu. Od roku 2013 postupne jednotlivé skupiny diagnóz budú hradené týmto modelom. Žlčník bude rovnako hradený v Kráľovskom Chlmci, v Košiciach, v Dolnom Kubíne aj v Malackách. To je skvelé, nie? Chvíľu to trvá. Iste sa ma opýtate, prečo sme to neurobili hneď. Moja otázka je, prečo ste to vy za štyri roky neurobili, keď vás to tak neobyčajne trápilo, ako je nespravodlivo nastavený systém platenia ústavnej zdravotnej starostlivosti?
Chcem upozorniť tiež na to, že informácie, ktoré odzneli aj tu za týmto rečníckym pultom, že teda budeme tu od 1. januára, keď nevypustíme transformáciu zo zákona, porušovať zákon. To nie je pravda! Prosím, všimnite si § 102i pozornejšie a dočítate sa, že transformácia má prebehnúť do 31. decembra tohto roku a v odôvodnených prípadoch do 30. júna budúceho roku. Myslím si, že pád vlády a rozhodnutie pána prezidenta je dosť odôvodnený prípad.
Musím tiež povedať, že dozvedel som sa dneska predovšetkým z úst pána župana Blanára, že hlavný dôvod súčasného stavu v slovenskom zdravotníctve som ja, čo mi teda trošku aj lichotí, lebo to znamená, že teda som dosť významný už politik. Chcel by som ale povedať niečo iné, keď pán poslanec Blanár hovoril o tom, čo všetko sa tu privatizovalo a čo všetko sa tu prenajalo v tých nemocniciach, chcem sa ho spýtať, či rovnaké výčitky dáva na stretnutí županov ôsmich krajov, aj pánovi županovi Trebuľovi a pánovi županovi Chudíkoví zo strany SMER - sociálna demokracia, ktorí veselo prenajali svoje nemocnice zlým súkromným investorom. Tu... (Reakcie z pléna.) Tu mi nejde celkom jasne do hlavy, prečo nie je rovnaký meter na všetkých, lebo to by bolo asi najspravodlivejšie.
Na záver mi dovoľte povedať ešte môj záver k tejto diskusii. Viete, môžte sa na nás hnevať, môžte s nami nesúhlasiť, je to úplne namieste. Chcem ale povedať, že SDKÚ - DS má riešenia pre zdravotníctvo, riešenia, ktoré ponúka trpezlivo minimálne od roku 2004 - 2005 a nemenia sa. (Potlesk.) My máme pripravenú transformáciu nemocníc na akciové spoločnosti, model platba za diagnózu, pripravujeme a chceme zaviesť pripoistenie, efektívnu liekovú politiku či viaczdrojové financovanie zdravotníctva. A aké je vaše riešenie? Aké? To som nepočul. Kritiku som počul, ale vaše riešenia som nepočul. To sú vaším riešením predražené nákupy či strata Všeobecnej zdravotnej, ktorá stála pred cross defaultom? Či 20- až 40-percentné navyšovanie platieb štátnym nemocniciam na úkor ostatných? Či reklama "Pite zdravú vodu - vodu z vodovodu"?
Ďakujem pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.12.2011 10:54 - 10:55 hod.

Viliam Novotný
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.12.2011 10:37 - 10:39 hod.

Viliam Novotný Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Naozaj len veľmi telegraficky, veď kolegovia vyjadrili svoje názory a ďakujem, že reagovali, že diskutujeme o tejto problematike.
K pánovi poslancovi Maďaričovi mám len dve poznámky. Tá prvá, že odmietam tvrdenie, že vláda Slovenskej republiky alebo ktokoľvek z poslancov Národnej rady, ktorí sedia v tomto parlamente, ohrozuje životy pacientov. Ani vláda, ani poslanci nezobrali pacientov za rukojemníkov. Ani vláda, ani poslanci. Pán poslanec Maďarič si trošku zamenil príčinu a dôsledok. A vrelo by som mu odporúčal, keď tak bude vehementne rečniť o záväzkoch vlády, aby si naozaj pozorne prečítal to memorandum. Veľa by sa dočítal o tom, aké záväzky vláda dala a či ich plní, alebo neplní, inač je to potom také tvrdenie voči tvrdeniu.
Čo sa týka pána poslanca Rašiho, povedal, že od roku 2003 bol SMER proti transformácii nemocníc na akciové spoločnosti. Veľmi by ma zaujímalo, či aj pán poslanec Raši bol od roku 2003 proti transformácii nemocníc na akciové spoločnosti. Naozaj by som bol rád, keby som poznal jeho názor z tých rokov, lebo moje informácie z obdobia 2003 - 2005 sú trošku odlišné, ale je možné, že spoznal túto ideovú pravdu strany SMER až trošku neskôr, keď sa stal riaditeľom za túto stranu v bratislavskej fakultnej, resp. univerzitnej nemocnici. A odmietam to tvrdenie, ktoré povedal pán poslanec Raši, že transformácia nemocníc je len o primitívnom biznise. Neverím, neverím to, že župan za stranu SMER pán Trebuľa robil nejaký primitívny biznis, keď súhlasil s prevodom akcií štyroch nemocníc, akciových spoločností, v Košickom kraji pre investora. Neverím!
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 13.12.2011 10:17 - 10:25 hod.

Viliam Novotný Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Nepripravoval som sa nejakým siahodlhým vystúpením do rozpravy, ale možno by som len zareagoval snáď na nosné vystúpenie rozpravy v prvom čítaní, ktoré predniesol pán poslanec Raši ako... (Ruch v sále. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Hort, Milan, podpredseda NR SR
50.
Pán kolega, prepáčte na chvíľu. Páni poslanci, poprosím vás o pokoj v rokovacej sále. Prerokovávame vážne zákony, tak nech vieme všetci, kto s čím prichádza, s akými názormi a návrhmi.
Nech sa páči.

Novotný, Viliam, poslanec NR SR
51.
... ako nositeľ zdravotníckej tematiky v strane SMER.
Veľmi pozorne som sledoval aktivity Lekárskeho odborového združenia od začiatku a musím povedať, že kto ich sledoval, podobne ako ja, mu bolo viac-menej jasné, že nosnou témou celého toho procesu bolo zastavenie transformácie nemocníc na akciové spoločnosti. Po tom, čo, predpokladám, lekárski odborári nemohli predpokladať, že 11. októbra vláda Slovenskej republiky padne a bude už len poverená a prezident republiky rozhodne o zastavení transformácie nemocníc na akciové spoločnosti, zmenili tému a hlavnou nosnou témou ich protestu boli platy. Tak to vnímam ja, môžte to hodnotiť ináč, ale zhruba do toho 11. októbra alebo polovice októbra sa diskutovalo hlavne o ich požiadavke zastaviť transformáciu a po 11. októbri alebo od polovice októbra hlavne o ich požiadavke navýšiť platy.
Musím povedať, že agenda zastaviť transformáciu bola veľmi podobná agende, ktorú vedie strana SMER. Tým nechcem povedať, že je nejaké prepojenie medzi Lekárskym odborovým združením a stranou SMER, hovorím len, že argumenty a agenda, s ktorou vystupovalo Lekárske odborové združenie, bola totožná ako tú, ktorú sme aj dneska počuli z vystúpenia pána poslanca Rašiho.
Ja zazlievam ministerstvu zdravotníctva to, že transformáciu dostatočne nevysvetlilo kolegom lekárom v nemocniciach, ktorých sa táto transformácia bezprostredne dotýka. Je normálne, že keď pracujete v nemocnici, tak vás zaujíma, v akej právnej forme bude inštitúcia, v ktorej pracujete a roky ste pracovali. Ja to naozaj zazlievam, že tam ministerstvo trochu pokuľhávalo, čo sa týka kvality komunikácie.
A viete, prečo to kľudne tvrdím? Pretože na mnohých stretnutiach s Lekárskym odborovým združením som mal tú možnosť byť prítomný a počul som ich argumenty. Verte mi, že kolegovia v nemocnici, v nemocniciach boli veľmi šikovne zmanipulovaní odborármi, veľmi šikovne zmanipulovaní protitransformačnou agendou. Drvivá väčšina lekárov vôbec nevie, o čom je transformácia nemocníc na akciové spoločnosti.
Vznikla taká veľmi jednoduchá prešmyčka, že transformácia rovná sa privatizácia, čo sa znovu nesmierne podobná agende strany SMER ešte z obdobia rokov 2004 - 2005. Čo pritom vôbec nie je pravda, práve naopak, moja skúsenosť je taká, že ak sme pokojne vysvetľovali, o čom tá transformácia je, tak mnohí kolegovia pozerali s otvorenými očami a pýtali sa, že naozaj, a to ste nám prečo nepovedali, že je to vlastne takto? Čiže tu je trošku moja výčitka voči ministerstvu zdravotníctva.
Viete, bolo veľmi dojemné počúvať kolegov z Lekárskeho odborového združenia, ktorí hovorili o tom, že oni chcú lepší systém zdravotníctva, že oni chcú, aby zdravotníctvo lepšie fungovalo. Ale zmeny, ktoré majú viesť k lepšiemu fungovaniu zdravotníctva, tak proti ním sa postavili. Tá nelogičnosť v týchto vyjadreniach bola až naivná, až počudovania hodná. Naozaj, proti zmenám, ktoré majú viesť k tomu, aby zdravotníctvo lepšie fungovalo, sa postavili. Oni hovoria, že systém nefungoval dobre, a to chcem povedať aj pánovi poslancovi Rašimu, veď predsa ten systém rovnako fungoval aj za pána poslanca Rašiho a oni s tým spokojní nie sú. Faktom ale je, že recept, ktorý ponúkala súčasná vláda, transformáciu nemocníc na akciové spoločnosti, odmietli.
Ja sa ale pýtam, aký je iný recept? Iný recept je ktorý? Dajte viac peňazí a my ich už nejak minieme? Iný recept je zdravotníctvo orientované na lekára? Pridajme lekárom platy a bude to lepšie fungovať? Alebo je to zdravotníctvo orientované na občana, na pacienta, na toho, kto celý systém zdravotníctva zo svojich daní, odvodov platí?
Pán poslanec Maďarič sa dotýkal svedomia poslancov, ktorí sa zúčastňovali na rokovaniach s Lekárskym odborovým združením, a tí, ktorí sa ho zúčastňovali pri rokovaní na výbore, ani za pána predsedu Hrušovského, ktorý rokoval, sa vyjadrovať nebudem, ale poviem za svoje svedomie, dobre, lebo najlepšie sa hovorí za vlastné svedomie. Veľmi jasne som na všetkých stretnutiach s Lekárskym odborovým združením, na ktorých som mal tú možnosť byť, ako aj vo všetkých médiách povedal, že vypustenie transformácie zo zákona 578 o poskytovateľoch ani ja, ani moji kolegovia z SDKÚ - DS nepodporíme v Národnej rade.
Pán Kollár to odo mňa počul nespočetne krát, ako aj výbor Lekárskeho odborového združenia. Dokonca som opakovane v médiách povedal, že ak SDKÚ - DS uspeje v parlamentných voľbách a bude súčasťou vlády, urobíme všetko pre to, aby transformácia nemocníc bola dokončená, pretože je nevyhnutným krokom k tomu, aby sme efektívnejšie narábali s peniazmi daňových poplatníkov, s verejnými zdrojmi v zdravotníctve, je nevyhnutným krokom k tomu, aby bolo kvalitnejšie zdravotníctvo, je nevyhnutým krokom k tomu, aby boli peniaze na lepšie platy pre lekárov, sestry a ostatných zdravotníkov.
Takisto som opakovane na stretnutiach verejne deklaroval, že pre mňa je neprijateľné, aby táto vláda a tento parlament robil záväzky za vládu a parlament, ktoré vzídu po parlamentných voľbách v roku 2012. Považujem za nezodpovedné, aby sme dneska hovorili o tom, aké platy má dať budúca vláda v roku 2013, 2014, 2017, 2027. Je to nezodpovedné, môžme dnes hovoriť o tom, aký máme schválený štátny rozpočet, aké sú zdroje vo verejnom zdravotnom poistení a či môžme, alebo nemôžme zvyšovať platy v roku 2012. Či to systém verejného zdravotného poistenia unesie, či poisťovne o toľko budú vedieť navýšiť platby pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Takže, páni poslanci, ja mám svedomie čisté, ja držím slovo, ja o transformácii hovorím to isté od roku 2004 a nezmením to ani teraz.
Chcem povedať, že ak návrh, ktorý pripravil výbor pre zdravotníctvo, za ktorý zahlasovala väčšina poslancov výboru pre zdravotníctvo, všetci poslanci zo strán bývalej koalície, prejde v pléne Národnej rady a podporia ho a prejde aj vďaka podpore poslancov za SDKÚ - DS, tak aj ja, aj poslanci za SDKÚ - DS sa budeme môcť veľmi pokojne pozrieť do očí lekárom, ale aj občanom pacientom. Som zvedavý, či sa takisto pokojne môžu pozerať do očí pacientom páni z Lekárskeho odborového združenia.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 13.12.2011 9:59 - 10:01 hod.

Viliam Novotný Zobrazit prepis
Vážený pán predseda, vážený pán spolupredkladateľ, vážené dámy, vážení páni, v súlade s § 73 ods. 1 zákona o rokovacom poriadku som bol určený Výborom Národnej rady pre zdravotníctvo za spravodajcu k návrhu Výboru Národnej rady pre zdravotníctvo na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch. Na základe uvedeného podávam v prvom čítaní spravodajskú informáciu o predmetnom návrhu zákona.
Skrátené legislatívne konanie k predmetnému návrhu zákona bolo schválené uznesením Národnej rady Slovenskej republiky z 13. decembra 2011.
Konštatujem, že uvedený návrh spĺňa po formálno-právnej stránke všetky náležitosti uvedené v rokovacom poriadku Národnej rady, ako i náležitosti určené v legislatívnych pravidlách. Osobitná časť dôvodovej správy obsahuje odôvodnenie jednotlivých ustanovení. V tabuľkovej časti návrhu je uvedený vplyv na rozpočet verejnej správy a na zamestnanosť. Súčasťou návrhu je stanovisko ministerstva financií. Predložený návrh nebude mať vplyv na životné prostredie ani na informatizáciu spoločnosti. Ako sa uvádza v dôvodovej správe, návrh zákona je v súlade s Ústavou Slovenskej republiky, ústavnými zákonmi, medzinárodnými zmluvami, ktorými je Slovenská republiky viazaná. Problematika návrhu zákona nie je upravená v práve Európskej únie.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada Slovenskej republiky uzniesla v zmysle § 73 ods. 3 písm. c) rokovacieho poriadku na tom, že po rozprave odporučí uvedený návrh zákona prerokovať v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady Slovenskej republiky z 12. decembra 2011 č. 610 a podľa § 71 rokovacieho poriadku navrhujem, aby vládny návrh zákona prerokovali výbory: ústavnoprávny výbor, výbor pre sociálne veci a Výbor Národnej rady pre zdravotníctvo. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady pre zdravotníctvo. Odporúčam, aby určené výbory predmetný návrh zákona prerokovali ihneď.
Pán predseda, skončil som, prosím, otvorte rozpravu v prvom čítaní.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 13.12.2011 9:47 - 9:59 hod.

Viliam Novotný Zobrazit prepis
Vážený pán predseda... (Ruch v sále. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Hrušovský, Pavol, predseda NR SR
20.
Prosím o kľud v rokovacej sále.

Novotný, Viliam, poslanec NR SR
21.
... dovoľte, aby som vám predniesol návrh na uznesenie Národnej rady Slovenskej republiky.
Návrh uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky z 13. decembra 2011.
Národná rada Slovenskej republiky podľa § 89 ods. 1 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady v znení neskorších predpisov na návrh vlády Slovenskej republiky súhlasí s tým, že návrh Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch, prerokuje v skrátenom legislatívnom konaní na 26. schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 13.12.2011 9:35 - 9:37 hod.

Viliam Novotný Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Vážený pán predseda, vážený pán minister, vážené dámy, vážení páni, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo podáva spravodajskú správu o návrhu vlády na skrátené legislatívne konanie o návrhu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (tlač 602).
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky svojím rozhodnutím z decembra 2011 pridelil návrh vlády na skrátené legislatívne konanie o návrhu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch, na prerokovanie Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo v termíne ihneď.
Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo návrh vlády na skrátené legislatívne konanie prerokoval na svojej 23. schôdzi dňa 13. decembra 2011. Výbor uznesením č. 104 z 13. decembra 2011 súhlasil s návrhom vlády na skrátené legislatívne konanie o návrhu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch. Výbor odporučil Národnej rade Slovenskej republiky schváliť návrh vlády na skrátené legislatívne konanie o návrhu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon o poskytovateľoch, v skrátenom legislatívnom konaní s tým, že prvé, druhé a tretie čítanie návrhu zákona Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch, sa uskutoční na 26. schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky.
Vážený pán predseda, skončil som. Prosím, otvorte rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 8.12.2011 17:29 - 17:29 hod.

Viliam Novotný
Vážené kolegyne, vážení kolegovia, členovia Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo zvolávam rokovanie Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo na 18.00 hodinu do našej zasadacej miestnosti. Poprosím všetkých členov, aby sa ho zúčastnili.
Ďakujem pekne.

(Prerušenie rokovania o 17.29 hodine.)
Skryt prepis