Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

22.10.2010 o 11:47 hod.

PhDr.

Ján Senko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie v rozprave 26.10.2010 11:57 - 12:12 hod.

Ján Senko
Teraz dajte hlasovať o bode 22 informácie.
Skryt prepis
 

26.10.2010 11:42 - 11:58 hod.

Ján Senko
Pán predseda, teraz dajte, prosím, hlasovať o bode 10 informácie.
Skryt prepis
 

26.10.2010 11:42 - 11:58 hod.

Ján Senko
Informácia je to.
Skryt prepis
 

26.10.2010 11:42 - 11:58 hod.

Ján Senko
Ďakujem za slovo, pán predseda. Pán predseda, dajte, prosím, hlasovať spoločne o bodoch informácie 1 až 9, 11 až 21 a 23.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 26.10.2010 10:01 - 10:02 hod.

Ján Senko Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vo faktickej poznámke som sa vyjadril k predkladateľovi doplňujúceho návrhu, alebo k predkladateľom.
V súvislosti s druhým vystúpením by som len chcel upozorniť, že pán poslanec zrejme nie je znalý záležitostí predkladania zákona, pretože tu nejde o nejaký opozičný alebo vládny návrh. Je to návrh konkrétneho poslanca, pána poslanca Jánoša, v súvislosti aj s iniciatívou banských organizácií, tak ako to bolo povedané. Takže v súvislosti s tým by bolo dobré, keby si aj prítomní poslanci, aj verejnosť, ktorá je na balkóne, urobili názor na vystúpenie dotyčného pána poslanca, ktorý aj na takýchto udalostiach si robí hyenistickým spôsobom politickú kampaň. Ďakujem za pozornosť. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.10.2010 9:47 - 9:49 hod.

Ján Senko Zobrazit prepis
Pán poslanec, viem, že ste v minulom volebnom období neboli súčasťou tohto parlamentu. Možno aj práve preto ste dostali za úlohu, aby ste predmetný pozmeňujúci návrh na pôde Národnej rady Slovenskej republiky predniesli a zdôvodnili.
Ja by som len chcel pripomenúť úprimný vzťah SDKÚ k Európskej únii aj na základe postojov v predchádzajúcom období. Ja by som chcel napr. upozorniť na jednu záležitosť, keď Slovensko vstupovalo do Európskej únie a bolo vypísané referendum, vtedy opozičné strany, medzi ktorými bola aj strana SMER – sociálna demokracia, referendum podporili a nebojkotovali. Vyzývali svojich voličov, svojich sympatizantov, svojich priaznivcov, aby sa referenda zúčastnili. Postoj SDKÚ v minulom volebnom období bol v súvislosti s Lisabonskou zmluvou úplne iný. Bol taký, že bojkotovala Lisabonskú zmluvu na pôde tohto parlamentu. Takže ten úprimný vzťah k Európskej únii, o ktorom ste hovorili vo svojom vystúpení, je istým spôsobom zo strany SDKÚ trošku kompromitujúcim vzhľadom na to, že využívate európsku tému podľa toho, ako vám vyhovuje. To je jednoducho taký postoj vašej strany. Žiaľbohu, je to tak. V žiadnom prípade ale nespochybňujem tento váš poslanecký návrh. Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 26.10.2010 9:39 - 9:42 hod.

Ján Senko Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predseda. Vážené kolegyne, vážení kolegovia, ctení hostia, ako spravodajca, za ktorého ma určil gestorsky výbor pre tento návrh, Výbor pre kultúru a médiá Národnej rady Slovenskej republiky, podávam spoločnú správu výborov Národnej rady Slovenskej republiky o prerokúvaní návrhu poslanca Vladimíra Jánoša na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 241/1993 Z. z. o štátnych sviatkoch, dňoch pracovného pokoja a pamätných dňoch v znení neskorších predpisov, ktorý prejednávame ako tlač č. 64 v druhom čítaní.
Národná rada Slovenskej republiky pridelila tento poslanecký návrh zákona Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady Slovenskej republiky, Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárstvo, výstavbu a dopravu a Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá.
Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, ktorí nie sú členmi výborov, neoznámili v určenej lehote gestorskému výboru žiadne stanovisko k predmetnému návrhu zákona.
Predmetný poslanecký návrh zákona odporučili schváliť so zmenami a doplnkami Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárstvo, výstavbu a dopravu, ako aj Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá. Predmetné výbory Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré poslanecký návrh zákona prerokovali, prijali dva pozmeňujúce návrhy, ktoré sú uvedené v bode IV spoločnej správy.
Gestorský výbor na základe stanovísk výborov odporúča Národnej rade Slovenskej republiky uvedený návrh zákona schváliť.
O pozmeňujúcich návrhoch uvedených v IV. časti tejto spoločnej správy gestorský výbor odporúča hlasovať spoločne, o bodoch 1 a 2, s návrhom schváliť ich.
Gestorský výbor ma určil za spoločného spravodajcu a poveril ma, aby som podal správu o výsledkoch prerokovania návrhu zákona vo výboroch Národnej rady Slovenskej republiky.
Spoločná správa výborov Národnej rady Slovenskej republiky bola schválená uznesením Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá č. 34 z 12. októbra 2010.
Ďakujem, pán predseda, skončil som.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 22.10.2010 12:45 - 12:48 hod.

Ján Senko Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Vážené kolegyne, kolegovia, vážený pán minister, ctení hostia, predkladám informáciu o výsledku prerokovania vládneho návrhu zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry a cestovného ruchu Slovenskej republiky, ktorý máme pod tlačou č. 53 vo výboroch Národnej rady Slovenskej republiky v druhom čítaní. Národná rada Slovenskej republiky uznesením č. 56 z 8. septembra 2010 pridelila vládny návrh zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry a cestovného ruchu Slovenskej republiky na prerokovanie týmto výborom: Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady Slovenskej republiky, Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre financie a rozpočet a Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá. Za gestorský výbor určila Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá. Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, ktorí nie sú členmi výborov, ktorým bol návrh zákona pridelený, neoznámili v určenej lehote gestorskému výboru žiadne stanovisko k predmetnému návrhu zákona.
Predmetný vládny návrh zákona odporučili schváliť so zmenami a doplnkami Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky uznesením č. 40 z 29. septembra 2010, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre financie a rozpočet uznesením č. 36 z 1. októbra 2010 a Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá uznesením č. 26 z 5. októbra 2010. Výbory Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré predmetný vládny návrh zákona prerokovali, prijali celkom dvadsaťtri pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov, ktoré sú súčasťou tejto informácie a sú uvedené v jej časti IV. Pri hlasovaní odporúčam hlasovať o pozmeňujúcich návrhoch nasledovne: 1 až 9, 11 až 21 a 23 spoločne a samostatne o bodoch 10 a 22. Gestorský výbor na základe stanovísk výborov vyjadrených v ich uzneseniach uvedených pod bodom 3 tejto informácie rokoval 12. septembra 2010 o spoločnej správe výborov s odporúčaním gestorského výboru predmetný vládny návrh zákona schváliť. Spoločnú správu výborov Národnej rady Slovenskej republiky o výsledku prerokovania vládneho návrhu o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry a cestovného ruchu Slovenskej republiky v druhom čítaní gestorský výbor neschválil, nakoľko návrh uznesenia nezískal podporu potrebnej nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov podľa § 52 ods. 4 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov. Z uvedeného dôvodu podávam len informáciu o výsledku rokovania výborov podľa § 80 rokovacieho poriadku. Ďakujem vám za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.10.2010 11:55 - 11:56 hod.

Ján Senko Zobrazit prepis
Pán poslanec, nehľadajte alibi. Fakty sú jasné. Fakty sú jasné v prípade troch poslancov a fakt je jasný aj v prípade štvrtého poslanca. Nieto k tomu čo dodávať. To znamená, ak ste za to, aby títo traja poslanci nevykonávali funkciu v Rozhlasovej rade, tak tie kritériá spĺňa aj štvrtý poslanec, ktorý je z vášho koaličného tábora. Ak budete hrať takú alibistickú hru, akú začínate hrať, to znamená, že hráte iba politickú hru. A je to čisté politikum a nejde vám o nič iného, iba obsadiť a ovládnuť Rozhlasovú radu svojimi vlastnými ľuďmi. O nič iného v tomto prípade nejde. Tak sa zachovajte férovo a čestne. A nehrajte tu zbytočne alibistické hry.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.10.2010 11:47 - 11:48 hod.

Ján Senko Zobrazit prepis
Pán poslanec, ukazuje sa, že budete mať vnútorný problém s odvolávaním jedného člena Rozhlasovej rady, pretože fakty sú úplne jasné. Aj traja vami navrhovaní členovia na odvolanie z členstva v rade Rozhlasovej rady boli na kandidátnych listinách strán vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky. Aj člen rady, o ktorom hovoril pán Jarjabek bol na kandidátnej liste vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky, na kandidátnej listine KDH. To je váš koaličný partner. Ak chcete zachovať vašu úprimnú snahu o tzv. novej politickej kultúre, neostáva vám nič iné, len dodržať tento postup a to isté kritérium pri tomto pánovi, ktorého odvolanie navrhol pán Jarjabek. V opačnom prípade je to len politická hra, ktorá sa nehrá férovo, nehrá sa fair play. Takže, čakáme ako sa zachováte.
Skryt prepis