Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

13.5.2015 o 11:00 hod.

Mgr.

Michal Bagačka

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18.6.2015 15:36 - 15:38 hod.

Michal Bagačka Zobrazit prepis

Pán kolega, ja beriem to vaše vystúpenie skôr ako takú povinnú jazdu, aj keď nie nejako extra vydarenú.

Beriem to tak skôr, že zrazu ste strašne úzkostlivý, čo sa týka skráteného konania, ale spomeňte si, koľko aj vy ste mali skrátených konaní v predchádzajúcom období. Určite ich nájdeme množstvo.

A čo sa týka hlavne toho, ako berieme národohospodárske škody, no podľa mňa každé jedno nevytvorené miesto pracovné, ktoré môžeme vytvoriť, to je veľká škoda. A čím viac ich bude, tak bude to, samozrejme, tým lepšie.

Aj ja by som, samozrejme, privítal to, aby takáto investícia prišla na stredné Slovensko, no určite všetkými desiatimi, ale hádam mi nechcete povedať to, veľmi dobre viete, ako sa s firmami jedná, čo všetko si môžete voči nim dovoliť, tak, to hádam ste nemysleli vážne v tom vašom vstúpení. Takže takisto čo len jedno pracovné miesto sa vytvorí, oplatí sa prijať takúto normu. A ja ju podporím. Ďakujem.

Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 17.6.2015 9:08 - 9:11 hod.

Michal Bagačka Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážená pani podpredsedníčka, dámy a páni, pán minister, predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 1559 zo 7. mája 2015 pridelil návrh na prerokovanie ústavnoprávnemu výboru a Výboru Národnej rady pre hospodárske záležitosti. Za gestorský výbor určil výbor Národnej rady pre hospodárske záležitosti.
Ústavnoprávny výbor Národnej rady o návrhu rokoval 9. júna 2015 a prijal uznesenie č. 612.
Výbor Národnej rady pre hospodárske záležitosti o návrhu rokoval 11. júna 2015 a prijal uznesenie č. 423. Obidva výbory odporučili Národnej rade podľa čl. 86 písm. d) Ústavy Slovenskej republiky vysloviť súhlas so Zmluvou medzi Slovenskou republikou a Jordánskym hášimovským kráľovstvom o leteckých dopravných službách a rozhodnúť, že zmluva je medzinárodná zmluva podľa čl. 7 ods. 5 Ústavy Slovenskej republiky, ktorá má prednosť pred zákonmi.
Gestorský výbor odporúča Národnej rade Slovenskej republiky podľa článku 86 písm. d) Ústavy Slovenskej republiky vysloviť súhlas so zmluvou medzi Slovenskou republikou a Jordánskym hášimovským kráľovstvom o leteckých dopravných službách a rozhodnúť, že zmluva je medzinárodnou zmluvou podľa čl. 7 ods. 5 Ústavy Slovenskej republiky, ktorá má prednosť pred zákonmi.
Spoločná správa výborov Národnej rady o prerokovaní návrhu na vyslovenie súhlasu Národnej rady so zmluvou medzi Slovenskou republikou a Jordánskym hášimovským kráľovstvom o leteckých dopravných službách (tlač 1389a) vrátane návrhu uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky bola schválená uznesením gestorského výboru č. 444 zo 16. júna 2015. Týmto uznesením výbor poveril spoločného spravodajcu, aby informoval o výsledku prerokovania výborov, odôvodnil návrh a stanovisko gestorského výboru uvedené v spoločnej správe a predniesol návrh uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky.
Ďakujem, pani predsedajúca, skončil som, otvorte rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 17.6.2015 9:04 - 9:06 hod.

Michal Bagačka Zobrazit prepis

4.
Ďakujem za slovo. Vážená pani podpredsedníčka, dámy a páni, pán minister, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti ma uznesením č. 443 určil za spravodajcu k vládnemu návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 351/2011 o elektronických komunikáciách v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (tlač 1577). V súlade s § 73 odsek 1 zákona o rokovacom poriadku podávam v prvom čítaní spravodajskú informáciu o predmetnom návrhu zákona.
Konštatujem, že uvedený návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Zo znenia návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali výbory: ústavnoprávny a výbor Národnej rady pre hospodárske záležitosti. Za gestorský výbor navrhujem výbor Národnej rady pre hospodárske záležitosti. Odporúčam, aby výbory predmetný návrh zákona prerokovali do 10. septembra 2015 a v gestorskom výbore do 11. septembra 2015.
Pani predsedajúca, prosím, otvorte rozpravu.

Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 27.5.2015 16:36 - 16:36 hod.

Michal Bagačka Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Tiež súhlasím, že bol to dosť ťažko sledovateľný prejav, ale nejako som vydržal. Keby som si zatvoril oči, možno súhlasíte aj na jednej, aj druhej strane určite viacerí, tak by som povedal, že to je pri pulte tam nejaký manažér elektrární. Takže čo sa týka prejavu a celého obsahu, myslím, že každý si to všimol.
A tiež jednoduchá otázka, aj som sa chcel odťuknúť, ale ešte raz ju trebárs dám a priamo teda, kto vám písal, pán kolega, ten príhovor?
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Prednesenie interpelácie 14.5.2015 16:47 - 16:50 hod.

Michal Bagačka Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážená pani podpredsedníčka, kolegyne, kolegovia, dňa 24. mája 2015 sa skončilo funkčné obdobie JUDr. Ing. Jána Hijja, člena Regulačnej rady Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, ktorého na návrh Národnej rady vymenoval prezident Slovenskej republiky na obdobie šiestich rokov. Podľa § 7 ods. 4 zákona č. 250/2012 Z. z. o regulácii v sieťových odvetviach na uvoľnené miesto člena Regulačnej rady navrhuje nového kandidáta ten, kto navrhol člena rady, ktorého členstvo zaniklo, teda Národná rada. Na každé miesto člena rady sa navrhujú dvaja kandidáti. Z uvedeného dôvodu je potrebné vykonať voľbu členov na člena Regulačnej rady.
Za člena Regulačnej rady môže byť vymenovaný občan Slovenskej republiky, ktorý spĺňa citovaným zákonom ustanovené podmienky. Na základe listu predsedu Výboru Národnej rady pre hospodárske záležitosti z 18. marca 2015 adresovaného predsedom klubov poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, ako aj nezávislým poslancom boli predložené tri návrhy, a to: Milan Hargaš, Ján Hijj a Anton Novák. Výbor na 84. schôdzi 28. marca 2015 posúdil predložené návrhy za účasti navrhnutých kandidátov a konštatoval, že všetci traja navrhnutí kandidáti spĺňajú predpoklady ustanovené v § 7 ods. 5, 7, 9 a 10 citovaného zákona.
Výbor odporučil vykonať akt voľby podľa príslušných ustanovení rokovacieho poriadku a volebného poriadku o voľbe a odvolávaní funkcionárov. V súlade s nimi navrhol nasledovný postup: Po prvé. Zvoliť dvoch kandidátov na člena Regulačnej rady verejným hlasovaním použitím technického zariadenia a o každom navrhovanom hlasovať osobitne. Po druhé. Ak nebude požadovaný počet kandidátov zvolený, teda dvaja kandidáti, vykonať podľa čl. 15 volebného poriadku opakovanú voľbu. Do opakovanej voľby postupujú nezvolení kandidáti. Ak ani v opakovanej voľbe, po tretie, nebude zvolený požadovaný počet kandidátov, vykonať novú voľbu podľa čl. 16 volebného poriadku na ďalšej schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky. Do novej voľby postupujú nezvolení kandidáti, ktorí neboli buď zvolení vo voľbe ani v opakovanej voľbe a novo navrhnutí kandidáti.
Pani podpredsedníčka, skončil, prosím, otvorte rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.5.2015 11:00 - 11:01 hod.

Michal Bagačka Zobrazit prepis

Ďakujem za slovo. Ja sa vyjadrím tiež k jednej záležitosti, hlavne k tomu, čo sa týka porovnania a financovania súkromných, cirkevných škôl s inými školami. Pri tých súkromných, cirkevných môžu vymenovávať zriaďovatelia škôl riaditeľa školy bez školskej rady, pričom pri štátnych školách to tak nie je, pretože, ako si povedal, súkromné a cirkevné školy majú svoje peniaze a štátne školy používajú verejné peniaze. No to je podľa mňa hlboký omyl, pán kolega, pretože aj súkromné, aj cirkevné školy sú financované tiež z verejných zdrojov. Mal by si pravdu vtedy, keď si sa tu tak rozohnil, keby jednoducho cirkevná ani súkromná škola nemala ani cent z verejných prostriedkov. Vtedy by som ti povedal, že máš pravdu. Ale to bola úplná nevedomosť v tom zmysle, mne sa zdá, že tým, že možno reaguješ na každý zákon a každé odvetvie, tak potom ti utekajú také základné súvislosti. Vtedy by to bolo v poriadku, keby súkromné aj cirkevné školy mali len svoje prostriedky a nepoužívali verejné prostriedky. Ďakujem.

Skryt prepis
 

Vystúpenie spoločného spravodajcu 12.5.2015 18:54 - 18:58 hod.

Michal Bagačka Zobrazit prepis

116.
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Predkladám spoločnú správu výborov Národnej rady o výsledku prerokovania návrhu zákona poslancov Národnej rady Maroša Kondróta a Andreja Kolesíka.
Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti ako gestorský výbor k návrhu poslancov Národnej rady Maroša Kondróta a Andreja Kolesíka na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 474/2013 Z. z. o výbere mýta za užívanie vymedzených úsekov pozemných komunikácií a o zmene a doplnení niektorých zákonov a ktorým sa dopĺňa zákon č. 56/2012 Z. z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov, tlač 1397, podáva Národnej rade podľa § 79 ods. 1 zákona Národnej rady č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady v znení neskorších predpisov spoločnú správu výborov Národnej rady.
Národná rada Slovenskej republiky uznesením č. 1640 zo dňa 17. marca 2015 pridelila predmetný návrh zákona na prerokovanie týmto výborom: Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady, Výboru Národnej rady pre financie a rozpočet, Výboru Národnej rady pre hospodárske záležitosti a Výboru Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj.
Výbory prerokovali návrh zákona v lehote určenej uznesením Národnej rady Slovenskej republiky. Poslanci Národnej rady, ktorí nie sú členmi výborov, ktorým bol návrh zákona pridelený, neoznámili v určenej lehote gestorskému výboru žiadne stanovisko k predmetnému návrhu zákona.
Návrh zákona odporučili Národnej rade schváliť: ústavnoprávny výbor uznesením č. 589 z 30. apríla 2015, Výbor Národnej rady pre financie a rozpočet uznesením č. 1397 z 28. apríla 2015, Výbor Národnej rady pre hospodárske záležitosti uznesením č. 410 z 28. apríla 2015 a Výbor Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj uznesením č. 234 z 20. apríla 2015. Gestorský výbor odporúča hlasovať spoločne o všetkých pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhoch s odporúčaním gestorského výboru schváliť.
Gestorský výbor na základe stanovísk výborov k predmetnému návrhu zákona vyjadrených v ich uzneseniach uvedených pod bodom III tejto správy a v stanoviskách poslancov z gestorského výboru vyjadrených v rozprave k tomuto návrhu zákona odporúča Národnej rade Slovenskej republiky návrh poslancov Národnej rady Maroša Kondróta a Andreja Kolesíka na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 474/2013 Z. z. o výbere mýta za užívanie vymedzených úsekov pozemných komunikácií a o zmene a doplnení niektorých zákonov a ktorým sa dopĺňa zákon č. 56/2012 Z. z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov, tlač 1397, schváliť v znení pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov uvedených v tejto spoločnej správe, ktoré gestorský výbor odporúča schváliť.
Spoločná správa výborov Národnej rady o výsledku prerokovania návrhu zákona v druhom čítaní bola schválená uznesením Výboru Národnej rady pre hospodárske záležitosti č. 420 z 5. mája 2015.
Týmto uznesením ma výbor poveril predložiť návrhy podľa § 84 ods. 2, § 83 ods. 4 a § 84 ods. 2 a § 86 rokovacieho poriadku Národnej rady Slovenskej republiky.
Pán predsedajúci, prosím, otvorte rozpravu.

Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.4.2015 18:12 - 18:13 hod.

Michal Bagačka Zobrazit prepis
Pán kolega, ja, samozrejme, sa chcem poďakovať za vystúpenie, ktoré možno dokazuje, že netreba vystupovať stokrát ku všetkému, ale možno stačí raz, dva-, trikrát vystúpiť k niečomu, čomu skutočne, skutočne rozumiem.
Viac škoda, že takýchto vystúpení, ktoré, ktoré boli aj odborné, aj také ľudské, nebolo viacej, okrem tvojho možno Ježík, Štefan Kuffa, poprípade pani Šípošová, možno aj niektorí ďalší, neviem ich teraz všetkých menovať, a potom hneď nasledovalo ďalších možno dvoch, dve-tri vystúpenia, ktoré sa niesli len vo forme konfrontácie, osočovania a ako keby bolo taký základný motív, len nie pokojnú debatu, ale poďme do konfrontácie a len nie navodiť nejakú ľudskejšiu atmosféru.
Takže tvoje vystúpenie bolo aj odborné, aj argumentačné, ale, samozrejme, aj ľudské a myslím, že viacerí aj kolegovia z opozície sa kúštik aj červenali.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2015 10:44 - 10:45 hod.

Michal Bagačka Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ja len v krátkosti, tiež súhlasím s kolegami, že ako vaše vystúpenia naozaj väčšinou sú odborné a k veci, oproti mnohým, alebo niektorým tzv. len havkáčom.
Ale spomínali ste tu aj len takú drobnosť na začiatku, to hlasovanie, spomínali ste pani podpredsedníčku Laššákovú. Takže pre korektnosť treba povedať aj to "b", že je to jedna z úloh predsedov alebo predsedkýň klubov, tak takisto môžme povedať, že pán poslanec, teraz Vašečka, predtým Viskupič, dáva odporúčanie pre OĽaNO, Poliačik pre SaS-ku, donedávna možno aj vy podľa jeho prstu ste hlasovali, pán poslanec Zajac pre KDH. Takže je to treba korektne spomenúť, že každý klub má niekoho, kto dáva takéto odporúčania.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.4.2015 10:55 - 11:10 hod.

Michal Bagačka Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ja možno na vás nadviažem. Vám v podstate ako keby aj na základe toho vášho vystúpenia vadilo, že niekto začne debatovať racionálne, príde s nejakými návrhmi, chce niečo doplniť a chce riešiť problém, aj keď nemusí so všetkými súhlasiť. Na základe tohto, čo ste teda priviedli, to je, že vy potrebujete tak havkať a ísť do konfrontácií, ale skôr riešiť neriešiť problémy, ale len s takými naozaj, ako sa hovorí, krvavými očami politizovať.
Pán poslanec, vy ste tu už 20 rokov a v roku 2005, pokiaľ mám dobré vedomosti, ste hlasovali aj za zákon o reštrukturalizácii, to tých ostatných 500 reštrukturalizácií vám nevadí, len táto reštrukturalizácia vám vadí? Teraz ste geroj? No z takýchto vystúpení mi je naozaj zle. Vy vlastne kritizujete sám seba, keďže ste tu už 20 rokov. Bolo by načase, aby takýto možno parlamentný dinosaurus vášho typu okúsil aj reálny život, reálny svet a nebol 20 rokov zavretý v parlamentných laviciach. Ďakujem.
Skryt prepis