Ďakujem pekne. Pán predsedajúci, takže ako som avizoval aj v prvom čítaní, pokúsime sa ešte vyprecizovať určité veci pozmeňujúcimi návrhmi, ktoré máme v druhom čítaní, takže slovo sa stalo skutočnosťou a predkladáme pozmeňujúci návrh, ktorý predkladám spolu s kolegom Jozefom Pročkom, Jánom Mičovským a Jaromírom Šíblom. Môžte si ho, samozrejme, vyzdvihnúť a oboznámiť sa s ním a čo vlastne, o čom hovoríme.
Hovoríme o nasledujúcich skutočnostiach: vyprecizúvame veci. V prípade, že máme, vlastníkom poľovných pozemkov je štát a zastupuje tento štát určité organizácie, tak v prípade, jak budú hlasovať na týchto poľovníckych stretnutiach, tak, samozrejme, nemôže jeden zástupca štátu hlasovať v rozpore s tým druhým, pretože zastupuje aj jeden, aj druhý štát. To znamená, dávame to, že musí to tam byť súladné, takže dávame do zákona o poľovníctve tieto ustanovenia.
Ďalej, hovoríme o tom, že po... uzatvárame dĺžku doby nájmu na 15 rokov v oblastiach s chovom malej, srnčej a jelenej zveri a bažantnice a samostatné zvernice sa uzatvárajú na dobu 10 rokov. V poľovných revíroch s nadpolovičnou výmerou poľovných pozemkov vo vlastníctve štátu sa zmluva uzatvára na dobu 15 rokov. To je, špecifikujeme presne, na akú dĺžku môžu uzatvárať zmluvy. Keďže dobrovoľnosť komory znamená aj prenos, prenos kompetencií na príslušné okresné úrady, resp. na ministerstvo, tak, samozrejme, aj hovoríme o § 23, chovateľské prehliadky, akým spôsobom sa budú tieto chovateľské prehliadky robiť a ako ich budeme ďalej v rámci štátu koordinovať. A pokiaľ, samozrejme, bude tam aj komora a bude dobrovoľná, samozrejme, že nikto sa nebude brániť, aby nám vypomáhali, keď štát to nebude zvládať.
Ďalej, a podľa mňa dosť podstatná vec je to, aby sme mali určitý počet poľovníkov na určitý, určitú, určitý počet výmery, veľkosť výmery. Konkrétne hovoríme, že na sto hektárov by mali byť aspoň dvaja držitelia poľovného lístka, aby prakticky ten revír bol aj trošku obchodený. Nieže budeme tam, zisťujeme, že má tritisíc hektárov a má tam desiatich poľovníkov. A chcel by som vidieť, že ako majú ten svoj revír obídený a ako sa oň starajú. Takže aj tu dávame určitú takúto možnosť.
Ďalšia, ktorá vec, ktorá myslím, že si zasluhuje veľkú pozornosť, je, že aby sa do poľovníckej organizácie mohol dostať aj ten, ktorý je majiteľom pozemku. To znamená, to je jedno, či má poľnohospodársku, alebo lesnú pôdu, pokiaľ je to poľovný pozemok, má tam aspoň jeden hektár, tak, samozrejme, mal by byť prednostne v tom poľovníckom združení alebo v organizácii on až potom niektorí, ktorí nemajú alebo cezpoľní alebo neviem jakí iní, ktorí si nárokujú v tejto poľovníckej organizácii. To znamená, v prvom rade vlastníci až potom ostatní.
Ďalšie veci máme zadefinované, týkajúce sa poľovníckych organizácií, v § 42, kde sú presne vyšpecifikované, ktoré budem aj v pozmeňováku čítať, čo všetko budú riešiť po urobení, uvoľnení týchto kompetencií z poľovníckej komory. Je to aj v § 43 následnom, ktorý tam prečítam a uvediem.
Ďalej hovoríme o tom, že ak sa bude definovať ďalšie univerzity, ktoré budú môcť hovoriť o tých skúškach, ktoré budú robené, takže nie iba zvolenská, ale aj nitrianska poľnohospodárska univerzita a Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach.
Samozrejme, sú tu aj určité veci týkajúce sa prechodných ustanovení, čo platí a čo nebude platiť po účinnosti tohto, tejto novely.
Ďalej hovoríme o povinnosti preukazovať, poľovníka, odbornú spôsobilosť ovládania zbrane. Pozmeňovákom to máme raz za päť rokov, aby prakticky nedochádzalo k nejakým vážnym poškodeniam či už zdravia, alebo iných nejakých nekalých s tým, že daný poľovník nebude vedieť ovládať zbraň, ako ju mať.
Hovoríme tam aj o ďalších, akým spôsobom sa musí nejako označovať daná zver, že okresný úrad môže tie značky, samozrejme, na ďalší rok nechať, nemusí ich dávať späť a môže ich použiť v nasledujúcej sezóne, ak sa neminuli v tejto sezóne.
Takže toto je prakticky tak v kocke ten môj pozmeňujúci návrh, ktorý teraz si dovolím prečítať. A samozrejme, ak vám to svedomie a vedomie nebude v rozpore, tak bol by som rád, keby ste to podporili a povedali, že áno, precizujeme zase nejakú kvalitu toho poľovníctva.
Nejdeme ho rušiť, ako boli tie hlášky, že Fecko a OĽANO ide rušiť poľovníctvo. Nehnevajte sa, nejdeme ho rušiť a budeme ho hájiť stále, ale chceme, aby to bolo ľudové poľovníctvo, aby každý, kto je v danom katastrálnom území vlastníkom, v prvom rade on vykonával to právo. Pretože ako ma poučil kolega Suja, že komu patrí zver? (Povedané so smiechom.) Áno. Takže na jednej strane je štátu, ja hovorím ľudí, ktorí v tom štáte žijú, na druhej strane, keď už niekto uloví, tak už je toho poľovníka. Tak sa pýtam, že tu je tiež pre mňa taký trošku akože... Ja by som bol najradšej, keby to išlo priamo do nejakých tých predajní a v takomto duchu by sme to aj zvládli. Takže keď dovolíte, idem, keď je to štátu, tak je to štátu. Ale to len možnože na zasmiatie, jak hovoríte, takže v takomto duchu to berte, že áno, je to trošku taký paradox, že na jednej strane áno, je to štátne, a na druhej strane, keď už si to zastrelil vo svojom revíre, tak už je to tvoje, lebo ty si ten, ktorý to zviera zastrelil, tak reku dobre.
No a ideme dať teda pozmeňujúci návrh a doplňujúci poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Jozefa Pročka, Martina Fecka, Jána Mičovského, Jaromíra Šíbla k návrhu na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (tlač 1386).
V čl. I sa na začiatok vkladajú nové body 1a 2, ktoré znejú:
1. § 5 sa dopĺňa odsekom 8, ktorý znie:
„(8) Ak je vlastníkom poľovných pozemkov štát a právnická osoba zriadená alebo založená štátom alebo právnická osoba, v ktorej má štát nadpolovičný majetkový podiel alebo niekoľko právnických osôb zriadených alebo založených štátom alebo právnických osôb, v ktorých má štát nadpolovičný majetkový podiel, rozhodujú jednotne, pričom rozhodnutie sa prijíma nadpolovičnou väčšinou počítanou z výmery nimi vlastnených pozemkov; odsek 6 sa použije primerane.
2. V § 9 písmeno c) znie:
„c) v čase platnosti zmlúv v jednom poľovnom revíri, ak so zmenou súhlasia vlastníci aspoň dvoch tretín výmery všetkých poľovných pozemkov, ktoré sa majú odčleniť od poľovného revíru a užívateľ poľovného revíru, ku ktorému sa odčlenené poľovné pozemky majú pričleniť."
Nasledujúce body sa primerane prečíslujú.
2. V čl. I sa za bod 1vkladajú nové body 2 až 4, ktoré znejú:
„2. § 13 sa dopĺňa odsekom 8, ktorý znie:
„(8) Zmenou právnej formy organizačnej jednotky poľovníckej organizácie na poľovnícku organizáciu ostávajú práva a záväzky vyplývajúce zo zmluvy zachované. Poľovnícka organizácia túto skutočnosť oznámi všetkým účastníkom zmluvy bezodkladne."
3. § 13a vrátane nadpisu znie:
„§ 13a
Užívanie poľovného revíru s nadpolovičnou väčšinou poľovných pozemkov vo vlastníctve štátu
(1) Ak právnická osoba,9) ktorá má v správe nadpolovičnú výmeru poľovných pozemkov vo vlastníctve štátu, postupuje užívanie poľovného revíru inej osobe zmluvou podľa § 13, nepostupuje podľa § 5. Užívateľa poľovného revíru vyberie na základe obchodnej verejnej súťaže.9a)
(2) Ak má v správe nadpolovičnú výmeru poľovných pozemkov vo vlastníctve štátu niekoľko právnických osôb zriadených alebo založených štátom alebo právnických osôb, v ktorých má štát nadpolovičný majetkový podiel, o postúpení poľovného revíru podľa odseku 1 sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou hlasov, pričom platí, že na jeden m2 výmery spravovaného poľovného pozemku vo vlastníctve štátu pripadá jeden hlas."."
4. V § 14 odsek 2 znie:
„(2) Zmluva sa uzatvára na dobu neurčitú, najmenej však na dobu 15 rokov v oblastiach s chovom malej, srnčej a jelenej zverí odo dňa jej evidencie podľa §16 ods. 1; zmluva o užívaní samostatnej zvernice a bažantnice sa uzatvára najmenej na dobu 10 rokov. V poľovných revíroch s nadpolovičnou výmerou poľovných pozemkov vo vlastníctve štátu sa zmluva uzatvára na dobu 15 rokov."."
Nasledujúce body sa primerane prečíslujú.
3. V čl. I sa za bod 5 vkladá nový bod 6, ktorý znie:
„6. V § 19 ods. 10 sa vypúšťa písmeno b)."
Doterajšie písmená c) až h) sa označujú ako písmená b) až g).
Nasledujúce body sa primerane prečíslujú.
Ideme k bodu 4. V čl. I bod 6 znie:
„6. § 23 vrátane nadpisu znie:
„§ 23
Chovateľská prehliadka
(1) Poľovnícka organizácia, ktorá vykonáva odstrel trofejovej zveri je povinná zorganizovať prehliadku trofejí a vyhodnotiť správnosť odstrelu na hodnotiacej členskej schôdzi.
(2) Členov hodnotiteľskej komisie pre chovateľské prehliadky vymenúva a odvoláva okresný úrad; členov ústrednej hodnotiteľskej komisie vymenúva a odvoláva okresný úrad v sídle kraja z radov držiteľov certifikátu Medzinárodnej rady pre poľovníctvo a ochranu zveri o absolvovaní kurzu v hodnotení trofejí.
(3) Na chovateľskú prehliadku musí vlastník poľovníckej trofeje predložiť poľovnícku trofej raticovej zverí na lebke spolu so spodnou čeľusťou okrem spodných čeľustí muflónov, jednoročných jeleňov a danielov, kly diviakov starších ako tri roky a lebky veľkých šeliem. Predkladanie lebiek ostatných šeliem je dobrovoľné. Zo zveri ulovenej cudzincami, ak sa trofej nenachádza na území Slovenskej republiky, možno namiesto trofeje predložiť dokumentáciu o nej.
(4) Každý, kto uloví zver, ktorej poľovnícka trofej sa predkladá na chovateľskú prehliadku, je povinný na výzvu užívateľa poľovného revíru doručiť poľovnícku trofej na účely chovateľskej prehliadky v ním určenom čase na určené miesto. Užívateľ poľovného revíru vráti trofej po ukončení chovateľskej prehliadky bez spodných čeľustí.
(5) Užívateľ poľovného revíru je povinný všetky poľovnícke trofeje zo zveri ulovenej a uhynutej v predchádzajúcej poľovníckej sezóne a dokumentáciu k nim doručiť v čase určenom poľovníckou organizáciou na určené miesto.
(6) Na chovateľskú prehliadku sa nepredkladá poľovnícka trofej, ktorá je v čase konania chovateľskej prehliadky spracúvaná na výrobu dermoplastického preparátu; taká poľovnícka trofej sa musí predložiť na chovateľskú prehliadku v nasledujúcom kalendárnom roku. Namiesto tejto poľovníckej trofeje jej majiteľ predkladá fotografickú dokumentáciu trofeje a potvrdenie od spracovateľa poľovníckej trofeje. Na chovateľskú prehliadku sa nepredkladá lebka veľkej šelmy, ak sa odovzdala orgánu štátnej veterinárnej a potravinovej správy, o čom predloží jej majiteľ písomný doklad o jej prevzatí.
(7) Poľovnícka trofej z uhynutej zveri sa musí predložiť vždy spolu s písomným vyhlásením poľovníckeho hospodára o náleze a fotografickou dokumentáciou nájdenej uhynutej zverí.
(8) Poľovnícka trofej z chorej alebo poranenej zveri sa musí predložiť vždy spolu s písomným vyhlásením poľovníckeho hospodára o ulovení, fotografickou dokumentáciou ulovenej chorej alebo poranenej zveri a s platným veterinárnym potvrdením, že trofej pochádza z chorej alebo poranenej zveri.
(9) Poľovnícka organizácia o výsledkoch chovateľskej prehliadky podľa odseku 1 spíše záznam, ktorý predkladá príslušnému okresnému úradu."."
5. V čl. I sa vypúšťa bod 7.
Nasledujúce body sa primerane prečíslujú.
6. V čl. I sa vypúšťa bod 8.
Nasledujúce body sa primerane prečíslujú.
7. V čl. I sa za bod 8 vkladá nový bod 9, ktorý znie:
„9. V § 26 sa odsek 1 dopĺňa písmenom q), ktoré znie:
„q) zabezpečiť na každých začatých 100 ha výmery poľovného revíru aspoň dvoch držiteľov poľovného lístka; to neplatí, ak je poľovným revírom samostatná zvernica alebo samostatná bažantnica."."
Nasledujúce body sa primerane prečíslujú.
8. V čl. I bode 10 sa slová „sa vypúšťa slovo „komore"." nahrádzajú slovami „sa za slovom „úradu" vypúšťa čiarka a slovo „komore"."
9. V čl. I bod 13 znie:
„13. V § 32 odsek 2 znie:
„(2) Všetky poľovnícke organizácie majú rovnaké práva a povinnosti. Poľovnícka organizácia môže mať svoje organizačné zložky, ktoré nemajú právnu subjektivitu a ktoré eviduje v zozname organizačných zložiek."."
10. V čl. I sa za bod 13 vkladajú nové body 14 až 19, ktoré znejú:
„14. § 32 sa dopĺňa odsekmi 3 až 5, ktoré znejú:
„(3) Poľovnícka organizácia je povinná prijať za člena fyzickú osobu, ktorá je vlastníkom poľovného pozemku alebo má právo užívať poľovný pozemok s výmerou najmenej 1 ha poľovných pozemkov, ktorý je súčasťou uznaného poľovného revíru a ktorá je oprávnená k výkonu práva poľovníctva do 30 dní od doručenia žiadosti; ak poľovnícka organizácia neprijme túto osobu za člena v lehote podľa vety pred bodkočiarkou, platí, že sa stáva členom prvým dňom po uplynutí lehoty.
(4) Poľovnícka organizácia môže ukončiť členstvo fyzickej osoby, ak prestane spĺňať podmienky podľa odseku 1. Členstvo v poľovníckej organizácii nesmie zaniknúť na základe členstva inej poľovníckej organizácii.
(5) Stanovy poľovníckej organizácie nesmú byť v rozpore s týmto zákonom, inak sú v tej časti neplatné."
15. V § 33 ods. 2 písm. g) sa vypúšťajú slová „a organizačných zložiek".
16. V § 33 ods. 2 sa vypúšťa písmeno h).
Doterajšie písmeno i) sa označuje ako písmeno h).
17. V § 34 ods. 1sa vypúšťa písmeno f).
Doterajšie písmeno g) sa označuje ako písmeno f).
18. V § 38 sa vypúšťa odsek 4.
19. V § 41ods. 2 sa na konci pripája táto veta: „Členstvo v komore je dobrovoľné."
Nasledujúce body sa primerane prečíslujú.
11. V čl. I bod 14 znie:
„14. V § 41 sa vypúšťajú odseky 4 a 5."
12. V čl. I bod 15 znie:
„15. § 42 vrátane nadpisu znie:
„§ 42
Úlohy poľovníckych organizácií
Poľovnícke organizácie najmä
a) vykonávajú prípravu a skúšky uchádzačov o poľovný lístok [§ 50 ods. 1 písm. a)], ak spĺňajú podmienky podľa § 50 ods. 3,
b) v spolupráci s ministerstvom a okresným úradom organizujú odbornú prípravu prednášateľov a skúšobných komisárov,
c) organizujú poľovnícku kynológiu a sokoliarstvo,
d) organizujú chovateľské prehliadky,
e) organizujú kontrolné streľby pre svojich členov,
f) spolupracujú s okresným úradom pri porušení disciplinárneho poriadku ich členmi,
g) propagujú poľovníctvo,
h) napomáha pri spracovaní prvotných štatistických údajov a evidencií na úseku poľovníctva,
i) v spolupráci s okresným úradom vydávajú plán lovu a chovu,
j) spolupracujú so štátnymi orgánmi a právnickými osobami na úseku poľnohospodárstva, lesníctva a ochrany prírody."."
13. V čl. I bod 16 znie:
„16. § 43 znie:
„§ 43
Poľovnícke organizácie sa môžu združovať v občianskych združeniach, ktoré
a) spolupracujú s orgánmi štátnej správy pri príprave návrhov všeobecne záväzných právnych predpisov na úseku poľovníctva,
b) spolupracujú s ministerstvom pri plnení úloh na úseku poľovníctva, najmä pri návrhoch koncepcií rozvoja poľovníctva,
c) v spolupráci s ministerstvom zastupujú Slovenskú republiku v medzinárodných poľovníckych, kynologických, sokoliarskych a iných organizáciách, ktoré vyvíjajú činnosť súvisiacu s poľovníctvom,
d) v spolupráci s poľovníckymi organizáciami organizujú poľovnícke výstavy a iné podujatia na propagáciu poľovníctva,
e) zabezpečujú plnenie ďalších úloh, ktorými ich poverí ministerstvo alebo ktoré vyplývajú z ich stanov."."
14. V čl. I bod 17 znie:
„17. § 44 až 49 sa vypúšťajú."
15. V čl. I bode 18 § 50 v celom ods. 2 a ods. 10 písm. c) sa za slovo „Zvolene" vkladá čiarka a slová „Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre a Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach" v príslušnom gramatickom tvare.
16. V čl. I bod 21 znie:
„21. V § 51 ods. 4 úvodnej vete sa slová „Obvodná komora" nahrádzajú slovami „Okresný úrad"."
17. V čl. I sa za bod 23 vkladajú nové body 24 až 27, ktoré znejú:
„24. V § 51 ods. 5 úvodnej vete sa slová "Obvodná komora" nahrádzajú slovami „Okresný úrad".
25. V §51 ods. 7 úvodnej vete sa slová "obvodná komora" nahrádzajú slovami "okresný úrad".
26. V § 51 ods. 8 tretej vete sa slovo „Komora" nahrádza slovami „Okresný úrad".
27. V § 51 ods. 9 úvodnej vete sa slová „Obvodná komora" nahrádzajú slovami "Okresný úrad"."
Nasledujúce body sa primerane prečíslujú.
18. V čl. I sa za bod 24 vkladajú nové body 25 a 26, ktoré znejú:
„25. V § 51 ods. 11 sa slová „obvodnej komore" nahrádzajú slovami „okresnému úradu".
26. V § 51 ods. 12 sa slová „obvodnej komore" nahrádzajú slovami "okresnému úradu"."
Nasledujúce body sa primerane prečíslujú.
19. V čl. I bode 25 sa na konci pripájajú tieto slová: „a na konci sa pripája táto veta: „Osoba podľa prvej vety nesmie byť diskriminovaná na základe výberu poisťovne poskytujúcej poistenie."."
20. V čl. I sa vypúšťajú body 26 a 27.
Nasledujúce body sa primerane prečíslujú.
21. V čl. I sa za bod 27 vkladá nový bod 28, ktorý znie:
"28. V § 53 ods. 2 tretej vete sa slová "podpisujú štatutárny zástupca užívateľa poľovného revíru a poľovnícky hospodár" nahrádzajú slovami "podpisuje štatutárny zástupca užívateľa poľovného revíru".".
22. V čl. I bod 28 znie:
„28. V § 53 ods. 3 znie:
„(3) V povolení na lov zveri musia byť uvedené osobné údaje držiteľa poľovného lístka (ďalej len „poľovník"), a to meno, priezvisko, adresa trvalého pobytu, číslo poľovného lístka, názov poľovného revíru, na ktorý je povolenie na lov zveri vydané, údaje o druhu zveri, jej pohlaví, vekovej triede a počte zveri, ktorú môže loviť, doba, v ktorej môže jednotlivé druhy zveri loviť, číslo značky na označovanie ulovenej zveri, dátum použitia značky, doba platnosti povolenia a číslo poľovného lístka. Povolenie na lov zveri, ktoré neobsahuje údaje podľa prvej vety, okrem dátumu použitia značky, je neplatné."."
23. V čl. I sa za bod 28 vkladá nový bod 29, ktorý znie:
„29. V § 54 ods. 3 prvá veta znie:
„Knihu návštev zakladá a vedie v elektronickej podobe užívateľ poľovného revíru, ktorý zodpovedá za jej vedenie."."
Nasledujúce body sa primerane prečíslujú.
Tento bod nadobúda účinnosť 1. januára 2024, čo sa premietne do článku upravujúceho účinnosť zákona.
24. V čl. I sa za bod 28 vkladajú nové body 29 a 30, ktoré znejú:
„29. § 62 sa dopĺňa odsekom 10, ktorý znie:
„(10) Poľovník je povinný sa zúčastniť na preukazovaní odbornej spôsobilosti ovládať zbraň najmenej raz za päť rokov. Preukazovanie odbornej spôsobilosti organizuje poľovnícka organizácia, ktorá upovedomí o mieste a čase konania preukazovania odbornej spôsobilosti okresný úrad a orgán Policajného zboru najmenej 10 dní pred jej konaním. Poľovníkovi, ktorý úspešne absolvoval preukazovanie odbornej spôsobilosti, vystaví poľovnícka organizácia potvrdenie."
30. V § 64 odsek 1 znie:
„(1) Každý kus ulovenej raticovej zveri alebo veľkej šelmy sa na účely kontroly, evidencie a preukázania pôvodu označuje značkou na označenie ulovenej zveri (ďalej len "značka"), ktorej konštrukcia vylučuje viacnásobné použitie. Každý kus uhynutej alebo inak usmrtenej raticovej zveri alebo veľkej šelmy sa považuje za nezužitkovateľnú a užívateľ poľovného revíru je povinný ju zlikvidovať podľa osobitných predpisov;33) táto zver sa zapisuje do evidencie ulovenej a uhynutej zveri spolu s hodnovernou fotodokumentáciou a nezapočítava sa do výšky plánu lovu. Poľovnícka organizácia je povinná vydať príslušný počet povolení na lov zveri a značiek bezodkladne."."
Nasledujúce body sa primerane prečíslujú.
25. V čl. I bod 29 znie:
„29. V § 64 odsek 8 znie:
„(8) Značku si na vlastné náklady obstaráva užívateľ poľovného revíru prostredníctvom okresného úradu na počet kusov zveri podľa schváleného plánu lovu. Okresný úrad vydá značku spolu s plánom lovu. Okresný úrad môže povoliť použitie nepoužitých značiek v nasledujúcej poľovníckej sezóne."
26. V čl. I bode 30 sa v úvodnej vete vypúšťajú slová „sa paragraf" a slová „ministerstva obrany" sa nahrádzajú slovami „Ministerstva obrany Slovenskej republiky".
27. V čl. I bode 34 sa slová „§ 74 ods. 2 sa" nahrádzajú slovami „V § 74 sa odsek 2".
28. V čl. I sa za bod 36 vkladá nový bod 37, ktorý znie:
„37. V § 78 sa odsek 2 dopĺňa písmenom f), ktoré znie:
„f) ako užívateľ poľovného revíru nevydá príslušný počet povolení na lov zveri a značiek bezodkladne (§ 64 ods. 1)."."
29. V čl. I bode 37 § 80c ods. 1 sa na konci pripája táto veta: „Komora im v takom prípade vráti pomernú časť členského príspevku prepočítanú na dni."
30. V čl. I bode 37 sa § 80c dopĺňa odsekom 5, ktorý znie:
„(5) Obvodné komory vytvoria z registra všetkých držiteľov poľovných lístkov zoznam a doručia ho na príslušný okresný úrad do 30. júna 2023."
31. V čl. I bode 38 § 82 ods. 1 sa označenie písmenom „q" nahrádza písmenom „p" a označenie písmenom „p" sa nahrádza písmenom „q".
32. V čl. II sa slová „1. mája 2023" nahrádzajú slovami „15. júna 2023".
V tejto súvislosti sa v návrhu zákona vykonajú nasledovné zmeny: v čl. I bod 37 v § 80c vrátane nadpisu sa slová „1.mája" vo všetkých tvaroch nahrádzajú slovami „15. júna" v príslušnom tvare a slová „30. apríla" vo všetkých tvaroch sa nahrádzajú slovami „14. júna" v príslušnom tvare.
Ďakujem. Skončil som môj pozmeňujúci návrh a budem rád, ak ho, vážené kolegyne a kolegovia, podporíte.
Ďakujem veľmi pekne.