Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

26.2.2021 o 10:08 hod.

doc. JUDr. CSc.

Robert Fico

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.2.2021 10:08 - 10:10 hod.

Robert Fico
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.2.2021 10:08 - 10:10 hod.

Robert Fico
 

Vystúpenie v rozprave 26.2.2021 9:47 - 9:56 hod.

Robert Fico
 

Vystúpenie v rozprave 26.2.2021 9:47 - 9:56 hod.

Robert Fico
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 26.2.2021 9:01 - 9:02 hod.

Robert Fico
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.2.2021 15:58 - 16:13 hod.

Robert Fico Zobrazit prepis
Pán poslanec Ľuboš Blaha, budeš možno prekvapený, ale na rozdiel od teba chcem podporiť vládnu koalíciu, aby zvolila pána Lipšica za špeciálneho prokurátora. Ak tu sedí niekto s právnickým vzdelaním, neviem, sa ospravedlňujem, že kto z poslancov vládnej koalície má alebo nemá právnické vzdelanie, tak vám chcem povedať, že celý Úrad špeciálnej prokuratúry bude kvôli osobe pána Lipšica procesne spochybnený. Akýkoľvek úkon urobí pán Lipšic, bude to viesť k celému radu rôznych procesných úkonov, ktoré znemožnia rozhodovanie tejto inštitúcie. Preto, ak chcete znemožniť fungovanie špeciálnej prokuratúry, nech sa páči, pristúpte k tejto voľbe. Ja nebudem vo vzťahu k pánovi Lipšicovi osobný, pretože som si ho užil na ministerstve spravodlivosti a viem, čo je to za charakter. Nemám kožu na tvári, ale to je možno druhá vec. Pán poslanec, ja budem podporovať voľbu pána Lipšica, ak to urobí vládna koalícia aj preto, lebo v prípade získania jeho bezpečnostnej previerky došlo preukázateľne k zneužívaniu právomoci verejného činiteľa zo strany ministra práce.
Dámy a páni, neexistuje žiadna okolnosť a skutočnosť na ministerstve práce, nakladanie s ktorou vyžaduje previerku prísne tajné. Po druhé. Neexistuje žiadna oficiálna komunikácia medzi ministerstvom a Danielom Lipšicom o tom, že by bol záujem Daniela Lipšica poskytovať právne služby na ministerstve. Je to od začiatku až dokonca podvod. Zneužitie právomoci verejného činiteľa zo strany Krajniaka. A ten istý trestný čin spáchaným účastníctvom zo strany Daniela Lipšica. Som zvedavý, čo s tým urobí Generálna prokuratúra. Ale ak na Slovensku nie je dvojaký kilometer, tak Daniel Lipšic, aj Krajniak musia byť trestne stíhaní.
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.2.2021 15:43 - 15:58 hod.

Robert Fico
Pán poslanec Ľuboš Blaha budeš možno prekvapený, ale na rozdiel od teba chcem podporiť vládnu koalíciu aby zvolila pána Lipšcia za špeciálneho prokurátora. Ak tu sedí niekto s právnickým vzdelaním neviem, sa ospravedlňujem, že kto z poslancov z vládnej koalície má alebo nemá právnické vzdelanie.
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 26.1.2021 13:14 - 13:15 hod.

Robert Fico Zobrazit prepis
Pán predseda, ďakujem pekne. Národná rada v roku 2015 prijala vážne vyhlásenie v ktorom stanovila mandát pre rokovanie vlády Slovenskej republiky ohľadne migračnej politiky a výslovne zakázala Národná rada v rokovať o povinných migračných kvótach. Navrhujem doplniť uznesenia do rokovania Národnej rady, kde zdôrazníme prijatie tohto vyhlásenia v roku 2015 a súčasne vyjadríme vážne znepokojenie nad tým, že za šéfa nového migračného, za šéfa migračného úradu bol vymenovaný niekoľko ročný výkonný riaditeľ Nadácie otvorené spoločnosti. Hovorím to preto, lebo táto nadácia otvorene robí migračnú politiku, ktorá je v rozpore s národnými záujmami Slovenskej republiky. Robí politiku, ktorá je predovšetkým orientovaná na finančníka a podvodníka Sorosa. ja si myslím, že by sme mali v každom prípade vyjadriť znepokojenie nad takýmto krokom vlády Slovenskej republiky. Ak je to pánom smiešne tak samozrejme za to chcem zablahoželať ..
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 10.12.2020 15:18 - 15:19 hod.

Robert Fico Zobrazit prepis
Pán podpredseda, ak ste to náhodou oznámili, tak sa ospravedlňujem. Aký je osud ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti? Nech sa vieme zariadiť aj my.

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
V zmysle toho procedurálneho návrhu štyroch poslaneckých klubov by aj s ohľadom na poradie zákonov, ktoré nám zostávajú, prerokujeme tento zákon. Schôdza sa preruší do budúceho štvrtka do deviatej hodiny a vtedy by mal prísť na rad ten zákon.

Fico, Robert, poslanec NR SR
Hlasovanie bude potom o jedenástej vo štvrtok, alebo ako to vlastne celé máte naplánované?

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Ak bude prerokovaný ten zákon do jedenástej, tak o jedenástej. Ak bude do dvanástej, určíme procedurálny postup, teda, že buď by to bolo po prerokovaní alebo o sedemnástej. To už bude...

Fico, Robert, poslanec NR SR
Alebo podáte návrh, že sa to preloží na ďalšiu schôdzu. Aj to prichádza do úvahy.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 8.12.2020 17:19 - 17:20 hod.

Robert Fico Zobrazit prepis
Pán podpredseda, ak si zoberieme pozmeňujúci návrh pána poslanca Svrčeka, tak hovorí o úplne nových podmienkach starobného dôchodkového zabezpečenia. Toto ustanovenie nadobudne účinnosť v podstate tým ako schválime novelizáciu ústavy a účinnosť bude daná dňom nadobudnutia účinnosti ústavy. To znamená, že od tohto okamihu platia nové podmienky na starobný dôchodok a k tomu musí byť predsa zákon, musíme vedieť koľko to má byť odpracovaných rokov, ako to má vyzerať. Ako môže byť v ústave niečo byť zakotvené a účinné, keď k tomu nemáme zákonný predpis, však si z nás už nerobte bláznov! Je to v príkrom rozpore s rokovacím poriadkom Národnej rady aj jeden, aj druhý návrh. A čo bude platiť, bude platiť v ústave, že návrh na dôchodok má človek, ktorý odpracuje primeraný počet rokov. Koľko to je rokov, kto to má vedieť? V ústave to bude platiť a vykonávací predpis nemáme. Nerobte z nás idiotov, prosím! Je to v príkrom rozpore s rokovacím poriadkom Národnej rady.
Skryt prepis