Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

24.7.2021 o 19:49 hod.

doc. JUDr. CSc.

Robert Fico

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 21.9.2021 11:14 - 11:15 hod.

Robert Fico Zobrazit prepis
Pán podpredseda, chcem vás požiadať, aby sme zajtra o jedenástej hodine nehlasovali z takého normálneho ľudského dôvodu, o 10.30 hod. bude pohreb nášho kolegu Ivana Vargu, na ktorom sa chceme viacerí zúčastniť, tak by som požiadal o takúto možnosť, že by sme hlasovali až o tej sedemnástej hodine. Ďakujem pekne.
A druhá vec. Bolo by možno vhodné aj, pán podpredseda, keby sme zaviedli alebo zosúladili pravidlá, ktoré tu máme. Platí, že rokovanie výboru nemôže byť počas rokovania Národnej rady. Teraz hovoríte, že bude seminár a pozývate poslancov. Tak buď teda povedzme, že sa preruší schôdza, alebo potom bude platiť, že aj výbor Národnej rady môže prebiehať počas rokovania Národnej rady. Nemôžu byť dve kritériá pre účasť poslancov na nejakých podujatiach. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 17.9.2021 11:03 - 11:04 hod.

Robert Fico Zobrazit prepis
Ďakujem pekne pán podpredseda, pán predseda. Ja si myslím, že Národná rada, ako najvyšší orgán tohto štátu ktorému zodpovedná vláda, si zaslúži vysvetlenie prečo sme včera tri hodiny nerokovali. Ako sa môže stať, že po hlasovaní o 17-tej hodine nie sú k dispozícii predkladatelia návrhov zákonov členovia vlády, pretože hneď po hlasovaní bola schôdza prerušená. Rovnako sa pýtam, prečo bola schôdza prerušená na viac ako hodinu pred týmto hlasovaním. Chcem vás požiadať, aby ste oznámili ministrom, že zodpovedajú Národnej rade, že je ich povinnosťou chodiť predkladať návrhy zákonov. Považujem to za pohŕdanie Národnou radou Slovenskej republiky. Ďakujem pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 16.9.2021 13:21 - 13:22 hod.

Robert Fico Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán predseda, navrhujem zaradiť ako bod programu - správu vlády Slovenskej republiky o krokoch na elimináciu dopadov prudkého nárastu cien energií a rovnako dopadov otvorenia medzinárodného plynovodu Nord Stream 2 na štátny rozpočet Slovenskej republiky. Dôvody sú evidentné. Vláda ignoruje totálne to, že môže dôjsť až k pätnásť percentnému navýšeniu cien elektriny, rovnako dôjde k prudkému navýšeniu ceny plynu a nás trápi aj to, že vláda vôbec nereaguje na obrovské riziko, ktoré príde o niekoľko rokov, že nastane prudký pokles tranzitu plynu cez územie Slovenska, čo bude znamenať stratu na príjmoch štátneho rozpočtu. Chceme od vlády Slovenskej republiky, aby sa k týmto aktuálnym výzvam postavila čelom a nie zadkom ako to robí doteraz. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 24.7.2021 20:25 - 20:25 hod.

Robert Fico
Pán podpredseda, neviem ako sa vysporiadate s týmto návrhom, ale keďže máte poverenie na zastupovanie až od zajtra 25. My predsa len žiadame zvolanie poslaneckého grémia v tomto okamihu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 24.7.2021 20:09 - 20:09 hod.

Robert Fico Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Vážený pán podpredseda, všetci poslanci za stranu SMER-sociálna demokracia budú hlasovať proti návrhu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Návrh zákona je diskriminačný a porušuje základné ľudské práva ľudí, ktorí sa rozhodnú nezaočkovať. Je v rozpore s Ústavou a medzinárodnými predpismi, ktoré jednoznačne zakazujú vytvárať akýkoľvek tlak na ľudí, aby podstúpili očkovanie experimentálnymi a neoverenými vakcínami a podčiarkujú dobrovoľnosť očkovania. Návrh zákona vytvára dve kategórie ľudí, zaočkovaných s nadprávami a nezaočkovaných, ktorých ľudské práva sú neprijateľne poškodzované. Poslanci za SMER-sociálnu demokraciu nemôžu ignorovať ani odbornú stránku. Voľný pohyb zaočkovaných, čiže neotestovaných osôb môže spôsobiť šírenie nákazy a výrazne zhoršiť pandemickú situáciu. Je nepochopiteľné, že vláda predkladá takýto nebezpečný zákon. Kladieme množstvo oprávnených otázok čo vedie vládu k takémuto znásilňovaniu a zneužívaniu slovenskej verejnosti, pričom jej výrazne za bohaté finančné príspevky pomáhajú aj médiá. Poslanci za SMER-sociálna demokracia požiadali Ústavný súd o posúdenie ústavnosti vyhlášky zavádzajúcej povinnú 14-dňovú karanténu pre každého nezaočkovaného prichádzajúceho na územie Slovenskej republiky. Opätovné prijatie tej istej vyhlášky po tom čo jej Ústavný súd pozastavil účinnosť považujeme za výsmech ústavnosti a prejav hlbokej neúcty k Ústavnému súdu. Ak sa vládna koalícia napriek vážnym výhradám rozhodne prijať dnes prerokovaný nebezpečný a protiústavný zákon, poslanci za SMER-sociálna demokracia okamžite podajú ďalší návrh na Ústavný súd a požiadajú ho, aby pozastavil účinnosť zákona a vyhlásil ho za protiústavný. Toto je stanovisko klubu poslancov za SMER-sociálnu demokraciu. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 24.7.2021 20:09 - 20:09 hod.

Robert Fico Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Dve minúty mám. Tak je iba minúta, dve minúty...(Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel Gábor, podpredseda NR SR
Minúta je tam iba. V tomto prípade v zmysle rokovacieho poriadku. Ale vráťte to naspäť, prosím.

Fico, Robert, poslanec NR SR
Dve minúty v rokovacom poriadku sú...(Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel Gábor, podpredseda NR SR
Jedna. Naozaj. Dve? Tak potom dobre a ešte raz vás poprosím, takže nech sa páči. Ale neskáčte pánovi predsedovi poslaneckého klubu do reči, pán Jarjabek, lebo sa k tomu nikdy nedostaneme. Takže vráťte, prosím, čas pánovi Ficovi a ostatných prosím o pokoj v sále.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 24.7.2021 19:49 - 19:49 hod.

Robert Fico
Pán podpredseda, dostali ste alebo ste nedostali písomné poverenie na riadenie schôdze Národnej rady od tohto okamihu. Neklamte nás. Dostali ste ho.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 24.7.2021 19:45 - 19:46 hod.

Robert Fico Zobrazit prepis
Áno, mám procedurálny návrh pán podpredseda. Predseda Národnej rady sa vôbec netajil tým, že túto schôdzu zvolal v piatok preto, aby dotiahol kšeft s nákupom bytov za miliardu. Ste sa pekne dohádali a urobili ste skvelý kšeft. OĽANO bude kupovať obrovské množstvo testov za stovky miliónov eur a samozrejme SME RODINA za to dostane miliardu na kšefty s developermi. Prosím, potvrďte, a v tom bude môj procedurálny návrh, potvrďte či je pravda, že vás poveril predseda Národnej rady by ste riadili ďalej túto schôdzu a že odišiel na dovolenku. Po tom všetkom čo predviedol včera a dnes, aký kšeft vyrokoval, že odišiel na dovolenku. Dávam procedurálny návrh, aby sme prerušili rokovanie parlamentu dovtedy kým sa nevráti predseda parlamentu, ktorý toto všetko spískal naspäť na svoje miesto a riadil túto schôdzu. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 23.7.2021 17:22 - 17:23 hod.

Robert Fico
Ja len chcem poprosiť, pán podpredseda, o informácie, ktoré sa týkajú ďalšieho priebehu rokovania. Či dnes ešte hlasujeme, ako to bude vyzerať, ak už je nejaké rozhodnutie, pokiaľ ide o mimoriadnu schôdzu, aby sme sa vedeli zariadiť. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 16:06 - 16:08 hod.

Robert Fico Zobrazit prepis
Odpoviem. Ďakujem pekne za faktické poznámky pána, jednu, ktorá sa týka otázky, že v čom vlastne pani ministerka nezlyhala. Dámy a páni, my sme krajina, ktorá by sa ťažko hľadala na celom svete, pretože špeciálnym prokurátorom na Slovensku je právoplatne odsúdený človek. Ministerka spravodlivosti cez svoju rodinnú firmu a svoju nevlastnú sestru okrádala, podčiarkujem, okrádala vlastníkov bytov v Moste pri Bratislave a jej brat zarába milióny na Slovenskej televízii. Dvojka na špeciálnej prokuratúre Kyseľ je opakovane disciplinárne stíhaný za neplnenie povinností. Matovič, minister financií, je daňový podvodník. A čo je najzaujímavejšie, je minister vnútra Slovenskej republiky, je podozrivý z korupcie, z hrubého zneužívania právomocí verejného činiteľa.
Mňa jednoducho mrzí, a to poviem veľmi otvorene, že sa pani ministerka nepreukázala ako štátna tajomníčka, keď sedela v našej vláde. Sedela tam ako voš pod chrastou. Využívala všetky výhody, nikdy nič nepovedala, nikdy sa na nič nesťažovala. Nikdy, opakujem ešte raz, nikdy, nikdy a nikdy. Keby sme jej povedali, aby vyskočila z piateho poschodia v budove ministerstva spravodlivosti, tak to urobí za minútu. Nemáte, pani ministerka, absolútne žiadnu dôveru, pokiaľ ide o opozíciu, pretože to, čo robíte v rezorte ministerstva spravodlivosti, nemá nič spoločné so spravodlivosťou. A vôbec sa, ma to prekvapuje, že po tom, čo vyšlo najavo v súvislosti s vašou rodinou, s vami, s vašou firmou, ako ste okrádali ľudí v bytoch pri Moste pri Bratislave, že ešte vôbec máte tú odvahu a drzosť prísť na rokovanie Národnej rady Slovenskej republiky.
Skryt prepis