Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.6.2023 o 11:05 hod.

Ján Benčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.6.2023 11:05 - 11:05 hod.

Ján Benčík
Ja chcem poďakovať pánovi doktorovi za vecné vstúpenie, je osviežujúce počúvať vystúpenie v rozprave, v ktorom sa argumentuje vecne, v tej záplave vystúpení, v ktorých hrajú úlohu skôr emócie, osobné útoky, urážky a s veľkou ľahkosťou vyslovované závažné podozrenia či dokonca obvinenia. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.6.2023 10:58 - 10:58 hod.

Ján Benčík Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán expremiér a exminister... (Ruch v sále. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec Pročko, pokoj, poprosím, teraz hovorí pán Benčík.

Benčík, Ján, poslanec NR SR
.. pán expremiér a exminister, nebudem sa vyjadrovať k vážnym obvineniam, ktoré ste tu s takou ľahkosťou vyslovili. Ani k bulvárnym ad hominem útokom, či sú pravdivé by mali preveriť orgány činné v trestnom konaní alebo súd v občianskoprávnom konaní. Zareagujem iba na to, čo ste povedali hneď na začiatku, že vraj pohľad na vás je pohľadom do očí pravde. Niekto kedysi dávno povedal: ja som cesta, pravda i život. Ten, kto to povedal, má na to nepochybne právo, ktoré potvrdil svojím životom, svojím pôsobením, aj svojou smrťou. Či máte právo povedať o sebe niečo podobné práve vy, o tom veľmi vážne pochybujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2023 10:03 - 10:05 hod.

Ján Benčík Zobrazit prepis
Poslanec Mazurek označil všetkých migrantov za zločincov a kriminálnikov. Pri tom množstve migrantov, ktorí aj prichádzajú na naše územie, je teoreticky možné, že sa medzi nimi vyskytne aj človek, ktorý mal opletačky s políciou, či bol dokonca odsúdený. Avšak toto Mazurekovo tvrdenie nadobúda zvláštny pôvab v súvislosti s tým, že práve on bol právoplatne odsúdený za extrémistické a rasistické výroky na adresu Rómov, takže skôr o ňom by bolo možné hovoriť ako o kriminálnikovi.
Poslanec Mazurek tu skritizoval všetko možné, ale recept nejaký neponúkol. A ja sa pýtam teda, či trvá na tom recepte, ktorý kedysi ponúkol na svojom facebooku na profile, ktorý si neskôr po voľbách v roku 2016 vymazal, v súvislosti s jedným incidentom, ktorý sa odohral na hraniciach dvoch balkánskych krajín, keď sa skupina utečencov na noc ocitla uzavretá z oboch strán policajnými silami tých krajín na území cintorína. Cintorín je pietne miesto a treba sa tam správať, samozrejme, primerane tomuto významu, avšak keď sa skupina, väčšia skupina ľudí ocitne na takomto mieste na celú noc, akiste to nemôže dopadnúť dobre s tým cintorínom. No a poslanec Mazurek vtedy ponúkol takýto recept: "Toto by som riešil nasledovne, najprv pod hrozbou samopalu a obušku ten cintorín by museli vyčistiť tak, že by sa tam nenašiel ani špak. Potom by som ich dobil ako psov, zmlátil všetkých do modra, vykúpal ich v slznom plyne a následne vyhostil do tej špinavej púšte, odkiaľ tieto zvieratá vyliezli."
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14.6.2023 10:22 - 10:24 hod.

Ján Benčík Zobrazit prepis
Milan Mazurek, špičkový predstaviteľ strany REPUBLIKA, nám svojim vystúpením opäť raz pripomenul, že strana, ktorú reprezentuje, je reálne iba replikou fašizoidnej strany vedenej človekom právoplatne odsúdeným za používanie neonacistických symbolov, ktorý po liečbe covidu Bromhexinom s vodkou dnes hľadá na eurobankovách diabla. Zelené tričko síce Milan Mazurek nahradil oblekom a kravatou, na roky vyholenej hlave si nechal narásť skromnú šticu, vnútro však zostalo rovnaké, akým bolo v dobe, keď ho súd právoplatne odsúdil za rasistické výroky o rómskej menšine, kvôli čomu prišiel o poslanecký mandát. Či keď tvrdil, že história je úplne prekrútená víťazmi a Chazarmi a o tretej ríši vieme iba lži a rozprávky o šiestich miliónoch a mydlách zo Židov. A o Hitlerovi tvrdil, že bojoval proti alkoholizmu, zrušil vplyv židovských bánk a oslobodil krajinu zo zovretia Versaillských zmlúv. Každý Nemec mal za jeho vlády dostatok na šťastný a dôstojný život a učia sa o ňom iba samé klamstvá. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.6.2023 18:46 - 18:46 hod.

Ján Benčík
Ja na rozdiel od pána Blahu chcem, práve naopak, poďakovať, že sa v programovom vyhlásení vlády napriek tomu, že je vymedzený len veľmi krátky a obmedzený čas, nezabudlo na boj proti hybridným hrozbám. Veď veta "dezinformácie, propaganda, hoaxy sa na nás valia zo všetkých strán" je ako, priamo vystihuje to, čo sme si tu vypočuli od pána vraj politológa Blahu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.6.2023 15:04 - 15:05 hod.

Ján Benčík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Trojnásobný premiér pán Fico vo svojom vystúpení v rozprave povedal kadečo. Zväčša to boli tvrdenia, o ktorých je aj báčikovi z Chochoľova jasné, že s pravdou a realitou nemajú nič spoločné a že ide iba o mimoriadne nechutný a bezočivý politický marketing, žiaľ, dnes už taký typický pre neho a mnohých predstaviteľov strany SMER. Zareagujem iba na jedno jeho tvrdenie, ktoré ma naozaj nezvyčajné kúzlo nechceného. Pán predseda Fico povedal, že konšpirácie a hoaxy na Slovensku vraj šíria predovšetkým mainstreamové médiá. A povedal to potom, ako pred pár dňami vystúpil na platforme telegramového hoaxéra, extrémistu, doxera, antisemitu Daniela Bombica, ktorý vystupuje pod menom Danny Kollar, je na neho vydaný už tretí európsky zatýkací rozkaz a na súd, ktorý má rozhodnúť o prípadnom vydaní na Slovensko, čaká po zložení kauzy vo výške 17-tisíc libier v Londýne so sledovacím náramkom na nohe.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.5.2023 16:46 - 16:47 hod.

Ján Benčík
Ja iba tak vyvráteného klamstva, ktoré tu bolo replikované zvýšeným hlasom. Hranice nebudú zatvorené, budú na hraniciach kontroly a nebudú kvôli, výhradne kvôli konferencii GLOBSEC, ale hlavne kvôli plánovanému zjazdu motorkárskeho gangu Hells Angels.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.5.2023 16:32 - 16:34 hod.

Ján Benčík Zobrazit prepis
Aj tento návrh zákona je iba ďalšou kapitolou tzv. hrdinskom boji so slamenými panákmi, pretože ten počet ľudí, ktorý žiadajú u nás o azyl jasne hovorí, že migranti sa Slovensku vyhýbajú ako čert krížu, ale zaujala ma tá zmienka o náraste, o možnom náraste kriminality súvisiacej s pobytom migrantov, vzhľadom na to, že by za 7-člennú skupinu poslancov, z ktorej 2 boli právoplatne odsúdení, čiže 1 za rozširovanie neonacistických symbolov, pretože predával ... so symbolmi neonacizmu, potom jeho brat, ktorý tu medzi vami nie je, bol opäť, tiež právoplatne odsúdený, ďalší váš poslanec bol právoplatne odsúdený za jazdu pod vplyvom alkoholu a ublíženie na zdraví s rasovým motívom. Ďalší kolega, ktorý práve ma pred chvíľou spomínal sa vyhol odsúdeniu len tým, nie preto, že by bol nevinný, ale preto, že súd nedokázal, teda vyšetrovateľ nedokázal bez pochýb dokázať, že tie veci, za ktoré bol bol trestne stíhaný, dal napr. do svojho počítača, no a ďalší sa vyhol stíhaniu tým, že poprel, že profil na facebooku bol jeho, kde tureňoval antisemické statusy.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.5.2023 16:18 - 16:18 hod.

Ján Benčík
Chcel by som pomôcť rozptýliť obavy pána poslanca Schlosára z toho, že Slovensko by mohlo byť zatiahnuté do konfliktu po boku agresora páchajúceho zločiny na cudzom území, nemyslím si, že by sme sa, ak sa Slovensko chystalo vstúpiť do boja po boku Ruska, ktoré preukázateľne v súčasnej dobe pácha vojnové zločiny na území nášho suseda Ukrajiny.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.5.2023 15:53 - 15:54 hod.

Ján Benčík Zobrazit prepis
Pán Ďurica, vy v parlamente vystupujete ako slušný človek, preto ma veľmi mrzí, že vám musím pripomenúť texty niektorých piesní, ktorých ste spievali v mladšom veku. Keby ste niekedy sa postavili a povedali by ste, že vás to, čo ste spievali mrzí, že sa od toho dištancujete, nespomínal by som to. Ale vy ste to nikdy neurobili. Tak si teda povedzme, čo ste spievali. A to nie, že ste spievali a ovplyvnili tým tých mladých, ktorí chodili na tie koncerty, to vyšlo aj na platniach teda, alebo cédečkach a ľudia si to prehrávali. Má to svoje následky. Odporný zvrhlík v ženských šatách, pre mnohých človek, pre mňa úchylák, krysa bez hanby čo nikdy nenájde svoju tvár, dopadá ruka hnevu na tvoju tvár, tvoj úsmev na mňa neplatí, zostal si sám, pre túto noc budeš len môj, dnes ucítiš v tvári svoju vlastnú krv, potrestáme každého zradcu rasy, tento dotyk bude osudný, kto sa nám postaví, okúsi pach smrti, stavajme šibenice, onedlho príde náš čas, deň odplaty sa blíži, už počujem nepriateľov plač. Biela sila, biela pleť, naša hrdosť, naša česť, biela sila zvíťazí, čiernu špinu porazí. Tak vy po tomto, čo ste toto kedysi spievali a ovplyvnili tým niekoľko generácií mladých ľudí, sa máte odvahu považovať nad nešťastným výrokom jedného človeka predneseným v zavretej spoločnosti.
Skryt prepis