Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

6.10.2021 o 17:12 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 20.10.2021 11:06 - 11:07 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ja tiež mám len takú malú prosbu, že viete včera ste o tom hovorili pán predseda, že tie rúška by mali byť nasadené naozaj na nose a keď sa pozriem na tú stranu, tak oni si ich dajú pod nos, to ako keby vôbec nemali...(Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Kollár, Boris, predseda NR SR
Pán poslanec prepáčte, ale o toto takisto nebudem dávať hlasovať.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Ďakujem, ďakujem, ďakujem, ja viem, ja viem. Ja len nezneuž

Kollár, Boris, predseda NR SR
Nezneužívajte ten, ten, ten, túto možnosť procedurálnych návrhov.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.10.2021 13:36 - 13:38 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem. Pán Kotleba, váš problém je len jeden, a to je to, že sa skrývate za Boha a za národ, ale zneužívate toho Boha a zneužívate ľudské city na šírenie zloby a nenávisti. Aj teraz. Namiesto toho, aby ste si predtým naozaj naštudoval, o čom to je, tak vy vytvoríte z jednoduchej banálnej záležitosti spôsob, ktorým ideme vytvárať koncentračné tábory. A je to pekné, lebo vy a celá tá vaša fašistická strana, opakujem, preto ste fašistická, lebo vás odsúdili za propagáciu fašizmu, takže nehnevajte sa, nehovorím nič iné, len to, čo urobil súd, a celá tá vaša fašistická strana rozprávate, že ideme vytvárať koncentračné tábory a rozprávate pred tým, že koncentračné tábory neboli. Tak boli alebo neboli? To si musíte utriediť.
A chcem vám povedať, naozaj vy zneužívate očkovanie na šírenie medzi ľuďmi nenávisti. Pozrite sa na toho naozaj poslanca, ktorý je alergický na rúško, veď vy, vy šírite medzi ľuďmi nenávisť, vy nútite ľudí robiť veci a ľudia umierajú preto, lebo kotlebovci a REPUBLIKA robia z ľudí nie normálnych obyvateľov, ale obyvateľov, ktorí počúvajú ich dezolátske reči. Vy ľuďom rozprávate hlúposti. Dánsko, Fínsko, Švédsko, všetky krajiny sú zaočkované a tam je sloboda. Ale vďaka, pán Kotleba, takým, ako vy, tu zomierajú ľudia. A toto s Bohom nemá čo robiť. Vy by ste sa mali, pán Kotleba, aj vy modliť, modliť, aby ste neskončili v pekle.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 6.10.2021 17:12 - 17:13 hod.

Jozef Pročko
Ja mám procedurálny návrh, aby ste sa pozorne pozreli a sledovali keď ste predsedajúci, ako majú rúška nasadené napríklad poslanec Krupa, poslanec Kotleba a ďalší poslanci. Načo teda...(Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec, prosím.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
...si tie rúška majú dávať. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.10.2021 14:27 - 14:29 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Čepo, čítal si predchádzajúceho pápeža, ja ti chcem povedať, čo povedal tento pápež. Tento pápež podporil partnerstvá homosexuálov. Partnerstvá. Nie manželstvá. Tu si rozprával o tom, že pán, teda že pápež predchádzajúci mal rozum. Tento nemá rozum? Tento pápež je čo? Podľa teba pápež bez rozumu? Ja si naopak myslím, že toto je pápež, ktorý je človek, v prvom rade človek. Ja nepodporím, Čepo, tento Valášekov produkt, pretože on sám povedal, že bude sa tváriť opozične, ale keď naši poslanci, niektorí z našich poslancov predloží takýto návrh, tak ho podporím, tak ako podporím aj Záborskej návrh, pretože ja nie som liberál, nie som sociálny demokrat, nie som pravičiar, nie som konzervatívny, ja som človek, Čepo. A ja keď som s tebou robil pred niekoľkým, nejakým časom rozhovor, tak ty si mi úplne iné veci rozprával ako rozprávaš teraz. Ty si sa tam pridal k tej skupinke odídencov od fašistov, ktorí už nie sú fašisti, už sú Život, ale oni majú človeka v rodine, ktorý je kňaz. A naozaj sa hovorí o tom, že miluj blížneho svojho ako seba samého. Ja ako človek a vo svojom živote som sa stretol s veľmi veľa homosexuálmi, ktorí sú slušní, inteligentní ľudia, ale oni si zaslúžia božiu pomoc.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 1.10.2021 13:55 - 13:56 hod.

Jozef Pročko
Ja by som chcel navrhnúť, aby sme dnes prerušili schôdzu, pretože ja si myslím, že teda ja by som veľmi rád počul pána špeciálneho prokurátora v rozprave ešte, pretože práve sa prihlásil a tiež si myslím, že tie štyri minúty pánovi Šeligovi nebudú stačiť určite. Takže môj návrh, aby sme prerušili túto schôdzu štyri minúty do konca a mám to aj písomne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.10.2021 13:41 - 13:43 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ja bytostne neznášam, keď vystúpia páni z ĽSNS a dajú si 25 krásnych faktických o tom, ako predchádzajúci človek vystúpil krásne a hovoria mu, Marian, ty si krásne vystúpil. Bože, Marian, to bolo neskutočné. Marian, ty si človek. Ale teraz mi to nedalo, pretože Janko Mičovský je človek, ktorého ja osobne poznám, osobne rok a pol, dva. Keď sme sa stretli, tak Janko Mičovský začal rozprávať, no, bol som v Záhorskej Vsi a potom som bol v Dunajskej a ja hovorím, Janko, rozprávaj o sebe. Tak dobre, bol som v Záhorskej a potom som bol... Janko strašne rád dlho rozpráva, ale dnes si mal v rozprave šesť minút, šesť veľmi silných minút o cti a spravodlivosti, o tom, kvôli čomu drvivá väčšina z nás, čo tu sedíme, išla sem do tohoto parlamentu, aby sa súdy, prokuratúra, polícia zmenili a aby ten marazmus, čo tu SMEROHLAS urobil, aby konečne prestal.
Ja by som chcel tiež nadviazať na teba a poprosiť aj pána špeciálneho prokurátora, aby sa tá očista tej prokuratúry začala diať, pretože už som to aj dnes spomínal, tá pani Hnatič má obrovské problémy sa dostať k dieťaťu. A ja chcem poprosiť aj vás, pán špeciálny prokurátor, aby ste sa na to pozreli. To je pani Hnatič, ktorá má dieťa v Rusku, kde uniesol manžel dieťa do Ruska a nevie sa dostať k svojmu dieťaťu. Súdy určili, že dieťa má byť jej a on je trestne stíhaný na Slovensku. Takže, prosím vás, aj na toto sa pozrite.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.10.2021 13:21 - 13:23 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
No, ja som sa odhlásil z rozpravy, lebo ste odpovedal, odpovedali ste na veci, ktoré som sa chcel spýtať. Ale sú dve veci, ktoré ešte by som, a to stihnem aj vo faktickej. To je to, že hovoril som aj pánovi Žilinkovi, aby si našiel cestu k vám, a ja si myslím, že to je to tiež, že aby ste si našli cestu k nemu, je to obojstranné, lebo ja som nevolil ani vás, ani jeho, teda nechcel som ani vás, ani jeho, ale ste tu, takže držím palce obidvom, aby to fungovalo. Je to o ľuďoch, aj keď tá Generálna prokuratúra je nadradená a vy ste kedysi boli veľmi blízki spolupracovníci.
A druhá vec je, aj vás chcem poprosiť, to, čo tu predvádzajú extrémisti, je niečo katastrofálne, naozaj ako tá ich činnosť na sociálnych sieťach a to burcovanie národa a vytváranie zla a zloby, to je niečo veľmi zlé. Vás chceli zabiť, pána Žilinku, ale sú takí, ktorí máme denno-denne vyhrážanie sa našim rodinám. To je, pfúú, to, čo ja mám na Facebooku, je niečo katastrofálne, a to, čo predvádza Suja, Mazurek, kotlebovci na svojom Facebooku, ako vytvárajú túto nenávisť; ja som nešiel do verejného života kvôli tomu, aby som sa bál o svoje rodiny a ja mám taký pocit, že Generálna prokuratúra ani špeciálna prokuratúra nekoná. To, čo tu predvádzajú aj tu v sále, keď bohorovne chodia bez rúšok a arogantne sa tu správajú, robia aj na sociálnych sieťach a my sa musíme báť o svoje rodiny. Tak vás chcem poprosiť, keby ste sa týmto smerom naozaj pozreli a niečo naozaj urobili, aby sa toto nedialo.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.10.2021 12:41 - 12:43 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
No ja chcem reagovať na to, že aj pred... čo si hovoril, že predchádzajúci pán, ktorého meno sa nevyslovuje, rozprával o tom, že keď sa Lipšic postaví pred novinárov, tak to je zlé. No ja toto Lipšicovi naozaj veľmi kvitujem, pretože každý verejný činiteľ by sa mal postaviť pred novinárov a otvorene pred novinármi rozprávať. A pán, ktorého meno sa nevyslovuje, tu dehonestoval novinárov. Dehonestoval tu Tódovú a všetkých, akí sú skorumpovaní, a pozrite sa, kde sú teraz. Zodvihli sa a išli si spraviť tlačovečku pred tými skorumpovanými novinármi. Pretože toto je ich činnosť teraz. Oni neprodukujú niečo, netvoria. Nerobia nič. Jednoducho zoberú sa, idú na tlačovečku, urobia si tlačovku a to je ich práca. Teraz už využívajú tých novinárov, o ktorých tvrdia, že sú skorumpovaní. A to je, ja som robil naozaj dlhé, dlhé roky v médiách, a to sa vždycky tak pýtam týchto mojich kolegov, prečo mu dáte tomu, tomu smerohlasáckemu Pellegrinimu a Ficovi taký veľký priestor, kvôli sledovanosti?
Prečo vy Blahovi dávate mikrofón pred ústa, keď v zákulisí mi rozprávate o ňom, čo to je za človeka? A tí novinári mi povedia, no vieš, Jozef, sledovanosť. Tak keď má byť sledovanosť to, že smerohlasáckych zlodejov a, opakujem ešte raz, to tvrdí Počiatek, že ste smerohlasácki zlodeji, keď smerohlasáckym zlodejom dávame sledovanosť, čo chceme od tohto národa, aby si urobil naozaj správny obraz, keď médiá veľmi ovplyvňujú každého jedného človeka.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.10.2021 11:39 - 11:41 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ja musím v úvode povedať, že vy ste tu rozprávali o mimozemšťanoch, ale to, čo ste predviedli v úvode, že ste videl odposluchy, vy ste jediný Slovák, ktorý má namiesto očí uši, to je, to je... vy ste génius medzi mimozemšťanmi.
Povedali ste, že je politik. Ja musím povedať, že ja som človek, ktorý nevolil pána Lipšica, mám na to svoj osobný dôvod. Ale musím povedať, že vadí vám... Ide preč? Už je preč? (Reakcia z pléna.) No, preboha, zlodej, kam idete? Kšeftovať. Takže, takže ten, čo tu nie je, povedal, že... to je sen, oni sú dolu, tak teraz odišli zo sály, zasmradili a odišli. Povedal, že Fico chcel byť, teda Fico, že chcel byť Lipšic politik, no a Fico bol čo? Fico chcel byť čo? Od generálneho prokurátora, ústavného sudcu, prezidenta, to mu už nevadí.
Pochopil som počas vystúpenia pána, ktorého meno sa nevyslovuje, prečo ponúkol Kočner za vraždu Lipšica 200-tisíc, ale nechápem, keď vychvaľoval Žilinku, prečo ponúkli aj za vraždu Žilinku peniaze kočnerovci a prečo chceli ohroziť aj deti pána Žilinku. Pretože jedna vec je veľmi dôležitá, za vlády SMEROHLAS-u boli objednané vraždy týchto dvoch ľudí. Za vlády Roberta Fica, osobného priateľa Kočnera. A povedal, že chcel, aby bol Lipšic odsúdený. No, Kováčik je už odsúdený, Kováčik, ktorý roky slúžil Robovi Ficovi a SMEROHLAS-u. A to je naozaj veľký, ale veľký... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.10.2021 10:27 - 10:28 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Tak pán Vetrák má pravdu. Aj takto vás chcem poprosiť, ja viem, že ste teda už v tom konali, ale ste otec, mne sa veľmi páčia tie vaše vyjadrenia o vašej rodine a o tom, o cti. To ako naozaj ľudsky vám to hovorím, to je niečo, čo aj ja si vážim a naozaj zachovať si česť pred svojou rodinou je to najviac, čo človek môže mať. Ale ste aj otec a si predstavte, že nevidíte svoje dieťa tri roky, tri roky. A keď ste teraz povedali, že ten generálny prokurátor teda má úctu vašu, ruský generálny prokurátor, a veríte, že aj z druhej strany je tá úcta, tak vás chcem poprosiť, aby ste aj túto tému s ním prebrali, aby naozaj žena, ktorá nevidela svoje dieťa tri roky, ten Hnatič je, je, je naňho vydaný slovenský zatykač. Nedáva to dieťa svojej... súd určil, že to dieťa má patriť matke, tak ja vás prosím opakovane.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis