Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

12.12.2022 o 14:25 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

12.12.2022 14:40 - 14:40 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Janko, ty si len potvrdil teraz, že presne, že Igor Matovič je pre vás naozaj obrovská, veľká hrozba. Nie, nie táto vláda, ale Igor Matovič a vy kvôli tomu, aby Igor Matovič už nikdy nebol nikde, ste ochotní Slovensko uvrhnúť do rúk Fica, Pellegriniho, fašistov. To je, teraz, teraz si to potvrdil, ale ja ti chcem povedať, že aj tu sediaci Ján Budaj Igorovi Matovičovi povedal, od kritických vecí, a ja mu hovorím kritické veci, ale my sme sa na klube, keď Igor Matovič, čo si povedal pravdu, ponúkol, že odíde, tak sme sa zhodli my, sme sa zhodli, že nie, že stačilo. Veď ste už chceli raz, aby nebol premiérom, no tak sme vám vyhoveli. Tak teraz sme povedali Igorovi, Igor, my ťa podporujeme a fakt ho podporujeme. To, že Sulík rozpráva o ňom aký je, no tak ovplyvnil vás, ale my nie, že sme ovplyvnení, ale ja Igorovi dôverujem a moji kolegovia tiež, ale majú výhrady naši kolegovia v klube proti veciam, ktoré Igor aj urobil.
Mne sa strašne veľmi páči, že tu dnes nie je, teraz nie je Janka Bittó Cigániková, pretože ona je určite spravodlivá, a tak ako dehonestovala Kuriaka, ktorý čítal, tak určite by aj teba teraz dehonestovala, že si to celé prečítal, tak som veľmi rád, že tu Janka nie je a že ty si to mohol celé prečítať. Janko Benčík, teba si tiež veľmi vážim, vážim si to, čo si robil ako si bojoval proti fašistom, ale teraz si so Sujom, sedí vedľa teba, objímate sa idete spolu, idete spolu povaliť vládu, Janko Benčík.
Skryt prepis
 

12.12.2022 14:40 - 14:40 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Pani Kolíková, budem na vás, hneď. Prosím vás pekne, o protikorupčnosti nerozprávajte vy, pretože moja rodina nemala žiadne výhody z môjho pôsobenia ani na poslaneckom, ani na žiadnom inom. Moja rodina, pani Kolíková, nie, tak, prosím vás, vy o protikorupčnosti, prosím, nehovorte, prosím! A naozaj toto hnutie, pani Kolíková, je protikorupčné, keby nebolo protikorupčné, tak sa tu nedejú tie veci a nie sú obvinení tí ľudia. Vy ste boli dva roky, pani Kolíková, ministerka spravodlivosti a nadávate, celé vaše hnutie na súdnictvo, tak čo ste tam robili, pani Kolíková? Čo ste na tom ministerstve robili? Mňa vytáčajú veci, keď mne niekto rozpráva o protikorupčnosti, že nie som, že to pŕ, pani Kolíková. Ondro Dostál, Ondro, no čo ti poviem, ty si už opozičný, veď si im to minule povedal, že prečo si, ja som sa minule rozprával s tebou, vieš kde, rozprávali sme sa, že prečo si teda neupozornil toho Suju a toho Mazureka, keď rozprávali akí sme idioti, blázni, atď. Vieš čo si povedal vtedy, že veď ty si už opozičný, že ty si už opozičný. A to, že, Ondrik, som na to, si verejný činiteľ, a natočil som si vzadu, natočil som si vzadu poslankyňu Národnej rady, ktorá hrubo urážala, ale neskutočným spôsobom toho Šípoša, čo poslankyňa Národnej rady by nemala robiť, by to nemala robiť. Ale, Ondrík, nepočul som, že by ty si bol dodžubal Mazureka, ktorý nás natáčal vzadu, keď sme pili kávu, raz si ho upozornil, Ondro? Toto je to tvoje farizejstvo, Ondrík. Takže, keď na jednu stranu chceš byť spravodlivý, tak buď aj na druhú stranu spravodlivý. A ostatným kolegom, čo mám povedať? Oni sú jednoducho už, oni sú tak, tak ovplyvnení tým Sulíkom, a tak nenávidia toho Matoviča, že to už nejde. Oni to už nemôžu inak vrátiť, len takto. Je mi to ľúto a opäť im želám len a len veľa zdravia, šťastia a pokoja v duši.
Skryt prepis
 

12.12.2022 14:25 - 14:25 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
hranol, tak všetci si tu sadnú, čučia, čupia tu, a keď sa zodvihne, tak všetci ako poslušné ovečky odídu. My sme hlasovacie automaty?! Preto odišla Hatráková, preto odišla Tabaková, lebo hlasovali, ako chceli.
No nech sa páči, toto tu vpravo celé je demokraticky zvolené poslanecké zoskupenie, ktoré hlasuje podľa svojho vedomia a svedomia. A keby mi raz Heger povedal alebo Matovič, že hlasujete tak ako ja chcem, tak tu nie som, Ondro. Toto mi nerozprávajte o tých ovciach. Edo Heger? Odvolávate Eda Hegera, ktorý tu spája každého s každým, ktorý je naozaj a ja to tiež poviem, jeden perfektný, skvelý premiér. Odvolávate ho prečo? Lebo Matovič. V každej vašej rozprave, v každom vašom vystúpení kto ste vystúpili, ste spomínali Matoviča, Matoviča, Matoviča. Keď sa odvolávala pani Kolíková, tak sa tu objímala s Hegerom. Objímala sa, ďakovala mu, Edo, ďakujem ti, že si ma nie, že ste ma podržali. Teraz? Keď sa odvolával Sulík, to isté. To isté. Objímal sa Sulík s Hegerom, ďakujem ti veľmi pekne. Idete odvolávať túto vládu. Ja mám veľký, naozaj veľmi zlý pocit z toho, čo ste spravili a budem to hovoriť, keď vidím Benčíka vedľa Suju, ako s ním teraz bude odvolávať túto vládu. Vy nám rozprávate o hlasovaní, čo hlasovali s nami ĽSNS a stále tú svoju mantru idete, že poslanci OĽANO alebo že minister bol za Beluským. No nie je to pravda. Beluský sa prišiel spýtať, prišiel sa ho spýtať. Vieš koľkokrát bola Cigániková vedľa u Kotlebu? Vedľa tam sedíme. Vieš koľkokrát tam bola a dohadovala sa s ním, ale ani raz, tebe to je jedno, že tvoja kolegyňa vedľa chodila ku Kotlebovi. Tebe je to jedno? Nemáš morálny zlý pocit, Ondro, z toho? Nemáš? Máš zlý pocit z toho, že ĽSNS hlasovala s nami? Ja mám z toho zlý pocit, že vaša poslankyňa chodila za Kotlebom a dohadovala s ním hlasovania. Z toho mám ja zlý pocit. Ale nech si, nech si robila čo chcela. Je to jej život. Rozprávate o tom akí sme arogantní. Ja mám, mal som jednu nahrávku, kde Cigániková vzadu Mišovi Šipošovi takým spôsobom naložila, tak vulgárne, odporne, nechutne len preto, lebo Mišo Šipoš vraj urobil niečo zlé a potom si to vyjasnili. Zmazal som tú nahrávku, lebo Šipoš povedal zmaž to. Tak som to zmazal. Ale vy nám rozprávate o správaní? Stále budem tvrdiť, veď ty vieš, Ondrík, pred voľbami, keď bola akcia OKS, ja som nemal problém prísť a podporiť vás. Nemal, ani nikdy nebudem mať, lebo ja verím stále, že ty to myslíš spravodlivo pre tento štát. Ale aj ja to myslím. A keď vy mi tu rozprávate, že poslanci OĽANO sú proti 363-ke, no mňa dvíha zo stoličky, lebo ja som teda za 363-ku, ja som proti, Ondro. Ja som proti. Keď ťa naozaj vidím ako ťa Suja tu chváli, Suja, preboha, človek, ktorý má profil plný nenávisti, zloby, agresie, to je niečo neskutočné. To je niečo neskutočné. A to sú oni. To sú oni, Ondro, využívajú teraz túto situáciu, spravia si videjká, pridajú si tie videjká na svoj profil a pod tým profilom pane bože, to je...

Pčolinský, Peter, podpredseda NR SR
Páni poslanci, faktickú poznámku dajte, ak chcete reagovať, ale nevykrikujte tu, lebo vás vykážem.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
A zopakujem to a nielen vo faktickej poznámke, vieš, oni sú nervózni z toho, pretože naozaj aj na tej župe čo porobil Suja, 103 strojov za 1 euro. 103 strojov za 1 euro a Suja tvrdí, že to je šrot. Že on predal šrot za 1 euro. To bola taká zlodejna, ale taká zlodejna, ktorá sa teraz vyšetruje. Samozrejme, že sa toho boja. Samozrejme, že to je tak. Pozrite si, pozrite si...

Pčolinský, Peter, podpredseda NR SR
Pán poslanec, urobím to, že mu vrátim 10 minút. Pán poslanec. Skľudnite sa, nevykrikujte. Druhýkrát vás vyzývam. Tretíkrát pristúpim podľa § 32 rokovacieho poriadku, asi nechcete, čo? No, poprosím vás.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Takže to je to, čo oni tu rozprávajú prečo sa boja, prečo sa Fico bojí, prečo sa používa § 363, ktorý ani vy nechcete. Ani vy ho nechcete, Ondro, ani my ho nechceme. Tak spojme sily a dajme to preč. Ale rozumne, spoločne. Aby takí ľudia ako Suja, Mazurek, Kotleba, Fico, Pellegrini, sa nevrátili naspäť a túto krajinu nechceli dostať tam kde bola za ich vlády. O nič iné tu nejde. O nič iné.
Ja vám želám, milí kolegovia poslanci z SaS, akokoľvek to dopadne, na Vianoce pokoj, šťastie, lásku a v novom roku nech ste zdraví. Nič iné, úprimne, úprimne. Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 12.12.2022 14:10 - 14:15 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne.
Milé kolegyne, milí kolegovia, toto odvolávanie vlády má jeden veľmi zvláštny atribút, a to je to, že sa naozaj SaS-ka spojila s ľuďmi, ktorí teraz odchádzajú zo sály, že sa spojila s fašistami, so Smerohlasom, že sa spojila pri odvolávaní vlády s ľuďmi, ktorí, ktorí tu roky kradli, ktorí sú obvinení. Celé toto, SaS-ka, nezvládli ste to, podľa mňa, to je môj názor. Nezvládli ste to a spojili ste sa s tými, o ktorých aj pani Kolíková rozpráva, že sú to zlodeji, že sú to kšeftári, o ktorých aj pani Kolíková hovorí, že takí ľudia nám tu roky korumpovali súdnictvo, roky nám tu robili veľmi zle.
Toto odvolávanie tejto vlády je saskársky omyl. Myslel si Richard Sulík, že zvládne Matoviča, že zvládne Matoviča spôsobom, že ho najprv odvolá z premierovania, to sa mu podarilo, áno, a povedali sme vtedy, že dobre, SaS-ka, keď nechcete Igora Matoviča v premierovaní, aby bol premiérom, tak dobre, nech sa páči, nech ide stadiaľ preč. Len tá animozita a ten, ten, tá nenávisť, ktorú voči sebe, a poviem to tak naozaj, ako to cítim, Igor Matovič a Richard Sulík majú, sa preniesla aj do jednotlivých klubov. Naozaj do jednotlivých klubov. Tu nejde o to, že SaS-ka zdieľa ten názor. Ja som hlboko presvedčený a mám to od vás, Ondrej Dostál, že u vás nie všetci boli za pád tejto vlády. A keď sa hlasovalo, nie všetci u vás hlasovali za pád tejto vlády, ale potom ste sa na tom zhodli. Ak mám mylnú informáciu od tvojho kolegu, ktorý sedí blízko teba, tak potom sa ospravedlňujem, že mám mylnú informáciu o tom, ako ste hlasovali na klube.
Ale celé to je o tom, že Igor Matovič je váš veľký problém. A keby Igor Matovič nemal to na jazyku, čo na srdci, tak sa to tu nedeje. Lenže Igor Matovič je taký. Igor Matovič sa nijako nezmenil. Igor Matovič nie je iný, ako bol pred voľbami. Nedáva si servítku pred ústa. Niektorým to vadí, niektorí majú z toho obrovské problémy ako Ondrej Dostál, lebo Igor tam niečo povedal na jednu pani, že nebudem ja robiť reklamu, ale to je Igor Matovič.
Lenže druhá stránka Igora Matoviča, pre ktorú som aj ja zostal tu v tomto parlamente, je to, že Igor je naozaj ten, ktorý stále proti tej korupcii bojuje. Stále tú korupciu plieska bičom po hlave. Toto je stále Igor Matovič. Vy nám tu rozprávate, že vy ste od, od protikorupčnosti ste odišli?
Ondrej, dali sme hlasovať za zákon o hmotnej zodpovednosti a naozaj to Vetrák a Kyselica dobre na, pripravili spôsobom, že dali sme ten návrh taký, aký ste, za ktorý ste vy hlasovali v 2016. Vy ste to odmietli. Ale tú tri šesť trojku, by bola prešla, ten náš návrh, kebyže tu je poslanec Kollár zo ZA ĽUDÍ, ktorý tu vtedy nebol, a bolo by to prešlo. Tak, Ondrej, nerozprávaj mi, že poslanci niektorí tu nehlasovali z OĽANO. No dobre, nehlasovali, len to je ďalší fakt, ktorý mňa tu drží, že nikdy ten Igor Matovič ani Heger nepovedali, ako máme hlasovať. Nikdy nepovedali, že teraz budete hlasovať takto, lebo to takto chceme. Nikdy som taký človek nebol a nebol by som tu. Lenže vy idete hlasovať všetci ako automaty. A to isté robí Smerohlas. Keď sem príde don, don hranol, tak všetci si tu sadnú, čučia, čupia tu, a keď sa zodvihne, tak všetci ako poslušné ovečky odídu. My sme hlasovacie automaty?! Preto odišla Hatráková, preto odišla Tabáková, lebo hlasovali, ako chceli.
No nech sa páči, toto tu vpravo celé je demokraticky zvolené...
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.12.2022 14:10 - 14:12 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. No, Ondrík, budem ti hovoriť Ondrík, povedal si, spomenul si ma. Ondro, Cmorej fakt klamal a dokázali sme mu to, že klamal. Ty si povedal, že účelovo strašíme. To je čo? Analýza? Dedukcia? Tvoj úsudok alebo klamstvo? Čo to je, účelovo strašíme?
Táto rozprava, ako povedal predtým pán Pčolinský, to nebolo na zázname, naozaj je už o ničom, pretože si tu fašisti robia videjká na nás, Kočiš a Suja si ich, si ich dajú na blogček, pretože, teda na svoj blog a povedia, že pozrite, aká je táto vláda skorumpovaná, pozrite, aká je táto vláda zlá, akí sú to zlodeji, no nemajú žiadne dôkazy, oni to len trepú. Takže stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou a oni to budú stále trepať, stále trepať, stále trepať.
Ondro, my máme rovnaký názor na fašistov, na Suju, na Mazureka, na ľudí, ktorí tu roky dehonestujú tento štát tým, že velebia fašistické symboly, na to máme rovnaký názor. Na veľa vecí máme rovnaký názor. Ako, tak prosím ťa, naozaj spojme tie názory a jednoducho poďme spolu ďalej. Ja iné ti neviem povedať. Iné ti neviem povedať. Ja len, ja pôjdem v rozprave, potom ešte chcem viac povedať, ale Ondrík, určite ale bez akéhokoľvek na teba, ja ťa mám veľmi rád, pretože si myslím, že ty, Ondro, nezahlasuješ za pád tejto vlády.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.12.2022 12:40 - 12:40 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
veci dosiahla táto vláda. Absolútne nič. Jednoducho, pozri, vykrikujete tu Cigániková, myslíš, že ju Blanár upozorní. No nie. To je čistá, ale to je čistá hanba. Prerušuje. Ale, čo vykrikuje, vykrikuje tu, rozumieš. To je čistá hanba tohoto parlamentu. A ja na tom nemôžem nič iné povedať len to, Erik, že toto, čo, čo robíš, ja neviem pochopiť. Neviem to pochopiť. A ako človeka ťa poznám ľudsky. Tak odpovedz mi, prosím ťa, ty nevidíš, čo tvoji kolegovia biznizmeni urobili. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.12.2022 12:25 - 12:27 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem. No Erik nesúhlasím s tebou vôbec naozaj. Opakujem ešte raz. Edo Heger je človek veľmi čestný, spravodlivý, má morálny kompas, je to veľmi ústretový človek, je to naozaj diplomat, ktorý sa vie porozprávať s každým, už si to dnes už tu počul, že chodieval naozaj na tie kluby. Edo podľa mňa aj s tebou sa vie porozprávať, vychádza s tebou veľmi dobre, nemáš s ním žiaden problém. Toto čo celé sa tu odohráva, je len chyba SaS-ky, ktorá jednoducho nevie stráviť Igora Matoviča a takýmto spôsobom urobili chybu, obrovskú chybu a pre mňa je chyba to, že naozaj ten Benčík hlasuje s tým Žigom a ty sedíš vedľa neho. Erik, ja si ťa pamätám, dlhé roky si ťa pamätám, Erik, z televízie Markíza, kde si bol redaktor, ktorý bol čestný a spravodlivý, ktorý videl, kde je zlo, kde je dobro, ktorý robil tie reportáže veľmi skvele. Nechce sa mi veriť, že ty nevidíš to, čo ten Žiga urobil a to čo tí vaši biznismeni tam porobili. Ale chcem ti povedať, že nesúhlasím s tebou. Edo Heger je veľmi spravodlivý, veľmi čestný. Eda ja poznám najdlhšie z tohoto zoskupenia, Eda poznám ešte predtým ako som vstúpil do verejného života a už vtedy to bol naozaj človek, s ktorým sa dalo porozprávať. Je to ústretový človek. Nerozprávate, Erik, o tom čo táto vláda dosiahla ako zastropovala ceny, aké, aké vynikajúce veci dosiahla táto vláda. Absolútne nič. Jednoducho pozri teraz zase vykrikuje tu Cigániková, myslíš, že ju Blanár upozorní? No nie. To je, to je čistá, ale to je čistá hanba. Prerušuje, ale čo vykrikuje, vykrikuje tu, rozumieš. To je čistá hanba tohoto parlamentu a ja na to nemôžem nič iné ...
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.12.2022 12:10 - 12:12 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán Suja, nikdy v živote som nepovedal, že pôjdete sedieť, nikdy v živote. Vy ste fakt, vy ste taký klamár, vy ste naozaj klamár. Ak mi ukážete, kde som to povedal, ja odídem odtiaľto z tohto parlamentu a dávam vám svoje slovo. Ale keď to neukážete, choďte preč vy. Buďte chlap. Vy tu obviňujete kolegyňu Tabakovú a potom sa jej ospravedlňujete. Vy ste fakt človek, vy si myslíte, že táto imunita vám zaručuje to, že môžete rozprávať čo chcete? Vy dehonestujete ľudí, urážate ľudí. Teraz ste povedali v úvode, že táto vláda zlodejov. No tak, keď máte vedomosť, že to je zlodejov, ja neviem, že by ste vy podali nejaké trestné oznámenie za niečo čo táto vláda spáchala. Ale vy tu si tie vaše, tu si tie vaše fašisticko-populistické kecy pridáte. Potom si spravíte videjko, potom si spravíte video o tom, aký ste vy bojovník. Vy, vy bojujete proti Mikulcovi preto, lebo ste obvinený Nakou, že ste ukrad..., že ste, vy ste obvinený Nakou za to, že ste predali za jedno euro stotri kusov techniky. A keď si normálny človek pozrie čo ste predali ako šrot, čo ste predali ako šrot, keď len sedem kusov tej techniky má vyššiu hodnotu ako tridsaťtisíc euro. Čo ste vy robili počas župy ako obyčajný zamestnanec, čo ste vy tam stvárali aké veci, toto je to. Ale viete, vy rozprávate o nás, že sme zlodeji. No tak, keď je niekto od nás zlodej, tak dajte trestné oznámenie. No nie. Vy tu budete rozprávať o Šefčíkovi, že je úbohý, že je zbytočný, o nás, že sme psychopati. Nič iné neviete, Suja, nič iné neviete, pretože toto je to vaše šíriť nenávisť. A opakujem ešte raz. To čo robíte, ten boh vidí, naozaj tá karma, fakt to vidí. A ja verím, že každý dostane to čo si zaslúži. Aj vy, Suja.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.12.2022 12:10 - 12:10 hod.

Jozef Pročko
...Samozrejme že vás ovplyvňuje. Čo je Matovič je stredobod vesmíru? Edo Heger je veľmi čestný, veľmi spravodlivý, veľmi slušný človek. Ja som ho ako premiéra nezažil, že by bol bábka. To je klamstvo a lož. Používate naozaj fašistické propagandistické klamstvá. Len aby ste, len aby ste teraz zachránili situáciu. A Benčíka si ja neviem predstaviť vedľa Suju.
Skryt prepis
 

12.12.2022 11:55 - 11:55 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. No absolútne s tebou nesúhlasím ani v jednom bode. Ty si urobil z Hegera bábku, lúzra. Fakt Peter, to čo si predviedol je hodné fašistickej propagandy polistickej Suju a Mazureka. To čo si teraz zo seba vychrlil. Spomínal si jeho zdravotný stav. O ako naozaj kedykoľvek sa môže ísť dať vyšetriť ktorýkoľvek z poslancov. Ale keď máš podozrenie o zdravotnom stave, keď už nič iné len zdravotný stav spomínaš. Toto robí fašista Suja, lebo ľudí nemôže inak dehonestovať len takto. Nijako inak len takto.
Dvadsaťpäťkrát si spomenul Igora Matoviča, dvadsaťpäťkrát, dvadsaťpäťkrát. A odvolávaš vládu Eda Hegera. Edo Heger, ja ho poznám najdlhšie. Edo Heger, sám si povedal, že chodil k vám na tie kluby, áno, chodil. U nás to nie je v klube také ako povie Rišo Sulík, že bude hlasovať všetci tak a hlasujete. Ja som ešte ani na jednom klube u nás nezažil, že by Matovič bol povedal, že takto budete hlasovať. To nikdy nebolo a nikdy by som tam nebol keby toto bol raz povedal. U vás ste hlasovali o tom, že či idete povaliť túto vládu. Mnohí z vás neboli za to, ale väčšina rozhodla tak idete všetci hlasovať ako povie Rišo Sulík. Celé to je naozaj o tom, že Rišo to pokazil to. Naozaj pokazil. Tá osobná nenávisť čo voči seba má Matovič a Sulík ovplyvňuje aj vás. Samozrejme že vás ovplyvňuje. Čo je Matovič je stredobod vesmíru? Edo Heger je veľmi čestný, veľmi spravodlivý, veľmi slušný človek. Ja som ho ako premiéra nezažil že by bol bábka. To je klamstvo a lož. Používate naozaj fašistické ...
=====
Skryt prepis