Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vstup predsedajúceho

17.9.2020 o 16:16 hod.

Ing.

Milan Laurenčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vstup predsedajúceho 17.9.2020 16:16 - 16:17 hod.

Milan Laurenčík
Pán poslanec Eduard Kočiš.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16.9.2020 16:37 - 16:39 hod.

Milan Laurenčík
Ďalším v rozprave je pán poslanec Dušan Muňko.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 2.9.2020 16:29 - 16:31 hod.

Milan Laurenčík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Pán poslanec Blanár, chcel by som len k jednej veci sa vyjadriť. Ako si spomínal, je to bezprecedentný prípad. Nechcem si tu nejak vytĺkať politické body, ale chcem hlavne ministra Korčoka obhájiť, pretože si ho kritizoval, že si chodí pýtať nejaké dovolenia k predsedovi parlamentu, k pani prezidentke. Som ťa informoval, že on bol informovať pani prezidentku, aj pána predsedu Národnej rady o tom, aké kroky podnikal, a že koná. Nerobí po každom kroku, samozrejme, veľkolepé tlačovky a nevytĺka si na tom lacné politické body.
Hovoril si, že naše uznesenie navrhnuté nežiada, tak možno, že si zle počúval, pán poslanec, ale aj v bode C žiadame vládu, aj v bode D žiadame vládu a je to tam pekne popísané, že o čo. Takže aj žiadame a ešte by som sa dokonca zastal aj premiéra Matoviča, pretože si spomínal, že nekontaktoval svojho, svoj proťajšok, tak dnes zrovna som videl na Facebooku, že zverejnil list, ktorý dostal od predsedníčky vlády, ja neviem, či tá funkcia je takto v Belgickom kráľovstve, ale od svojho proťajšku v Belgickom kráľovstve, kde sa informoval a žiadal teda vyšetrenie.
A ešte na dôvažok mám takú informáciu, si hovoril, že ľudskoprávny výbor neprijal platné uznesenie, no možno, že by bolo dobré sa pozrieť na dvoch členov vašej strany, ako sa zúčastňujú na ľudskoprávnom výbore. Je to pán poslanec Fico aj pán poslanec Blaha, ktorí na tieto výbory nechodia. Možno, že keby tam dneska boli, tak to uznesenie aj vaše by mohlo byť, teda k vášmu uzneseniu mohlo byť to stanovisko aj inakšie.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vstup predsedajúceho 23.7.2020 19:04 - 19:06 hod.

Milan Laurenčík
Pani poslankyňa Martina Brisudová.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.7.2020 14:57 - 14:59 hod.

Milan Laurenčík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Gyimesi, jako človeka si vás veľmi vážim, a aj keď máme na uvedenú problematiku, ktorá sa tu teraz prerokováva, rôzne názory, ja to úplne akceptujem a chápem, aké máte názory vy, aké máme názory my v strane Sloboda a Solidarita, len ste tú tému, a tú debatu trošku zaviedol na nejaké hodnoty ohľadom diplomovej práce nášho ministra a myslím, že toto tu nepatrí, a ak chcete hľadať rozdiely, v čom boli rozdiely v tých predchádzajúcich, ktorých sme my kritizovali, a v čom je rozdiel nášho pána ministra, tak skúste si pozrieť jeho profil teraz na Facebooku, kde zverejnil svoju prácu, kde je vysvetlené všetko, môžete si tam prečítať a zistiť, že či to je plagiát, alebo to nie je plagiát.
My sme sa s ním rozprávali, stretli a sme toho názoru, že to je diametrálny rozdiel, ako on tú prácu vypracoval a ako tú prácu vypracovali tí jeho predchodcovia, ktorých sme kritizovali, a preto sme sa zaňho postavili.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.7.2020 9:53 - 9:55 hod.

Milan Laurenčík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Žiga, ja som vás veľmi pozorne počúval a doslova žasnem. Vy rozprávate, ako keby ste teraz pristáli z nejakej inej planéty, možnože rovno z Gurunu. Ale, pán poslanec, vy ste bol minister hospodárstva minulej vlády. Vy ste nebol radový poslanec SMER-u. Bol ste minister. Ak kritizujete, že v lex corona je veľa opatrení, že je to neprehľadné, že by to malo ísť v riadnom legislatívnom procese, no je ich veľa, lebo veľa tých hlúpostí, ktoré ste za tých 12 rokov navymýšľali a ktoré podnikateľom zväzujú ruky, ktoré ich brzdia v podnikaní, treba rýchlo opraviť, pretože korona ich dostala do situácie, keď už ozaj niekedy melú z posledného. A aj takéto jednoduché veci ich môžu odradiť od toho, aby podnikali ďalej.
Hovoríte o rebríčkoch, že sme, že neveríte tomu, že sa posunieme vyššie. No ja si myslím, že my sme už vlastne na samom dne, kde už sa ani, ani sa nedá nižšie posunúť, už môžeme ísť len a len vyššie. A verím tomu, že tento balíček opatrení, ktoré teraz prinášame, tak tomu pomôže.
A hovoríte, že ich je veľa. Ja si myslím, že ich je málo, že ešte musia prísť ďalšie a ďalšie, aby sa ozaj na Slovensku oplatilo podnikať, aby sa oplatilo podnikať, zamestnávať, aby sa ozaj ostatným ľuďom potom oplatilo pracovať a žiť.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.6.2020 18:25 - 18:26 hod.

Milan Laurenčík
Páni poslanci, kľud v sále!
Pán poslanec Marian Kotleba.
Skryt prepis
 

Vstup predsedajúceho 4.6.2020 9:58 - 9:58 hod.

Milan Laurenčík
Pán poslanec Ondrej Dostál.
Skryt prepis
 

Vstup predsedajúceho 4.6.2020 9:56 - 9:56 hod.

Milan Laurenčík
Pán poslanec Štefan Kuffa.
Skryt prepis
 

Vstup predsedajúceho 4.6.2020 9:54 - 9:54 hod.

Milan Laurenčík
Poslanec Marian Kotleba.
Skryt prepis