Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

28.4.2020 o 10:48 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.4.2020 14:41 - 14:42 hod.

Marek Šefčík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán kolega Sloboda, ďakujem vám za tento príspevok do rozpravy. Aj mňa to potešilo, pretože budem hovoriť z praxe.
Ja som predsedom šachového klubu u nás v Holíči, dlhodobo sa venujem mládeži a takisto mám na starosti finančné zabezpečenie toho klubu a starám sa o to, aby ten klub vôbec žil, a vnímam to tak, že samosprávy, keďže som aj poslancom mestského zastupiteľstva, samosprávy majú, majú iné priority. Je tam, je tam kopec toho, čo musia financovať, a, samozrejme, nechcú zabúdať na kluby, na voľnočasové aktivity detí, ale už ostáva len malá kôpka peňazí na, na rozdelenie.
Takže každú jednu aktivitu, ktorá sa dostala do programového vyhlásenia vlády a bude pretavená v konkrétny zákon, ja vítam, a čo sa týka športu a voľnočasových aktivít, to je najväčší zabíjač nudy našich mladých, takže to je pozitívne.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.4.2020 10:48 - 10:49 hod.

Marek Šefčík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Beluský, ja sa dotknem dvoch vecí. Prvá je, vy ste sa bavili o tej Súdnej rade, že sme nedodržali sľub alebo to, čo je v programovom vyhlásení. Ono to tu bolo už vysvetlené, už to vysvetľoval pán predseda Národnej rady Boris Kollár, ale potom to vysvetľoval aj premiér. Takže vy len počujete, čo chcete počuť. A toto, jak vám to vysvetlili, že programové vyhlásenie vlády ešte vlastne nebolo ani schválené, a ďalšie dôvody toto už počuť nechcete.
Ale jedna vec, dovoľte mi ešte povedať k tomu, že sa nevyjadrujeme k obsahu. Je veľmi dôležité v dnešnej dobe informácií, množstva informácií, je veľmi dôležité, kto tie správy hovorí. Veľmi dôležité to je, pretože ak pred tým mnohonásobne klamal, zavádzal, tak mi povedzte, aká je dôveryhodnosť správ, ktoré nám podáva teraz.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.4.2020 13:51 - 13:52 hod.

Marek Šefčík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Blanár, vy hovoríte o tom, ja sa musím postaviť za túto vládu. Tu som, pán Blanár. Hľadali ste ma.
Takže postavím sa za túto vládu. Sú tu zástupcovia vlády. Ja tu vidím jedného, druhého ministra, ministerku. Bol tu pred chvíľou aj, aj pán Krajniak, myslím, takže sú tu ich zástupcovia vlády a ostatní zrejme pracujú, pretože máme takú situáciu, akú máme v čase koronakrízy.
No a vy to možno spájate s tým, že niekto vás predtým kritizoval, keď tu nesedel Fico a spol., tak ja vám poviem, kde boli. Podľa mňa usilovne pracovali na budúcich kauzách.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.4.2020 9:09 - 9:10 hod.

Marek Šefčík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Chcem poďakovať kolegovi Vašečkovi za jeho príspevok do rozpravy. Je to predseda výboru pre školstvo a vyzdvihol preto aj niektoré veci hlavne zo školstva týkajúce sa školstva. Ja som rád a teším sa tomu, ako fungujeme na výbore, ako komunikujeme s ministrom. A obzvlášť ma teší, že naše pripomienky, ktoré sme prostredníctvom predsedu výboru komunikovali s ministrom, sa napokon do programového vyhlásenia vlády vo väčšine prípadov zapracovali. Takže za to ďakujem.
Napríklad je tam zrovnoprávnenie financovania škôl bez ohľadu na zriaďovateľa.
Pán Vašečka vyzdvihol takisto podporu rodín, ktorá sa dostala do programového vyhlásenia vlády. A sú tam aj ďalšie pozitívne veci.
Takže rovnako ako on, aj ja podporujem programové vyhlásenie.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2020 14:52 - 14:53 hod.

Marek Šefčík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Dostál, ďakujem vám za váš príhovor a za to, že ste vyzdvihli niektoré veci z programu, predovšetkým boj proti korupcii. A ja som sa prihlásil hlavne kvôli tomu, aby som povedal niečo podobné, ako už bolo spomínané od kolegu Pročka, že OĽANO dalo obrovský priestor aj tým ľuďom, ktorí bývajú na juhu Slovenska, aj Rómom, a tým, že sa dostali aj poslanci maďarskej národnosti aj rómskej národnosti do Národnej rady, ja si myslím, že majú dostatočne dobré zastúpenie. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2020 10:53 - 10:55 hod.

Marek Šefčík Zobrazit prepis
Ďakujem. Pán Kotleba, v svojom prejave ste potvrdili, že programové vyhlásenie vlády je, má svoje vízie, má svoje nejaké formulácie, myšlienky, niektoré ste dokonca pochválili, ale ja vám chcem povedať, že áno, programové vyhlásenie vlády je rámcový dokument, nejaký dokument, z ktorého budú vychádzať potom už presné zákony, ktoré budú, ktoré sa budú napĺňať v praxi. A preto je nezmyselné kritizovať, že či tam je Národná rada alebo Národná rada Slovenskej republiky, predsa to nie je zákon ako-taký. Potom jedna bývalá primátorka tu už spomenula takisto slovo regióny a takisto s regiónmi, ako so slovom, s termínom nemám problém. A hovoríte to vy, ja to spomeniem znova. Bolo to tu povedané už mnohokrát, aj včera, že vy si vymyslíte, že existuje nejaký projekt COVID. Ja vás žiadam, každý projekt má nejakého svojho autora. Tak vás žiadam, uveďte nám, kto je autorom toho projektu podľa vás, lebo ináč to bude iba podobná konšpirácia, akože očkovaním nás tu chcú očipovať. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.4.2020 18:08 - 18:09 hod.

Marek Šefčík Zobrazit prepis
Pán Pellegrini, hovorili ste, že vláda by sa mala učiť, ako riadiť štát. Snáď ste nemysleli, že od SMER-u? Pretože vy ste to za tie roky skutočne priviedli k dokonalosti a krajina trpela. Nie, vy ste netrpeli, smeráci, krajina trpela. Naopak, ja vyzývam túto vládu, aby si ani náhodou z vášho príkla... z vášho vládnutia príklad nebrala. Ľudia, ktorí nás podporili, chceli koniec SMER-u a tých bolo omnoho viac. Programové vyhlásenie vlády je aj návrat politiky k ľuďom, pre ľudí a hlavne návrat elementárnej spravodlivosti. Ja verím, že to nasledujúca vláda aj splní.
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 7.4.2020 14:50 - 14:50 hod.

Marek Šefčík
Ďakujem za slovo. Pán Kuffa, ja som takisto veriacom človekom a znova a znova vo svojich vystúpeniach sa dotýkate jednej témy, omší, omše, kňazi. Usmernenia kňazom predsa dáva Konferencia biskupov Slovenska, tak nech kňazi počúvajú ich, nie my ich máme usmerňovať a už vôbec nie nad rámec rozhodnutia odporúčaní Konferencie biskupov Slovenska.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 7.4.2020 11:40 - 11:41 hod.

Marek Šefčík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Rečník povedal, že ľudia strádajú kvôli opatreniam vlády, a nie kvôli koronavírusu. Nie je to práve naopak? Že kvôli koronovírusu sú tu vládne opatrenia, o ktorých tu rokujeme na každej jednej schôdzi? Už sme prijali množstvo takýchto opatrení v prospech ľudí. Však to všetci vieme. Posunutie splátok úverov, to je v prospech bánk? Bolo to treba! Bolo to treba azda nechať tak?! Nech splácajú ďalej?!
Posunutie splátok je v prospech ľudí, si myslím. Kto chce pochopiť, pochopí. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 2.4.2020 19:21 - 19:21 hod.

Marek Šefčík
Ďakujem. Už to pán poslanec Osuský načal. Ja by som len chcel poďakovať všetkým poslancom koalície, že počas vystúpenia bývalého premiéra boli slušní, nepovedali ani jeden jediný vulgarizmus a nechali ho hovoriť. Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis