Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

26.2.2021 o 10:24 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.2.2021 10:24 - 10:26 hod.

Marek Šefčík
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.2.2021 10:24 - 10:26 hod.

Marek Šefčík
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.2.2021 9:58 - 10:00 hod.

Marek Šefčík
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 22:22 - 22:23 hod.

Marek Šefčík
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 21:31 - 21:33 hod.

Marek Šefčík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Suja, nešlo o Rusov samozrejme, išlo o príklad, ktorý je verejne známy s tým Černobyľom a o to, ako sa má zachovať zodpovedný štát. A my nemôžme, nemôžme len tak čakať, že dobre, však ututlávať a nepovedať ľuďom pravdu. Nadviažem potom na to ďalej. Kotleba, Mazurek, Mizík a Kotleba, vy hovoríte o liečení, že je dôležitá liečba. No lenže vo vašom podaní to je tak, že vy si ju vymyslíte, no ale to tak nemá fungovať, že vy poviete Bromhexin a vodka už je vybavené. To, to nemá fungovať na báze experimentovania takéhoto, ale vedeckých experimentov a tie sa robia. Ja verím, že aj tá liečba ide dopredu a že, že tie klinické štúdie ukážu, že toto a toto je dobré, tamto a tamto je zlé. Ja som si nedobre rozvrhol čas a ešte k tomu Ivermektínu doplním, že Rakúsko, ja som si to zisťoval, Rakúsko, Nemecko, Česko iba na predpis, žiadne voľné, že si kupujete a jete toho koľko chcete, pretože niektorí ľudia, no vy by ste niektorých dokázali presvedčiť a oni by toho pojedli na kvantá a to je tá falošná, nie falošná zodpovednosť, ale falošná nádej, ktorú dávame tým ľuďom a im to môže viac ublížiť a ešte je tam veľmi dôležitá vec, že vy takýmto prístupom alebo keby to, keby sme to takto spravili, že voľný predaj alebo že lekári predpisujte, je to v pohode všetko, tak vlastne prenášame tú zodpovednosť za zdravie na lekárov ... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 25.2.2021 21:06 - 21:17 hod.

Marek Šefčík
 

Vystúpenie v rozprave 25.2.2021 21:06 - 21:17 hod.

Marek Šefčík
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.2.2021 16:13 - 16:28 hod.

Marek Šefčík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pred rokom 89, pán Blaha, boli politické procesy a spravodliví a čestní ľudia sa museli báť, že sa dostanú do väzenia, že im siahnu na slobodu, že pôjdu do nejakých uránových baní. A potom, potom sa stalo, potom prišiel prevrat a, a povedzme Mečiar a koniec koncov aj Fico a tým už nebolo toto treba. Tým stačilo jediné, aby niektorí ľudia si len zakryli oči a nevideli, čo zločinci v ich blízkosti robia. Viď napríklad zametač Kováčik. No a chcem len dodať, že myslím si, že takéto veci sa už nestanú, nevrátia a bez ohľadu na to, kto vyhrá túto voľbu na špeciálneho prokurátora, tak ak ste konali čestne a spravodlivo, nemáte sa čoho báť, buďte v pohode.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 5.2.2021 12:28 - 12:43 hod.

Marek Šefčík
 

Vystúpenie v rozprave 5.2.2021 12:28 - 12:43 hod.

Marek Šefčík Zobrazit prepis
... precizovaní toho zákona hovorí aj fakt, že bol už aj preložený a boli aj nejaké pozmeňovacie návrhy, čiže chceli sme to spraviť tak, aby to bolo čo najlepšie. Za náš klub sa vyjadrili moje poslankyne, ktoré nekritizovali, ale naopak vyzdvihli tento zákon. Pani poslankyňa Kozelová, Záborská, Pleštinská, nie moje poslankyne, ale moje kolegyne. No a chcem povedať ešte zopár vecí. Mne sa páči na tom zákone aj to, že vystúpil Boris Kollár a ďakoval svojmu koaličnému partnerovi, že vystúpil Juraj Šeliga a ďakoval svojmu koaličnému partnerovi, že vystúpila predsedníčka výboru a ďakovala koaličným partnerom za to, že je tu tento zákon. Takže, tak by to malo vyzerať a o tom, že je to dobré a vyšlo to z tej spolupráce svedčí aj fakt, že napríklad za opozíciu tu sedeli dvaja ľudia, ktorí, ktorí sa síce do faktických poznámok prihlásili, ale tento zákon nerozoberali. Oni to prevrátili na nejaké úplne iné veci a snažili sa odbočiť od témy, pretože napríklad obedy zadarmo. Pretože tomuto zákonu sa vo svojej podstate nedá nič vytknúť. No, takže chcem ešte na záver povedať jednu vec, tento zákon je nastavený solidárne. Čiže z toho rozpočtu Juraj Šeliga, pán podpredseda tu spomenul nejakých 40 miliónov, to sú spoločné verejné zdroje a vyspelé krajiny podporujú z takýchto zdrojov hlavne tých svojich najslabších a myslím, že rodiny s deťmi do 6 rokov a dôchodcovia z nízkymi príjmami teraz je to vypočítané na nejakých 650 eur sú v našej spoločnosti tí najslabší. Takže ďakujem všetkým, ktorí ste sa zapojili do rozpravy, ktorí ste sa zapojili aj faktickými poznámkami a ešte raz vďaka za tento návrh zákona, ďakujem.
Skryt prepis