Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 16:41 hod.

Ing. Mgr.

Marian Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie v rozprave 24.7.2021 17:45 - 17:56 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Vážený pán podpredseda Národnej rady, vážený pán generál Širo Išši, kolegyne, kolegovia, trošku z takého opačného súdka sa chcem pozreť na tento segregačný apartheidový zákon, ktorý sa tu už druhý deň za masívneho protestu občanov Slovenskej republiky prerokováva. Dočasné podmieňovanie vstupu do rôznych priestorov, chcem sa spýtať z tohto miesta, že vláda chce toto bremeno úplne evidentne bremeno kontroly ľudí, že kto bude vstupovať do týchto rôzne označených priestorov, ktoré budú určené nejakou vyhláškou chce hodiť na prevádzkovateľov týchto priestorov. To znamená na majiteľov reštaurácií, fitnes centier, ja neviem kín atď. atď. A kontrolami týchto podnikateľských alebo iných subjektov chce vynútiť, aby proste oni v dostatočnej miere kontrolovali tých svojich zákazníkov. A dragonickými pokutami, dragonickými pokutami chce naštartovať ten proces, aby tí podnikatelia a prevádzkovatelia sami sa rozhodli, že nebudú púšťať do svojich zariadení ľudí neočkovaných ľudí, ktorí sa nepreukážu testom a nepreukážu sa tým dokumentom o tom, že prekonali covid. Takže vláda úplne alibisticky povie však mi čo, však toto zariadenie vás nechce pustiť lebo keď vás bude chcieť pustiť tak dostane masívnu pokutu alebo veľkú pokutu a keď ju dostane trikrát, päťkrát tak si to každý ten podnikateľ rozmyslí. V tomto je tá alebo aj jedna z ďalších zákerností tejto myšlienky tohto zákona a v tomto
===== ... však mi čo, však to, to zariadenie vás nechce pustiť, lebo keď vás bude chcieť pustiť, tak dostane masívnu pokutu alebo veľkú pokutu a keď ju dostane trikrát, päťkrát, tak si to každý jeden podnikateľ rozmyslí. V tomto je tá alebo aj jedna z ďalších zákerností tejto myšlienky tohto zákona a v tomto je aj obrovská nebezpečnosť tohto zákona, ktorý nielenže rozdelí, ako to tu bolo už x-krát spomenuté, občanov na dve veľké skupiny a jednej zoberie veľkú časť svojich práv a to je najmä teda právo slobodne žiť vo svojom vlastnom štáte, ale na základe tohto zákona a tohto pravidla a tejto praxe, ktorá nevyhnutne nastane, dôjde k rozoštvávaniu, rozoštvávaniu populácie, rozoštvávaniu obyvateľov medzi sebou. Pretože či sa vám to vážená koalícia páči alebo nepáči, jednoducho tí očkovaní, tí zodpovední, ako to vy nazývate, tí testovaní, ktorí možno budú ochotní alebo budú vládať si platiť tie testy a tí, ktorí budú mať ochotu sa preukazovať tými zdravotníckymi papiermi, že prekonali COVID, tak tí oproti tým ostatným budú privilegovaní. A takto aj tri dni alebo možno týždeň podávajú médiá, že sa rokuje o zákone, ktorý má priniesť privilégia, výhody pre túto skupinu ľudí. Lenže ono je to v podstate jedno či niekomu dávate výhody navyše a druhých necháte tak alebo či tým druhým niečo beriete a tých prvých necháte tak. Lebo výsledok je ten istý. Vznikne medzi týmito ľuďmi rozdiel a to je základ každej sociálnej teórie, čím väčší je rozdiel medzi veľkými skupinami obyvateľstva, tým väčšie je sociálne napätie.
Ak vám ide o to, aby ste vyvolali skutočne veľké sociálne napätie, tak na to idete tým najlepším možným spôsobom. Ale ja vás chcem z tohto miesta varovať, že kým včera ste tu kňučali mnohí a fňukali, že akí násilní demonštranti, keď hodili vajce na parlament, keď tam nie ich vinou, ale vinou opatrení policajných bola postriekaná slzákom policajtka, ktorej potom prišlo zle, že akí boli títo demonštranti radikálni a násilní, tak verte mi, že to je nič oproti tomu, čo bude Slovensko zažívať, keď tí ľudia budú v sebe vnútorne cítiť ten pocit vzájomnej diskriminácie, ten pocit toho, že horší vojak ide na misiu, kde si zarobí a lepší vojak len za to, že odmietne do seba vpichnúť očkovaciu látku, o ktorej mu nikto nič negarantuje, na misiu ísť nebude môcť.
Že ako sme to videli aj v tom liste, ktorý čítala poslankyňa Hajšelová včera alebo dnes to bolo. V ZVJS príslušník vzorný, príslušník, ktorý by si zaslúžil povýšenie a odmeny, nebude povýšený a nedostane odmeny len preto, lebo si odmietne dať vakcínu a naopak možno príslušník, ktorý sa do zboru dostane po protekcii, ktorý tam je len krátko, ktorý nemá nejaké výnimočné výsledky a to je jedno v ktorom ozbrojenom zbore alebo či ide o požiarnikov, bude povýšený, bude viac odmenený len preto, že sa proste nechá očkovať. A čo si myslíte, čo týmto spôsobíte, čo týmto svojim prístupom spôsobíte? Spôsobíte totálne sociálne napätie, ale nielen globálne medzi očkovanými a neočkovanými, ale aj na pracoviskách, na posádkach, v policajných hliadkach, proste všade, kde bude dochádzať k tomu, že tí ľudia budú vidieť, že niekto je zvýhodňovaný zo štátu len preto, že sa zlomil alebo že sa možno z vlastného presvedčenia nechal očkovať a potom, potom, vážená koalícia, potom nehovorte, že tí ľudia sú nahnevaní, že sú agresívni, že vyjadrujú svoju frustráciu, zúfalosť, lebo opozícia ich hecuje. Vôbec nie. Nikto z opozície nepotrebuje ľudí hecovať. Oni sami majú rozum a vidia, čo tu na nich chystáte. Starší policajti, ktorí majú dačo odrobené, ktorí majú funkcie, ktorí majú už nárok na pekné výsluhové dôchodky, vravia, akonáhle to príde, akonáhle mi prvýkrát niekto povie, že sa musím očkovať, hneď dávam žiadosť o civil. Jediné rozumné správanie človeka, ktorý sa nechce stať otrokom tohto systému, ktorý práve teraz vymýšľate a pokúšate sa implementovať.
Sami viete, že či sa vám to už nakoniec zosype alebo nezosype na hlavu, ale problémy, ktoré spôsobíte, budú obrovské. Problémy, ktoré spôsobíte, budú obrovské. Počúvame tu, že áno vakcína, už zrazu sa to začalo priznávať, vakcína je problémová, s vakcínou sú spojené aj riziká, ale tie pozitívne účinky, hovoríte, prevyšujú tie riziká. Tak sa potom pozrite na tie negatívne účinky a na tie riziká v oblastiach týchto sociálnych vzťahov, ktoré vy týmto zákonom vyvoláte.
Boli tu, boli tu vystúpenia mnohých členov opozície omnoho umiernenejších odo mňa, ktorí sami vám povedali, že keby ste s týmto zákonom neprišli, mnohí ľudia by sa zaočkovať ešte dali. Ale, že tým, že ich takto tlačíte na pílu, takto im tlačíte hlavu pod gilotínu, tak tým sa títo ľudia úplne prirodzene bránia a ja im v tom fandím a ja im v tom tlieskam a ja ich v tom všemožne podporujem. Pretože vy potrebujete vidieť veľmi jasne a veľmi silno odpor od ľudí. Vy potrebujete vidieť, že národ s vami nesúhlasí, že sa mu protivíte, že vás nenávidia a čo si myslíte, keď sa budú dvaja v hliadke niekde rozprávať medzi sebou ty si očkovaný, ty nie si, teba povýšili, mňa nie. Čo z toho vznikne? Vznikne z toho ešte väčšia nenávisť voči nám. Voči vám a vy si ju potrebujte asi tak ako teraz ten národ trpí, ako národ trpí a musí si vyžrať to, čo si zvolil, tak vy si potom budete musieť do dna ochutnať to, čo ľuďom namiešate, to, čo ľuďom namiešate. A verte mi, verte mi zoznam poslancov, ktorí budú hlasovať za túto obludnosť, národu neunikne. Zoznam poslancov, ktorí budú za túto obludnosť hlasovať, národu neunikne. Čo ďalej, pán Benčík? Ďalej to, že by ste sa mali spamätať, že by ste sa mali spamätať aj vy osobne a nezabávať sa na tom, že tlačíte ľudí do krízových rozhodnutí, že tlačíte ľudí do toho, aby robili niečo, čo nechcú, s čím úplne vnútorne nesúhlasia a ešte sa na tom smejete ako maximálny cynik, ako maximálny cynik. Niekedy je lepšie mlčať, lepšie mlčať. Priatelia, vždy je čas, vždy je čas si vstúpiť do svedomia a uvedomiť si, že ak chcete ľudí očkovať, tak ich očkujte, ale takáto násilná cesta skutočne nie je tá správna, skutočne nie je tá správna.
A na záver si dovoľujem vyzvať predsedu Borisa Kollára, tak ako som to sľúbil ľuďom vonku, aby išiel medzi ľudí, lebo ho tam chcú vidieť naživo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 17:38 - 17:39 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán poslanec Tomáš, včera bola masová neúčasť vášho klubu na hlasovaní o skrátenom legislatívnom konaní k tomuto zákonu naozaj chybou. Ale už sme si to vyjasnili a ja som rád, že dnes už aj vyši poslanci vystúpili v rozprave k tomuto naozaj najfašistickejšiemu zákonu, ktorý táto vláda chce prijať a že ste veľmi jasne aj dnes vyjadrili, že budete proti. Ako a vraví pán poslanec všetko zlé je na niečo dobré a aj vďaka možno vášmu vystúpeniu dúfam a verím, že skutočne pri dnešnom hlasovaní tu bude nastúpená celá opozícia, celá opozícia tak ako vy tak aj my tak aj ostatní a spoločne dokážeme Slovensko pred touto pohromou, ktorú tu vláda pre Slovensko prichystala zachrániť. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 17:19 - 17:20 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán kolega Čepček nenechajte sa urážať agentami Washingtonu, ale mňa zaujala iná taká filozofická otázka. Ak sa dá mentálne nie celkom v poriadku nejaký muž očkovať a teraz neviem, že by mentálne by bol očkovať, pretože sa dal očkovať, lebo ja tolerujem ľudí, ktorí sa rozhodnú očkovať. Mám veľa známych aj kamarátov takých, ale tento muž potom sa zmení mentálne v hlave si to v tej LGBTQYZ propagande si večer zmyslí, že je žena. Takže, či je rovnako očkovaná aj tá žena? Chápete, či je tá vakcína taká univerzálna, že je očkovaný aj ten muž a potom už aj tá žena, že či vlastne tá vakcína toto je vážna LGBTQRCD otázka, že či tá vakcína funguje len na jednu osobu alebo funguje na dve osoby alebo aj naviac napríklad na tri osoby. Pretože už máme v Nemecku, v Anglicku špecialistov, ktorí hovoria o tom, že môžete byť aj X pohlavný napríklad a bolo by potrebné veľmi vážne a seriózne v rámci LGBTCRV propagandy a tých štúdií skúmať, že či teda ak sa niekto cíti byť mužom aj ženou súčasne a odhodlá sa očkovať, takže či tá vakcína rovnako dobre chráni toho muža aj tú ženu. No lebo ak na toto nemáme odpovede a seriózne štúdie, tak my tej vakcíne nemôžme, nemôžme dôverovať.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 17:06 - 17:08 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Rasťo Schlosár, ďakujem ti za tvoj príspevok. Ako člen Ústavnoprávneho výboru Národnej rady si pripomenul poslancom ustanovenia Ústavy. Ale aj čo z toho, keď tieto práva zakotvené priamo v Ústave, piliere štátnosti, základnom kameni našej štátnosti, nikto a nič dnes negarantuje. Čo z toho? A už to vidia aj občania, ktorí sú pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky zhromaždení už bez prestania druhý deň. Včera, celú noc a ešte aj dnes. Už samotní občania vidia, že Slovenská republika sa isto, ale žiaľ, čoraz rýchlejším tempom stáva bezprávnym štátom, stráca charakter právneho štátu. Ja, Rasťo, si to už neviem inak predstaviť alebo vysvetliť ako tak, že možno skutočným cieľ, skutočný cieľ tohto šialenstva je ten, aby hlavný hygienik Mikas, skutočne už až mystická postava, až mystická postava na Slovensku, bol parlamentom vyhlásený za diktátora ako v starom Ríme. Ale aj v tom starovekom Ríme mohol diktátor vládnuť maximálne šesť mesiacov a potom mu automaticky skončila funkcia. Lenže my tu v tejto totalite žijeme už vyše roka a vláda namiesto toho, aby prinášala skutočné ľuďom riešenia také, že to Slovensko sa nadýchne, tak prináša zle maskované totalitné zákony, ktorých výsledkom bude to, že tá totalitná špirála sa ešte len roztočí. Lenže pamätajte, každá akcia vyvoláva reakciu. A keď to budete veľmi šponovať a keď pôjdete po deťoch ľudí, tak to, čo budú ľudia po vás hádzať, nebudú vajcia.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 16:41 - 16:43 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Kolegynka Magduška Sulanová, vy ste to vystihli úplne že fenomenálne. Klamstvo, klamstvo je to celé o čom je tento zákon. Klamstvo bol Irak a klamstvo je aj vakcína a tak to aj bude, tak to aj bude. Ľudia sa v dobrej viere, že porazia tu hnusobu, ako im to bolo predstierané, sa nechali zaočkovať raz, potom prišlo že nestačí, že musia mať ešte druhú dávku, lebo jedna je málo dali si druhú dávku. A dnes sa už úplne nahlas hovorí o to, že príde tretia dávka, štvrtá, piata a bude to pokračovať. A viete dokedy? Až dovtedy kým niekto na vrchole tej globálnej pyramídy nerozhodne, že už stačilo, že už zomrelo dostatočne veľa ľudí a že už teda tých zvyšných potrebujú. A naozaj, tak ako ste povedali, menšina sa rozhodla, lebo táto vláda už dnes by bola veľkou menšinou, výraznou menšinou, sa rozhodla, že ide zákonmi obmedzovať a riadiť život väčšiny. No ale ak toto nie, tak čo je potom skutočný apartheid podľa vzoru Juhoafrickej republiky. Síce nie, ako bolo tam na základe nejakých rasových kritérií, ale na základe očkovania. To je možno rovnako zlé, alebo ešte aj horšie ako aj, možno aj horšie, pretože ani v tej Juhoafrickej republike tých černochov tá menšinová belošská vláda nenútila, aby si do seba dávali pichnúť niečo o čom absolútne nič netušili a s čím absolútne nesúhlasili. Takže preto je tam veľmi dôležité, aby sme burcovali za tú slobodu v očkovaní. Za skutočnú slobodu v očkovaní. Nie zdanlivú, že áno je to slobodné, ale keď si to nedáš tak budeš mať tieto sankcie, sem sa nedostaneš, toto pre teba bude nedostupné a budeš jednoducho občanom druhej kategórie.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 16:19 - 16:21 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Stano, ďakujem za tvoje vystúpenie. Ešte pred necelým rokom bola informácia o tom, že bez očkovania, resp. bez dokladu o tomto očkovaní, sa nikde človek v podstate nedostane, označovaná mainstreamovými médiami, ale aj koaličnými politikmi ako hoax. Ďakujem pekne, ako konšpiračná teória a prešlo pár mesiacov a máme to priamo v návrhu zákona. Máme to priamo v tomto návrhu zákona, ktorý už druhý deň sa prerokuváva v Národnej rade. Našťastie čoraz viac ľudí, čoraz viac občanov Slovenskej republiky už vidí toto nebezpečenstvo, už vidí, že to speje k povinnému očkovaniu, už vidí, že to speje k absolútne totalitným opatreniam a o tom svedčia aj, alebo svedčí už aj dvojdňový, dvojdňový protest pred budovou Národnej rady, dvojdňový protest, spontánny protest občanov. Toto tu naozaj v histórii Slovenska ešte nebolo, aby ľudia dva dni aj celú noc proste bojovali pred budovou Národnej rady za svoju slobodu, za slobodu svojich detí, pred budovou Národnej rady, ktorá má prijímať zákony na podporu a prospech národa. Ale ľudia vidia, že tento zákon by bol na totálne ušliapanie národa, na totálne zničenie národnej slobody, a preto sú tu. Tí ľudia tu nie sú preto, že by nemali čo robiť, alebo, že by nevedeli lepšie investovať svoje peniaze, svoju energiu. Oni sú tu preto, že vedia, že sa láme chlieb, že sa láme chlieb a že keď sa to teraz zlomí a nechajú to tak, tak potom budú mať výčitky, pretože kolotoč sa už nezastaví.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 16:02 - 16:04 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Marek, toto bol výborný prejav, výborný prejav, dobre podaný, dobre zhrnutý, nebolo tam slabé miesto ani argumentačne a videl som, že mnohí boli prekvapení, keď si spomínal prezidenta Gašparoviča. Prezident Gašparovič určite nebol bezchybný, ale treba povedať, že oproti súčasnej kráske v prezidentskom paláci to bol Pán prezident s veľkým P. Pán prezident s veľkým P. V tom čase strážca štátnosti. (Reakcia z pléna.) No tak oproti kráske z paláca určite. A my keďže vieme, že v paláci, prezidentskom, by tento zákon, ak bude schválený, bol podpísaný, pán podpredseda, poprosím, nech mi tento panáčik stále neskáče do reči.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím pokoj. Rešpektujte sa, páni poslanci.
Pán poslanec, môžete pokračovať.

Kotleba, Marian, poslanec NR SR
Ďakujem pekne. Keďže vieme...
===== tak oproti kráske z paláca určite. A my keďže vieme, že v paláci prezidentskom, by tento zákon, ak bude schválený, bol podpísaný, pán podpredseda, poprsím, nech mi tento panáčik stále neskáče do reči.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím pokoj, rešpektujte sa, páni poslanci. Pán poslanec, môžete pokračovať.

Kotleba, Marian, poslanec NR SR
Ďakujem pekne. Keďže vieme, že ak bude tento zákon tu v parlamente schválený, tak v paláci bude podpísaný, tak je naozaj našou psou povinnosťou robiť všetko tu na tomto mieste a v tomto čase na ochranu národa, na ochranu ľudí, na ochranu tých, za ktorých prišli protestovať ľudia z celého Slovenska, ktorí tam vydržali celú noc a sú tam už od včera. Ľudia, ktorí cítia, intuitívne cítia, že toto bude len začiatok kolotoča, ktorý sa už tak skoro nezastaví, kolotoča, ktorý zomelie nielen ich firmy, nielen ich živobytie, ale aj ich životy a žiaľ, ktorý zomelie ich deti. My sme tu na to, aby sme to zastavili, my sme tu na to, aby sme otvárali oči aj tým koaličným poslancom, ktorí chcú rozmýšľať, aj keď ich možno nie je veľa. Ale je to našou úlohou, nesmieme v tejto veci mať žiadne výhovorky a musíme ísť jednoducho preto, že to je dnes otázka prežitia, takže ešte raz vďaka Marek za tvoj prejav.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 16:02 - 16:04 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Marek, toto bol výborný prejav, výborný prejav, dobre podaný, dobre zhrnutý, nebolo tam slabé miesto ani argumentačne a videl som, že mnohí boli prekvapení, keď si spomínal prezidenta Gašparoviča. Prezident Gašparovič určite nebol bezchybný, ale treba povedať, že oproti súčasnej kráske v prezidentskom paláci to bol Pán prezident s veľkým P. Pán prezident s veľkým P. V tom čase strážca štátnosti. (Reakcia z pléna.) No tak oproti kráske z paláca určite. A my keďže vieme, že v paláci, prezidentskom, by tento zákon, ak bude schválený, bol podpísaný, pán podpredseda, poprosím, nech mi tento panáčik stále neskáče do reči.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím pokoj. Rešpektujte sa, páni poslanci.
Pán poslanec, môžete pokračovať.

Kotleba, Marian, poslanec NR SR
Ďakujem pekne. Keďže vieme...
===== tak oproti kráske z paláca určite. A my keďže vieme, že v paláci prezidentskom, by tento zákon, ak bude schválený, bol podpísaný, pán podpredseda, poprsím, nech mi tento panáčik stále neskáče do reči.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím pokoj, rešpektujte sa, páni poslanci. Pán poslanec, môžete pokračovať.

Kotleba, Marian, poslanec NR SR
Ďakujem pekne. Keďže vieme, že ak bude tento zákon tu v parlamente schválený, tak v paláci bude podpísaný, tak je naozaj našou psou povinnosťou robiť všetko tu na tomto mieste a v tomto čase na ochranu národa, na ochranu ľudí, na ochranu tých, za ktorých prišli protestovať ľudia z celého Slovenska, ktorí tam vydržali celú noc a sú tam už od včera. Ľudia, ktorí cítia, intuitívne cítia, že toto bude len začiatok kolotoča, ktorý sa už tak skoro nezastaví, kolotoča, ktorý zomelie nielen ich firmy, nielen ich živobytie, ale aj ich životy a žiaľ, ktorý zomelie ich deti. My sme tu na to, aby sme to zastavili, my sme tu na to, aby sme otvárali oči aj tým koaličným poslancom, ktorí chcú rozmýšľať, aj keď ich možno nie je veľa. Ale je to našou úlohou, nesmieme v tejto veci mať žiadne výhovorky a musíme ísť jednoducho preto, že to je dnes otázka prežitia, takže ešte raz vďaka Marek za tvoj prejav.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 15:44 - 15:45 hod.

Marian Kotleba
Pán poslanec Blcháč, ja oceňujem, že sa do rozpravy konečne zapojil aj poslanec HLAS-u, a dúfam, že všetci poslanci HLAS-u budú aj vzhľadom na váš návrh, ktorý ste v rozprave dali prítomní pri hlasovaní. Pretože a to vy v HLAS-e musíte vedieť najlepšie, v tomto hlasovaní bude skutočne závisieť na každom jednom hlase.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 14:26 - 14:26 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Filip, ja si myslím, že si to povedal veľmi dobre, pretože tu aj pán generál potreboval asi počuť názor človeka z lekárskeho prostredia, tak ako to v skutočnosti je a nielen tie ich virtuálne informácie alebo tú virtuálnu bublinu, ktorú v rámci vládnej, ale samozrejme aj v rámci očkovacej propagandy si oni medzi sebou navzájom nejako potvrdzujú a upevňujú a myslia si potom mnohí aj pod vplyvom tohto všetkého, že naozaj to tak je, že naozaj to tak je a že možnože občania aj sami by sa chceli chudáci očkovať. No a potom vyjdu do reálneho sveta a zistia, že ono je to úplne inak, že ľudia veľmi jasne vidia, že to očkovanie je obyčajná šikana, štátna šikana, ktorá ich má dotlačiť za každú cenu do toho, aby si do seba tú látku, o ktorej nič nevedia nielen ľudia, ale ani lekári, nechali vpichnúť, a keď sa s nimi zakrúti svet a zo dňa na deň sa stanú invalidi, lebo o tých čo sa stanú mŕtvi, tak o tých nebudeme hovoriť, tí už nebudú problémom pre tento štát, tak všetci dajú od nich ruky preč, všetci dajú od nich ruky preč. Každý im povie, to s očkovaním nemôže byť, kdeže, že sa vám robia hrčky v krvi, no ale prosím vás, no tak vymeníme vám krv, ale môže sa vám to stať kedykoľvek. Že sa budíte v noci na to, že vám bije vlastné srdce a za tri týždne ste schudli desať kilo, no vidíte, neumriete na obezitu, ale postupne budete chradnúť. To sú príbehy ľudí, to sú reakcie zodpovedných a o tom to celé tu je. A preto Filip nemôžme dovoliť, aby občanov, obyvateľov Slovenska táto nezodpovedná fašistická vláda do očkovania akokoľvek nútila.
Skryt prepis