Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.4.2020 o 9:42 hod.

Mgr.

Rastislav Schlosár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.4.2020 9:42 - 9:43 hod.

Rastislav Schlosár Zobrazit prepis
Pán poslanec Gyimesi, ja s vami musím súhlasiť, vy ste veľmi dobre povedali, že ani MOST-u - HÍD, ani SMK za tie roky, čo boli vo vláde, sa nepodarilo dosiahnuť to, čo sa podarilo dosiahnuť vám v programovom vyhlásení vlády tejto Matovičovej vlády. Naozaj, maďarská iredenta ešte nebola taká silná, ako je dnes, maďarčina vo VÚC-kach, osobitný zákon na, pre národnostné menšiny, osobitný úrad pre národnostné menšiny.
A, prosím vás, vy sa nejako neschovávajte za nejaké iné národnostné menšiny, pretože práve na tých VÚC-kach je dobre vidieť, že tu nejde vôbec o nejakú rusínsku menšinu alebo o nejakú poľskú menšinu, alebo akékoľvek iné, ale iba výlučne o maďarskú menšinu, pretože iných VÚC-iek sa to nebude týkať.
A, pán poslanec, ešte jedna vec. To máme teraz čakať, keď príde ďalšia Matovičova vláda nedajbože o nejaké ďalšie štyri roky alebo po predčasných voľbách, tak potom čo, kam to bude ďalej smerovať, potom budete mať v programovom vyhlásení vlády vyhlásenie maďarskej autonómie?
Ja vám dám jednu radu, mali by ste sa viacej starať o to, aby národnostné menšiny, všetky národnostné menšiny a obzvlášť maďarská národnostná menšina, predovšetkým dobre ovládali štátny slovenský jazyk, pretože s týmto je problém. A neriešili tu takéto nezmysly.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2020 16:26 - 16:27 hod.

Rastislav Schlosár Zobrazit prepis
Pán poslanec, pán poslanec Pollák, vy ste hovorili vo svojom príspevku v rozprave veľa o rozvoji cigánskej komunity, ale nejako ste opomenuli jednu takú zásadnú vec z programového vyhlásenia vlády, kde sa píše o tom, že vláda Slovenskej republiky bude aktívne podporovať férové vysporiadania právnych vzťahov k pozemkom v obciach s prítomnosťou marginalizovaných cigánskych komunít. Chcem sa spýtať, ako si to férové vysporiadanie týchto právnych vzťahov k pozemkom predstavujete, pretože v právnom štáte existuje len jedno férové a spravodlivé riešenie, ako vysporiadať právne vzťahy k pozemkom, ktoré niektorí príslušníci týchto komunít vyslovene okupujú, a to na úkor ich právoplatných majiteľov, a to okamžite zbúrať ich chatrče, ktoré si tam protiprávne postavili a vysťahovať ich. Ja iné riešenie nepoznám. Teda chcem vedieť, aké je vaše, vaša predstava toho férového vysporiadania týchto vzťahov. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.4.2020 10:50 - 10:52 hod.

Rastislav Schlosár Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán predseda Marian Kotleba, ty si veľmi dobre demaskoval pravú tvár tejto vlády v tom, ako sa chystá v podstate posilniť práva sexuálnych deviantov, ktoré by v konečnom dôsledku viedli aj k zavedeniu registrovaných partnerstiev homosexuálov, a to tým, že do samotného programového vyhlásenia si uviedla tú vetu, ktorú sme tu počuli pred chvíľkou, že zlepší legislatívu v oblasti majetkových práv, týkajúcich sa osôb žijúcich v spoločnej domácnosti. Ja si myslím, že každý uvažujúci človek vidí, že toto je jasný odkaz na to, aby sa posilnili práve práva nie nejakých nezosobášených párov, ale v prvom rade týchto rôznych sexuálnych deviantov.
Ale ja by som chcel ešte doplniť jednu vec, o ktorej si nehovoril a ktorá takisto dokazuje to, že táto vláda nemá problém so sexuálnymi deviáciami, a to konkrétne tým, že na strane 17 svojho vyhlásenia uvádza, že bude pokračovať v aktivitách iniciatívy pre otvorené vládnutie, zachová úrad splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre rozvoj občianskej spoločnosti, ako aj svoje existujúce stále poradné orgány. No a medzi takéto existujúce stále poradné orgány patrí aj tzv. výbor pre práva lesieb, gayov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych osôb, ktoré zaviedla ešte bývalá Ficova vláda v roku 2012. Čiže aj tento výbor zostane zachovaný.
Teda ak si niekto myslel, že keď bude vo vláde minister pán Krajniak, ktorý tak ostentatívne dáva najavo svoje konzervatívne kresťanské zmýšľanie, alebo že tam budú ľudia ako pán Vašečka, že toto bude nejakou zárukou toho, že Slovenská republika bude stáť na nejakých tradičných hodnotách, tak stačí si prečítať programové vyhlásenie vlády a je jasné, že týmto smerom sa to nebude uberať.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.3.2020 14:08 - 14:10 hod.

Rastislav Schlosár Zobrazit prepis
Pani ministerka, vy hovoríte o tom, že jediným cieľom tohto vášho návrhu zákona je zaviesť na Slovensku ten český model. Ale ten český model, ako ste to aj vy priznali, predpokladá to, že je tam udelený súhlas toho, koho sa spracúvajú tieto, o kom sa spracúvajú tieto informácie. A predpokladá aj to, že po tých šiestich hodinách, po tom, čo sa tieto informácie využijú, tak sa jednoducho zlikvidujú. A kde v tomto vašom návrhu zákona nájdeme tieto dve české podmienky? To časové obmedzenie a ten súhlas. To tam jednoducho nenájdeme, čiže ten váš návrh zákona, nie je pravda že by nejakým spôsobom kopíroval ten český návrh.
Ďalšia vec. Vy sa aj vo svojej dôvodovej správe odvolávate na to, ako vynikajúco to funguje v tých ázijských krajinách, Singapure, v Kórei, tuším ešte v Taiwane, ale keď som sa vás pýtal na ústavnoprávnom výbore, aby ste uviedli, akým spôsobom to tam konkrétne prebieha, teda čo tým docielili, alebo ako to je, aby sme si to vedeli predstaviť, nielen tieto všeobecné reči, čo rozprávate o tom, ako to má napomáhať v prevencii, ale konkrétne, ako to tam vyzerá v týchto krajinách, tak ste mi na to nevedeli odpovedať.
Preto ja len zopakujem na záver to, čo som povedal aj na výbore, každá totalita v dejinách začínala tým, že sa zhromažďovali informácie o všetkých občanoch daného štátu, a to najčastejšie práve pod zámienkou nejakého ohrozenia, nejakej, nejakého, nejakej ochrany obyvateľov. Jednoducho tým, že sa zneužíval strach ľudí v krízových situáciách.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis