Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 22:51 hod.

Mgr.

Rastislav Schlosár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 22:51 - 22:53 hod.

Rastislav Schlosár Zobrazit prepis
Ďakujem. Martin, ty si začal svoje tu neskoré nočné vystúpenie tým, že si vyhral nejakú, alebo teda že si bol, myslím, na druhom mieste v nejakej matematickej súťaži. Ja teda som žiadnu matematickú súťaž nevyhral, ale niektoré veci si viem aj ja spočítať. Teraz jedno s takým, jedným z takých mýtusov alebo mýtov je aj to, že tí, ktorí sa dajú plne zaočkovať, tak tí vraj síce môžu vo výnimočných prípadoch, vzhľadom na to, že máme teda také tie skvelé vakcíny, môžu sa nakaziť, ale že majú jednoznačne miernejšie príznaky, je nižšia miera hospitalizácie medzi nimi a hlavne je nižšia úmrtnosť medzi nimi.
No a dneska si len tak pozerám internet, dokonca tie mainstreamové médiá, a čo sa dozviem? Že v Izraeli, opäť v Izraeli, neviem prečo, pribudlo 5 770 prípadov ľudí, ktorí boli plne zaočkovaní obidvoma vakcínami a medzi nimi je úmrtnosť na COVID 2,13-percentná, medzi tými plne zaočkovanými. Ja som si teda pozrel, že koľko percent je, bola, alebo teda bola úmrtnosť medzi tými, ktorí sa nakazili a neboli zaočkovaní, a teda človek by čakal, že tá by mala byť podstatne väčšia, hej? A zistil som, že to bolo 0,8 %. Čiže 0,8 % tí, ktorí neboli zaočkovaní, a medzi tými, ktorí sa nakazili, je úmrtnosť, a teda nakazili sa a boli očkovaní, je úmrtnosť 2,13 %. Potom to nejako nesedí. Potom to naozaj nejako nesedí. Ako je možné, že je tá úmrtnosť omnoho vyššia... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 17:59 - 18:01 hod.

Rastislav Schlosár Zobrazit prepis
Správne tu bolo povedané, že sa tu vynucuje očkovanie vakcínami, pri ktorých nikto nič negarantuje. No áno je to naozaj tak. No ale problém je v tom, že, že mnohí ľudia bezbreho práve na základe tej propagandy veria, že tie kontrolné orgány, ktoré majú dohliadať na ich účinnosť a na bezpečnosť tých vakcín, že sú v podstate také nezávislé objektívne orgány, ktorým môžme veriť, na ktoré sa treba spoľahnúť a čo povedia tieto orgány, ak oni schvália tie vakcíny, tak je to absolútne dôveryhodné, debata tým skončila. No, ale keď sa pozrieme ako tieto, tieto kontrolné orgány fungujú, tak opak je pravdou a naozaj vzbudzujú veľké podozrenia už len také fakty ako napríklad pri Európskej liekovej agentúre, pri tej EME, kde viac ako 70 percent z financií, ktoré má táto organizácia, má rozpočet nejakých 144 miliónov dolárov, tak 70 percent pochádza od farmaceutických firiem a čím viacej tých žiadostí na schvaľovanie vakcín tam prichádza do tej EMI, tak tým samozrejme viac aj táto agentúra z toho profituje a viacej, viacej zarobí. A toto kritizovali mnohí, napríklad spomeniem Christova Kopa z lekárskeho časopisu Press kraja, ktorý vychádza v Paríži, ktorý povedal, že tie čiastky, ktoré dostáva EMA, sa neustále zvyšujú a tak sa v podstate aj zhoršuje možnosť brániť sa proti tým tlakom farmaceutických firiem. No a druhá vec je, že tie tlaky nie sú len zo strany farmaceutických firiem na tieto kontrolné orgány, ale aj zo strany, ale sú tam aj politické tlaky zo strany rôznych politikov a predstaviteľov členských štátov Európskej únie. Napríklad, keď sa schvaľovala tá vakcína Pfizer ešte v decembri roku 2020, tak mnohé členské štáty napríklad Nemecko na to veľmi tlačilo a ten tlak priznala aj samotná tá EMA, aby sa to schválilo čo najskôr, pretože Veľká Británia a v Amerike to už bolo schválené, tak proste tlačili na to, aby to isté urobila aj EMA. Čiže tie tlaky sú evidentné a svedčia o tom, že tieto organizácie a inštitúcie, ktoré majú na to dohliadať, nie sú dostatočne dôveryhodné.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 17:10 - 17:12 hod.

Rastislav Schlosár Zobrazit prepis
Ďakujem kolegom za faktické. Naozaj je pravda, že tie banky, ktoré spomínal kolega Marek Kotleba, tak oni veľmi dobre vedia ako sa všetky tieto veci majú. Ale to isté platí aj o politikoch, to isté platí o tých médiách hlavného prúdu, o všetkých tých dôležitých inštitúciách. Oni veľmi dobre vedia ako sa vec má, aj čo sa týka rizík spojených s vakcínami, aj čo sa týka ich účinnosti. A čo sa týka mnohých ďalších vecí problém je tu v tom, že mnohí ľudia, mnohí obyčajní ľudia, ktorých sa to najviac tieto opatrenia dotýkajú, tí nevedia a tých tieto inštitúcie, ktoré sú vzájomne prepojené, či sú to banky, či sú to farma firmy, politici, médiá, tak tie sa snažia držať týchto ľudí v čo najdlhšej a najväčšej nevedomosti. Pretože ak by si to uvedomilo, ak by si uvedomila väčšina národa čo sa tu reálne deje, tak potom by mnohé z týchto inštitúcií a z týchto politikov mali obrovský problém a tomu sa snažia jednoducho zabrániť.
Pán poslanec Benčík, keby to bolo, keby to bolo o slobode, keby to bolo o tom, že to nie je povinné, no tak potom dajte hlasovať o tom ľuďom v referende nech sa rozhodnú teda, že či takýto zákon má platiť alebo nemá platiť. Dajte každému možnosť si vybrať. Potom by to bolo naozaj slobodné, ale to vy neurobíte, lebo vy sa bojíte. Tak ako sa bojíte predčasných volieb, vy sa všeobecne bojíte vôle ľudí a snažíte sa tú suverenitu ľudu, ktorá je zakotvená aj v Ústave čo najviac potierať. Ale inak na druhej strane ma prekvapuje, že vaša reakcia na mňa bola iba v tomto duchu, že ste tu zasa nesplietali nejaké reči o fašizme. Už sa asi možno meníte tým svojím vekom k lepšiemu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 24.7.2021 16:52 - 17:02 hod.

Rastislav Schlosár Zobrazit prepis
Panie poslankyne, páni poslanci, začnem s tvrdením, s ktorým môžte súhlasiť, môžte nesúhlasiť, každý sa môže rozhodnúť sám, aký zaujme k tomu postoj a síce očkovanie proti COVID-19 predstavuje väčšie riziko ako samotný koronavírus. Opakujem. Očkovanie proti COVID-19 predstavuje väčšie riziko ako samotný koronavírus. Toto čo som povedal nielen moje tvrdenie, nie je to len tvrdenie, s ktorým sa ja osobne stotožňujem a s ktorým sa stotožňujú aj mnohí moji kolegovia, nie je to len jeden z dôvodov, pre ktorý som sa ja osobne nedal zaočkovať a rovnako ako sa nedali zaočkovať ani mnohí iní ľudia na Slovensku, toto je konštatovanie, ktoré nepovedal len tak niekto, nejaký alebo hocikto, ale povedal to pán, uznávaný vedec doktor Ján Lakota z Virologického ústavu Slovenskej akadémie vied.
Samozrejme, už počujem tie slová, že Slovenská akadémia vied, že jeho zamestnávateľ sa od neho dištancoval, lebo si to dovolil povedať. No mňa to nejakým spôsobom neprekvapí, lebo naozaj takýmto spôsobom sa pristupuje ku každému odborníkovi, ku každému vedcovi, ktorý nezdieľa ten názor toho hlavného prúdu tých pro vládnych vedcov, pro vládnych lekárov, tých miláčikov médií, tých celebrít, ktoré vidíme aj v tých diskusných reláciách. No, napríklad pána doktora Lakota toho tak často neuvidíte na TA3, na Markíze a tak ďalej, aby mohol slobodne povedať čo si o tejto veci myslí a hneď ho, samozrejme, všetci začnú spochybňovať, lebo si jednoducho myslí niečo iné ako si myslia tí, ktorí sú momentálne pri moci.
Ale je tu, je tu ešte iná vec, ktorú treba povedať a ktorú vám, ktorí podporujete tento návrh zákona treba neustále vtĺkať do hláv, pretože mám pocit, že to nechápete, alebo keď to chápete, tak to absolútne ignorujete. Ja vám odcitujem z Ústavy Slovenskej republiky č. 12 ods. 1 a 2. "Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.
A ods. 2. Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z tých dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať".
Toľko Ústava Slovenskej republiky, kde nie je uvedená žiadna výnimka. Nie je tam uvedené nič o očkovaní, že by bolo možné na základe toho či sa dá človek zaočkovať alebo nezaočkovať, alebo či sa dá testovať alebo sa nedá testovať, že ho možno na základe tejto skutočnosti zvýhodňovať alebo nezvýhodňovať.
Napriek tomu vám nerobí problém s takýmto niečím prísť do parlamentu, tváriť sa, že všetko je v poriadku, že je to niečo čo nič neporušuje. Nevadí vám ani to čo som vás už citoval vo svojom predchádzajúcom vystúpení z tej Rezolúcie Parlamentného zhromaždenia Rady Európy, ktorá tam doslova zakazuje diskrimináciu neočkovaných. Jednoducho vy nerešpektujete absolútne nič. A ja sa potom pýtam, načo tu vlastne máme, načo tu potom máme vlastne tú Ústavu Slovenskej republiky. Načo sa tvárime, že rešpektujeme tu nejaké medzinárodné právo, keď z vašej strany je medzinárodné právo rešpektované len vtedy, keď sa vám to, keď sa vám to hodí. Samozrejme, keď Európska únia, keď váš milovaný Brusel niečo prikáže, niečo nariadi v tom prípade, samozrejme, musíme to tu v parlamente schváliť, lebo nemôžeme ísť predsa proti vôli Európskej únii. Ale keď iný orgán medzinárodný povie niečo čo sa vám nepáči, tak sa tvárite ako keby to vôbec neexistovalo.
Idete dať doslova diktátorské právomoci jednému človeku, pretože ten Úrad verejného zdravotníctva tie vyhlášky v jeho mene podpisuje jedna osoba hlavný hygienik Slovenskej republiky. Človek, ako som tu už povedal, ktorý nebol zvolený ani priamo vo voľbách občanmi Slovenskej republiky, čo by až tak nevadilo, pretože mnohí funkcionári štátu nie sú volení priamo. Ale nebol zvolený, na rozdiel dajme tomu od generálneho prokurátora alebo špeciálneho prokurátora, nebol zvolený ani poslancami Národnej rady, teda zástupcami občanov. Napriek tomu mu idete dať také právomoci, aké možno na Slovensku doteraz nemal, nemal vôbec nikto.
No, a keď vidíme tú kontinuitu, ten začiatok toho celého priebehu tej pandémie, začalo to tými plošným testovaním. Povedali ste, že ak sa dajú ľudia, ... jedno alebo dve kolá toho plošného testovania, tak potom bude, potom sa vyhneme lockdownu. Napriek tomu sme sa lockdownu nevyhli. Prišiel lockdown. Teraz ste si vymysleli očkovanie. A potom naozaj ako oprávnená otázka je, že čo bude nasledovať potom? Čo bude nasledovať potom?
Ak dostatočne množstvo ľudí nepresvedčíte očkovacou lotériou sprostredkovateľským bonusom, ak dostatočne ľudí nezastrašíte, tak potom čo. Dáte im tie náramky na ruky, ktoré ich budú sledovať, kde sa pohybujú, kde je teda podľa vás údajne rozširujú tú nákazu alebo, alebo ich zavriete do nejakého zberného tábora, kde ich budete držať až dovtedy, dokým Svetová zdravotnícka organizácia oficiálne nepovie, že tá pandémia skončila, pretože vy sa vyslovene orientujete iba na to. Teraz najnovšie niekto povedal, že celý ten covid automat, aj keby sme tu mali možno jeden prípad koronavírusu na Slovensku, tak stále tie opatrenia musia byť, pretože pokiaľ Svetová zdravotnícka organizácia nepovie, že pandémia skončila, tak jednoducho všetky tie opatrenia budú pokračovať naďalej.
A pritom ako sa správate k ústave, ako sa správate k medzinárodnému právu a vôbec k ľuďom všeobecne, tak potom ja sa naozaj nedivím tým občanom, ktorí tu pred budovou parlamentu už druhý deň protestujú. Ja sa im vôbec nedivím, že sú naozaj nahnevaní a najradšej by sem, najradšej by zobrali tento parlament útokom, pretože čo iné im v takejto situácii zostáva. Najnovšie im Ústavný súd zobral právo na to, aby mohli byť predčasné voľby, aby sa mohlo skrátiť volebné obdobie, a teda, aby ste mohli byť vymenení a aby sa takýmto spôsobom mohli zastaviť tieto vaše šialenstvá, tak im naozaj neostáva nič iné ako protestovať v tých uliciach.
A možno teraz na záver taká, taká by som povedal trocha odbornejšia vec, čo sa týka tej účinnosti vakcín, čo tu už bolo povedané veľakrát. Očkovaní teda majú byť privilegovaní, pretože šanca, že budú roznášať ten vírus je podľa vás minimálna. Ak by sme teda aj oficiálne vychádzali z tých dát o účinnosti vakcín, ktoré hovoria o tom, že dajme tomu vakcína od Pfizeru je neúčinná len pri 5 % prípadov, to isté Moderna. Astra Zeneca pri 30 %, to isté Johnson & Johnson tak i tak, keď si vyrátame, keď dnes je na Slovensku zaočkovaných takmer 2 milióny obyvateľov tak z toho vychádza, že vlastne aj podľa týchto oficiálnych čísiel, ktoré vy nespochybňujete o účinnosti vakcín, 100 tisíc až možno viac ako pol milióna zaočkovaných už teraz môže prenášať koronavírus. My, samozrejme, nevieme kto z tých 100 tisíc alebo pol milióna ho reálne prenesie, na koho tá vakcína funguje, na koho nie. No, ale títo ľudia budú mať v podstate úplnú slobodu, kdežto tí druhí, ktorí zďaleka nemusia, hoci sú nezaočkovaní prenášať koronavírus, tak tí budú absolútne diskriminovaní. Akú to má potom, akú to má potom elementárnu logiku?
No, a možno úplne posledné. Toľko skloňovaný Izrael, ktorý tu má aj v tomto parlamente ako štát veľa fanúšikov, naozaj jedna z najočkovanejších krajín na svete, ktorá sa tým hrdila, začala najnovšie znova obnovovať tie opatrenia údaje preto, že sa im objavili v krajine ten delta variant, a to aj napriek tomu, že sa oficiálne hovorí, že aj tie súčasné vakcíny, aj tie dve dávky sú dostatočné na to, aby, sú dostatočne účinné na to, aby, aby porazili ten delta variant. Aj napriek tomu, ale v tom Izraeli sa tie opatrenia začínajú zasa sprísňovať. Ak by tam išlo iba o to, že tým ľuďom hrozia nejaké iba mierne príznaky, že neskončia v nemocniciach, tak potom načo tam tie opatrenia všetky robia. Načo ich tam robia? Pretože sami vedia, že je to len mýtus, že tie vakcíny sú účinné. A tieto príklady tie budú, tie budú len pribúdať.
Bolo tu naozaj už povedané všetko. Ja na záver len toľko. My sa môžme rozhodnúť z dvoch možností. Buď sa postavíme na stranu slobody, alebo sa postavíme na stranu otroctva, a to je len čisto na svedomí každého z nás. Ale verte tomu, že ak sa postavíme na stranu otroctva, ak to presadíte tento totalitný zákon, tak jednoducho ľudia vám to raz, ľudia vám to raz spočítajú a bude to už čoskoro.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 16:39 - 16:40 hod.

Rastislav Schlosár Zobrazit prepis
Ďakujem kolegyňa Sulanová za perfektné vystúpenie, kde ste vynikajúco nielen zhrnuli, ale aj vysvetlili tú podstatu tejto celej debety a celého tohto zákona, že tu vôbec nejde len o riešenie tej otázky, že či očkovanie je účinné, nie je účinné. Či má nejaké zdravotné riziká alebo nemá nejaké zdravotné riziká, ale tu ide v podstate len o to, že tak ako každý lekársky zákrok v medicíne tak ani očkovanie, aj keby bolo maximálne prospešné, aj keby ste tu predložili akékoľvek zástupcovia vládnej koalície dôkazy, že naozaj je to opodstatnené a je to správne, tak aj napriek tomu nie je najmenší dôvod aby sa do zákona dala možnosť nejakému hlavnému hygienikovi jednoducho schvaľovacie vyhlášky, ktoré potom budú svojim spôsobom diskriminovať ľudí, ktorí sa nedajú zaočkovať. Jednoducho to ako si ľudia naložia so svojim vlastným telom, ako si naložia so svojim vlastným životom a zdravým je čisto na rozhodnutí ľudí bez ohľadu na to, či je to v ich prospech, alebo nie je to v ich prospech. To je podstata vecí a v tom je vlastne tá podstata vecí čo si týka slobody v očkovaní. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 16:23 - 16:25 hod.

Rastislav Schlosár Zobrazit prepis
Stano, keď som ťa počúval, tak mi napadlo len jedno, že čo najlepšie teda sedí na túto vládu, a týchto vládnych poslancov, majú oči a nevidia, majú uši a nepočujú. My tu už niekoľko mesiacov rozprávame veci, ktoré keď prvý raz hovoríme, tak nás označujú, že sme konšpirátori, že šírime hoaxy, ale čo je najhoršie a nikto z nás si to neželá, že to, čo hovoríme, to pred čím varujeme, sa nám v konečnom dôsledku potom potvrdzuje, že sa to nakoniec aj napĺňa. Ja spomeniem len jeden taký príklad za všetky. Áno, my sme hovorili v podstate od začiatku, že ten vírus ako taký je umelý. Nebavme sa tu teraz o tom, že či unikol z laboratória, či ho niekto úmyselne pustil, ale jednoducho, že je umelý. A tieto slová sa čoraz viacej potvrdzujú, napr. relatívne nedávno dvaja americkí vedci špičkoví, Dr. Spelling Quiz, držiteľ 87 medicínskych patentov, autor viac ako 360 odborných publikácií, ktorý je radený medzi top 1 % svetových vedcov na svete, a jeho kolega, ktorý Richard Muller, emeritný profesor fyziky na prestížnej kalifornskej univerzite Berkley konštatovali, že na 99,8 % je pravdepodobnosť, že Sars Cov 2 pochádza z laboratória a len 0,2-percentná pravdepodobnosť je, že je prírodného pôvodu. Konštatovali to, čo hovorili mnohí predtým, vysmievali sa mnohí tej, tej českej molekulárnej genetičke Soni Pechovej, dokonca vyfabrikovali nejaké obvinenia, zrejme nejaké finančné machinácie, len aby pošpinili jej meno. Teraz keď to počuli od špičkových vedcov, keď aj oficiálna americká vláda už s tým pracuje ako s nejakou teóriou, že naozaj je to zrejme umelé, Čína začína mať z toho problémy, tak jednoducho teraz, teraz sa len napĺňajú tie naše slová. Ja sa nechcem dožiť toho, že sa naplnia aj tie nejaké ďalšie naše slová, možno o tej čipovej totalite.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 16:05 - 16:06 hod.

Rastislav Schlosár Zobrazit prepis
Ďakujem. Marek, pýtal si sa, že čo to znamená v tom návrhu zákona dočasné. Dočasné obmedzenie vstúpi do prevádzok. To je top isté ako pri tom núdzovom stave. Pri tom núdzovom stave ale vtedy aspoň sa, alebo teda je v zákone napísané, že je to, musí trvať maximálne niekoľko dní, sú tam nejaké zákonné limity, tu neexistuje ani žiaden zákonný limit 90 dní, rok, jednoducho nie je to tam spomenuté nič, ale aj pri tom núdzovom stave to nebolo ani o vláde, aby sa to neustále predlžovalo, samozrejme parlament na to, aby to odsúhlasil, tá väčšina sa tu vždycky našla. No a dočasné v praxi, tak ako si to táto vláda predstavuje, v podstate to je len to, že to bude pokračovať dovtedy, tie opatrenia, alebo tie vyhlášky, ktoré sa na základe tohto potom vydajú, dokým jednoducho nepodplatia a nezastrašia každého jedného človeka tu na Slovensku, každého občana Slovenskej republiky, aby sa dal zaočkovať. Alebo teda maximum spomedzi občanov Slovenskej republiky.
No a ešte k tej osobe hlavného hygienika, ktorému dáva vlastne tento zákon doslova diktátorské právomoci, tak je to naozaj na zváženie, či táto jedna osoba, ktorá v podstate nie je volená ani priamo ľuďmi, dokonca nie je volená ani zástupcami ľudí, teda poslancami v parlamente, ako môže mať takéto kompetencie diktátorské, to je niečo, čo v podstate nemali ani v antickom Ríme, v antickej Rímskej republike, lebo tam síce boli, mali tí vrcholní predstavitelia antickej republiky Rímskej diktátorské právomoci, ale len v čase vojny, ale nie v čase mieru, v akom sa nachádzame teraz.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 12:27 - 12:29 hod.

Rastislav Schlosár Zobrazit prepis
Pán poslanec Stančík, hovoríte, že týmto svojim návrhom zákona ako vláda nikomu nezakazujete ísť do lekárne, do potravín, že také niečo tam v zákone nie je. Ale fakt je taký, že tá kompetencia, ktorú dávate Úradu verejného zdravotníctva, tak tá je tak neurčite formulovaná a tak široká, že teoreticky keď by bol tento návrh zákona schválený tak ten hlavný hygienik keď vydá vyhlášku, tak mohol teoreticky na základe tohto vášho ustanovenia zakázať v budúcnosti ľuďom, ktorí nebudú očkovaní a testovaní ísť do tých lekární a potravín. A keby to aj reálne neurobil, že by nevyužil tú kompetenciu, ktorú mu týchto spôsobom dáte, tak je to absolútne jedno, pretože stačí, že to urobíte tak ako ste robili na jar, že zakážete ľuďom, ktorí sa nedali testovať chodiť do práce a potom nebudú mať reálne financie, nebudú mať peniaze na to, aby si išli kúpiť tie lieky a potraviny. Takže je to to isté, je to tu absolútne to isté, ako keby ste im priamo zakázali ísť do tých lekární, ako keď im zoberiete živobytie a peniaze na to, aby tam mohli nakupovať.
A možno ešte taká posledná vec k tomuto. Zase ste tam poukazovali na ten klasický argument, že vlastne my môžme za všetko, lebo 17. novembra sa demonštrovalo v uliciach, tam sa zišlo veľa a tam sa určite nakazili. No, to bola možno jedna akcia a ten 17. november, zišlo sa tam veľa ľudí, dobre, to je pravda, ale, ale vy ste nútili ľudí, aby sa schádzali nieže na jednej akcií 17. novembra, ale každý týždeň, každý týždeň a nie na jednom mieste v hlavnom meste, ale na stovkách miest, na stovkách miest, kde prebiehalo to testovanie. A myslíte si, že tam sa ich nakazili nejako menej?
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 10:08 - 10:10 hod.

Rastislav Schlosár Zobrazit prepis
Ďakujem. Kolega Kotleba tu hovoril o tom, že tu vzniknú dve kategórie občanov, tí očkovaní privilegovaní, tí neočkovaní znevýhodnení a diskriminovaní, v podstate druhoradí občania pre túto vládu. Ja len dodám, že zo strany pána ministra už aj existuje v podstate také označenie pre tieto dve skupiny osôb, keď v jednom rozhovore nazval tých, ktorí sú očkovaní ako osoby, ktoré nie sú nebezpečné pre spoločnosť, z čoho mi logicky vyplýva, že tí ktorí, teda, tí ktorí sú očkovaní, že nie sú nebezpeční pre spoločnosť a naopak teda tí, ktorí sa nedajú zaočkovať, tí možno z jeho pohľadu sú nebezpeční pre spoločnosť. Čiže z tohto mi vyplýva to, že v podstate keď začneme teraz rozdeľovať ľudí na tých nebezpečných a tých, ktorí nie sú nebezpeční, tak kam to celé, kam to celé dospeje. Lebo dnes ideme ľuďom zakazovať vstup do prevádzok, vstup na hromadné podujatia ak sa nedajú zaočkovať, ale čo bude potom nasledovať, keď takéto niečo sme schopní vôbec tuná v parlamente prejednávať. Budú potom tí, ktorí sa nedajú zaočkovať dajme tomu nejako sledovaní? Dostanú nejaké náramky, aby sme vysledovali ich kontakty, ich pohyb alebo v konečnom dôsledku dostaneme až do takého štádia, že týchto nezaočkovaných zavrieme buď doma alebo ich zavrieme dokonca do nejakých koncentračných táborov, pretože táto vláda je schopná naozaj všetkého, keď videli sme to v podstate minulý rok, keď bola tá povinná štátna karanténa, keď ľudia, ktorí prekročili hranice, vracali sa domov, tak museli ísť, museli ísť do tej štátnej karantény, čo bol v podstate taký štátny koncentračný tábor...
===== ... v dôsledku dospejeme až do takého štádia, že týchto nezaočkovaných zavrieme buď doma alebo ich zavrieme dokonca do nejakých koncentračných táborov, pretože táto vláda je schopná naozaj všetkého. Videli sme to v podstate minulý rok, keď bola tá povinná štátna karanténa, keď ľudia, ktorí prekročili hranice, vracali sa domov, tak museli ísť do tej štátnej karantény, čo bolo v podstate taký štátny koncentračný tábor aj keď si vláda možno otvorene nechce povedať a možno to znie ako utópia, ale kto by povedal pred rokom a pól, že ľudia budú musieť povinne nosiť nejaké rúška toľko mesiacov alebo kto by povedal, že budú musieť stáť v radoch na tie plošné testovania ak budú chcieť ísť vôbec do práce. Vtedy sa to javilo pred rokom a pól ako nejaká utópia, teraz sa to stalo realitou. Čiže toto naozaj nespeje k ničomu dobrému. Toto speje ešte k tvrdšej totalite ako tu máme teraz.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 10:08 - 10:10 hod.

Rastislav Schlosár Zobrazit prepis
Ďakujem. Kolega Kotleba tu hovoril o tom, že tu vzniknú dve kategórie občanov, tí očkovaní privilegovaní, tí neočkovaní znevýhodnení a diskriminovaní, v podstate druhoradí občania pre túto vládu. Ja len dodám, že zo strany pána ministra už aj existuje v podstate také označenie pre tieto dve skupiny osôb, keď v jednom rozhovore nazval tých, ktorí sú očkovaní ako osoby, ktoré nie sú nebezpečné pre spoločnosť, z čoho mi logicky vyplýva, že tí ktorí, teda, tí ktorí sú očkovaní, že nie sú nebezpeční pre spoločnosť a naopak teda tí, ktorí sa nedajú zaočkovať, tí možno z jeho pohľadu sú nebezpeční pre spoločnosť. Čiže z tohto mi vyplýva to, že v podstate keď začneme teraz rozdeľovať ľudí na tých nebezpečných a tých, ktorí nie sú nebezpeční, tak kam to celé, kam to celé dospeje. Lebo dnes ideme ľuďom zakazovať vstup do prevádzok, vstup na hromadné podujatia ak sa nedajú zaočkovať, ale čo bude potom nasledovať, keď takéto niečo sme schopní vôbec tuná v parlamente prejednávať. Budú potom tí, ktorí sa nedajú zaočkovať dajme tomu nejako sledovaní? Dostanú nejaké náramky, aby sme vysledovali ich kontakty, ich pohyb alebo v konečnom dôsledku dostaneme až do takého štádia, že týchto nezaočkovaných zavrieme buď doma alebo ich zavrieme dokonca do nejakých koncentračných táborov, pretože táto vláda je schopná naozaj všetkého, keď videli sme to v podstate minulý rok, keď bola tá povinná štátna karanténa, keď ľudia, ktorí prekročili hranice, vracali sa domov, tak museli ísť, museli ísť do tej štátnej karantény, čo bol v podstate taký štátny koncentračný tábor...
===== ... v dôsledku dospejeme až do takého štádia, že týchto nezaočkovaných zavrieme buď doma alebo ich zavrieme dokonca do nejakých koncentračných táborov, pretože táto vláda je schopná naozaj všetkého. Videli sme to v podstate minulý rok, keď bola tá povinná štátna karanténa, keď ľudia, ktorí prekročili hranice, vracali sa domov, tak museli ísť do tej štátnej karantény, čo bolo v podstate taký štátny koncentračný tábor aj keď si vláda možno otvorene nechce povedať a možno to znie ako utópia, ale kto by povedal pred rokom a pól, že ľudia budú musieť povinne nosiť nejaké rúška toľko mesiacov alebo kto by povedal, že budú musieť stáť v radoch na tie plošné testovania ak budú chcieť ísť vôbec do práce. Vtedy sa to javilo pred rokom a pól ako nejaká utópia, teraz sa to stalo realitou. Čiže toto naozaj nespeje k ničomu dobrému. Toto speje ešte k tvrdšej totalite ako tu máme teraz.
Skryt prepis