Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

2.12.2022 o 13:25 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

2.12.2022 13:25 - 13:25 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem, Marek, za faktickú poznámku a chcel by som dodať jednu takú závažnú skutočnosť. Pred desaťročiami v Nemecku bola situácia keď tých migrantov tam nebolo veľa a pracovali na stavbách a fungovalo to tam podľa hesla Ali komme, Ali hop, alebo Ali hop, Ali komme. No, žiaľ, teraz je ich tam toľko, že to už toto neplatí. Priživujú sa na sociálnom systéme, jednoducho ich je tam už veľa. A toto isté môže nastať aj u nás. A už pomaly ale isto nastáva. Zvlášť keď sa pán Hamran vyjadrí, že treba, že my ich tu môžeme mať a že treba posilniť ochranu vonkajších hraníc Schengenu. A kým? Frontexom. No a ten Frontex čo to je? Je to mimovládka, ktorá dostala stámilióny a ktorá pašuje priam migrantov do Európy rovno skoro z líbyjských brehov. Tak takto to je. Keď ich bude veľa, potom bude už neskoro plakať. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.11.2022 17:46 - 17:47 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Pán Šefčík, Šefčík, toto bol vrchol spleti lana zamotaného do super veľkého gordického uzla. Gordického uzla nebývalej hrúbky a sily. Tento váš výplod by nepreťal ani Alexander Macedónsky. A poviem vám, čo mi povedal veľvyslanec Sýrie pre Európsku úniu, keď sme boli pred niekoľkými rokmi v Ríme na jednej konferencii. Veľvyslanec Sýrie... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Pčolinský, Peter, podpredseda NR SR
Páni poslanci.

Mizík, Stanislav, poslanec NR SR
... to sme boli s manželkami tam na tej konferencii. Veľmi decentný, solídny pán, ala vita náboženstvom, aby ste vedeli. Povedal, že Európa si nedáva pozor na šialencov zo strednej Afriky, ktorých sa po Ríme a po Taliansku hemžia ako blchy a o sýrskych migrantoch, toto dobre počúvajte, sa vyslovil, že, žiaľ, je to skupina, ktorá je veľmi infiltrovaná džihádistami a tiež zbehmi zo sýrskej armády, ktorým sú tieto myšlienky blízke a neprebehli ku bojovníkom islamského štátu iba preto, lebo boli z iných konkurenčných islamistických skupín. A vtedy tam dominoval ISIS a ISIL. To sú slová veľvyslanca, jeho skúsenosť. A Sýriu pozná dobre.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.11.2022 16:16 - 16:17 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ďakujem za faktické poznámky, v ktorých ste pripomenul históriu. Áno, raz sa Európa zbavila osmanského panstva. Vtedy ten ich, tá ich Svätá vojna, džihád skrachoval, boli vyhnaní. Lenže teraz to robia presne inými, úplne inými zbraňami, nie s mečmi, šabľami a s kanónmi. Teraz to robia pomocou podpory európskych zradcov a robia to plánovane, by som povedal tak "veľmi rýchlym", veľmi rýchlym a veľmi veľkým množením. Príklad vidíme v Kosove v srdci Srbska. Tam jednoducho populačná krivka týchto moslimov sa zväčšila tak, že Srbi boli vytlačení a sú minimálna menšina.
Na toto si nedala pozor západná Európa a na toto doplatí. Európa už nikde nebude taká, akú som ja poznal pred 30 rokmi. Všetko to už je len islamský kalifát. V mnohých mestách, úplne v mnohých mestách nedá sa tam žiť. Ešte raz poviem. Chodím často do Talianska, tam sa nedá sadnúť s manželkou do kaviarni v centra Ríma. 200 otravných, no slušne poviem, idiotov tam chodí a naťahuje ruky. A keď mu nedáte, už cerí tie obrovské zubiská a robí problémy. Toto je tam takto. Je tam násilie, vraždy, znásilňovanie. My toto tu nechceme.
Skryt prepis
 

15.11.2022 16:01 - 16:01 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážené kolegyne a kolegovia, na stole máme opäť odvolávanie ministra vnútra Mikulca. Tento minister má viacej životov ako mačka, pardon, mačiak, ten má sedem životov ale nás minister ich má viac. A škandálov oveľa, oveľa viac. Pripomeniem, len tak zhruba, kauza údajného úplatku 100 tis. eur. Po druhé, mohol mať prístup k informáciám na ktoré nemal zákonný nárok. Po tretie, kauza vymyslených dôvodov na stíhanie. Po štvrté, možné manipulácie dôležitých svedkov. Po piate, to je veľmi dôležité, vojna medzi jednotlivými zložkami v polícii. A po šieste, vojna aj v jednotlivých zložkách. Po siedme, odpočúvanie samých seba. Po ôsme, zasahovanie do živých prípadov. Po deviate, škandál so stravovaním v azylovom tábore. Po desiate, škandál s vrtuľníkmi. Po jedenáste, participácia na covidovom šialenstve keď sa nedalo ísť napríklad z okresu do okresu, ani na hroby svojich najbližších. Po dvanáste, participácia na šialenom zadĺžení Slovenska. A nakoniec by som podotkol, by som dal ako príklad vládny návrh zákona o azyle z februára 2022. V tomto zákone o azyle boli rôzni musulmani, mohamedi, ahmedi, abdlahovia či bašírovia postavení nad úroveň Slovákov, slovenských žien a detí, slovenských dôchodcov, slovenských robotníkov, slovenských živnostníkov, jednoducho pre našu vládu je to jedna z priorít pre, kvôli jednej smernice z klbka vreteníc, to znamená z Európskeho parlamentu a z Rady Európy. A tu je gro, príčina a následok súčasného stavu pre ktorý je dnes odvolávaný minister vnútra Mikulec verný to sluha Bruselu a pánov z poza oceána. Opäť sa po Slovensku, naozaj opäť sa po Slovensku potulujú voľné čudné tmavšie persóny o ktorých nikto nič nevie. A kto je to? No sú to práve tí mohamedovia, abdulovania, ahmedi, abdulahovia, bašírovia. Pohybujú sa vo veľkých množstvách a na hraniciach vzniká tábor, ktorý sa zväčší a možno za nejaký čas, keď sa tomu neurobí prietrž, bude to niečo také ako v Calais, centrum mafie, drog s vlastnými štruktúrami v rámci toho tábora. Takzvaní ekonomickí migranti putujú cez Taliansko, Balkán aj Turecko. Od migračnej vlny, ktorú spustila pani a mnohí ju volajú baja jaga Merkel, ja sa k nim pridávam, a ich ... šialenci, nastal prudký vývoj no-go zón, terorizmu, znásilnení, kriminality, výbuchov. Schengenské hranice sú úplne deravé, sú deravé ako situ. Celá Európa je zaplavená túlavými hordami ekonomických migrantov medzi ktorými sú infiltrovaní džihádistickí maniaci.
Mikulec tvrdí, že uzatvorenie našich hraníc nepomôže, že sa to musí robiť v akomsi širšom kontexte schengenu. Ale na to nie je čas. Nikdy na to nebol čas, alebo na to nebol ani vôľa. Mnohí tvrdia, že je plán, plán na globálnu výmenu a zmiešanie obyvateľstva. A veruže, veruže, takto to aj zapácha. Nechcete migrantov v kvótach? Dáme vám ich takto špeciálne, rafinovane. Mikulec aj naši predstavitelia tvrdia, že tí migranti nechcú u nás ostať, že chcú ísť ďalej do Nemecka. Však to je často jediné slovo ktoré poznajú Germeny, Germeny, money, money, Germany. Ale je tu háčik, Česká republika chráni svoje hranice. Odchytáva týchto elementov a vracia ich na Slovensko. A my ich živíme. Ich počet sa bude zväčšovať. Klasickým vývojom v takýchto táboroch je to, že sa postupne vytvorí hierarchická štruktúra podľa národov a národností na čele so svojimi vlastnými bossami. Podelia si sféru vplyvu a samozrejme nevynímajúc, že je tam čierna ekonomika. A ja sa pýtam, kde je problém? Uzatvoriť hranice a hotovo je to vyriešené. Že to nemôžeme, že EÚ, že Rada Európy, že také zmluvy alebo také také zmluvy? A čo, Český minister sa vyjadril, že české opatrenie nie sú príjemné ale je to nevyhnutnosť. Prečo také slová nepovedal náš pán Mikulec, minister vnútra. Uvažujem a každý príčetný človek čo pozná súvislosti vie, že riaditeľ migračného úradu pri ministerstve vnútra je Ján Orlovský. Pripomeniem jeho život trošku. Sedemročný tajomník a radca na Zastupiteľskom úrade Slovenskej republiky vo Washingtone, D.C. Spolupracoval s Kongresom USA a takzvanými neziskovkami. Päť rokov bol výkonný riaditeľ Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti. Takýto ľudia ako on aktívne rozvrátili republiku, čo si budeme navrávať. Len mám také temné tušenie, že či Mikulec riadi Orlovského, alebo je to naopak. Orlovský je tam od roku 2021 a už hneď v roku 2022 bol navrhnutý zákon o azyle, ktorý predkladal Mikulec, hovoril som o ňom v rozprave vtedy. A teraz tento hrozný kiks s nechránením hraníc. Preto, práve preto tento mačiak, čo už prežil osem či koľko odvolávaní, by mal po tomto odísť.
Spomeniem ešte to čo som povedal vo faktickej poznámke. Čo je to za idiocia, Hamran povedal, že riešenie migrantov v Európe je na, na to že agentúra Frontex. To je agentúra, ktorá dostáva 600 mil. eur ročne a ktorá by mala byť zodpovedná za nepriedušné uzavretie hraníc schengenu. Táto agentúra ale pašuje migrantov z líbyjských brehov na európske brehy. Ešte raz, tento perzský ušatý mačiak musí ísť preč na Melmak. Alfovia majú radi mačky ako delikatesu. Ešte raz, Mikulec, Hamran preč, vypadnite.
Skryt prepis
 

15.11.2022 15:31 - 15:31 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Výborne si to rozobral. Podotkol by som, že títo akože vojnoví utečenci, akože utečenci zo Sýrie sú v drvivej väčšine vyšportovaní mladí junci bez dokladov a podľa mňa sú predvoj zatiaľ spiacich džihádistických buniek. A vie vôbec Mikulec čo to je spiaca bunka? Vie Mikulec, že Európa je zamorená pašovanými zbraňami z Ukrajiny? V zahraničí sa o tom hovorí, aj píše. U nás nič. U nás sa mlčí. Klasické zbrane ako samopaly, pištole, granáty, výbušniny sú jedna vec. Ale taký javelin, ktorých zmizlo na Ukrajine veru dosť, taký javelin ten veru už vie urobiť inú paseku. A ešte jednu vec by som podotkol. Hamran chce na ochranu vonkajších hraníc agentúru Frontex. To sa naozaj zbláznil aj s Mikulcom. Veď Frontex je agentúra, ktorá že akože, akože zachraňuje na mori migrantov, ale de facto ich pašuje na európsky breh z líbyjských brehov. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

19.10.2022 11:10 - 11:10 hod.

Stanislav Mizík
srandu som povedal (búrlivý potlesk), srandu som povedal!
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.10.2022 10:55 - 10:55 hod.

Stanislav Mizík
Chcel som hlasovať za, nešiel ani jeden prístroj, ani druhý. (Smiech a Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18.10.2022 17:55 - 17:55 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Rasťo, tento návrh a tieto návrhy sú okrem toho, čo si ty rozoberal, okrem iného, aj dymovou clonou pred skutočnými problémami. Čo to je? Už som to tu v parlamente hovoril. Žijeme priam v katastrofickej dobe. Kanibal zvaný Európska únia požiera vlastné deti. Pedantne ničí vlastnú ekonomiku. Odrezali sa od lacných energií, dokonca EÚ vyprázdnila už aj väčšinu svojich zbrojných skladov. Veru, veru, aj týmto liberálom zmrznú zadky po novom roku. To budú čudné tvory v piatich svetroch. Také ruské medvedíky napuchnuté. Nuž čo? A bude možno ešte väčšia zima, bude treba ešte viacej svetrov. A viete, aká tu bude zima? Môže byť dokonca aj jadrová zima.
SaS-kári dávajú zamlžujúce návrhy. Zdeštruovali vlastnú vládu. Spolupodieľali sa na doslovnej deštrukcii slovenskej ekonomiky. A teraz oni nič, oni muzikanti. Len takéto návrhy, ktoré neriešia problémy, skutočné problémy svojich občanov, keď chlieb stál 1,3 euro, teraz stojí aj 1,9 euro, tieto problémy neriešite. Máte úplne iné problémy!
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18.10.2022 17:25 - 17:25 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Dostál, dva aspekty. Na začiatku vašej rozpravy ste priamo priznal, že tento takzvaný minimalistický variant je len začiatok ďalších zmien a ďalších zmien a zároveň ste sa posťažovali, že aj toto by bol pri tomto zložení parlamentu úspech pre vás. Čiže v priamom prenose ste potvrdil salámovú metódu alebo varenie žaby. Viete, poznám vás už vyše šesť rokov tu z parlamentu a stále mi nejde do hlavy skutočnosť, že sa zastávate všetkých možných menšín. A to aj tých, ktoré nie sú schopné pri sebe žiť a kooperovať. Pretože napríklad ortodoxní tvrdí moslimovia, o takých sa hovorí aj vidno veľa videí, že častokrát zhadzujú týchto ľudí, o ktorých ste práve rozprával priviazaných na stoličku z najvyššej budovy z mesta. Jednoducho to nemáte v tom širokospektrálnom liberalizme ideologicky usporiadané. Aby som to prirovnal k fyzike, tak je predpoklad astronomického javu a fyzikálneho javu, že keď prekročíte horizont udalostí čiernej diery, tak vás čierna diera vtiahne, ale vy tvrdíte, že vás nevtiahne do singularity. No ale zákony fyziky neprekabátite. Do tej čiernej diery spadnete, budete špagetizovaný až na atomárnu úroveň. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18.10.2022 16:25 - 16:25 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Tak pani Halgašová, prečo spomínate okolité európske štáty, že oni to majú. Keď sa susedia zbláznia, zbláznim sa aj, aj vy. Všetci zbláznime dokopy? A v tých krajinách, ktoré ste spomínali, že sú prevažne katolícke, až také veľmi katolícke nie sú alebo tak nábožensky založené smerom ku kresťanstvu, pretože na rohoch z ulíc z minaretov vyrevúvajú melúzinovia, keďže v týchto krajinách prebieha islamizácia. Príde čas, keď sa tieto tzv. výdobytky degenerovanej západnej kultúry zrušia. Oni to zrušia, tí Islamisti.
Poviem vám príklad čo sa tam deje. A toto sa tej komunity bude veľmi dotýkať, lebo to je tiež zatiaľ menšina, niekde väčšina. Orkun Kökcü, tuším kapitán Feyernoordu, Turek, odmietol dúhovú pásku, ktoré tam musia nosiť povinne a stratil miesto kapitána. Tento Turek, moslim by vám to asi jemne vysvetlil. Aj takýto návrh váš by vám rozobral do podrobnosti a jemne, podotýkam, lebo to je slušný človek. Ďakujem.
Skryt prepis