Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

19.10.2021 o 13:32 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie v rozprave 20.10.2021 15:31 - 15:34 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Vážené kolegyne a kolegovia, máme tu návrh poslanca Gyimesiho, majstra Gyimesiho. Chce možnosť aby smerníky s názvom vyznačených cieľov v štátnom jazyku mohli byť aj v jazyku národnostnej menšiny. Premení to úplne jednoducho na drobné a úplne do jednoduchých dvoch možností, ktoré v tomto prípade pripadajú do úvahy. No o čo asi pánovi Gyimesimu ide. Tu je prvá možnosť, čiže po prvé tento návrh môže znamenať, že autor tohto návrhu hlboko, pre hlboko podceňuje národnostné menšiny, zvlášť tu svoju maďarskú. Čo on podceňuje , to je priam urážka tejto menšiny. To si naozaj myslí, že maďarská menšina nerozumie napríklad slovu Bratislava, či názvu iného mesta, či obce? Musí mať preklad? To má v tejto prvej možnosti takýto názor na mentálne schopnosti svojich. Má taký istý názor aj na Rusínov sa pýtam? To pri ceste do Bardejova potrebuje Rusín preklad, Bardiif. Alebo občan dedinky Belovej, že potrebuje šípku s názvom Biloleža? To čo je? Občan je hlupák, potom je tu druhá možnosť, temná možnosť. nemôže to byť takzvané značkovanie teritória s budúcimi nekalými úmyslami? Kroky postupné, postupné rezanie salámy, pomalé varenie žaby. Smerujúce k určitému cieľu. Nie je div, že prichádzajú návrhy ako tento a potom aj ďalší návrh z dielne majstra Gyimesiho. Zvláštne deje sa dejú, signály sú už časté, kúpa historických budov v Košiciach pre blesnutá správa o snahe skupovať pôdu cudzím štátom, teraz financie pre cirkvi tiež od susedného štátu. Nezdá sa nikomu divné že vďaka tejto neschopnej zhumpľovanej babráckej a šialenej vláde sa dejú takéto kroky zo strany Maďarska, ktoré evidentne nedodržuje slušné a štandardné vzťahy a bežné postupy medzi dobrými susedmi. Obchádza sa klasický protokol. Pán Gyimesi vaša vláda poriadne zničila životy Slovákov, Maďarskej menšiny, Rusínov, keby tu boli Vietnamci, keby zničila aj Vietnamcov a keby tu boli Eskimáci, ešte aj tých by zničila. Vaša vláda zadlžila nielen naše deti ale aj vnukov, pravnukov aj prapravnukov na celé generácie. A vy tu čo chcete, prikladať oheň, narúšať doterajší ako tak dobré vzťahy medzi Slovákmi a Maďarmi? Pamätajte, Košice aby ste vedela rozumel preložím vám to Kassai város. Boli pričlenené ku Maďarsku a boli zaplavené nápismi, podotýkam masovo nápismi a ten nápis bol, boli niektoré ale ten jeden bol najčastejší. Minden drága vissza Prága. Moji maďarskí známi sa smejú na tom, že niekto z nich robí úplných idiotov. Aký má zmysel ceduľa Galánta pri ceduli Galanta. Ďakujem za slovo. .
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.10.2021 16:11 - 16:12 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Marian, zdôvodnil si možné možnosti a aj tie možné vyhlášky, ktoré môžu byť dané nejakým Mikasom pár dní pred voľbami. Tie úplne ohnú právo. Či nemáme jasný príklad z minuloročného októbra? Vtedy pár dní pred dávno ohlasovaným protestom poohýbali páni z tejto vlády právo tak, že nervák Caligula blednú ešte teraz od závisti v pekle. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.10.2021 15:53 - 15:54 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo.
Rasťo, správne si analyzoval, poviem to takto, možné nemožnosti a nemožné možnosti v zákone tejto vlády, v ktorej nie je nič nemožné. Je schopná i z nemožnosti urobiť možné a vyhlásiť to za normálne a dobré. Hranice normálneho sa v tomto období, sú, sa posúvajú, Je to všetko relatívne. Vynikajúco si odhalil riziká tohto podľa mňa rafinovaného zákona. Treba si dať pozor. Analýza par excellence.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.10.2021 13:32 - 13:32 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Áno, minister obrany ako nevojak sa dokonca naučil jednu zo základných, zásadných bodov vojenskej taktiky. Je to krycí manéver, krytie. A tento návrh ale je len slabé krytie. Nedotiahol svoje kvázi vojenské vzdelanie do konca. Je to krytie chabé, ničotné. Som zvedavý na odpovede nevojaka ministra obrany, ktorý je po Poliačikovi najväčší rušič a výtržník v parlamente za posledné dve volebné obdobia. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.10.2021 14:53 - 14:53 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Stančík, ale áno, pridy veru ohrozujú a mravne pohoršujú normálnych ľudí. Je nepríjemné, pre väčšinu ľudí je nepríjemné pozerať sa na ne a na tých exotov. Na čo sú? Však je to len exhibícia exhibicionistov, dokonca aj pozvážaných z celej Európy. Vidno, že sa vám páči tento uletený Valáškov návrh, však ste to aj deklarovali a pápeža by nemal človek ako vy brať vôbec do úst. Keď som sa dopočul, že ste sa fotili pred oltárom, no toto, toto. A môj dojem je taký, že aj vy budete taký zradca ako Valášek, vo vlastnej strane, lebo názormi už ste.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.10.2021 11:37 - 11:38 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Mičovský, už to bolo vysvetľované a nie raz. Ako môžu byť dvaja chlapi žijúci spolu rodičia. Kto z nich to dieťa porodil? Prečo ich nazývate rodičia. Môžu byť hocičo iné, ale rodičia v žiadnom prípade nie. To je dehonestácia slovo rodičia. Hovorili ste o slušnosti. No tento Valáškov návrh je sám o sebe neslušný. Škoda, že ste len taký vlažný luterán, ako ste sám seba charakterizoval.
Keby ste nebol vlažný luterán, tak by ste tam cítili v tomto návrhu pach síry, dielo satana samotného keď to tak môžem povedať. Vy vo svojej naivite ste neúspešný minister, zbabrali ste čo sa dalo. Vďaka vašej naivite. A teraz vaša naivita vás priamo vháňa do náručia zlého. Slúžite mu. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.10.2021 10:32 - 10:33 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Marián, áno, veľmi správne si pripomenul ten iný zväzok. Toto je veľmi dôležité. Však úchylnosti sa v tomto návrhu zákona medze nekladú. Už sú prípady na západe, keď chlap mal svadbu s veľkou bábikou, chlap kulturista s veľkou bábikou. No tú polámal a teraz žije so sliepkou, sliepkou umelohmotnou. Alebo žena žije s lietadlom, tuším aj obrad civilný tam bol. Teda, pán Valášek, má exotické fantázie. Celý tento návrh zákona je odporný balast, zvlášť v tom prípade, ktorý si ty pripomenul a si si všimol. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.10.2021 10:14 - 10:15 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Pán Žiak, absolútne nesúhlasím s vašim názorom o tom stredoveku. Totižto, keď nejaká civilizácia vznikne, tak vznikne na základe niečoho, na základe nejakej filozofie. A naša civilizácia vznikla na základe kresťanskej civilizácie. Žijeme tak 2 000 rokov napriek mnohým strádaniam, trápeniam, vojnám a nešťastiam. To, že ste mal výčitku svojmu názorovému dvojčaťu je smiešne. Ale keď ste už dal túto výčitku, ja by som pridal ešte jednu. Áno, tento zradca svojej strany vám vyfúkol tému, ale to sú tí odídenci zo strán, ktorí sa vytiahli na chrbtoch iných a teraz vykrádajú cudzie špajze. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.10.2021 9:46 - 9:47 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Rasťo, áno presne takéto elementy ako pán Valášek kopú civilizácii v akej sme vyrástli, hrob. Ľudia ako pán Valášek rozvrátili západnú Európu, teraz podnikajú zúrivý útok na strednú Európu, postupne nás varia ako žabu. Takéto návrhy posúvajú prach citlivosti stále nižšie a nižšie. Či tento nenormálny návrh zákona prejde, alebo nie, práve toto je jeho zmysel, znižovať prah citlivosti. Toto je presne ten satanský, ten odporný, slizký čin, ktorým je tento návrh. V Amerike bol pán Valášek s Drobom a Hegerom. Droba sa už prejavil na gay paráde so zlomenou nohou, teraz pán Valášek sa krásne prejavil, už len čakám na pána Hegera v kožených gaťkách na zraze týchto letničiarov. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.10.2021 9:22 - 9:23 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Pán Dostál, už som vám to niekoľkokrát povedal v minulom volebnom období, vo vašom vývoji nastala chyba. Povedal som vám, že máte schizofréniu. Zastávate sa moslimov a migrácie. A zároveň sa zastávate aj párov rovnakého pohlavia a rozšírených nadpráv a ich zákonom posvätené zväzky, čo ja už považujem za Sodomu-Gomoru, Cecilko, pán Dostál. A títo vaši moslimovia takýchto ľudí zhadzujú zo striech budov. Videl som niekoľko takých videí. Niekedy ich vyhadzujú, zhadzujú priviazaných na stoličky, niekedy len tak, bez stoličky. Fakt strašné videá. (Zaznievanie gongu.)
A o tých vyspelých krajinách západnej Európy, pán Dostál, keby ste sa tam pohybovali, keby ste chodil po tých centrách veľkých miest, by ste videli, že tieto vyspelé západné európske krajiny sa menia pomaly, ale isto na brlohy.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis