Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.11.2021 o 12:28 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2021 13:24 - 13:24 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Tak, kráľ Miroslav, toľko k tebe. Ďakujem za veľmi vhodnú kultúrnu vložku, len mám taký dojem, že nebola vhodná, skôr to bola taká dámska vložka. (Smiech v sále.)
A čo ja viem, no, možno mám zmysel pre humor. Dakedy je dobré aj hovoriť s humorom trošku, s nadsádzkou. Jednoducho každý má svoj štýl. Niekto má štýl suchý, úradnícky, niekto to okorení bonmotmi a tak ďalej. Každý má nejaký systém. Niekto kričí. Jednoducho každý má iný spôsob. Takže ďakujem za tú vložku.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 12.11.2021 13:16 - 13:23 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Vážené kolegyne a kolegovia, pani ministerka, toto som povedal včera pánovi Lengvarskému a mám neodolateľné pokušenie povedať to aj vám. Určite ste nepozerali moju rozpravu, a keď musím, tak jednoducho musím.
Na stole máme návrh, ktorý iniciatívne predložil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Vo faktickej poznámke som včera povedal, pripomenul jedno heslo z čias socializmu. To heslo znelo: „Iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ,“ pani ministerka. A podľa môjho názoru je toto heslo ako nášivka či logo pre tento zákon a jeho navrhovateľov ako stvorené.
Tento návrh posväcuje a uzákoňuje bezprecedentnú šikanu a obťažovanie bežných ľudí, ako aj podnikateľov. Všetky kroky tak Matovičovej, ako aj Hegerovej vlády a aj tých dvoch ministrov Krajčího a Lengvarského neriešili a neriešia gro problému, a to je včasná liečba, pani ministerka, nie pokuty.
Na začiatku tejto prapodivnej pandémie, a to som už povedal x-krát v tejto sále, ľudia po zistení pozitivity dostali PN-ku, karanténu a odporúčanie, pite čajík a berte Paralen. Naozaj som to už x-krát povedal. Keď sa to zhorší, volajte lekárovi a potom príde sanitka. Nuž a takto sa u tisícov ľudí za pár dní vyvinul zápal pľúc. A oni potom volali sanitky. Ale ťažké zápaly pľúc sa už liečia veľmi ťažko. Pľúcna ventilácia? No, no.
Práve preto tvrdím, že tisíce mŕtvych má na svedomí Matovič a jeho kamarila. Samozrejme, aj s jeho poslušnou ovečkou ministrom Krajčím. Nuž, je to tak, keď sa vzdelaný človek nechá namotať bláznom a počúvať jeho šialené vízie a ich aj ďalej šíriť, keď sa podvolí. A toto pán minister urobil.
Pripomeniem históriu. Keď vybuchla Matovičova atómová bomba, to je plošné testovanie, nakazení aj zdraví cestovali domov spolu v autobusoch a v autách. Áno, tie testy, ktoré chceli hodiť najprv do Dunaja, zistili pozitívnych, naozaj zistili. Ale po spoločnom presune domov v napchatých autách a autobusoch ich bolo už x-krát viac.
A, pani ministerka, vaša vláda má toho za ušami viac. Zadlžili ste Slovensko tak, že sa z toho nevyhrabú ani vaši vnuci, ani pravnuci, ani prapravnuci. A tá šialená lotéria, vyhodené peniaze, medzinárodná hanba „vantajma“, retardovaný účes Matoviča vo Francúzsku, retardované reči v zahraničí – zlé, zlé, zlé, celé zlé, pani ministerka. Ešte aj známy herec to János Bán asi bledol závisťou nad takým výkonom, čo postváral Matovič. Takého postihnutého by nedokázal zahrať vo filme ani on.
A teraz k tomuto výtvoru, k tomuto zákonu, § 29 1a): „priestupku sa dopustí ten, kto úmyselne zmarí, sťaží alebo ohrozí poskytovanie zdravotnej starostlivosti alebo služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti, alebo sa nepodrobí povinnému vyšetreniu alebo liečeniu“. No to už len vy budete určovať, čo je povinné! K tomu toľko.
Páni a dámy z vládnej koalície, vy zavádzate povinné vyšetrenie a povinné liečenie a idete dávať pokuty, obrovské pokuty, dokonca zákaz činnosti, prerušenie činnosti. Tak vy chcete ľudí pripraviť o príjem zo svojej činnosti. Normálne ich ožobráčiť pre svoje viackrát šialené nápady. Povedzme si to tak.
Odsek b), chcete trestať za tzv. hrubé znevažovanie poskytovateľa zdravotnej starostlivosti tak slovné, ale ešte aj gestom alebo iným spôsobom. No toto už je čo? Čiže keď niekto nazve povedzme pána Jarčušku, ako ja dneska, tancujúca opica, či Krčméryho, alebo ministra, že je somár, ja to nehovorím, hej, pani ministerka, ale čo keď náhodou by mi to ušlo, alebo keď vám dakto ukáže prostredník, zaplatí dokonca 1 500 eur pokutu? To jojojojojoj! Podnikateľ alebo právnická osoba môže dokonca dostať 7-tisícovú pokutu.
A včera som poučil pána ministra Lengvarského, ako funguje tieňová ekonomika. Takže poučím aj vás.
V určitých komunitách či v dedinách vám nik nebude kontrolovať potvrdenie o COVID-e, prekonaní či očkovaní a tieto všetky sprostosti, ktoré sú to založené v tomto zákone. Oficiálne sa zavrie podnik či prevádzka, ale tá bude fungovať ďalej. Ďalej načierno. To bude krásna úľava na dani! Nebude to musieť zdaniť tento čierny podnikateľ. Vy to urobíte, toto presne, čo urobila americká vláda, keď urobila prohibíciu v 20. rokoch minulého storočia. A čo z toho vzniklo? Prestrelky a slávny boss Al Capone, ktorý na tom poriadne nahrabal.
Celý tento návrh je postavený na hlavu. Očkovaní prenášajú COVID, očkovanie je funkčné, ale iba vtedy, keď zaberá. To nepochopí nikdy pán Stančík, napríklad dnes sa k tomu vyjadroval. Očkovanie funguje pri kiahňach, pri tetane, dokonca aj pri besnote funguje. Ale, prepáčte, tento covidový sajrat je na nič, na veľké nič. Aj dvakrát, trikrát očkovaní ochorejú, prenášajú COVID a vaše reči, že nemajú ťažký priebeh, sú nulitné podľa Harabina, sú zavádzajúce. Takíto ľudia aj zomierajú.
Pani ministerka, už som to dnes povedal vo faktickej. Keď ľudia zomierali, lebo nemali lieky, jednoducho im bola odopretá zdravotná starostlivosť, boli doma na Paralene alebo Acylpyríne a na čaji, vtedy váš slávny šéf Matovič dostal Isoprinosine, síce je to na pohlavné choroby, ale funguje proti zápalom a vírusom. Jeho vyliečili z toho. Ale toto sa nedialo u desať tisícov ľudí.
Pamätajte si, pani ministerka, nik nebude žiť večne. Ale ani vládnuť nebudete večne. Len škoda, že môže sa vám stať, že ešte dva roky budete vládnuť. Škoda pre národ, lebo to dokážete zničiť celý štát.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2021 12:28 - 12:29 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Andrej, vynikajúco, že si spomenul úmrtia po očkovaní, to zatajovanie skutočného stavu úmrtí a tiež aj iných ťažkých priebehov po očkovaní.
Som rád, že si prečítal slová pána Montagniera, jeho fakty. To je úplne iný level, tento vzácny človek Montagnier, odborník, akých je na tejto planéte veľmi málo. Čo, samozrejme, tu náš pilier demokracie hneď aj spochybnil. Montagnier nie je ako tá naša tancujúca opica Jarčuška či Krčméry, ktorý nič akože nemá so svojou sestrou s Pfizeru.
Ďakujem ti, že si tou maskou nastavil zrkadlo týmto covidovým maniakom.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2021 11:38 - 11:39 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Stančík, vy niečo hovoríte o sabotáži? Vy? Vy, vaša vláda má na krku sabotáž! Sabotovali ste liečenie ľudí. Z hromadného testovania išli spolu v autobusoch a plných autách pozitívni so zdravými ľuďmi. A po takej polhodinke cesty boli nakazení skoro všetci. Keď zistili, že dačo je s nimi, telefonovali lekárom. A rada znela: pite čajík, berte Paralen. A keď sa vám pohorší, volajte. Tak oni volali, keď už bolo zle. Zápaly pľúc a následný exitus na pľúcnej ventilácii. Ale už som to hovoril stokrát v parlamente, ale aj to som to musel povedať.
Čo to trepete, sabotér! Ľudia pili čaj a brali Paralen, ale vášmu šéfovi, stredoeurópskemu vyhlásenému pacientovi, Igorovi Matovičovi bol poskytnutý liek. Okrem zinku, céčka, déčka. Pre neho sa našiel Isoprinosin! A zafungoval. Prečo ostatní nedostali povedzme ten Isoprinosin? Jednoducho nebol.
A čo to trepete o Ivermectine. Ja osobne, ja osobne som zabezpečil tento liek skoro 20 chorým. A zafungoval! A spolu s antibiotikami a Trombexom. Všetci žijú! Veselo krepčia nohami na rozdiel od tých, ktorí zomreli na pľúcnej ventilácii, lebo neboli liečení!
Čo to vy trepete, sabotér!!!
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2021 10:59 - 11:01 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Milan, ja to jednoducho nechápem, je to ako búrať stenu hádzaním hrachu, hovoriť im niečo. To medzi mozgovými bunkami je naozaj iba taká veľká vzdialenosť v prípade vládnych poslancov či ministrov? Hovorenie faktov tým, týmito rytiermi, ich zbrojou a plátmi neprenikne, hovorenie neprenikne. To je ako nožíkom rybičkou pichať do takého panciera.
Milan, pýtal si sa, dal si priam básnickú otázku a tá znela: Vy ste prepnutí? Pýtal si sa vlády aj koalície. No ja by som nedal tú básnickú otázku. Ja by som im povedal, vy ste vypnutí, nefunkčné mozgové bunky, vymleté, vymasírované mozgy. Oni sú ako typická mamička v lete skoro rána s dcérkou na ulici s náhubkami na ústach, aj mamička, aj dcérka, a s prelepenou pažou a fialovou rukou po očkovaní. Je to úplne, ale úplne, a to nehovorím škaredo, je to čistá idiocia spôsobená vládami blázna Igora či Hegera s medzierkou medzi zubami.
A ešte taký príklad poviem. Aj v našej rodine máme dva infarkty mladých žien športovkýň po očkovaní, tak to teda doplatili a okrem nich poznám veľa, veľa ľudí s neblahými dôsledkami.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2021 10:03 - 10:05 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. No, sprvu mi prišlo zle teraz, čo som počul. Ale idem teraz na sú faktickú. (Reakcia pléna.) Dejiny, dejiny sa opakujú. Čušte, pán Dostál!!! (Zaznievanie gongu.)
Ľudia sú nepoučiteľní. Vždy dookola po nejakých rokoch alebo dekádach pomôžu k moci, moci vážnym šialencom. No teraz, nie tak pred dávnym časom, sa vďaka voľbám dostal na čelo iba šialenec, ktorý s vysokou dávkou pravdepodobnosti nebol mocibažný. On chcel len vystrájať. Moc mu spadla do lona. Igor Marovič dovliekol do politiky obskúrne osoby, rozvrátil štát. Vo svojej šialenosti spojil taký zlepenec, taký zlepenec vládny, ktorý sa háda sám medzi sebou. Však, pani ministerka?
Ale dve veci, dve skutočnosti ich spájajú. Prvou skutočnosťou je najstaršie lepidlo na svete, to sú peniaze. A tú druhú, Marian, si vynikajúco pripomenul. Jedna diagnóza vytiahnutá je vytiahnutá na pomyselný vrchol, je nadradená nad ostatnými. No a prečo? Áno, je to symbol, je to mantra, je to zámienka na zotročenie ľudí. Je to mantra, ktorá ovláda ich mozgové závity a vnemy mozgové a mozgové výboje. COVID hlasovacie automaty si tento šialený zákon odsúhlasil.
Ale jedna vec je veľmi zaujímavá, okamžite sa to rozšírilo rýchlosťou blesk. A zaujímavé, že pani ministerka, šup-šup, nebežala žalovať na tancujúceho blázna Jarčušku, ktorému fidlikali do uška.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11.11.2021 15:09 - 15:10 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo a ďakujem aj za faktické poznámky.
Áno, Marian, ani mňa neliečili, vyliečil som sa sám. Sám som sa diagnostikoval antigénovým testom, keď mi prišlo zle. Nestál som ako krava, ako tu rehotajúci sa pán Žiak, ako krava v rade na bitúnku, sám som si zohnal antibiotiká, alternatívne liečivo a proti trombóze som bral trombex. Takže keby sa takto liečili ľudia v nemocniciach a nie doma pri čajíku a pri paralene, väčšina z tých ľudí mohla žiť.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 11.11.2021 14:59 - 15:05 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Vážené kolegyne a kolegovia, vidíte, aj som šťastný, že pán Benčík číta naše noviny. Ďakujem ešte raz.
Na stole máme návrh, ktorý iniciatívne predložil minister zdravotníctva pán Vladimír Lengvarský. Vo faktickej poznámke už som dnes pripomenul jedno staré dobré heslo z čias socializmu. A to heslo znelo: "Iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ." A podľa môjho názoru toto heslo ako nášivka či logo pre tento zákon a jeho navrhovateľov úplne pasuje. Tento návrh posväcuje a uzákoňuje bezprecedentnú šikanu a obťažovanie bežných ľudí, ako aj podnikateľov.
Idem trošku do histórie. Všetky kroky tak Matovičovej, ako aj Hegerovej vlády a našich dvoch slávnych ministrov, pána Krajčího a tu prítomného pána Lengvarského, neriešili a neriešia gro problému. A čo je gro problému? No, to je včasná liečba. Na začiatku tejto prapodivnej pandémie, kvázi pandémie, a to som už povedal ixkrát tu v tejto sále a na tomto mieste alebo na mieste, kde zvyčajne sedím. Ľudia po zistení pozitivity dostali péenku karanténnu a odporúčanie znelo: "Pite čajík a berte paralen. Keď sa to zhorší, volajte!" Nuž a takto sa u tisícov ľudí za pár dní vyvinul zápal pľúc a oni až potom v strednej a neskorej fáze volali sanitky. Ale ťažké zápaly pľúc sa už liečia ťažko. A vtedy pľúcna ventilácia ťažko pomôže.
Práve preto tvrdím, dovoľujem si tvrdiť, že tisíce mŕtvych má na svedomí Matovič a jeho kamarila. Samozrejme, aj s jeho poslušnou ovečkou Krajčím. Nuž, je to tak, keď sa vzdelaný človek, a dokonca veriaci, nechá namotať bláznom a počúvať jeho šialené vízie a ďalej ich aj šíriť. Toto je prípad pána Krajčího.
Pripomeniem históriu. Keď vybuchla Matovičova atómová bomba, to je plošné testovanie, nakazení aj zdraví cestovali spolu domov v autobusoch a autách. Áno, tie testy, ktoré chceli hodiť najprv do Dunaja, zistili pozitívnych, ale po spoločnom presune domov už ich bolo ixkrát toľko, tam vznikol ten hlavný nárast.
A máte toho za ušami, vážení páni, viac. Zadlžili ste Slovensko tak, že sa z toho nevyhrabú ani vaši vnuci, ani pravnuci, ani prapravnuci.
A tá šialená lotéria. Vyhodené peniaze. Medzinárodná hanba "Vantajma". Retardovaný účes Matoviča vo Francúzsku, retardované reči, zlé, zlé, zlé, celé zlé. Ešte aj herec János Bán určite bledol závisťou nad takým výkonom, takého postihnutého by nedokázal zahrať vo filme ani on.
A teraz priamo k tomuto výtvoru. Že vraj návrhu. § 29, po prvé, za a): Priestupku sa dopustí ten, kto úmyselne zmarí, sťaží alebo ohrozí poskytovanie zdravotnej starostlivosti alebo služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti alebo sa nepodrobí povinnému vyšetreniu alebo liečeniu. K tomu toľko. Páni a dámy, tak vy zavádzate povinné vyšetrenie a povinné liečenie, hej? To je tak isto ako dobrovoľné očkovanie. A idete dávať pokuty, obrovské pokuty a dokonca zákaz činnosti. Tak vy chcete ľudí pripraviť o príjem zo svojej činnosti? Ožobráčiť ich pre svoje veľakrát šialené nápady?
V odseku b) chcete trestať za tzv. hrubé znevažovanie poskytovateľa, tak slovné, aj gestom alebo iným spôsobom. Čiže keď to dobre chápem a rozmením na drobné, čiže keď niekto nazve Jarčušku, Krčméryho či vás, pán minister, že ste somár, to ja nehovorím, ale čo keď, alebo vám ukáže prostredník, zaplatí dokonca pokutu 1 500 eur? Ojojojojojojoj! Trošku veľa. Podnikateľ alebo právnická osoba môže dostať dokonca sedemtisíceurovú pokutu.
No, pán Lengvarský, teraz vás o dačom poučím. Pán Lengvarský, viete, ako funguje tieňová ekonomika a čierny trh? Ja vám to poviem. V určitých komunitách či dedinách vám nik nebude kontrolovať potvrdenie o COVID-e, prekonaní či očkovaní. Oficiálne zavrie podnik, ale prevádzka bude fungovať aj tak ďalej. Zavretá oficiálne. To len bude daňová úľava. Pán Lengvarský, však vy tu chcete urobiť niečo také ako prohibícia, keď bola v Amerike v 20. rokoch. Ale tu vzniknú noví Al Caponeovia. Viete?
Celý tento návrh je postavený na hlavu. Očkovanie, očkovaní prenášajú COVID, očkovanie je funkčné vtedy, keď zaberá. Funguje pri kiahňach, pri tetane, aj pri besnote zaberá. Ale tento, s prepáčením, covidový sajrajt, s prepáčením sajrajt, je na nič, na veľké-veľké nič. Aj dvakrát, trikrát očkovaní ochorejú, prenášajú COVID a vaše reči, že nemajú ťažký priebeh, sú nulitné. A zavádzajúce. Títo ľudia aj zomierajú.
Ale pamätajte, pán minister, iniciatívny, nik nebude žiť večne. Ani vy nebudete vládnuť večne.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11.11.2021 14:55 - 14:56 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo.
Správne, Rasťo. Pána Luka Montagniera neustále pripomínam aj ja pánovi ministrovi. Ale pán minister je hluchý a hluchý. Ale nám tu na Slovensku tancuje a diriguje bláznivý Jarčuška, ktorému fidlikajú rezko do uška a do rezkého tanca, ktorý ide sám seba udať, keď jeho videjko videlo celé Slovensko. Toto je presne, toto je ich dvojaká tvár.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11.11.2021 10:45 - 10:46 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Martin, áno, ja si myslím, že práve zaočkovaní budú prenášať tento vírus, ako ho aj roznášajú. A tento návrh v zrýchlenom legislatívnom koma... konaní im to umožní nielen de facto, ale aj de iure. Budú mať voľnú ruku pri roznášaní. Tento návrh zákona, keď sa odsúhlasí, a to nepochybujem, že tieto COVID hlasovacie automaty sediace naľavo odo mňa za to zahlasujú, tak to bude katastrofa tak morálna, ako aj ekonomická, ako si správne pripomenul a rozobral.
A ešte raz pripomeniem slová legendy. Však minister ich už odo mňa viackrát počul. Legenda Luc Montagnier jasne povedal, že očkovanie vedie k úmrtiam a vytváraniu nových mutácií. Luc Montagnier je absolútne iný level ako vaši jarčuškovia, sabakovia a krčméryovia.
A ešte jedna záležitosť. Ako bude v tomto darebáckom zákone ošetrené, že človek, ktorý prekonal COVID a má protilátky, aké budú mesiace, lebo najprv to bolo 3 mesiace, potom ste to dali na 9 mesiacov a teraz to bude ako? Konkrétne pýtam sa ja a teraz ako osoba, pretože stále mi pribúdajú protilátky, hej. Som si to dal vyšetriť. Omnoho viacej, ako som mal mesiac a pol, dva mesiace po, po COVID-e, ktorý som prekonal. Takže toto by som rád počul z tohto darebáckeho zákona, aby mi to vyplynulo.
Ďakujem.
Skryt prepis