Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

18.9.2020 o 10:33 hod.

Tomáš Šudík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 18.9.2020 10:33 - 10:33 hod.

Tomáš Šudík
Ďakujem za slovo. Ja by som iba poprosil, aby ste upozornili našich kolegov, ktorí nemajú na sebe rúška, aby si ich nasadili. Ďakujem krásne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17.9.2020 10:22 - 10:23 hod.

Tomáš Šudík
Pán kolega, 1,4 milióna nie touto vládou, ale vašou vládou. Vy ste vyžrali celý válov, ale hovoriť tu o nejakej ľavicovej vláde. Veď povedzme si plo pravde, veď na Slovensku nikdy tá pravá ľavicová vláda ani nebola. Lebo v podaní SMER-u to bola vždy len vláda našich ľudí a hovoríte tu aký ste tu ľavičiar a srdciar. Ak by ste boli taký ľavičiar a srdciar nikdy by ste nechodili počas víkendov na kávu do Rakúska. Ďakujem krásne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16.9.2020 18:49 - 18:49 hod.

Tomáš Šudík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Richter, dajte si ruku na srdce a povedzte, boli ste desať rokov pri moci a vy sa nehanbíte kritizovať trinásty dôchodok? Veď vy ste ľuďom za trinásť rokov moci nedali nič. Absolútne nič. Ja si pamätám, ako množstvo ľudí skákalo pod vlak len z dôvodu, že si nevedeli zaplatiť nájom na iné veci. Kopec ľudí na Slovensku spáchalo samovraždu kvôli sociálnej politike, ktorú ste tu viedli, pretože nemali na nájom, na dlhy a podobne. Teda doprajte tým ľuďom ten trinásty dôchodok konečne, aby niečo už konečne mali a mohli dôstojne žiť. Viem, že to nie je veľa, ale je to maximum, čo sme mohli dať. Tak buďte rád, že im niečo dáme, nie ako vy. Ďakujem krásne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 3:28 - 3:29 hod.

Tomáš Šudík Zobrazit prepis
Pán Petrák, ak by tu bol pán Štepka z Radošinského naivného divadla, tak určite by vás prijímal aj bez prijímacích pohovorov, po tom, čo ste tu pred chvíľou predviedli. Vy sa vraj hanbíte za pána Igora Matoviča, tak sa čudujem, že tie roky ste sa nehanbili za vládu strany SMER, ktorá tu rozkrádala za roky káuz, za roky káuz diplomoviek pána Richtera, pani Vaľovej, pani Zmajkovičovej, rôzne kauzy s alkoholom, s drogami. Celú dobu ste boli ticho a nikdy ste ani jedno slovo popritom nepovedali. Zrazu sa hanbíte. To je nonsens.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2020 23:42 - 23:42 hod.

Tomáš Šudík
Ja by som taktiež chcel poďakovať pánovi Mazurekovi za jeho skvelý a vecný prejav, ktorý dokonca privolal aj pána Krupu za rečnícky pult, čo je rarita, takže ešte raz ďakujem a verím, že takéto prejavy dáte aj na budúce. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2020 19:33 - 19:33 hod.

Tomáš Šudík
Jaro, ďakujem za tvoje vecné a odborné vystúpenie v rozprave a som veľmi rád (reakcia pléna), že si našim kolegom z opozície pripomenul, že sme na ich hriechy nezabudli a veľa z nich skončí vo väzení tam, kde reálne patria.
A viem, že prešlo pár mesiacov a kolegovia sú veľmi nervózni, že nemôžu ďalej pokračovať vo svojich prešvihoch, ale nech sa neboja, už čoskoro na nich určite dôjde.
Ďakujem krásne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2020 17:17 - 17:18 hod.

Tomáš Šudík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Blanár, vy a vaše združenie nie je žiadna banda, ja s tým určite nesúhlasím, vy ste totiž niečo horšie, vy ste mafia. Sa vám čudujem, že po toľkých rokoch káuz, ktoré máte za sebou, vy verejnej tu niečo rozprávate o spravodlivosti a pravde? To nemáte v sebe ani štipku hanby? Tak toto už je fakt nonsens.
A nehovorte, že OĽANO oklamalo ľudí. Jediný, kto oklamal ľudí, bol SMER. Sľubovali ste nám krajinu, v ktorej sa nám bude dobre žiť, ale totiž nepovedali ste pravdu, že ste sľubovali krajinu, v ktorej sa bude žiť dobre, ale vašim ľuďom.
Ďakujem krásne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14.7.2020 17:58 - 17:59 hod.

Tomáš Šudík Zobrazit prepis
V prvom rade sa chcem všetkým poďakovať za ich faktické poznámky. Začnem s pánom Sujom.
Áno, súhlasím, ale veď od toho tu bude tá polícia, ktorá práve v spolupráci ohodnotí, či to zviera bolo týrané alebo nie, či to jednoducho bol iba nejaký kolaps, ktorý nemal vzniknúť. Tak, samozrejme, tá polícia usúdi, že to bola iba náhoda alebo to bola prirodzená vlastnosť tých psov. Ale súhlasím s vami, môžeme, príďte, navrhnime nejaké pozmeňováky k tomuto zákonu, ja sa rád tejto diskusie zúčastním, diskutujme, pripravme a to ďalej posunieme, budem len rád.
A ja súhlasím aj s pánom Svrčekom. Ja som rád, že tento zákon vznikol, vznikol aj v spolupráci s veterinármi a útulkami.
Samozrejme, ďakujem aj pani Kozelovej, ja som taktiež členom útulku, kde sme denne prijímali desiatky žiadostí o pomoc, kde nám volali ľudia, kde častokrát, ako bolo spomínané, mal pes zaťatú sekeru, mačka mala odrezanú nohu, vypálené oči a tak ďalej. Je to inak bežná prax, ktorá sa používa. A to týranie je. Nie je to napríklad, ak sa dvaja psi stretnú a sa medzi sebou požerú. Jednoducho to tá polícia určí, že to tak nie je.
A asi takto v krátkosti a ešte raz všetkým ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 14.7.2020 17:50 - 17:53 hod.

Tomáš Šudík Zobrazit prepis
Vážení poslanci, momentálny zákon ohľadne ochrany zvierat na Slovensku je veľmi slabý. V minulom období sa prijal zákon, podľa ktorého zviera nie je vecou. V našej legislatíve je zviera živou bytosťou, no ani to neodradilo mnohých hulvátov k nehanebným činom týrania zvierat.
Organizácia zvierací ombudsman prijala za minulý rok viac ako 400 podnetov o týraní zvierat. Viacero bolo závažných. Za posledných šesť rokov bolo odsúdených len sedem ľudí za týranie zvierat na Slovensku a za zanedbanie starostlivosti nula. Je to žalostne málo na to, koľko skutočne týraných zvierat bolo a koľko z nich, týraných, neprežilo. Útulky a organizácie však vedia, že počet odsúdených za týranie zvierat nezodpovedá skutočnosti, pretože so zvieratami pracujú každý deň a každý deň riešia desiatky podnetov a problémov, častokrát vo svojom voľnom čase a dokonca zadarmo.
Týranie zvierat tu máme teda denne napriek tomu, že zviera v našej legislatíve nie je vec. Zdá sa však, že naša spoločnosť stále nedozrela k tomu, aby zviera považovala za viac ako len nejakú nepodstatnú vec, do ktorej si môžeme kedykoľvek udrieť, poliať ju benzínom a zapáliť, napchať do nej petardy, či ju ťahať priviazanú za auto. Je to veľmi smutné. Zviera však dýcha a má srdce. Zviera prejavuje radosť aj smútok. Zviera myslí, vníma, vidí a počuje. Preto by týranie zvierat malo byť naozaj prísnejšie a trestané. A verím, že touto novelou zákona sa docieli len to, aby každý, kto vykonal utrpenie na zvierati, bol za to aj príslušne potrestaný, pretože tak to má byť a tak je to správne. A nielen pokutovaný.
Verím, že vo vzťahu k zvieratám pôjdeme ešte ďalej a v najbližšej dobe sprísnime držanie zvierat na reťaziach či zastavíme nelegálne množiarne psov či mačiek. Vzťah našej spoločnosti k zvieratám hovorí veľa o tom, ako sme ako spoločnosť vyspelá, či sme spoločnosť vyspelá, alebo nevyspelá. Netreba zabúdať aj, čo hovorí prax. Na základe mnohých prípadov sa totiž ukazuje, že človek, ktorý počas života ublíži zvieraťu, dokáže ublížiť bez problémov aj človeku. A toto si treba pamätať.
A zároveň možno aj tak na záver by som povedal, ja som podporil zákon o ochrane detí a podporím každý, ktorý taký bude, ale zároveň podporím aj zákon, ktorý bude chrániť zvieratá, pretože tak to má byť.
Ďakujem krásne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14.7.2020 15:06 - 15:07 hod.

Tomáš Šudík
Ďakujem za slovo. Ja by som ti, Peťo, len chcel poďakovať, že tvoje názory sú vždy na strane zdravého a racionálneho rozumu a nie na strane populizmu, ako tu môžme často počúvať. A my musíme chrániť práve tých zodpovedných ľudí, ktorí sú zodpovední, aby na nich tí nezodpovední nedoplácali. Takže ja tento návrh určite podporím a som ešte raz rád, že si takto dobre argumentačne vystúpil v tejto rozprave.
Ďakujem krásne.
Skryt prepis