Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 12:03 hod.

MUDr.

Jozef Valocký

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 12:03 - 12:05 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Áno, ďakujem pekne. Pán poslanec Svrček, ja ako opozičný poslanec musím ti poďakovať. Skutočne toto bol, toto bol príspevok k tomuto zákonu, k tomu zákonu, ako je predložený, bol argumentačný, vyvrátil, vyvrátil mnohé veci v tomto zákone. A nikto ma nemôže upodozrievať, ja som zaočkovaný, dvakrát, a tento zákon, ktorý sa predkladá, ktorý teda minister predkladá, je veľmi zlý. Veľmi zlý, pretože napríklad čo sa myslí pod pojmom prevádzka. Budú to malé potraviny o dvoch ľuďoch? Bude to štadión? Bude to nemocnica? Bude to, ja neviem, podujatie? Alebo tento zákon má slúžiť na to, aby sa ľudia nemohli zhromažďovať a prejavovať svoje názory tejto vláde?
Pán minister tu tak bezducho sedí, rozprávajte si, poslanci, asi, čo chcete a veľmi dobre vie ako lekár, keby som mu dal otázku ministrovi, pán minister, mám dve vakcíny. Myslíte si, že mám protilátky? Prečo nevyšetrujeme protilátky? Prečo nezahŕňame do očkovania aj tých, ktorí prekonali COVID? Veď sú tu lekári v tomto pléne. Každý vie, o čom hovorím. Keby sa stanovili štandardy protilátok, vyšetriť a možnože by sme mali 2,5 milióna ľudí s protilátkami. Len plníte, pán minister plní politické príkazy, aby Mikas sa mohol postaviť vedľa Matoviča a trepať tam tie nezmysly. Ráno vydá vyhlášku a večer ju zruší. To je celé.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 17:19 - 17:21 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán podpredseda, veľmi správne si urobil, že si vrátil tému tohoto rokovania, pretože je tu téma odvolanie ministra vnútra. Nemôžeme ti vytknúť a je to už u teba tradičné, že kultivovaným spôsobom, bez vulgarizmov a bez iných rečí si predniesol tento svoj príhovor, napriek tomu okamžite sa na teba vzniesli podozrenia, okamžite na teba útočili a okamžite to, čo je typické pre túto koalíciu, okamžite ti bude alebo má klopať podľa poslanca Polláka NAKA.
Chcem sa spýtať ale pána ministra, aj keď teda reagujem na tvoj príspevok, v každom americkom filme, ak je podozrenie na prešľap policajtov, tak sú postavení dočasne mimo službu. Či pán minister dočasne, teda prostredníctvom policajného prezidenta postavil týchto policajtov, vyšetrovateľov, ktorí sú uvádzaní v správe SIS, či ich, či im pozastavil činnosť služby, a ak budú nevinní, nech sa páči, nech sa vrátia. A to sa týka aj prokurátorov.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 17:20 - 17:22 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Pani ministerka, už som myslel, že budete reagovať trochu inak, povedali ste tu mnoho, ale dávali ste si pozor, lebo ste hovorili, že podozriví. Áno, čo ste vymenovali tých ľudí, podozriví. A v podstate ja ako neznalý práva vám to neberiem, je podozrivý, bude mať niekto súd a potom asi alebo bude, alebo nebude odsúdený.
Ale mňa zaujíma iné. Prečo vám zomierajú v týchto preventívnych väzbách ľudia? Teraz povedal pán predseda, pán poslanec Fico, že opäť sa niekto pokúsil, nezapamätal som si to meno, o nejakú samovraždu. Toto, toto nás zaujíma.
A veľmi správne ste hovorili, že podozriví sú, ale pravdou je, pani ministerka, vaša sestra bola odsúdená či už rozkazom, alebo nejakým právnym týmto, nerozumiem tomu. Pravdou je, že ste zobrali úver, teda nejaká spoločnosť, ktorej ste pravdepodobne majiteľkou alebo váš brat, ste zobrali úver, sfalšovali zápisnice a podpísali ľudí. To je pravda.
Čo sa týka súdnej mapy, by som sa vás chcel spýtať, pani ministerka, rozumiem aj tomu, že chcete znížiť počet súdov, ale je pravdou to, čo hovoria aj sudcovia, aj verejnosť, že vy chcete zrušiť Krajský súd v Bratislave a údajne, údajne len preto, že sú v Bratislave sudcovia nejako skorumpovaní? A že ten krajský súd má ísť do Trnavy, je to pravda? Keby ste mi na to mohli odpovedať.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 15:05 - 15:07 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Pán poslanec, tak som zhodnotil trošku tak psychologicky a lekársky váš prejav. Ak ste si to písal sám, tak nemám k tomu čo dodať. Ak vám to napísala pani ministerka Kolíková, tak je to typický útočný, útočný prejav na, na ktorú ju, na ktorú ju upozorňovali ešte v minulom vstupe.
Ja by som sa len chcel spýtať, keď ste hovorili o tom, že chyťte zlodeja, nespomenuli ste pána Kisku.
Chcel by som sa spýtať ešte, pán kolega. Ja vám aj verím, aj verím reforme, aj verím týmto veciam, ktoré sú nachystané a pripravené na ministerstve spravodlivosti, ale nemôžem veriť tomu, že z tých 100-tisíc alebo 500-tisíc, alebo 50-tisíc právnikov nemôže to robiť nikto iný, len Kolíková. Keby som sa vás spýtal, že či to môže robiť napríklad pán Šeliga, kolega, ale len príkladujem, tak asi mi odpoviete, že nie. Prečo si myslíte, že jeden jediný právnik z 5-miliónového štátu môže len ten robiť alebo byť ministrom tohoto rezortu? Lebo tak mi to pripadalo, presne, čo ste hovoril. Iné mi z tohoto nevychádza.
Však už ste sa rozbili sami. Už ste pichli nôž do chrbta Matovičovi a stále ste len najlepší a najlepší a najlepší, a jedine Kolíková. No prečo to nemôže byť napríklad Šeliga? Prepáčte, pán Šeliga, že vás, že beriem vaše meno, ale mne to tak pripadá.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 14:18 - 14:18 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Áno, ďakujem pekne. Pani ministerka, ja by som sa nevenoval vašim kauzám firiem, pretože nie som právnik, som lekár, ja by som sa venoval smrti advokáta Krivočenka a opäť si myslím, že zavádzate vo vašich tvrdeniach a pokúsim sa vám vysvetliť, že prečo.
Vy veľmi dobre musíte vedieť, že väzenská nemocnica v Trenčíne nie je prispôsobená ani personálne, ani prístrojovo na liečbu COVID-u. Vy veľmi dobre viete, že COVID nie je za 20 sekúnd, a veľmi dobre viete – alebo mali by ste vedieť, alebo mali by vám vaši poradcovia povedať –, že keď niekto mal ochorenie COVID, ako bol ten advokát Krivočenko, nemal čo robiť vo väzenskej nemocnici a mal byť dávnejšie pred tým hospitalizovaný v niektorom zariadení, ktoré je na to určené.
Ale, pani ministerka, to je taká vaša povahová vlastnosť, vy za nič nemôžete, môže za to ten operátor na operačnom stredisku. Nakoniec môže za to Marek Krajčí, pretože nezabezpečil lôžka a prístroje na liečenie. A môžem vám povedať, že vôbec sme nemali takú informáciu na zdravotníckom výbore, že by, že by nebolo, že by niekto nedostal prístroj, ktorý by ho mal dostať. Ale myslím si, pani ministerka, že tak ako nemal ani generál Lučanský ležať v tejto väzenskej nemocnici po tak ťažkej operácii, tento pacient Krivočenko mal byť prevezený dávnejšie pred tým.
Čiže, pani ministerka, mala by ste sa skutočne zamyslieť a myslím si, že máte istú mieru zodpovednosti za... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.5.2021 17:38 - 17:40 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Áno. Pán poslanec Šefčík, niektorí vaši poslanci vám ďakovali za váš príspevok. Ja by som chcel povedať, že ja som prišiel asi v polovici vášho vystúpenia. Mňa uráža, keď ste povedal, že voľakedy, kto skončil vysokú školu, bol, že váš otecko, ešte ste ho aj zneužil, že nemohol ísť na vysokú školu, lebo tam boli politické predmety. Prosím vás, v minulosti vysoké školy boli kvalitné, boli humanitné vedy, boli technické vedy, boli prírodné vedy a tak ďalej a mňa uráža, uráža aj desaťtisíce a státisíce ľudí na Slovensku, že vy si dovolíte povedať, že kto má vysokú školu v minulosti, je obyčajný chrapúň alebo nevzdelanec. Mne to, mne to trhá, trhá žily, toto, čo hovoríte, pretože neviem, akú vy vysokú školu ste urobil, či nejakú plagiátorskú, ale nehodnoťte nás, pretože nemáte na to absolútne právo. Podľa mňa ste jeden analfabet, ktorý tu hovorí, že vysoké školy v minulosti za socializmu boli neadekvátne a my sme boli všetci hlupáci. Hlupák ste vy!
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.4.2021 13:22 - 13:24 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda.
Pán podpredseda Blanár, chcem ti poďakovať, že si sa dotkol COVID-u, čiže pandémie COVID, ktorá tu už rok pretrváva a táto vláda sa o nej vôbec nezmienila. Zodpovedný za nezvládnutie COVID-u je minister zdravotníctva, hlavný hygienik, pretože hlavný hygienik, hovorím to ľudovo preto, aby tomu občania rozumeli, my zo zákona máme hygienu na to, aby riešila takéto stavy. Očakával som, že skupina odborníkov, hovorím o medicínskych odborníkoch, nebude diskutovať o tom, či zatvoríme lanovku alebo obchod, ale bude diskutovať o tom, že nepočul som, žeby minister zdravotníctva spolu s odborníkmi napríklad predstavil liečebné štandardy u obvodných lekárov pri COVID-e, liečebné štandardy, napríklad čo urobil pán prednosta Török v Košiciach, neboli aplikované na celom Slovensku a hlavný hygienik s ministrom zdravotníctva len stáli pri Matovičovi a kyvkali hlavami.
Chcem preto vyzvať nového ministra, videl som, že už komisiu odborníkov trošku renovuje. Chcem ho vyzvať, aby okamžite zastavil nezmyselné testovanie antigénovými testami, aby sa nepodieľal nový minister na tejto lumpárni a neprikyvkával hlavou predsedovi vlády a podieľal sa na tomto špinavom kšefte.
Ďalej chcem, aby minister zdravotníctva, a vyzývam ho, okamžite nastolil režim v nemocniciach, aby boli liečení aj iní pacienti, nielen s COVID-om. A chcem, aby ministerstvo zdravotníctva zaujalo spolu s hygienou a hlavným hygienikom svoje stanoviská a nepočúvali teraz nejakého predsedu vlády, ktorý môže rozumieť iným veciam, ale nie týmto.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.12.2020 11:52 - 11:54 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Ja by som sa chcel vyjadriť a upriamiť trošku pozornosť koaličných poslancov na to, že mne celá, celý predkladaný tento zákon pripadá, ako keby my sme mali dôverovať vláde, ale vláda nedôveruje poslancom. Však aký je problém skutočne to odhlasovávať predtým a nie potom? Argument, že parlament sa nemusí zísť, lebo je pandémia, to môže byť argument aj taký, že ani vláda sa nemusí zísť, lebo budú, lebo budú v karanténe.
Ja som si vážil poslanca Dostála v jeho názoroch z minulosti o legislatíve, o zrýchlených konaniach a tak ďalej, ale nerozumiem jeho argumentácii, že toto je, takto nejako sme sa koalícia dokázali dohodnúť.
Pred hodinou asi mal Richard Sulík, podpredseda vlády, tlačovku, kde deklaroval, ako klame premiér Matovič. Pozrite si túto tlačovku a na základe toho budete veľmi rozmýšľať. Tu nejde o to, že vláda aby nemala túto zbraň v rukách, nech ju má, ale aby ju nemal skutočne Matovič v rukách, lebo v rukách Matoviča toto sa veľmi rýchlo môže zmeniť na niečo iné. Tu je problém.
A ešte by som chcel pána Dostála upriamiť, ale asi nestihnem, všimnite si, že ten dodatočný súhlas sa môže dávať nadpolovičnou jednoduchou väčšinou. Asi vy už v tej vláde nebudete, keď sa toto bude schvaľovať, myslím si... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.10.2020 18:11 - 18:12 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Ja by som sa chcel spýtať, pán spravodajca, čo vám robí problém hlasovať zajtra? Pán spravodajca? (Reakcia z pléna.) Čo robí problém hlasovať zajtra, je..., je o 11.00 hod.? Je to taký neskutočný problém? Už traumatizujeme spoločnosť asi dva mesiace... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Šeliga, Juraj, podpredseda NR SR
Pán, pán Valocký...

Valocký, Jozef, poslanec NR SR
Áno? (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Šeliga, Juraj, podpredseda NR SR
... mali by ste reagovať na pani navrhovateľku...

Valocký, Jozef, poslanec NR SR
Však reagujem na pani predkladateľku... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Šeliga, Juraj, podpredseda NR SR
Adresujete to pánovi spravodajcovi.

Valocký, Jozef, poslanec NR SR
Dobre. Tak, pardon.
Pani predkladateľka, v čom je problém, aby sme hlasovali zajtra o 11.00 hod.? Povedzte mi, v počtoch alebo v taktike hlasovania, v čom je problém, však si to kľudne prečítame a zajtra o 11.00 hod. povedzte, že za to hlasujeme, a žiadny problém nie je. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.10.2020 17:35 - 17:37 hod.

Jozef Valocký Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predseda, za slovo. Ja som už v tomto parlamente dlho, dlhšiu dobu a jediná strana, ktorá pred voľbami deklarovala, že je pre zákaz interrupcií, bolo Kotlebove ĽSNS. Nepamätám si a neviem o tom za rôzne volebné obdobia, že by Matovič mal v programe zákaz interrupcií, a poviem, prečo to hovorím. Preto, lebo, myslím si, že toto je prvý krok kádehákov z OĽANA k zákazu interrupcií.
Druhá vec, podporujeme pani predsedníčku Cigánikovú v tom, že medikamentózna interrupcia, keď sa už žena rozhodla pri zachovaní všetkých zákonných noriem, ktoré sú na to potrebné, medikamentózna liečba je vedená v mnohých európskych krajinách. Neviem, prečo sa tomuto bránime. Ja osobne ako lekár budem hlasovať za medikamentóznu interrupciu.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis