48. schôdza

19.10.2021 - 12.11.2021
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho

21.10.2021 o 14:27 hod.

Mgr. et Mgr.

Martin Čepček

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

14:20

Branislav Gröhling
Skontrolovaný text
Pán predsedajúci, ďakujem.
Pán poslanec, dovoľte mi prečítať otázku (odpoveď, pozn. red.) od pána ministra dopravy a výstavby Slovenskej republiky.
Vážený pán poslanec, úsek D1 Prešov, západ – Prešov, juh bude slávnostne odovzdaný dňa 28. októbra 2021.
Skryt prepis

21.10.2021 o 14:20 hod.

Mgr.

Branislav Gröhling

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:20

Ján Budaj
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Dámy a páni, vážený pán poslanec, triedený zber kuchynského odpadu z domácností bol v Slovenskej republike dlhodobo riešený možnosťou uplatniť si výnimku z tohoto triedeného zberu. Od roku 2020 – 2021 platí povinnosť triediť kuchynský biologicky rozložiteľný odpad. Ako viete, cieľom je znížiť skládkovanie, viac triediť a recyklovať. Pred triedením alebo problémom, že sa netriedi kuchynský bioodpad, si predchádzajúce vlády naozaj doslova zakrývali oči. Zákon síce pod tlakom EÚ prijali, ale rok čo rok jeho účinnosť odďaľovali. Kuchynský odpad medzičasom z roka na rok prepĺňal skládky odpadov, keďže tvorí až polovicu, polovicu našich čiernych zberových nádob.
Na druhej strane tento bioodpad sme mohli už roky meniť na kompost a dodávať tak pôde aj biologické živiny, ktoré jej v našej prechemizovanej poľnovýrobe už tak dávno chýbajú. Samostatným zberom bioodpadu a jeho spracovaním v kompostárňach sa zmenší tlak na kapacitu zmesových skládok a pomôžeme aj pôde.
K úprave legislatívy sme pristúpili z dôvodu, že Slovenská republika si neplnila ciele pre komunálne odpady. Európska komisia odporučila ešte predchádzajúcej vláde už v roku 2018 zrušiť výnimky, pokiaľ ide o triedený zber kuchynského odpadu, táto ale nekonala. Už vtedy mali špecifikovať napríklad druh a objem nádob, minimálnu a maximálnu frekvenciu zberu, druh používaných vozidiel s prihliadnutím na typ obytnej zástavby a typické podnebie v danej lokalite, aby Slovenská republika mohla dosiahnuť stanovené ciele. Zároveň Európska komisia začala voči Slovenskej republike konanie v súvislosti so skládkovaním nespracovaného biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu. Toto je úvod k okamihu, kedy sa ministerstvo životného prostredia rozhodlo nepokračovať v politike výhovoriek a zvyšovania problémov, ale konať v zmysle verejného záujmu, a tým je bezpochyby využitie rozložiteľného komunálneho, biologicky rozložiteľného odpadu na hnojivo a podobné ešte využiteľné materiály.
Je potrebné si uvedomiť, že biologicky rozložiteľný odpad, najmä ten kuchynský, je veľmi špecifickým druhom odpadu. Je to, aj preto sa tie vlády tomu vyhýbali, preto aj príde leto a kuchynský odpad je problém. Ministerstvo zadalo vypracovanie štúdie pod názvom Zhodnotenie vhodnosti úprav kontajnerov a rôzneho spôsobu uskladnenia triedeného biologicky rozložiteľného odpadu, a to aj na základe diskusie, ktorú, pán poslanec, spomínate a tiež na podnet Únie miest Slovenska a neskôr aj niektorých zberových spoločností, ktoré považovali minimálne požiadavky na triedený zber biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu za neprimerané. Avšak už toto leto, kedy sme prvýkrát teda mohli otestovať, ako to vyzerá so zbieraním biologicky rozložiteľného odpadu, sme sa stretli na mnohých miestach s prípadmi, kedy zberné nádoby na triedený zber kuchynského odpadu neprimerane zapáchali a nachádzali sa v nich červy.
Ministerstvo využilo spomínanú analýzu alebo štúdiu, to zhodnotenie vhodnosti úprav kontajnerov a rôzneho spôsobu uskladnenia triedeného biologicky rozložiteľného odpadu, na vytvorenie manuálu, ktorý sme pripravili pre obce, aby zavedenie triedeného zberu kuchynského odpadu bolo pre tieto obce jednoduchšie, aby mali obce dostatok informácií. Do manuálu boli implementované aj výsledky samotnej štúdie.
Čiže ak by ste mali, pán poslanec, záujem o štúdiu ako takú, tak jednak ju nájdete odrazenú, implementovanú v tomto manuáli, ale, samozrejme, je vám k dispozícii a ja vám ju môžem aj písomne doručiť.
Je pravda, že štúdia sa zameriavala len na posúdenie vhodnosti zberných nádob a zostáva diskutabilné už spomínaná frekvencia a takisto vonkajšia teplota. Táto štúdia bola robená na 20-stupňovú teplotu a ten bioodpad sa chová inak pri 30-stupňovej alebo 35-stupňovej teplote. Zatiaľ nevidíme, nevidíme dôvod ustanovenia prílohy č. 10B meniť, ale je to vec spätnej väzby, je to vec diskusie. Toto má slúžiť ľuďom, a preto budeme ďalej na ministerstve vďační za podnety a upozornenia a ak bude treba, tak sa vyhláška zmení.
Ďakujem.
Skryt prepis

21.10.2021 o 14:20 hod.

Ján Budaj

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:20

Radovan Kazda
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem.
Ja som chcel možno len teda poďakovať. Tú štúdiu si určite veľmi rád pozriem. Preto som položil túto otázku, lebo vlastne táto štúdia bola uvádzaná od ministerstva životného prostredia vlastne ako, jej vypracovanie vzniklo na základe teda toho podnetu tej odbornej verejnosti a na základe nej vlastne malo ministerstvo následne posúdiť tú vyhlášku teda v tých sporných opatreniach, že niektoré obce, teda že niektoré nádoby, ktoré sú neupravené, musia mať vyššiu frekvenciu vývozu, a tie, ktoré sú upravené, majú mať nižšiu, čo spôsobilo následne obrovské aplikačné problémy obciam. Takže ďakujem. Chcel som len poznamenať, vlastne nemám otázku, lebo... (Prerušenie vystúpenia ministrom životného prostredia.)
Skryt prepis

21.10.2021 o 14:20 hod.

Ing.

Radovan Kazda

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:20

Ján Budaj
Skontrolovaný text
Pán poslanec, je to trvalá úloha ministerstva nastaviť dobré požiadavky. Ale opakujem, toto bolo dosť daždivé, ale pritom aj teplé leto. Čiže striedali sa daždivé dni s horúcimi a chodili sa nám sťažovať ľudia na to, že práve sa málo vyváža. Ja chápem, že zberové spoločnosti aj obce by potrebovali nájsť ten optimálny stred a my sme k dispozícii. Na čom bude prevažujúca zhoda, tak také pravidlá sa budú používať.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

21.10.2021 o 14:20 hod.

Ján Budaj

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:20

Branislav Gröhling
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán predsedajúci, pán poslanec, položili ste mi niekoľko otázok vždy v rôznych variantoch, takže ja vám budem odpovedať aj na tie ďalšie, aby ste mali taký súhrnný prehľad.
Ministerstvo školstva nevypísalo žiadnu výzvu, ktorej predmetom by bola sexuálna výchova, čo znamená, že ministerstvo zo svojho rozpočtu takéto aktivity prostredníctvom či už rozvojových projektov, alebo dotácií nepodporuje v súčasnej situácii alebo v súčasnom čase. Keď hovoríte, že takýto projekt sme zastrešili, tak opätovne vám musím povedať, že ministerstvo školstva takýto projekt nezastrešilo a ani neudelilo žiadnu záštitu takémuto projektu, ale možno by sme sa mohli nad tým zamyslieť a pozrieť sa aj na takéto projekty a vyhlásiť do budúcna aj takúto výzvu, aby sme podporili túto oblasť, o ktorej momentálne budeme rozprávať.
Je dôležité povedať, že v rámci výchovno-vzdelávacej činnosti na školách, tak táto výchovno-vzdelávacia činnosť musí byť v súlade s cieľmi a princípmi výchovy a vzdelávania, ktoré sú definované reálne v § č. 9 školského zákona, ktorý ste teraz aj schvaľovali. Je veľmi dôležité vysloviť, že v rámci tohto zákona je napísané, že to musí byť príprava na zodpovedný život v slobodnej spoločnosti v duchu porozumenia a znášanlivosti, rovnosti muža a ženy, priateľstva medzi národmi, národnostnými a etnickými skupinami a náboženskej tolerancie, ako aj zákaz všetkých foriem diskriminácie a obzvlášť segregácie, čo bol aj obsah jednotlivých zákonov, ktoré ste včera schvaľovali tu v Národnej rade, za čo ja veľmi pekne ďakujem.
Ale ak ste otvorili túto tému, tak predpokladám, že ste informovaní a že ste si pozreli aj jednotlivé štúdie a veci, tak si povedzme zopár faktov, keď máme čas.
Bol uskutočnený v 2018. veľmi rozsiahly výskum v rámci medzinárodnej organizácie UNESCO, ktorý vychádzal z výsledkov 22 systémových štúdií a 77 randomizovaných kontrolných štúdií, ktoré boli realizované naozaj v širokom spektre rôznych kultúrnych kontextov a krajín. A program sexuálnej výchovy prináša niekoľko zdravotných prínosov. Má zásadný vplyv na oddialenie začiatku sexuálneho styku, kde posúva prvý sexuálny styk na neskorší vek, čo asi všetci chceme a nechceme robiť žiadne zákazy a príkazy, ale chceme spôsobom vzdelávania mladých ľudí na to upozorniť, aby si to uvedomili, aby urobili samostatné rozhodnutie, nie, aby to rozhodnutie za neho, za mladého človeka robil niekto iný.
Tiež vedie k zníženiu počtu sexuálnych partneriek a partnerov. Zníženie rizika tehotenstva mladistvých. A znova je to o vzdelávaní a nie o príkazoch, zákazoch a podobných opatreniach, ku ktorým by ste možno mali tendenciu, ale vzdelávanie, to je to dôležité, aby mladý človek pochopil, aby kriticky rozmýšľal, aby si to vedel vyhodnotiť a následne aby urobil to rozhodnutie.
Na základe správy Európskej komisie z roku 2020 programy sexuálnej výchovy majú pozitívny vplyv aj na ďalšie aspekty, ako je napríklad zníženie rizika zneužívania detí a mladých ľudí, rozvoja aj vzťahových zručností u mladých ľudí, čo je veľmi dôležité, lebo predpokladám, že všetci chceme, aby mladí ľudia si budovali vzťahy, aby tieto vzťahy pokračovali, aby ich vedeli neustále rozvíjať. Je to rozvoj sebapoznania, sebadôvery u mladých ľudí, kde máme obrovské problémy, kde musíme riešiť duševné zdravie, zakladajú sa rôzne pracovné skupiny, zakladajú sa rôzne výbory, vypracovávajú sa rôzne manuály, aby sme podporili duševné zdravie, ktoré je prepojené so sexuálnou výchovou, či chceme, alebo nechceme, sú to dve previazané nádoby, ktoré nemôžme stále oddeľovať.
Povinnosť realizovať sexuálnu výchovu ako súčasť jednotlivých vzdelávacích... súčasť vzdelávania vyplýva aj z rôznych dohovorov, smerníc, ktoré sú pre Slovensko dokonca aj záväzné, je to Dohovor o právach dieťaťa, štandardy pre sexuálnu výchovu v Európe, medzinárodné technické usmernenia k sexuálnej výchove, čo opäť vydalo UNESCO v 2018. A ak vás môžem poprosiť, pozrite si tento dokument, naozaj je veľmi zaujímavý.
Keď sa rozprávame o sexuálnej výchove, tak ja neviem, že či by sme nemali ísť omnoho rýchlejšie, tak ako plánujeme jednotlivé kroky, pretože vo väčšine členských krajín Európskej únie je sexuálna výchova povinnou súčasťou vzdelávania. Je to až 19 krajín, ktoré to majú ako povinnú súčasť vzdelávania. Iba v ôsmich krajinách je to volitebná súčasť vzdelávania, kde patrí aj Slovensko, kde to je ako prierezová téma, čo určite viete, je to výchova k manželstvu a k rodičovstvu. A existujú aj rozdiely v rámci krajín Európskej únie v rámci vzdelávania, kde sexuálna výchova je vzdelávaná od šiestich rokov až po trinásť rokov, kde trinásť rokov je Slovenská republika.
Ďakujem zatiaľ.
Skryt prepis

21.10.2021 o 14:20 hod.

Mgr.

Branislav Gröhling

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho 14:27

Martin Čepček
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem. Pán minister, ja som v podstate čerpal iba z facebookového profilu pána Štefana Šperku, ktorý na svojom profile uvádzal, že tú aktivitu Sova spolupracuje, teda má podporu ministerstva školstva a župana bratislavského, takže toto bola informácia. Ďalej mne vadí osobne, že to robia mladí ľudia, ktorí nemajú pedagogické vzdelanie, hej, ťažko povedať, čo sa do tejto výchovy vôbec dostane. Lebo viete, každý z tých mladých ľudí má nejakú tendenciu, môže skĺznuť k čomukoľvek a z tých skúseností svojich z 16-ročnej praxe v pedagogike, respektíve školstve viem, čo sa môže stať, a zažil som niektoré veci aj na vlastnej koži, respektíve vo vlastnej praxi.
Ja by som sa chcel spýtať pána ministra, že akým spôsobom on bude buď postihovať, alebo kontrolovať školy, ktoré toto robia napríklad bez súhlasu zákonného zástupcu alebo, alebo... Jednoducho, lebo zachytil som strednú odbornú školu masmediálnych informácií, informovaných štúdií v Bratislave, ktorí robili projekt Hekni sa a tí ľudia z toho projektu Hekni sa spolupracovali aj s tým pánom Štefanom Šperkom, takže hlavne sa jedná o Val a Mišku, ktorí majú projekt sexuálna výchova na internetových stránkach, Facebooku, Instagrame a tak ďalej, tak ja by som sa chcel spýtať, pán minister, akým spôsobom bude prebiehať, čo sa týka ministerstva, kontrola, respektíve nejaké sankcie voči tým školám, ktoré toto budú robiť svojvoľne, bez nejakého dohľadu.
Ďakujem.
Skryt prepis

Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho

21.10.2021 o 14:27 hod.

Mgr. et Mgr.

Martin Čepček

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Uvádzajúci uvádza bod 14:27

Branislav Gröhling
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Neviem, o akých sankciách rozprávate, lebo za dodržiavania jednotlivých právnych predpisov, ktoré súvisia s činnosťou školy vrátane dodržiavania aj súladu výchovy a vzdelávania s princípmi a cieľmi, zodpovedá riaditeľ školy. A ja si nemyslím, že riaditeľ školy takýmto spôsobom dovolil žiakom, aby sa vzdelávali, aby to bolo považované ako vzdelávanie. Ak to bolo považované ako diskusia, tak tam máte voľný prístup jednotlivých žiakov, ktorí navštevujú tieto diskusie a môžu si ich navštevovať na základe svojho rozhodnutia, pretože potrebujú čerpať informácie. A to je veľmi dôležité, že tie informácie nedávame, pretože táto téma bola dlhodobo tabuizovaná a podľa mňa by sme sa mali začať jej venovať a intenzívne venovať.
A ja vám teda aj odpoviem na pripravované zmeny, ktoré sú v kurikule základných škôl, pretože sme rozprávali ohľadom finančnej gramotnosti, ohľadom environmentálneho povedomia a aj ohľadom sexuálnej výchovy, pretože je to veľmi dôležité. Ale, pán poslanec, ak dovolíte, tak toto ja budem veľmi rád konzultovať s pánom predsedom výboru, pánom Vašečkom aj s pani predsedníčkou zdravotníckeho výboru pani Cigánikovou, aby sme začali túto tému naozaj reálne riešiť, aby sme sa rozhodli, že či začlenenie prierezovej témy výchova k manželstvu a k rodičovstvu a sexuálnej výchove bude povinný obsah vzdelávania na základných školách v rámci jednotlivých predmetov, ktoré tam máme, pretože tento krok znova musíme urobiť.
My sa tu nemôžme tváriť, že niečo také neexistuje, a potom budú prebiehať takéto nejaké rôzne spôsoby vzdelávania. My sa na to musíme pozrieť komplexne. Ale nebudeme sa na to pozerať ani vy, ani ja, ani poslanci alebo niektorí ľudia. Budú sa na to pozerať odborníci, lebo tak ako prezentujeme jednotlivé pohľady z odbornej stránky, tak to budeme prezentovať aj týmto spôsobom a hlavne kvôli tomu, aby sme posilnili aspekt ochrany detí a mladých ľudí pred rizikom násilia, zneužívania, ochrane v online priestore, čo je obrovská téma, ktorú absolútne my neriešime. A keď sa budete rozprávať s jednotlivými linkami, ktoré zabezpečujú ochranu detí, tak vám povedia, aký obrovský nárast za ostatné roky je v tejto problematike, ako sú ľudskoprávne aspekty, ktoré by sme mali riešiť, a nie nejakým spôsobom sa vybíjať, že či toto vzdelávanie je dovolené, nie je dovolené, či niekoho postihneme, alebo nepostihneme. Poďme sa jej venovať ako téme, ale poďme sa jej venovať odborne, na základe faktov jednotlivých odborníkov, ktorí predpripravia tieto náležitosti, a následne môžme potom diskutovať.
Ďakujem.
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

21.10.2021 o 14:27 hod.

Mgr.

Branislav Gröhling

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Uvádzajúci uvádza bod 14:27

Branislav Gröhling
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Vážený pán poslanec, dovoľte mi, aby som vám prečítal odpoveď pána ministra dopravy a výstavby Slovenskej republiky.
Vážený pán poslanec, ako isto viete, vláda Slovenskej republiky na rokovaní dňa 16. septembra 2020 schválila pre rezort doprava zásadný dokument Priority vo výstavbe cestnej infraštruktúry, v ktorom sa nachádza aj zoznam investičných priorít. Na jeho základe sa bude riadiť príprava, výstavba aj údržba cestnej infraštruktúry nasledujúce desaťročie.
Zoznam investičných priorít bol pripravovaný spolu s Útvarom hodnota za peniaze Ministerstva financií Slovenskej republiky. Je zásadný nielen preto, že je jednou zo základných úloh v programovom vyhlásení vlády, ale najmä preto, že na jeho základe bude možné transparentne a predvídateľne pripravovať cestné projekty, čo je dôležité pre stavebný trh a všetkých obyvateľov Slovenska.
Zoznam vyše stovky projektov vznikol na základe analytických výpočtov a tvrdých dát. Analytici Útvaru hodnoty za peniaze pri posudzovaní jednotlivých projektov brali do úvahy kritériá ako dopravná intenzita, spoločenská priorita, teda aký vplyv bude mať na, dokončený projekt na nezamestnanosť, a tiež pomer nákladov a prínosov. Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky spracovalo časový a finančný harmonogram prípravy a výstavby prioritných projektov cestnej infraštruktúry, ktorý bol predložený Útvarom hodnoty za peniaze ministerstva financií. Uvedený harmonogram vzala vláda na vedomie na svojom rokovaní 12. mája tohto roku.
Národná diaľničná spoločnosť v súčasnosti pripravuje súťažné podklady na verejné obstarávanie na spracovanie štúdie realizovateľnosti, ktorej cieľom je zhodnotiť, či je vhodnejšie pokračovať od Bidoviec po hranicu s Ukrajinou diaľnicou v plnom, respektíve v polovičnom profile, alebo postačia úpravy na ceste I. triedy. V ďalšej príprave a realizácii jednotlivých stavieb cestnej infraštruktúry, a teda aj úsekov diaľnice D1, by malo sa pokračovať na základe štúdie realizovateľnosti vládou schváleného materiálu a taktiež v súlade s limitmi výdavkov rozpočtovanými na tento účel v rámci rozpočtu ministerstva dopravy a výstavby na príslušný rozpočtový rok.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

21.10.2021 o 14:27 hod.

Mgr.

Branislav Gröhling

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:27

Vladimír Lengvarský
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Vážený pán predsedajúci, vážený pán poslanec, som rád, že si túto otázku položil, lebo to je téma, ktorú treba asi vysvetľovať častejšie. Mám tu niečo napísané, nebudem to tak nejak výrazne čítať, skúsim pár vecí.
Som rád, že ste napísal vo svojej otázke transformácia nemocnice, pretože všetci v regiónoch sú potencovaní, samozrejme, rôznymi politikmi, hovoria o rušení. Ako by som chcel povedať, rušenie nemocníc nebude, bude transformácia nemocníc. A to, či im bude poskytnutá kvalitná starostlivosť, to je presne dôvod, prečo sa tá reforma robí – aby im bola poskytovaná kvalitná zdravotná starostlivosť. Dnes vieme o nemocniciach, ktoré nespĺňajú materiálne, personálne štandardy, počty výkonov, ktoré sú potrebné pre bezpečnú, bezpečné poskytovanie zdravotnej starostlivosti a, samozrejme, nehovoriac o málo personálu alebo nedostatku personálu, nedostatku kvalifikovaného personálu a nedostatku zdrojov na prevádzkovanie viacerých alebo veľa nemocničných zariadení.
Pokiaľ ste ten zákon, ktorý sa pripravuje, preštudovali, čo verím, že áno, dôležitý fakt je ten, že prvé zmeny sa začnú v praxi realizovať najskôr o dva roky. Myslím si, že dovtedy bude dostatočný priestor na vysvetlenie, pochopenie problematiky zo strany trhu, čo sa už deje v dnešnej dobe, pretože prevádzkovatelia nemocníc sú rôzni, takisto tá dostupnosť a tá kvalita nemocníc je v rôznych regiónoch rôzna a táto reforma má zabezpečiť to, aby bola garantovaná zákonom včasná a kvalitná zdravotná starostlivosť, tak aby pacient mal právo na ošetrenie v nemocnici, ktorá je na to určená. A tá nemocnica bude mať tú povinnosť toho pacienta ošetriť, pokiaľ bude určená v systéme na tú diagnózu, ktorú ten pacient má.
Opätovne musím potvrdiť alebo teda prehlásiť, že žiadna nemocnica sa rušiť nebude. Budú sa transformovať na lôžka na patričné typy zdravotnej starostlivosti, ktoré nám dnes vo veľkej miere chýbajú. Ako som už niekoľkokrát povedal, jedná sa o lôžka rehabilitačné, neurorehabilitačné lôžka pre paliatívnu starostlivosť, pre dlhodobo chorých a podobne.
Na záver: Optimalizácia sietí nemocníc prinesie vyššiu kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, lepšie pracovné podmienky pre zdravotníkov, modernizáciu technického vybavenia a presne definovaný nárok pacienta. Týka sa to všetkých nemocníc a týka sa to všetkých občanov Slovenskej republiky.
Ďakujem.
Skryt prepis

21.10.2021 o 14:27 hod.

brig. gen. MUDr. MPH

Vladimír Lengvarský

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:27

Branislav Gröhling
Skontrolovaný text
Vidím, že táto otázka zaujala aj ostatných ministrov. (Povedané s pobavením.) Pán poslanec, ja už som vám odpovedal v tej predchádzajúcej a celkom obšírne, tak dúfam, že tá odpoveď vám stačila. Lebo ste položili tú istú otázku niekoľkokrát, takže by som sa stále opakoval.
Skryt prepis

21.10.2021 o 14:27 hod.

Mgr.

Branislav Gröhling

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video