Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2020 o 4:42 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 4:42 - 4:43 hod.

Suja Miroslav
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 4:20 - 4:20 hod.

Mizík Stanislav
zbytočne zdržali celý deň a nás ste odsunuli až na noc. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 4:19 - 4:20 hod.

Mizík Stanislav
Ďakujem za slovo. Pán poslanec pri všetkej úcte, pýtali ste sa, čo tu dnes riešime. No nechcel som sa zapájať do tejto rozpravy, pozoroval som situáciu, ale poviem vám tajuplnú tajnosť. Riešila sa tu nekompetentnosť premiéra Matoviča, jeho falošnosť, zbabelosť a jeho dvojtvárnosť. A tí vaši ministri zbytočnými rečami mimo obliga zbytočne zdržali celý deň a nás ste odsunuli až na noc. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 4:11 - 4:12 hod.

Suja Miroslav Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Igor, pekný kultivovaný prejav, ale v niektorých veciach s tebou nesúhlasím. Keby bolo všetko ako hovoríš ty, tak minister pôdospostra, pôdohospodárstva by sa vyjadroval asi ináč. Keby bolo presne ako hovoríš ty, tak by tu sedeli všetci koaličný partneri, ale je im to nepríjemné, tak radšej sú na chodbách, alebo sa radšej dne, alebo sa vôbec nezúčastnili. Samozrejme mal si pravdu aj s tými prieskumami, veľa koaličných strán alebo niektoré koaličné strany by mali straty, áno to si povedal správne, a niektoré koaličné strany by sa sem ani nedostali. A samozrejme musím súhlasiť s tebou, keď si hovori, že niektoré mimoparlamentné strany robia špinavú robotu alebo veľmi dobre robia špinavú robotu a ide im to veľmi dobre. S tým si mal absolútne pravdu. Ale nečuduj sa, keď im dávate takéto zámienky, nečuduj sa že tu riešime diplomovú prácu a váš premiér, keď sa riešila iná, tak tu vyskakoval od rána do večera. Tak sa nečuduj tým mimoparlamentným stranám, že to teraz využívajú a zneužívajú voči vám.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 3:59 - 4:01 hod.

Mazurek Milan Zobrazit prepis
Kolegyne, kolegovia, nesmiete sa mi diviť, že som takto energeticky na vás vybehol, energicky teda, pretože tie štyri hodiny, sú štyri hodiny ráno, treba vás trochu prebudiť a to, čo tu celý deň predvádzate, jak sa tu háda SMER, starý SMER, nový SMER s OĽANO, so SME RODINA atď., navzájom si tu predhadzujú, kto je väčší zlodej, kto je väčší klamár, kto je väčší plagiátor, kto je väčší korupčník a neviem, čo všetko, to jednoducho nie je hodné Národnej rady. Ľudia sa oprávnene sledujú tento, tento cirkus a pýtajú sa, za čo my vlastne tých poslancov platíme? Čo oni reálne pre nás v tom parlamente robia? Navzájom si neustále predhadzujú veci spred desiatich, spred piatich rokov, vyčítajú si, kto je väčší jednoducho klamár, ale na ľudí to nemá nijaký vplyv. Maximálne tak sú zhnusení a pohoršení z toho, na čo takáto inštitúcia vlastne existuje? Riešia existenčné problémy, riešia problémy so zamestnanosťou, riešia problémy s nízkymi mzdami, chcú reálne prežiť túto ekonomickú krízu, ale vidia, že parlament rieši doslova sprostosti, že sa tu hádame o absolútnych nezmyselnostiach. A potom sa nedivte, že som vás chcel trošku prebudiť z toho spánku, aby ste si uvedomili, do akého bludného kruhu hlúpostí ste tu upadli a že sa tu dvadsať hodín pomaly jednoducho bavíme o niečom, čo vôbec nie je pre Slovensko teraz podstatné.
A čo sa týka jednotlivých vystúpení, pán Čekovský, vy si častokrát mýlite pojmy s dojmami. To, čo tu predvádzali poslanci PS - SPOLU, či ako sa tá strana volala, to bolo niečo úplne iné. Oni blokovali riadnu schôdzu a nechceli umožniť jej priebeh, lebo nesúhlasili s tým, aby sa táto schôdza konala. My sme len chceli, aby Igor Matovič dodržal vlastné slová, aby dodržal vlastné deklarované záujmy, a to je niečo úplne iné. A nemali sme záujem to, schôdzu nejak zrušiť, ale iba počkať, kým tu nepríde. Čiže to sa vôbec nedá porovnávať.
Čo sa týka pána poslanca Kučeru, vy by ste mali ďalej hrať tenis, pretože zrejme nerozumiete tomu, čo hovorím a preto si to vykladáte ako nezmyselné slová.
A, pán poslanec Krúpa, ja verím tomu, že dnes keď pôjdete autom, že vám nedajú fúkať, lebo by ste mohli prísť o vodičák.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 3:57 - 3:59 hod.

Kočiš Eduard Zobrazit prepis
Zariadenie nereagovalo. Ďakujem pekne za slovo. Miňo, veľmi pekne ďakujem za príspevok, ktorý bol určite hodnotný, aj keď tvoja rozprava bola plánovaná na tridsať minút, kde by si toho povedal určite viac, ako si stihol za tento krátky desaťminútový čas, ale som presvedčený, a nielen ja, ale aj kolegovia, ktorí ťa počúvali, že v tejto svojej debate, v tomto príspevku si zhrnul v krátkosti všetky argumenty proti tomu, proti čomu vlastne vládna koalícia a poslanci vládnej koalície tak vehementne bojujú, vlastne nešahajte nám na nášho Igora. Igor je jednoducho dokonalý, Igor je dobrý, Igor je krásny, Igor je úžasný. Nerád vám beriem, vážení, kolegyne, vážené kolegyne, vážení kolegovia, ilúzie, ale čas národa, ktorá mu hlas vo voľbách dala, už tieto ilúzie dávno stratila. Jednoducho človek, ktorý všetkým sľúbil všetko a nikomu nesplní nič, nemôže zostať na tak dôležitej a zodpovednej pozícii, ako je premiér Slovenskej republiky. Tento pán z Trnavy dokáže akurát cez svoj facebookový profil, cez všetky možné statusy, cez všetky nemožné nezmysly, ktoré tam dáva, zdieľa, ktoré mu ľudia, neviem ani to povedať, akým spôsob žerú, lajkujú, proste aký je skvelý, aký je jednoducho neodolateľný, tento človek uletel z reality, žije si vo vlastnom svete, v nejakom vlastnom bludnom kruhu, z ktorého ho zatiaľ žiaden vycibrený lekár nedokázal vyviesť. Ale skúste nám všetci a všetky hlavne pomôcť a hlavne pomôžme pánovi Igorovi z Trnavy, aby sme ho z toho bludného kruhu vytrhli, vyviedli a vyslovme mu nedôveru ako premiérovi Slovenskej republiky a naozaj vám môžem povedať, že mu len takto pomôžeme. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 3:55 - 3:57 hod.

Suja Miroslav Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Miňo, ďakujem za vynikajúci prejav. Vidno od kolegov, ako ti ticho závidia, že to nedokážu, tak sa ťa snažia zhodiť iným spôsobom, ale nie každý na to má. Keby bol Igor Matovič na tvojom mieste, tak isto tam je s nejakým plagátom, na ktorom je krásne napísané "zlodej, klamár, plagiátor" a pekná šípka na to prázdne miesto a stváral by tu iné cirkusy. Tak, kolegovia, darmo sa usmievate, viete, že tak by to bolo. Ty si sa zaobišiel aj bez toho a som rád, že si nemusel zo seba robiť takéhoto šaša a dokázal si to povedal jednoducho. Presne si poukázal na to, ako Igor makovič klame. Sľuboval hory-doly, to vyčítal smerákom, ale presne to isté sľuboval aj on, takže klame. Klame ľudí a klame ich aj naďalej. Finančné skupiny, na začiatku hovoril, ako chce proti nim bojovať, potom ich priamych nominantov dáva do vedúcich funkcií. Banky ani nehovorím. Hovoril, že SMER to hral na voličov. A on to hrá na koho? Je najlepšie hovoriť alebo počúvať, keď klamár iných nazýva klamárom. A sa mi páči, keď dneska z úst človeka, ktorý obhajuje špicľovací zákon a on sám nahráva svojich vlastných kolegov alebo politických oponentov alebo svojich vlastných koaličných partnerov.
Takže pekne si to poukázal (zaznievanie gongu), aký je náš premiér klamár. Reagujem naňho, pani poslankyňa Zemanová, ale som rád, že ste taká inteligentná a naháte ma dohovoriť. Ale najlepšie tie jeho výhovorky a klamstvá "neviem, či som odpisoval" a "nepamätám si". No jasné, že nevie či, alebo si nepamätá, keď to nerobil, ani vy by ste si to nepamätali. Je to úbohé.
Milan, ďakujem, že si poukázal, aký je premiér Slovenskej republiky veľký klamár.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 3:54 - 3:55 hod.

Ďurica Ondrej
Ďakujem. Ja budem veľmi stručný. Ďakujem pánovi Mazurekovi za všetko, čo dnes bolo povedané a jemu sa podarilo zhrnúť do tohto veľmi takého, takého, by som povedal, intenzívneho a dynamického príspevku. Takže ďakujem ti, Milan.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 3:52 - 3:54 hod.

Kotleba Marian Zobrazit prepis
Milan, ja si myslím, že mnohí nestíhali tvojmu tempu, vymysleli si schôdzu, aby sa rokovalo v podstate do skončenia a potom, potom nevládzu. Ale spomínal si nové ministerstvo, tak keď Angelika mohla byť markíza, prečo by Veronika nemohla byť ministerka. To je asi, to je asi jej kvalifikácia. A s tými bankami, s tými bankami si, myslím, veľmi dobre trafil klinček po hlavičke, lebo to je skutočná vizitka tejto vlády. Služba bankám. Likvidácia výhod pre ľudí a služba bankám. A to, že si to trafil, svedčila aj reakcia tuná kolegov zo SaS-ky, ktorí proste nevedeli vydržať na svojich miestach, čiže asi, asi tam niečo na tom pravdy bolo. (Reakcie z pléna.) Škoda, škoda, škoda v dnešnej debate, kde my sme nejako sa nezapájali, ani sme v podstate na toho Matoviča nejako neútočili, škoda, že sám premiér tomu dal tú nízku úroveň tým, že počas debaty o jeho odvolávaní odišiel do Trnavy, že odišiel do Trnavy a ukázal, ako má úplne na háku, keď to musím tak povedať, celý parlament, všetkých poslancov a že v podstate poslanci sa tu môžu medzi sebou hádať, handrkovať, rozprávať, jedny argumenty, druhé argumenty, jemu to je jedno, on ide spinkať do Trnavy. Toto je to zrkadlo úrovne, ktorú dnes nie poslanci, ale sám premiér, sám premiér dal tomu, ako to vníma a akú úroveň aj podľa neho má parlament a myslím, že to, čo si zhrnul v tých desiatich minútach, je len oprávnenou reakciou na jeho správanie počas dnešnej schôdze. A či sa to niekomu páči alebo, s tým my už neurobíme nič, ale také sú jednoducho tie fakty.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 24.7.2020 3:38 - 3:48 hod.

Mazurek Milan Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, ctené kolegyne, kolegovia, pokúsim sa to trošku zobrať zhurta, keďže som sa pripravil o tých posledných 30 minút svojej rozpravy. Ale som si istý, že to bolo na dobrú vec, pretože som dokázal spolu so svojimi kolegami nastaviť pánovi premiérovi užitočné zrkadlo, aby pochopil nielen to, ako sa tu správal posledné roky, aké cirkusy tu predvádzal, ale aj to, ako veľmi sa vzdialil od svojich predvolebných sľubov, ako sa veľmi vzdialil od toho, čo tu predtým deklaroval a čo údajne chcel v politike presadzovať. Tie veľkohubé frázy, ktorými tu neustále častoval všetkých politikov o tom, aký on chce byť slušný, aký on chce byť etalón morálky, ako on chce priniesť nové hodnoty do politiky. A ako tu opakovane pri odvolaní jednotlivých členov vlády zdôrazňoval, že tu majú sedieť, že tu majú počúvať a že si majú vypočuť názory opozičných politikov, ktorí získali dôveru vo voľbách. A dnes, keď je sám odvolávaný, tak si povedal, že on jednoducho nebude opozíciu počúval. Veď prečo by počúval opozíciu. Veď to sú hlasy, ktoré ho nemusia zaujímať. To je časť obyvateľov, ktorí nevolia jeho politickú stranu a preto preňho nepredstavujú vôbec niečo dôležité. No a tak sa pekne zobral a odišiel do Trnavy. Tam sa zrejme schúlil, ľahol si, išiel späť, bol chudáčik unavený. A my sme nechceli nič, iba to, aby dodržal to, čo tu stále deklaroval, a to aby zaviedol tie nové hodnoty do tej politiky a išiel sám osobne vzorom. Takže som nesmierne rád, aj keď to stále tých 30 minút, že sa tu pán ctený Igor Matovič dostavil. A že hoci tu zase nesedí, ale možno aspoň je v tejto budove si môže vypočuť názory opozičných politikov, pretože sú rovnako dôležité ako názory politikov koaličných.
Druhá vec, čo sa týka samotného predmetu tohto odvolávania, to znamená tej kauzy s jeho diplomovou prácou. Všetci dobre vieme, že je to plagiátor, že skrátka nenapísal nič sám, že mu to napísala nejakého kamarátka na dovolenke, ktorá skopírovala dve cudzie knihy a Igor Matovič nemá žiadne vzdelanie, ktoré by zodpovedalo jeho titulu. On to v podstate priznal, verejne deklaroval. Áno, som zlodej, ukradol som cudzie práce. Možno ani on. Dal to niekomu inému ukradnúť. To znamená, je to jednoducho vychytralý človek. No a síce v minulosti pri Dankovi vystrájal. Nazýval ho exkrementom, robil tu salta mortále. Pri Kollárovi povedal, že on by v takej situácii odstúpil. Nakoniec sa ukázalo, že jeho predvolebné sľuby a frázy, ktorými kŕmil ľudí sú naozaj len prázdne sľuby a frázy a že jednoducho tento človek nemá žiadny charakter. Toto v podstate k tej diplomovej práci. To znamená, čo sa týka Igora Matoviča a očakávanie nejakých morálnych hodnôt, nejakej zodpovednosti a nejakej cti alebo dodržiavanie toho, čo reálne voličom sľúbil, tak to sme jednoducho úplne mimo.
Čo je ale dôležité a prečo si myslím, že by Igor Matovič mal byť odvolaný a prečo si táto vláda nezaslúži dôveru parlamentu a nezaslúži si dôveru obyvateľov Slovenskej republiky je to, že v súčasnom období historicky najväčšej krízy, kedy sa vám podarilo vytvoriť deficit v štátnom rozpočte 12 mld. eur v tomto roku. Prepad slovenskej ekonomiky o viac ako 10 % a o 11 % zvýšiť dlh Slovenskej republiky v porovnaní s hrubým domácim produktom, tak by si človek povedal, že táto vláda sa postaví k verejným financiám zodpovedne, že budete šetriť, že budete hľadať spôsoby ako ušetriť peniaze tak, aby sme si mohli povedať, že vláda sa aspoň snaží. Ale nie. Vy si vytvoríte nové ministerstvo pre pani Veroniku Remišovú. Bábkoherečku urobíte ministerkou pre informačné a digitálne technológie a poviete si, že to by bol dobrý nápad. Nebudeme zoštíhľovať štátnu správu a nebudeme hľadať možnosti ako šetriť peniaze. Práve naopak, ešte viac zväčšíme tú byrokraciu, ešte viac úradov zavedieme, ešte viac splnomocnencov a ešte viac ľuďom umožníme jednoducho navyšovať výdavky štátneho rozpočtu. Toto je údajne tá zodpovedná vláda. Ale zároveň deklarujete, že idete pomáhať. Pomáhať ľuďom, pomáhať živnostníkom, pomáhať podnikateľom. Deklarujete 1,5 mld. eur mesačne, ktoré chcete ponúknuť, teda dať ľuďom, ktorých postihli opatrenia, vaše opatrenia proti tomu akože hroznému vírusu. A kde je realita? 600 mil. eur, ktoré ste doteraz dali, vidíme, že nám tu krachujú veľké firmy, že je otázka času, kedy nám extrémne narastie nezamestnanosť. Ale my sa nestaráme o to, čo je potrebné, my neriešime to, čo by ľudia na Slovensku potrebovali. Nie, Igor si bude fotiť chlebíčky, bude si fotiť kvietočky, bude sa fotiť na motorke ako sedemročný chlapec na školskom výlete. Z Bruselu bude zverejňovať fotky mušlí v nejakom hrnci, lebo toto sú najdôležitejšie problémy Slovenska. A toto je podľa neho príkladná reprezentácia štátu v zahraničí medzi lídrami európskych krajín.
Kolegyne, kolegovia, to, čo vyprodukoval Igor Matovič a jeho vláda za tie štyri mesiace, to je jednoducho niečo neuveriteľné. Zoberme si napríklad tie vaše opatrenia proti koronavírusu. Teraz nedávno som si to zažil na vlastnej koži. Ja som povedal, že ja ten náhubok, ktorý tu mnohí nosíte, nosiť nebudem, pretože koncentrácia oxidu uhličitého pod ním je taká vysoká, že to v podstate poškodzuje ľudské zdravie. Ale keď si myslíte, že vás to ochráni proti nejakým smrteľným nebezpečným strašným vírus, samozrejme je to hoax, tak, tak, tak, že keď si myslíte, že toto vás ochráni proti nejakým vírusom, dobre, noste si to. Ale tak som sedel v reštaurácii, samozrejme, bez rúška, jedol, pil a prišla za mnou jedna pani a hovorí mi, že vy už ste tu prišli bez toho rúška, že jednoducho to je zlé, že to rúško musíte nosiť. A ja sa pýtam, veď teraz tu sedím a rúško mať nemusím. No áno, ale keď sa postavíte... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Pán poslanec, poprosím vás, neskáčte do reči. Môžete reagovať. Pán poslanec...

Mazurek, Milan, poslanec NR SR
... keď sa postavíte, tak už rúško mať musíte. Toto sú veci, ktoré vymyslí Ústredný krízový štáb, hlavný hygienik a premiér Slovenskej republiky Igor Matovič. Sedíte, rúško mať nemusíte, vtedy sa korona nešíri. Postavíte sa, už rúško mať musíte, lebo už sa šíri. A toto my máme dodržiavať. Toto je tá inteligentná vláda. Akože, kolegyne, kolegovia, ale naozaj toto nemôžte myslieť vážne. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Pán poslanec, naozaj vás prosím...

Mazurek, Milan, poslanec NR SR
... pán kolega, kľud. Ja viem, že vám vyskočil estrogén, že sa tu rúcate, že už je nad ránom, že proste, jednoducho máte slabšie nervy. Upokojte sa v pohode. Som si istý, že Igor vám požičia z tých svojich tabletiek, ktoré poberá. No, kolegyne, kolegovia, jediný komu v tejto kríze skutočne pomáhate, a to si povedzme úplne na rovinu, sú banky. Cudzie, zahraničné, nenažrané banky, ktoré len v minulom roku dosiahli neuveriteľný zisk 643 mil. eur. A to nie je skutočný zisk, pretože niet na svete lepšieho optimalizátora daňového základu ako sú banky a korporácie. A vy to dobre viete. Dobre viete, že skutočný zisk, ktorý doslova vydrali zo Slovákov na všetkých tých svojich úžerníckych aktivitách je v podstate nedohľadateľný. A tie isté banky, ktoré na Slovensku rozprávkovo zarábajú, tie isté banky, ktorým ste dovolili poskytovať odloženie splátok s tým, že si môžu naďalej účtovať úroky, čo je v podstate čistá zlodejina. Tie isté banky, ktorým ste poskytli štátom garan.., štátne garancie na krytie ich úverov. To znamená podnikanie bez rizika tým istým bankám ešte darovali 300 mil. eur na zrušenie bankového odvodu. A potom tu plačete, že nemôžete dať plnohodnotné 13. dôchodky, že to musíte znížiť na štátny príspevok vianočný. Samozrejme, že nie je, keď ste to potrebovali rozdať bankárom. Tvrdili ste, že to ide na nejaký mŕtvy účet. Tak ste mali zmeniť zákon, že povedzme polovica tých peňazí by išla na ten rezervný fond a polovica ako príjem štátneho rozpočtu. A bolo by vybavené. Lenže tie isté banky, ktoré kvôli tejto koronakríze údajne a kvôli svojim zvyšovaniu teda krytiu tých nákladov, ktoré im údajne spolu s koronavírusom stúpli, tak potrebovali zvýšiť poplatky pre všetkých ľudí. Tie isté banky už tieto poplatky znižovať nebudú.
O pomoci z EÚ, o tých 40 mld., ktoré tu stále opakujete, papagájujete, pritom zabúdate ľuďom povedať tú druhú stránku. O tom jednoducho by sme mohli hovoriť veľmi dlho. A to je to, že všetky tieto peniaze budeme musieť splatiť, či už priamo na pôžičkách alebo na zvýšených poplatkoch Slovenskej republiky do Európskej únie, na zavedení nových federálnych európskych daní, o ktorých mlčíte. Na tom, že jednoducho sa budeme ešte viac musieť podvoliť cudzím zahraničným vládam a že už nebudeme rozhodovať prakticky o ničom, pretože Igor Matovič na týchto rokovaniach nevyjednal prakticky nič. Podpísal všetko, čo mu tam dali. Jednoducho šúchal nožičkami a bol nesmierne rád, že sa môže fotiť na motorkách. Čiže takto to nejako reálne dopadlo.
Mohli by sme hovoriť veľmi dlho ďalej o tom všetko, čo táto vláda vykonala. O tom všetkom, čo ešte možno plánuje vykonať. Ale mňa ste za tieto štyri mesiace veľmi presvedčivo dokázali utvrdiť v tom, že Igor Matovič by premiérom Slovenskej republiky nemal byť. Nielen preto, že Slovenskej republike robí hanbu, nielen preto, že je plagiátor a že je teda usvedčený podvodník a že sa k tomu priznal, lebo to je dneska v móde, tak sa priznajte a všetko máte odpustené. Ste vrah, priznajte sa a všetko bude fajn, lebo takéto morálne štandardy tu táto nová vláda jednoducho zavádza. To, že robí medzinárodnú hanbu to je zase ďalšia vec. Ale čo je nesmierne dôležité, vaša vláda nepracuje pre ľudí. Vaša vláda jednoducho využíva štátny rozpočet a Slovenskú republiku iba na to, aby si mohla z nej robiť dojnú kravu. Ste úplne rovnakí ako vlády predtým. Úplne rovnakí. Nie je medzi vami rozdiel. Jednoducho možno po tých štyroch rokov uvidíme, že vy ste rozkradli trochu menej, ale na druhej strane ten amaterizmu a to, čo tu neustále denne prevádzate, to sa na Slovensku zapíše do dejín skutočne navždy. Takže, dúfam, že som to za tých desať minút stihol, čo najlepšie.
Kolegyne, kolegovia, budem hlasovať za odvolanie Igora Matoviča a navrhujem vám v rámci nejakej snahy o zlepšenie, vylepšenie vašej vlády, rekonštrukciu tej vlády, nazvite si to akokoľvek, dať tam niekoho príčetného.
Skryt prepis