Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

22.6.2018 o 9:40 hod.

Ing.

Juraj Soboňa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.6.2018 9:40 - 9:42 hod.

Juraj Soboňa Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Ja by som chcel reagovať na kolegyňu Zemanovú. Vo svojom vystúpení vlastne hľadala len tie negatívne veci na správu pani riaditeľky, použila slovo, že tá správa je málo viditeľná. Naopak, by som ocenil, že na tých 90 strán, ktoré správa obsahuje, a myslím si, že uviedla pani riaditeľka aj v grafickej časti, aj tabuľkovej, aj v prílohách, tá správa obsahuje všetko, čo by mala obsahovať. Že je málo viditeľná? Ja oceňujem, akou formou ju aj predostrela pani riaditeľka, že nečítala nám všetkým tu 95 strán, ako sme boli v predchádzajúcich správach. Kto chcel si preštudovať tú správu, tak si ju prečítal.
Poukazuje, použila slovo pani Zemanová, že nečinnosť. Hlavne sa zamerala na fyzické osoby, ale bola aj na poslaneckom prieskume a ja si myslím, že Slovenský pozemkový fond otvoril jej dvere a vlastne neskrýva žiadne veci a určite všetko, čo sa pýtala, bolo jej odpovedané, alebo čo mohli, mohli odpovedať. Kritizovala hlavne tie reštitúcie a vlastne tie nároky fyzických osôb. Ale ja by som ocenil, že vlastne SPF neni len o fyzických osobách, ale je to aj o právnických osobách, je to aj o obciach a samosprávnych krajoch a že vlastne v minulom roku bolo podpísaných 99 protokolov odovzdaných nehnuteľností do majetku Slovenskej republiky, do majetku obcí a vyšších územných celkov. Jednalo sa... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.5.2018 10:45 - 10:46 hod.

Juraj Soboňa Zobrazit prepis
Ďakujem, pán podpredseda. Chcel by som reagovať na pani podpredsedníčku. Keď má naša ministerka pôdohospodárstva a náš rezort také zlé meno vo svete, chcel by som vám pripomenúť, že prvýkrát v histórii bude svetovým lesom šéfovať Slovák. Členské štáty OSN si ho v máji tohto roku na zasadnutí zvolili za predsedu Fóra o lesoch a od tohto nášho odborníka z ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka pána Borisa Gregušu. Predsedom Fóra OSN o lesoch sa teda prvýkrát v histórii stane človek zo Slovenska, odborník z ministerstva pôdohospodárstva, a získal podporu všetkých 193 členských krajín OSN.
Samozrejme, v New Yorku ho bola podporiť aj pani ministerka Gabriela Matečná. Fórum bude predsedať dva roky, tak, pani podpredsedníčka, ak máme naozaj také zlé meno, Slovensko, vo svete, toto je úplný opak toho, čo hovoríte.
Ďakujem.
Skryt prepis