Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

5.5.2021 o 15:37 hod.

Mgr.

Gábor Grendel

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 17:59 - 18:01 hod.

Gábor Grendel Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán poslanec, úplne zbytočne ste si v rámci svojho vystúpenia kopli aj do poslancov vládnej koalície v súvislosti s novou súdnou mapou, keď ste tvrdili, že tá dostupnosť regionálnej dopravy na nové sídla súdov vládnej... poslancov vládnej koalície vôbec nezaujíma. Zjavne o tom nič neviete. Ešte to tu v parlamente ani nie je. No, poviem to veľmi jednoducho a bez zbytočných emócií. Pán poslanec, mýlite sa. Poslancov vládnej koalície to zaujíma a aj to riešia. A pani ministerka dobre vie, že to poslanci vládnej koalície riešia.
A druhá vec, v ktorej sa mýlite, dúfam, že sa mýlite a že tam nejde o nejaký úmysel, keď tvrdíte, že teda pani ministerka útočí na súkromie nejakej moderátorky a že keby ste to robili vy, tak my by sme z toho robili nejaký cirkus. No, slúži vám ku cti, že možno vy osobne ste na súkromie žiadnej moderátorky alebo moderátora nikdy neútočili. Ale vaši kolegovia to robili. Nebudem tu teraz menovať nielen moderátorov alebo moderátorky, ale dokonca dramaturgička prekážala niektorým vašim kolegom, že bola manželkou jedného bývalého politika. Čím netvrdím, že vyťahovanie týchto rodinných väzieb je v poriadku, či z vašej strany, alebo zo strany ministerky spravodlivosti. Ale ak tvrdíte, že vy ako spolok stranícky také niečo nerobíte, tak je to prinajlepšom omyl.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 5.5.2021 17:08 - 17:11 hod.

Gábor Grendel
Ďakujem pekne. Panie poslankyne, páni poslanci, vystúpením člena vlády sa podľa § 35 ods. 6 zákona o rokovacom poriadku otvára rozprava znova. Pýtam sa, či niekto z poslancov má záujem vystúpiť v rozprave.
Pani poslankyňa Pivková, končím možnosť prihlásiť sa do rozpravy.
Nech sa páči, pani poslankyňa, máte slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.5.2021 15:37 - 15:39 hod.

Gábor Grendel Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán poslanec, vo svojom prejave ste úspešne pomiešali hrušky s jablkami, takže rád by som trošku napravil niektoré veci, ktoré ste spomínali.
Napríklad ste spomenuli pána Babiša. Pán Babiš bol na zozname spolupracovníkov ŠtB. Tento zákon, o ktorom diskutujeme, sa týka zamestnancov, príslušníkov ŠtB, nie spolupracovníkov. Tí mali svoje civilné zamestnania, pracovali na rôznych miestach. Oni za svoju činnosť nedostali výsluhové dôchodky. Takže toľko k dôchodkom príslušníkov a spolupracovníkov.
A druhú vec, ktorú by som chcel spomenúť, často to zaznieva v tejto sále. Už by bolo fajn to zastaviť, lebo pripomína mi to ten princíp, že stokrát opakovaná lož sa stane pravdou. Opakovane tu pripisujete 11-tisíc obetí premiérovi, bývalému premiérovi Matovičovi. Lebo plošné testovanie. Tak, prosím vás, pri tomto princípe mi chcete povedať, že za 592-tisíc obetí v Spojených štátoch môže administratíva Donalda Trumpa a Joa Bidena? Alebo pri 105-tisíc obetí vo Francúzsku administratíva pána Macrona? Za 111-tisíc administratíva pána Putina? Za 127-tisíc vo Veľkej Británii pán Johnson? Za 84-tisíc v Nemecku pani kancelárka Merkelová? A tak ďalej a tak ďalej, mohli by sme pokračovať pánom premiérom Orbánom, kancelárom Kurzom, pánom premiérom Babišom a tak... (Prerušenie vystúpenia časomerom. Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.5.2021 11:41 - 11:42 hod.

Gábor Grendel
Pán poslanec Jozef Habánik s faktickou poznámkou.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.5.2021 10:12 - 10:14 hod.

Gábor Grendel
Poprosím vás, poprosím vás, aby ste sa neprekrikovali.
Pán poslanec Suja s procedurálnym návrhom.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.4.2021 14:12 - 14:13 hod.

Gábor Grendel
Pani poslankyňa Šofranko.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 30.4.2021 10:32 - 10:41 hod.

Gábor Grendel Zobrazit prepis
Do písomnej rozpravy sú prihlásení za poslanecký, poprosím pokoj v rokovacej sále, za poslanecký klub SMER pán podpredseda Blanár a potom jednotliví poslanci, pán poslanec Pellegrini, Tomáš, Šutaj Eštok, Raši, Jozef Šimko, Milan Mazurek, Ľuboš Blaha, pán poslanec Richter, Kamenický, Beluský, Blcháč, Kmec, ešte, ešte budú pán podpredseda v zmysle rokovacieho poriadku. Ďalej páni poslanci: Takáč, Ledecký, Valášek, Borguľa a Jarjabek, ale v zmysle rokovacieho poriadku sa hlásim do rozpravy ešte pred tým ja a po mne páni ministri Matovič, Sulík, Krajniak, Gröhling, pani ministerka Kolíková a pán minister Budaj. (Striedanie predsedajúcich.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 30.4.2021 9:22 - 9:22 hod.

Gábor Grendel
Ústavou predpísaný sľub poslanca:
"Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života."
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 30.3.2021 14:29 - 14:36 hod.

Gábor Grendel
Jedna faktická poznámka na vystúpenie pani poslankyne.
Pán poslanec Urban.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 16.3.2021 17:07 - 17:07 hod.

Gábor Grendel Zobrazit prepis
Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, pokračujeme v prerušenom rokovaní, o chvíľu pristúpime k hlasovaniu, ale ešte sa vás chcem opýtať, bol som požiadaný, takže budem sa pýtať na všeobecný súhlas k tlači 450, ide o návrh skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 56/2012 o cestnej doprave. Takže ešte raz, tlač 450 a požiadavka predkladateľov je, aby táto tlač išla v utorok 23. marca po tlači 361. Je s tým všeobecný súhlas? (Súhlasná reakcia pléna.) Áno, ďakujem veľmi pekne.
Ešte dva procedurálne návrhy.
Najprv pán poslanec Šipoš.
Skryt prepis