Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

25.3.2020 o 14:28 hod.

Mgr.

Gábor Grendel

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.3.2020 14:28 - 14:30 hod.

Gábor Grendel
Ďakujem, pán poslanec. Teraz sa pýtam, či sa chce niekto prihlásiť do rozpravy ústne. Jeden. Pán poslanec Tomáš, nech sa páči, máte slovo. Rozumieme sa s pánom poslancom Kuffom, už máme takú neverbálnu komunikáciu, že to tentokrát neprejde. Prečítal som jeden, pán poslanec, a tým to bolo ukončené. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.3.2020 13:48 - 13:50 hod.

Gábor Grendel Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo pán predseda. Je až dojemné počúvať kritiku skráteného legislatívneho konania od tých istých ľudí, ktorí dva týždne pred parlamentnými voľbami, marcovými, 18. februára priniesli do Národnej rady skrátené legislatívne konanie o trinástych dôchodkoch, skrátené legislatívne konanie o diaľničných známkach a skrátené legislatívne konanie o prídavkoch na dieťa. Vtedy tiež nebol žiaden koronavírus pán poslanec Susko a boli ste zázračne ticho, vtedy vám to neprekážalo. Vaše vystúpenie mi trochu pripomína princíp podľa seba súdim teba. Za vašej éry, nemyslím vás osobne, ale za éry vlády, v ktorej ste boli na ministerstve životného prostredia, sa osobné údaje zneužívali jedna báseň. Aj informácie osobného charakteru z policajných databáz. Robili to vaši nominanti a vaši kamaráti a vtedy ste tiež boli ticho. Ale, keď dvaja robia to isté, tak nie je to vždy to isté. Zámerom tejto vlády je chrániť život a zdravie obyvateľov. Nič viac, nič menej. Môžeme vylepšiť detaily, cez pozmeňujúce návrhy sa to aj deje, ale ide o ochranu života a zdravia občanov tejto krajiny. Pán poslanec Fico pred dvomi dňami povedal, že vy nebudete zneužívať túto tému na politické ciele alebo to povedal pán podpredseda Pellegrini, teraz si nie som istý. Ale veď presne to robíte. Presne to robíte. Strašíte tu občanov a zneužívate túto situáciu na politické ciele. Čiže zase sú slová a skutky v totálnom rozpore. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.3.2020 15:43 - 15:44 hod.

Gábor Grendel Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo pán predsedajúci, zdá sa mi, že je tu taká ešte taká nesmelá atmosféra každý ako keby sa len oboznamoval s tým prostredím a so spôsobmi ako Národná rada funguje ale vystúpenie pána poslanca Suska má naozaj trochu vyprovokovala k tomu, aby som predsa len vstúpil do tejto miestami sa mi zdá až submisívnej atmosféry v Národnej rade. Pán poslanec, vážny zásah do nezávislosti súdnictva to naozaj nás idete o tomto poučovať čo je vážny zásah do nezávislosti súdnictva? Nominácia pani Jankovskej na Ústavný súd bol vážny zásah do nezávislosti alebo pána Kajetána a ostatných. Teraz sa ide robiť poriadok v súdnictve a nie vážny zásah. (Potlesk.)
Skryt prepis
 
  • << First
  • 1
  • Last >>