Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

16.3.2022 o 18:15 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16.3.2022 18:15 - 18:17 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ja chcem reagovať na pána poslanca Kyselicu a chcem povedať, že súhlasím s ním a myslím si, že každý jeden policajt si vie zistiť, aké to auto je ťažké, koľko, koľko má kilogramov. To je najjednoduchšia záležitosť. Policajti si to vedia zistiť. Ja súhlasím aj s tým, že chodníky patria chodcom a matkám s kočíkmi. Absolútne súhlasím s tým, čo sa teraz predložilo, že sa opäť dovolí parkovať jeden a pol metra, pretože naozaj situácia nie je dobrá, nie je to vyriešené. Mestá s tým majú obrovské, niektoré hlavné mestá, teda veľké mestá, obrovské problémy. Takže ja tento zákon podporím. Je to dobrá vec, je to v koalícii došlo ku zhode a vychádzame v ústrety ľuďom.
Ale chcem podotknúť jednu vec, ktorá je veľmi dôležitá, že zase je to o tých šoféroch, ktorí, niektorí sú bezohľadní a niektorí sú fakt úplne čistá katastrofa. Ale ako povedal pán poslanec Kyselica, že je to o tých policajtoch, ktorí majú plniť si svoje povinnosti, či už mestskí, alebo štátni a takýchto policajtov poriadne, teda policajtov, prepáčte, takýchto ľudí poriadne poriešiť.
Ja tento zákon podporujem, pretože sú obrovské problémy a toto sa mi páči. Pretože keď si zistíme aj my, že sme urobili chybu alebo že naozaj niečo nie je urobené dobre, tak treba to napraviť.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 16.3.2022 11:45 - 11:46 hod.

Jozef Pročko
Ďakujem, pán predseda. V mene troch poslaneckých klubov OĽANO, SaS a SME RODINA žiadam, aby sme, aby ste dali hlasovať, aby sme zákon č. 575/2001 z. z., tlač 781, preložili na aprílovú schôdzu. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2022 16:36 - 16:38 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Robo, ja som veľmi rád, že si odsúdil ruskú inváziu, ale na druhej strane hovoríš, že ideme ľudí cenzurovať, ideme ľudí blokovať, že ľudia musia mať strach, pretože im berieme slobodu slova. Nie je to pravda. Už si to tu počul pred chvíľou, na Slovensku je naozaj hybridná vojna. Ty nečítaš tie hoaxové weby? Dnes som si prečítal: Rusko má právo na Ukrajinu. Rusi idú oslobodiť Európu od teroristov zo Západu. A toto dennodenne na sociálnych sieťach šíria weby, ktoré nemajú s pravdou nič spoločné. Putin si tieto weby platí. Putin nielenže, diktátor, poslal na Ukrajinu tanky, ale Putin robí túto svoju propagandu a šírenie propagandy, veď to nie je môj, nám na výbore jednom, kde som bol, povedali páni zo SIS, že naozaj Kremeľ si platí na Slovensku ľudí.
My chceme len, my chceme, nič iné nechceme, len zablokovať, naozaj zablokovať šírenie nepravdy. A ja naozaj, moji koaliční partneri, včera sme sa na tomto zhodli, toto je veľmi veľký dôvod, aby sme na Slovensku (zaznievanie gongu) a ja prosím naozaj aj teba, Robo, porozmýšľaj nad tým, že či nie je správne zablokovať ľudí, teda ľudí, weby, ktoré šíria takéto protislovenské veci. A moji, naozaj a to celá táto tvoja skupinka ľudí, môj skromný názor je, Robo, ty bojuješ za svojho najväčšieho dezinformátora Blahu, ktorý šíri také nepravdy a také odporné veci, že toho by každý súdny človek mal odsúdiť.
Ďakujem. (Reakcie z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2022 15:30 - 15:31 hod.

Jozef Pročko
Ja len naozaj krátko. Pani Sulanová, Rusko napadlo Ukrajinu.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2022 15:02 - 15:04 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Pán Kéry, nevystúpili ste zo svojho tieňa, tieňa SMEROHLAS-u a zase tu spomínate Srbsko, zase tu spomínate Irak, zase, to je to isté. Opakujem, Zeman to už raz povedal vo svojom vystúpení. Ale viete, ja mám veľmi veľa priateľov Srbov, ale aj Chorvátov. Tým Chorvátom nevysvetlíte, že ich mierumilovné Srbsko napadlo. Tým Chorvátom nevysvetlíte, čo sa tam dialo a koľkí srbskí predstavitelia boli odsúdení za inváziu a za zločiny, vojnové zločiny.
Ale ja sa chcem spýtať vás, SMEROHLAS a kotlebovci, keď bude stáť tá, ako povedal Osuský, Putinova čižma na hraniciach, čo spravíte? Čo spravíte? Budete, prebehnete k Rusom, prebehnete k Putinovi, kotlebovci, pridáte sa k nemu a budete bojovať proti slovenskému národu... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Pán poslanec, reagujte, prosím, na pána poslanca Kéryho.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
... alebo sa, alebo sa pridáte? Toto chcel, to chcel pán Kéry, pán Kéry to chcel, určite na to myslel.

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Myslím, že nie, pán poslanec. Poprosím vás, aby ste sa držali rokovacieho poriadku.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Áno, áno. Čiže, čiže ja si myslím, že za Boha a za národ by ste mali naozaj v prvom rade chrániť Slovensko a nie Putinove záujmy. Pretože to, že aj tu v sále sedia ľudia, ktorých platí Putin, to je niečo nehorázne. A ja som hlboko presvedčený, že aj tento zákon, čo prijmeme, pomôže očistiť Slovensko od hybridných prokremeľských, nechcem uraziť ľudí, zlých ľudí. Takže ešte raz. Za Boha a za národ by ste mali v prvom rade za Slovensko.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2022 14:49 - 14:51 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne.
Pán poslanec Osuský, vy ste tam spomínali Putina ako človeka, ktorý naozaj je agresor a je to veľká pravda, ale v Rusku je obrovská vlna protestov proti tomu, čo Putin urobil. Naozaj, normálni Rusi nechcú vojnu, takí, ktorí chcú žiť v mieri. Neviem, či by niekto zastavil Putina. A ja mám veľmi veľa priateľov medzi Rusmi a určite máte aj vy, ktorí rozprávajú, že generáli, tí starí sa postavili proti, ale tí mladí, Putinove také tie ovečky, tie išli na to tvrdo veľmi. Ale tí starí, ktorí si prežili svoje, povedali nie.
A ďalšiu vec povedal jeden môj priateľ, že naši, v parlamente tam máte ľudí, ktorí nemajú problém s tým, aby tu Putin prišiel a aby nás, aby nám tu Putin vládol, čo je pre mňa choré. Ale Putin naozaj je človek pre mňa, ktorý nemá problém vyhodiť tú jadrovú elektráreň do vzduchu, nemá problém Západu ukázať, čo on je, akú on má silu. A ja si myslím, že sme na pokraji tretej svetovej vojny a mali by sme tu v parlamente neobhajovať Putina. Ako povedal Zeman, počuli ste Zemanov príspevok, pána prezidenta? Neskutočne krásne rozprával o tom a ON, putinofil, odsúdil Putina a povedal, že hejteri a ľudia, ktorí budú teraz Putina obhajovať, budú vyťahovať Irak, budú vyťahovať Srbsko, ale nebudú riešiť situáciu, ktorá je teraz. Nerobme to!
Keby sme sa mali vracať do minulosti, tak tu môžme sedieť hodiny a hodiny. Poďme, prosím, riešiť situáciu teraz, ale spoločne. Spoločne zabráňme vojne v Európe! (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.2.2022 9:21 - 9:23 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. No iné som neočakával. Samozrejme, aj Kočiš, aj Vážny, aj Muňko, jednoducho im sa nepáči a nebude sa vám páčiť to, čo vám rozprávam. Nebude sa vám páčiť dvanásť rokov vášho kšeftovania.
Pán Muňko, vy mi rozprávate o tom, že sa stratím. Ja som sa vás minule spýtal, nech poviete, odkiaľ ste zobrali peniaze na tie vaše byty. Vy ste na mňa vyleteli, ja mám na to svedkov, vy ste ma chceli zadubiť, pán Muňko, za to, že som sa vás spýtal, odkiaľ ste zobrali peniaze a ako vy ubytuvávate Roberta Fica, čiste kamaráta v drahých bytoch.
Pán Vážny, ten tender je absolútna zlodejina a to budem o tom rozprávať, predražili ste to. A ja budem, ja fakt iniciujem veci. Čo vám mám iné povedať? Nič iné.
No a Kočiš, no, Kočiš, vy ste človek, ktorý presne, zapadli ste do, do partie ľudí, ktorí chcú vládnuť. Vy chcete vládnuť s Ficom a ste ochotný pre to urobiť čokoľvek. Nie je pravda, že ste, že nejakí poslanci ĽSNS kritizovali niekedy takáčovcov, teraz sa s nimi mojkáte, ľuľkáte sa s nimi, teraz ste s nimi jedna ruka. Pred chvíľou ste ako brat s bratom vo vestibule s Jarjabkom, keď som išiel okolo, tak ste stíšili tie hlasy, boli ste jedna veľmi dobrá partia. Áno, toto je, toto je o tom, že pripravujete si pôdu. Pripravujete si a smerákom, smerákom je jedno, s kým pôjdu, aj s čertom a diablom. Fico sa spojí aj s diablom, len aby ďalej mohol vládnuť a aby ste tu ďalej mohli kradnúť. Je to o tom, že naozaj Slovensko chcelo zmenu. Tá zmena tu je. Vám pandémia padla ako danajský dar. Vy ste to dostali od diabla dar a využívate to, využívate smrť ľudí, využívate k nenávisti. Šírite nenávisť! Rozprávate, že nás majú ľudia ísť vešať za to, že sme hlasovali za zmluvu. Nikto z nás nikdy nič neukradol!
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 23.2.2022 9:05 - 9:15 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne.
No, ja budem tiež reagovať na to, čo sa stalo včera, keďže to súvisí s rozpravou, súvisí to s odvolávaním Romana Mikulca. Ja s vami súhlasím pán podpredseda, že naozaj by sa nemali používať nevhodné slová. Ja používam tri - fašisti, zlodeji a extrémisti. Ak ma chcete za toto trestať, tak, prosím, potrestajte súdy, ktoré rozhodli, že Kotleba je odsúdený fašista za fašis... propagáciu fašistu. Potrestajte aj pána Počiatka, ktorý rozpráva o tom, že Fico so Slotom ukradli dve miliardy slovenských korún a Slota ešte odžubal Fica. To rozpráva Počiatek, ja len hovorím Počiatkovu rétoritu, rétoriku. No a hovorím extrémisti, potrestajte sudcov, pretože Mazurek je odsúdený extrémista.
Takže ja si nemyslím, že pomenovania, práve pomenovania, ktoré určil súd, ktoré určili ich ľudia, sú v niečom zlé. Nie, nenadávam im do primitívov, do oslov, do psychopatov, do úbožiakov, do kreténov, nenadávam im do pedofilov, nikdy som tieto slová nepoužil, toto sú dennodenné slová, ktoré používajú smerohlasáci a mnou hovorení fašisti.
Včera Suja povedal, že som mu ja povedal, že skončí v base. Áno, je to pravda. Povedal som mu to, ale to bola reakcia na to, ako v piatok som odchádzal zo sály a Suja tam stál, sedel na mieste pána Pčolinského, pán Pčolinský tam nebol a rozšafne mi povedal, že aha, ide okolo Pročko, ktorý trt..., použil vulgárne slovo, 15-ročné dievčatá. Na to som mu povedal, že skončí v base. Už som sa o tom rozprával aj s právnikom, žiaľbohu, Suja má aj tam hore výrokovú imunitu. Takže Suja si tu môže rozprávať, čo chce.
Ale to, čo som povedal ja o Sujovi, že deťom mával pištoľou pri hlave, to vysvetlím teraz, pretože to nie je môj výmysel. To sú slová, ktoré vyšetruje aj polícia a sú to slová od ľudí z Detvy. Suja tu rozprával včera o mojom dome, včera tu rozprával o tom, že, že mi postavil Mojžiš dom. Nie je to pravda, vôbec to nie je pravda. Samozrejme, že som pri stavbe domu pochodil rôzne inštitúcie. Dom mi mal stáť 180-tisíc euro, keď som prišiel do Drukosu, poprosil som ich, či mi to vedia za 180-tisíc euro postaviť, tak mi z Drukosu napísali, že to postavia za 500-tisíc euro. Nedostal som žiadne auto od nikoho. Ale chcem sa spýtať pána Suju, odkiaľ má on to auto tých, za tých... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec, ja by som vás chcel vlastne poprosiť, aby ste rozprával k téme, a to je odvolávanie pána Mikulca.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Áno, ale to je téma, to včera, včera to tu bolo. Odkiaľ on má, odkiaľ on má to auto.
A chcem sa vyjadriť k tomu, čo včera tu zaznelo, prečo ste to aj tu rozprával. Takže, Suja totižto v roku 2009 zbil v krčme, ktorá sa nazýva Skala v Detve, chlapca. Ten chlapec je na invalidnom dôchodku, ten chlapec sa lieči na psychiatrii. Suja zbil chlapca, ktorý má 65 kilogramov. Všetci svedkovia vypovedali zhodne a z Detvy som dostal informáciu, a to tiež rieši polícia, bol som na polícii vypovedať, že Suja mával tým chlapcom pred tvárou pištoľou. Pretože Suja chodí do, nielen do posilňovne s pištoľou, Suja chodí po Detve so samopalom.
Takže sa chcem spýtať, čo je na tom nepravdy, nech to vyšetrí tá polícia. Toto všetko mi poslali z Detvy, toto všetko mi poslali z Detvy! Z Detvy mi poslali aj správu, ktorú tiež vyšetruje polícia, kde som bol vypovedať, že Sujovi nosili nad Hriňovú ku skale výpalné a tí ľudia sa museli odsťahovať zo Slovenska. Aj toto vyšetruje polícia. Toto nie je môj výmysel, Joža Pročka. Toto všetko mi prišlo od ľudí a ja som to posunul na políciu.
Ďalej som vypovedal aj o policajtoch, ktorí v Detve sú jedna ruka so Sujom. A keď občania volali a toto tiež mám od policajt... teda od občanov, keď zavolali policajtov, tak policajti prišli do krčmy, kde bola zábava, vyšiel stadiaľ Suja, podal si s policajtami ruku a nič sa nestalo! Nič sa nestalo.
Viete, môžu mi tu nadávať do psychopatov, môžu mi nadávať do idiotov, nič iné nemajú. Nikdy som nič neukradol. Nikdy v živote. Nie ako Suja, Kotleba, už som bol na mandátovom výbore, ktorí na župe ukradli, lebo to je krádež pre mňa, 101 techniky, 101 techniky, ktorú predali Sujovmu kamarátovi za jedno euro! Za jedno euro! Toto je krádež a budem to nazývať krádežou!
Dokonca o Sujovi písal aj Kuciak na sociálnej sieti: "Včera som vstával o druhej v noci, aby som 15 hodín sledoval okrsok, v ktorom sa mali kupovať hlasy. Znamenalo to skazu nádejného kandidáta ĽSNS. Celý čas som strávil v Detve pri okrsku 11, kde volia miestni Rómovia. Dostal som info, že hlasy tu kupujú pre župana Kotlebu a poslanca Suju. Platiť to mal podľa neoverených informácií Sujov kamarát a biznis partner, arogantný šéf hokejovej Detvy, Ľupták," to je ten, ktorý v krčme Suja zbil toho 60-kilového chlapca. "Vďaka mojej medializácie a policajnej prítomnosti zámer nevyšiel," napísal Kuciak o Sujovi na sociálnej sieti. Vzápätí mi potom po smrti Kuciaka prišla správa z Detvy: "Pán Pročko, Suja chodí po Detve a vytešuje sa zo smrti Kuciaka."
Toto sú veci, ktoré, ktoré ja si nevymýšľam, naozaj toto všetko som už vypovedal na polícii.
Viete prečo, a teraz poďme k tomuto, prečo Suja, Mazurek, Kotleba nikdy nevystupovali proti Ficovi, keď Fico a Blaha a Pellegrini obhajovali zmluvu USA? Prečo nikdy nerozprávali o kšeftoch, ktoré robil Vážny o mýtnom tendre? Prečo nikdy toto nerozprávali? Viete prečo? No čo myslíte, komu vybavil Kočner s Ficom, aby Ústavný súd nezrušil ich stranu? No Kotlebovi!
Mazurek. Mazurek o mne točí videá, vystrihne dve sekundy z môjho videa a urobí zo mňa idiota. O mne rozpráva, že som úbožiak, že som chudák, že som odpadlík a nechutné, odporné výrazy. Jeho mantra je a mantra všetkých fašistov je, že som pred dvadsiatimi rokmi prebehol cez námestie holý. Dvadsiatimi piatimi. V relácii, áno, v relácii, ktorá bola crazy, bola to najsledovanejšia relácia vtedy. Dokonca som účinkoval v troch inscenáciách divadelných, kde som bol tiež holý, ale o tom nevedia ešte. Keď to zistia, tak to bude kucapaca. Ale vadí Mazurekovi moje holé telo. Ale nevadí mu holá poslankyňa Mikovčáková a jej manžel, okresný predseda ĽSNS, ktorí sa ponúkali na sex, holí sa ponúkali na sex! Toto Mazurekovi nevadí! Jemu nevadí, že pornoškandál, že dokonca pán predseda, okresný, sa ponúkal aj na bisexuálny sex za Boha, za národ! Vadia im LGBT, ale to, že ho budú hladkať po zadku, pána predsedu okresného, holý, to mu nevadí! Toto Mazurekovi nikdy!
A čo sa stalo? Pani Mikovčáková sa stala poslanky... teda asistentkou pána Kotlebu Mareka. Toho Kotlebu, ktorý uverejnil na svojej stránke smútočné parte s mojou osobou. Videli ste Mareka Kotlebu, že by uverejnil smútočné parte, lebo som vlastizradca, o Blahovi? O Ficovi? Toto divadlo, čo tu predvádza, nechutné divadlo, čo tu predvádza SMER a, samozrejme, v spojitosti s extrémistami a fašistami, je nechutné. Je to fakt nechutné. Ale toto budú robiť. Oni budú šíriť nenávisť, budú šíriť zlobu!
Idú odvolávať Mikulca. No idú odvolávať Mikulca. Čítajú nám tu, ako z litánií nám tu čítajú, no Blanár to, čo tu vystupoval, tak to bola čistá katastrofa: pí, pé, é, tiger. Keby sme mali čítať len z prepisov od toho, z tej chaty, to by boli stovky hodín. Keby sme mali čítať z prepisov Threemy a Gorily, to by boli tisícky hodín kšeftov a odporných zlodejín, ktoré tu SMER napáchal za tie roky.
Ja k odvolávaniu Mikulca len toľko poviem, že naozaj aj mne, ja som kritický a moji kolegovia vedia, že som kritický k Romanovi Mikulcovi, veľmi kritický, pretože čo mu vyčítam od začiatku, to je to, že nevyčistil políciu od takých, ako bol Zurian, Szabó, od ľudí, ktorí, ktorých stále riadi Saková a Kaliňák. Títo ľudia v polícii, krajskí riaditelia robia také zlo a také svinstvo, príkazy dávali vyšetrovateľom, ako sa má vyšetrovať, ako sa má robiť! Centrum podpory! Centrá podpory je čistý biznis smerácky! To je nechutné! Jeden stierač, ktorý si vy pôjdete urobiť, urobiť alebo vymeniť niekde do firmy, stojí 30 euro. Viete, koľko stojí v týchto smeráckych firmách, ktoré robia pre štát? Tristo šesťdesiat euro! Toto je váš zlodejský biznis! Počiatek o vás povedal, že ste zlodeji! Včera Vážny nechutným spôsobom urazil Moniku Kozelovú, keď rozprávala o veciach, tak sa tam začal rehotať vzadu a povedal: "Čo? Závidíš?" Toto sú oni! Arogancia a šírenie nenávisti. Bojovníci proti extrémizmu. Proti akému extrémizmu?! Vidíte ich, čo robia? Každú chvíľu sa tu spájajú. Už aj Pellegrini, aj Fico povedali: "Pôjdeme s Republikou, pretože už to nie sú fašisti, už sú to REPUBLIKA zabalená do našej zástavy!" Ale keď sa na nich pozriete odľava - Medvecký, Suja, Mazurek, rad radom odsúdení ľudia a títo ľudia budú spolupracovať s Ficom. Fico ich chce. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.2.2022 18:02 - 18:04 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Takže videl si Miro niekedy fašistov, že by boli vrešťali, že sú vlastizradcovia, videl si? Nikdy v živote. Nikdy v živote. Presne to je o tom. Oni využívajú teraz jednu vec. Videl si, že by bol Kotleba uverejňoval smútočné oznámenia na Fica, Kotleba, že by bol uverejnil? Nikdy v živote, to teraz robia. Samozrejme, že Fico povedal, že pôjde s Republikou. Teraz sú jedna banda.
Povedal si veľkú pravdu, táto smerácka banda rozpráva celý čas, čítajú tu tie odposluchy, ale čítajú ich presne tak: Bla-bla-bla, toto je nezrozumiteľné, bla-bla-bla. Fico na svojej tlačovke uverejnil, že úloha je spraviť SMER – zločineckú skupinu a tak úplne zničiť opozíciu. Ale nepovedal, že to povedal Pellegrini na svojej tlačovke. Toto nepovedal. Keď sa pozrieš tam doprava na nich, tak to je, to je neskutočné. Je mi z toho veľmi ľúto a veľmi smutno. Čo ti budú rozprávať?
Ty si tam rozprával o tom, čo oni, čo robili, čo tu 12 rokov robili. Počúvaj teraz Kočiša, počúvaj, zabudnime na to, čo tu bolo 12 rokov. 12 rokov tu nič nebolo. Nič tu nebolo? Fašistická svoloč. Ani chvíľočku nekričala na týchto zlodejov, keď kšeftoval Vážny, keď kšeftoval Muňko, keď majú tam... Z čoho majú byty? Nech ich vyšetrujú, nech ich vyšetrujú, nech vyšetrujú aj mňa. Ja sa za to nehanbím. Počul si, počul si, že by boli niekedy fašisti na nich niečo, čo len slovo povedali? Ale teraz, teraz sme vlastizradcovia preto, lebo sme hlasovali tak, ako chcel Fico. Tá zmluva by už bola dávno, dávno by bola odhlasovaná, keby nebolo Danka, ktorý Ficovi povedal, že ak to odhlasujete, ja odchádzam z vlády. Fico by už dávno bol túto zmluvu odhlasoval. Myslíš, že by mu fašisti kričali, že je vlastizradca? Myslíš, že ťa pochvália za to, že si im rozprával, že sú zlodeji? Sú zlodeji. Okrádali toto Slovensko 12 rokov a chcú sa vrátiť kradnúť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.2.2022 18:00 - 18:02 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Miro, myslíš si, že fašistická svoloč a zlodeji zo SMER-u ti budú ďakovať, budú ti hovoriť okrem iného, že si skvelý človek? Budú ti nadávať do idiotov, budú ťa dehonestovať.
V úvode si povedal presne, že Fico pripravoval zmluvu aj s Pellegrinim, pchali sa do zadku Obamovi. Myslíš, že vtedy vykrikoval uvrešťaný Mazurek, vlastizradca, že Suja, pištoľník, ktorý prikladá deťom pištole ku hlave, myslíš, že Suja niekedy rozprával, že sú vlastizradcovia? (Výkriky z pléna.) Teraz držia pusu, teraz držia pusu a sú ticho. (Výkriky z pléna.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Prosím, neziapte tu. (Výkriky z pléna. Zaznievanie gongu.) Neziapte tu, sadnite si! (Výkriky z pléna.)

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Dal som to aj na políciu, dal som to a poslali mi ľudia list... (Výkriky z pléna.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Ukľudnite sa, pán poslanec, jeden aj druhý!

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
... poslali mi ľudia list, poslal som to na políciu, hovorím o tom...
Môžte mi vrátiť reč, prosím vás. Môžte mi vrátiť? (Výkriky z pléna.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec, ukľudnite sa, ani toto sme nemali na grémiu, aby ste mohli urážať kolegu. (Výkriky z pléna.)

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Môžte mi vrátiť, prosím vás, hlas. (Výkriky z pléna.) Môžete mi vrátiť hlas, reč, čas?
Skryt prepis