Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

26.4.2022 o 14:55 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.4.2022 9:03 - 9:05 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Pán Kéry, včera ste začali so sociálno-ekonomickou situáciou na Slovensku, všetci vaši faktickí spolustraníci vám začali rozprávať a pritakávať áno, áno, ako to tu je strašné. No musím povedať, že tú sociálno-ekonomickú situáciu, naozaj nie je dobrá, ale, pán Kéry, vy ste kde boli 12 rokov? Vy ste boli na futbalovom ihrisku stále a pískali ste do píšťalky? Vy ste nevideli, čo sa tu deje? Vy ste nevideli, ako tu drancujete tento štát vy, sociálni demokrati? Táto sociálna situácia, čo tu je, je vďaka vám. Vďaka vám je tu to, čo tu je.
Pán Kéry, neviem či sa pamätáte, ale v roku 1999 vtedy Fico, poslanec, hlasoval o vydaní Ivana Lexu do väzby za zneužívanie tajnej služby na politické ciele. Robert Fico hlasoval o vydanie Ivana Lexu. To bolo v 1999. V 2022 Robo Fico už tvrdí, nech je to hocijaký poslanec Národnej rady, nikdy nebudem súhlasiť s väzobným stíhaním takéhoto poslanca. Pán Kéry, to, že tu sedíte všetci a prihlásili ste sa do rozpravy, všetci dávate faktické poznámky, vy rozprávate o tom, ako my budeme hlasovať? Vy všetci ste stratili súdnosť. Vy všetci ste stratili slobodu. Čo povie Fico, tak to robíte. A viete prečo? Lebo každý jeden z vás je Ficovi za niečo vďačný.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

28.4.2022 14:10 - 14:23 hod.

Jozef Pročko
Ja sa len chcem spýtať teda, pán minister, ty si ekonóm, či by nebolo výhodnejšie, aby si ministerstvá zamestnávali alebo zamestnali vlastných ľudí, ktorí by strážili takého objekty, keďže ja si myslím, že tie všetky strážne služby sú čistá ryža zárobková.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 27.4.2022 12:03 - 12:03 hod.

Jozef Pročko
Prosím, pán predseda, pri hlasovaní č. 26, tlač 832, ma vykázalo proti a bol som za.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.4.2022 14:55 - 15:10 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne.
Musím povedať, že tento zákon naozaj sa rodil veľmi, veľmi ťažko. Pôrod bol veľmi zdĺhavý a u nás v klube to bolo veľmi, veľmi rozdielne, a práve preto chcem povedať, že máme tam takých ľudí, ako je Zita Pleštinská, Zitka Pleštinská, ktorá naozaj tomu venovala strašne veľa času, voľného času, a ja chcem povedať, že aj vďaka nej sa to celé utriaslo. A ja som s tým zákonom spokojný na 80 %, ja si myslím, že, že ešte dotiahneme do konca všetky tie nezrovnalosti, ktoré sú, pretože naozaj tento zákon je veľmi potrebný, veľmi potrebný. A ja dúfam, že všetky veci, ktoré sa ukážu počas ďalšej doby, sa budú rýchle naprávať, ak budú zlé.
Takže ešte raz, ja by som chcel poďakovať našej Zitke, ktorá bojovala za nás všetkých v klube, a chcem poďakovať aj pánovi ministrovi, že to akceptoval a že akceptoval aj životné prostredie a všetky veci, ktoré sme dali. Nie všetky, kýva Monika hlavou, ale bude ich akceptovať. Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.3.2022 14:38 - 14:40 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne.
Hovoríte o nás ako o hlasovacích automatoch, ja keď sa pozriem doprava a vidím ako poslušne nastúpia všetci vaši poslanci, keď vy vystúpite, ako vám mastia pupok všetci, aký ste geniálny, ako ste to geniálne povedali, ako rozprávajú, aký ste vy fantastický človek. Ako vy, pán Kotleba, zase zneužívate vojnu na Ukrajine a nešťastie ľudí, ktorým tam vraždí Putin deti, ktorým Putin naozaj likviduje majetok pre svoje mocenské ciele, ako túto utečeneckú krízu zneužívate. No áno, sú tam aj ľudia na drahých autách, ktorí, ktorí sú normálni podnikatelia, ktorí stadiaľ odišli a vy to zneužívate zase, zase burcujete a šírite strach medzi ľuďmi.
Pán Kotleba, máte v strane názov - Za Boha a za národ - ja naozaj neviem, či vy sa toho Boha nebojíte, keď toto robíte, ale asi nie. Ale moje gro celého, celej faktickej bude o tom, že vy ste tu asi sedemkrát sa točili dokola, rozprávali ste o tom, že prečo nedal Mikulec štyri milióny chudobným firmičkám z východu. Mne je ľúto, že počas pandémie boli zatvorené podniky, náš podnik sme nezatvorili a starali sme sa o ľudí poctivo, ale, pán Kotleba, tie firmičky tú logistiku nezabezpečia. Ja ročne urobím veľa akcií, robím pre 1 800 motorkárov pre 2-tisíc ľudí, pre 4-tisíc ľudí, to je taká náročná logistika. Ale ja som vás, pán Kotleba, nikdy nevidel vystúpiť, pretože pani Saková mala za svojej vlády 15,80 za, za jednu dávku pre utečenca v Rohovciach a Mikulec teraz má za 6,80. Ja som vás, pán Kotleba, nikdy nevidel vystúpiť proti Ficovi a jeho... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.3.2022 16:11 - 16:13 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Myslím, že jediný, čo tu sedí v sále alebo zo všetkých poslancov, ktorý naozaj študoval tú telesnú výchovu na FTVŠ, nám tu spomínali všetci, teraz hovorí do mikrofónu. Učil som síce len dva roky, ale musím povedať, že naozaj toto je vec, ktorá je veľmi potrebná.
Ale čo sa tu ešte dnes nespomenulo a čo chcem povedať, tak to je aj to, že naozaj ten prístup toho učiteľa je veľmi dôležitý. Ja by som chcel, aby sme v budúcnosti, poprosiť chcem aj svojich kolegov telocvikárov, športovcov, či už Maťu, či už Karola, alebo Riša, aby sme naozaj urobili aj niečo v spolupráci, dokonca Šefčíka som zabudol, prepáč, Marek, aby tí učitelia, ktorí učia, boli motivovaní, ale nielen motivovaní, ale aj kontrolovaní, pretože tá telesná výchova na tej škole sa odvíja od toho, aký je ten učiteľ. Keď vám učiteľ hodí loptu a vy idete do šatne a tam si zapnete mobil a učiteľ na vás nedáva pozor, tak aj také hodiny sú, žiaľbohu. Je ich málo, ale sú. Ale sú hodiny, kde naozaj tí žiaci robia to, čo majú podľa metodiky, robia tie hodiny a potom vedia hrať aj florbal. To znamená, že prístup a naozaj taký príklad toho učiteľa je veľmi dôležitý a to nielen na tej telesnej výchove, ale tu máme vrcholových športovcov, keď máte trénera, ktorý je príkladom, tak aj vy sa snažíte v tom svojom športe prosperovať. Toto je vec, ktorú každý vyspelý národ musí preferovať, a to je telesná výchova a zdatnosť a zdravie svojich detí.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.3.2022 11:07 - 11:08 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
No ja si myslím, že budem hovoriť aj za mojich kolegov, za veľa mojich kolegov z OĽANO, ktorí sme prišli sem preto, aby sa naozaj do funkcií nevracali ľudia, ktorí mali možnosť zasiahnuť, ktorí mali možnosť ovplyvniť veci, ktorí mali možnosť poukázať na to, čo sa deje, a neurobili tak. Ja tomu neverím, že asistent pána poslanca nevedel o alobale, nevedel o veciach, ktoré sa diali. A práve preto ja nebudem hlasovať za neho a už len preto, pretože vy, pán Takáč, ho tak verejne obhajujete. A súhlasím, čo bolo pred chvíľou povedané, ja mám tiež veľmi veľa priateľov v Prievidzi a v okolí a tiež mám informácie, kto bol pán Jánoš a čo sa okolo neho dialo. Takže vy, pán Takáč, keď obhajujete niekoho, mne hneď začne zvoniť kontrolka a poviem si, hop, dávaj si pozor. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16.3.2022 18:15 - 18:17 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ja chcem reagovať na pána poslanca Kyselicu a chcem povedať, že súhlasím s ním a myslím si, že každý jeden policajt si vie zistiť, aké to auto je ťažké, koľko, koľko má kilogramov. To je najjednoduchšia záležitosť. Policajti si to vedia zistiť. Ja súhlasím aj s tým, že chodníky patria chodcom a matkám s kočíkmi. Absolútne súhlasím s tým, čo sa teraz predložilo, že sa opäť dovolí parkovať jeden a pol metra, pretože naozaj situácia nie je dobrá, nie je to vyriešené. Mestá s tým majú obrovské, niektoré hlavné mestá, teda veľké mestá, obrovské problémy. Takže ja tento zákon podporím. Je to dobrá vec, je to v koalícii došlo ku zhode a vychádzame v ústrety ľuďom.
Ale chcem podotknúť jednu vec, ktorá je veľmi dôležitá, že zase je to o tých šoféroch, ktorí, niektorí sú bezohľadní a niektorí sú fakt úplne čistá katastrofa. Ale ako povedal pán poslanec Kyselica, že je to o tých policajtoch, ktorí majú plniť si svoje povinnosti, či už mestskí, alebo štátni a takýchto policajtov poriadne, teda policajtov, prepáčte, takýchto ľudí poriadne poriešiť.
Ja tento zákon podporujem, pretože sú obrovské problémy a toto sa mi páči. Pretože keď si zistíme aj my, že sme urobili chybu alebo že naozaj niečo nie je urobené dobre, tak treba to napraviť.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 16.3.2022 11:45 - 11:46 hod.

Jozef Pročko
Ďakujem, pán predseda. V mene troch poslaneckých klubov OĽANO, SaS a SME RODINA žiadam, aby sme, aby ste dali hlasovať, aby sme zákon č. 575/2001 z. z., tlač 781, preložili na aprílovú schôdzu. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2022 16:36 - 16:38 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Robo, ja som veľmi rád, že si odsúdil ruskú inváziu, ale na druhej strane hovoríš, že ideme ľudí cenzurovať, ideme ľudí blokovať, že ľudia musia mať strach, pretože im berieme slobodu slova. Nie je to pravda. Už si to tu počul pred chvíľou, na Slovensku je naozaj hybridná vojna. Ty nečítaš tie hoaxové weby? Dnes som si prečítal: Rusko má právo na Ukrajinu. Rusi idú oslobodiť Európu od teroristov zo Západu. A toto dennodenne na sociálnych sieťach šíria weby, ktoré nemajú s pravdou nič spoločné. Putin si tieto weby platí. Putin nielenže, diktátor, poslal na Ukrajinu tanky, ale Putin robí túto svoju propagandu a šírenie propagandy, veď to nie je môj, nám na výbore jednom, kde som bol, povedali páni zo SIS, že naozaj Kremeľ si platí na Slovensku ľudí.
My chceme len, my chceme, nič iné nechceme, len zablokovať, naozaj zablokovať šírenie nepravdy. A ja naozaj, moji koaliční partneri, včera sme sa na tomto zhodli, toto je veľmi veľký dôvod, aby sme na Slovensku (zaznievanie gongu) a ja prosím naozaj aj teba, Robo, porozmýšľaj nad tým, že či nie je správne zablokovať ľudí, teda ľudí, weby, ktoré šíria takéto protislovenské veci. A moji, naozaj a to celá táto tvoja skupinka ľudí, môj skromný názor je, Robo, ty bojuješ za svojho najväčšieho dezinformátora Blahu, ktorý šíri také nepravdy a také odporné veci, že toho by každý súdny človek mal odsúdiť.
Ďakujem. (Reakcie z pléna.)
Skryt prepis