Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

29.4.2022 o 9:30 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.5.2022 18:10 - 18:25 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Pani Sulanová, nikto vám nebráni predkladať zákony, aké chcete. Predkladajte, čo chcete. Vy ste sa tu rozohnili, ako vás tu ľudia dehonestujú, ako vám nadávajú. Vy kde sedíte? Vy ste ako smeráčka Monika B., ktorá stála vedľa Roberta F., keď kričali na prezidentku odporné slová, vy nepočujete tamto tú vašu partičku, čo tu robia? Vy ich nepočujete, čo sa tu deje? Suja, Mazurek, kotlebovci a ďalší vaši, čo robia, aké slová používajú? Vy to nepočujete? Pri vašich skúsenostiach?
Predkladajte si, čo chcete, ale najprv si pozametajte pred vlastnými dverami, ako sa vaši poslanci tu správajú, lebo tam tá republička, to je to vlastne váš len odvar. Takže my nemáme problém.
Len jeden, jednu vec vám chcem povedať, že viete, tieto vaše zákony sú naozaj, ja som hlboko presvedčený, že keď nejaký ruský bastard znásilní niekoho, znásilní, znásilní, tá žena má právo sa rozhodnúť. Má právo sa rozhodnúť. A to je to, to je ten rozdiel, pretože aj my tu máme konzervatívnych poslancov, ale ich predkladania sú naozaj v rámci kresťanstva, v rámci, v rámci tolerancie. Oni v toho Boha veria. Vy ste toho Boha zneužili. Vy tam máte napísané "za Boha, za národ", ale vy ste len jedna skupinka ľudí, ktorá si privlastnila Boha a vy sa skrývate za Boha. Takže najprv si pozametajte pred vlastným prahom!
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 29.4.2022 9:50 - 9:51 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Pred chvíľou ste Suskovi dovolili rozprávať a mne už rozprávate na koniec. Takže môj procedurálny návrh, môj procedurálny návrh je (reakcie z pléna), netykajte mi, zlodej, netykajte mi! (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím pokoj, páni poslanci, nechajte pána Pročka. Procedurálny návrh poprosím.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Môj procedurálny návrh je, dávam procedurálny návrh, aby bol pán Blanár odvolaný z predsedníctva alebo z predsedovania. (Smiech v sále). Môžem ho dokončiť?! Ukľudnite si svojich zlodejov, Blanár!

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím vás, pokoj, nechajte pána Pročka dokončiť svoj návrh. Hovorte, máte ho aj napísaný, predpokladám.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Áno, mám, mám, donesiem vám ho. Môj procedurálny návrh je, aby bol pán Blanár odvolaný z vedenia schôdze, pretože jeho vedenie schôdze je čiste zaujaté, robí obštrukcie. Namiesto toho, aby spravodlivo viedol schôdzu, tak poslancom SMER-u umožňuje robiť veci, ktoré naopak poslancom koalície zabraňuje, takže môj poslanecký... Odôvodňujem to tým, že možnosť... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.4.2022 9:30 - 9:32 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
No veď to, nech sa nevina toho Fica dokáže, veď to ideme urobiť. Vy tu rozprávate Vaľová, že sme, že sme našli na Fica, poslanci, že ideme zatvoriť Fica. Nejdeme, ja urobiť to, čo robil Fico v ´99. Fico poslal Lexu, súhlasil s tým, aby Lexa išiel do väzby, tak ja idem urobiť to isté. Ja chcem súdom umožniť to, o čo ma požiadali. To isté čo Fico, urobím to isté, čo Fico.
Vy tu rozprávate o Humennom, ako vám ublížili, ako, ale však v Humennom rozhodli ľudia, sú šťastní že tam rozhodli. Vy tu stále splietate tu mantru vašu o Matovičovi podvodníkovi. Už ste Radičovú vymenili teraz za Mikloša. Vy klamete, klamete, klamete. Čo tu rozprávate? Veď Fico bol pri moci. Keby bol chcel, tak ho zatvorí do basy ako, jak jahodu. Rozprávate tu, že ľudia sú v kríze. No ale nie tí, čo ste tu pozvážali včera na autobusoch, čo ste im dali ubytovanie, čo ste im posľubovali hory-doly. Vy ste 12 rokov tu spôsobili totálnu sociálnu katastrofu. Čo vy rozprávate o tom, vy ste pridávali po cente, po dvoch centoch, troch, sedemnástich centoch. Táto vláda za dva roky pridala toľko (ruch v sále), že vy, komunisti, by ste, prosím, môžte ich tam ukľudniť, nech sa neskáču do reči! Vy, komunisti, by ste museli, vy, komunisti, by ste museli prísť a pridávať 200 rokov, čo táto vláda pridala za dva roky.
Dostali ste svoje noty, dostali noty, opakujete svoju mantru, opakujete stále to isté. Klamete, klamete každý jeden z vás dookola, verklíkujete, prihlasujete sa do rozpravy, prihlásili ste sa s faktickými. Vy tu rozprávate, ako my ideme hlasovať, veď vy nemáte svedomie, vy nemáte česť. Vás Fico tak, tak chytil za jaja, za baranie jaja u niekoho, že to nie je možné. Dostali ste príkaz, opakujem, nejdeme urobiť nič iné len to, čo urobil Fico. Teraz Fico klame a rozpráva, že on nikdy v živote by nikoho neposlal. Tak prečo poslal v ´99 Lexu tam, kde ho poslal?
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.4.2022 9:03 - 9:05 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Pán Kéry, včera ste začali so sociálno-ekonomickou situáciou na Slovensku, všetci vaši faktickí spolustraníci vám začali rozprávať a pritakávať áno, áno, ako to tu je strašné. No musím povedať, že tú sociálno-ekonomickú situáciu, naozaj nie je dobrá, ale, pán Kéry, vy ste kde boli 12 rokov? Vy ste boli na futbalovom ihrisku stále a pískali ste do píšťalky? Vy ste nevideli, čo sa tu deje? Vy ste nevideli, ako tu drancujete tento štát vy, sociálni demokrati? Táto sociálna situácia, čo tu je, je vďaka vám. Vďaka vám je tu to, čo tu je.
Pán Kéry, neviem či sa pamätáte, ale v roku 1999 vtedy Fico, poslanec, hlasoval o vydaní Ivana Lexu do väzby za zneužívanie tajnej služby na politické ciele. Robert Fico hlasoval o vydanie Ivana Lexu. To bolo v 1999. V 2022 Robo Fico už tvrdí, nech je to hocijaký poslanec Národnej rady, nikdy nebudem súhlasiť s väzobným stíhaním takéhoto poslanca. Pán Kéry, to, že tu sedíte všetci a prihlásili ste sa do rozpravy, všetci dávate faktické poznámky, vy rozprávate o tom, ako my budeme hlasovať? Vy všetci ste stratili súdnosť. Vy všetci ste stratili slobodu. Čo povie Fico, tak to robíte. A viete prečo? Lebo každý jeden z vás je Ficovi za niečo vďačný.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

28.4.2022 14:10 - 14:23 hod.

Jozef Pročko
Ja sa len chcem spýtať teda, pán minister, ty si ekonóm, či by nebolo výhodnejšie, aby si ministerstvá zamestnávali alebo zamestnali vlastných ľudí, ktorí by strážili takého objekty, keďže ja si myslím, že tie všetky strážne služby sú čistá ryža zárobková.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 27.4.2022 12:03 - 12:03 hod.

Jozef Pročko
Prosím, pán predseda, pri hlasovaní č. 26, tlač 832, ma vykázalo proti a bol som za.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.4.2022 14:55 - 15:10 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne.
Musím povedať, že tento zákon naozaj sa rodil veľmi, veľmi ťažko. Pôrod bol veľmi zdĺhavý a u nás v klube to bolo veľmi, veľmi rozdielne, a práve preto chcem povedať, že máme tam takých ľudí, ako je Zita Pleštinská, Zitka Pleštinská, ktorá naozaj tomu venovala strašne veľa času, voľného času, a ja chcem povedať, že aj vďaka nej sa to celé utriaslo. A ja som s tým zákonom spokojný na 80 %, ja si myslím, že, že ešte dotiahneme do konca všetky tie nezrovnalosti, ktoré sú, pretože naozaj tento zákon je veľmi potrebný, veľmi potrebný. A ja dúfam, že všetky veci, ktoré sa ukážu počas ďalšej doby, sa budú rýchle naprávať, ak budú zlé.
Takže ešte raz, ja by som chcel poďakovať našej Zitke, ktorá bojovala za nás všetkých v klube, a chcem poďakovať aj pánovi ministrovi, že to akceptoval a že akceptoval aj životné prostredie a všetky veci, ktoré sme dali. Nie všetky, kýva Monika hlavou, ale bude ich akceptovať. Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.3.2022 14:38 - 14:40 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne.
Hovoríte o nás ako o hlasovacích automatoch, ja keď sa pozriem doprava a vidím ako poslušne nastúpia všetci vaši poslanci, keď vy vystúpite, ako vám mastia pupok všetci, aký ste geniálny, ako ste to geniálne povedali, ako rozprávajú, aký ste vy fantastický človek. Ako vy, pán Kotleba, zase zneužívate vojnu na Ukrajine a nešťastie ľudí, ktorým tam vraždí Putin deti, ktorým Putin naozaj likviduje majetok pre svoje mocenské ciele, ako túto utečeneckú krízu zneužívate. No áno, sú tam aj ľudia na drahých autách, ktorí, ktorí sú normálni podnikatelia, ktorí stadiaľ odišli a vy to zneužívate zase, zase burcujete a šírite strach medzi ľuďmi.
Pán Kotleba, máte v strane názov - Za Boha a za národ - ja naozaj neviem, či vy sa toho Boha nebojíte, keď toto robíte, ale asi nie. Ale moje gro celého, celej faktickej bude o tom, že vy ste tu asi sedemkrát sa točili dokola, rozprávali ste o tom, že prečo nedal Mikulec štyri milióny chudobným firmičkám z východu. Mne je ľúto, že počas pandémie boli zatvorené podniky, náš podnik sme nezatvorili a starali sme sa o ľudí poctivo, ale, pán Kotleba, tie firmičky tú logistiku nezabezpečia. Ja ročne urobím veľa akcií, robím pre 1 800 motorkárov pre 2-tisíc ľudí, pre 4-tisíc ľudí, to je taká náročná logistika. Ale ja som vás, pán Kotleba, nikdy nevidel vystúpiť, pretože pani Saková mala za svojej vlády 15,80 za, za jednu dávku pre utečenca v Rohovciach a Mikulec teraz má za 6,80. Ja som vás, pán Kotleba, nikdy nevidel vystúpiť proti Ficovi a jeho... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.3.2022 16:11 - 16:13 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Myslím, že jediný, čo tu sedí v sále alebo zo všetkých poslancov, ktorý naozaj študoval tú telesnú výchovu na FTVŠ, nám tu spomínali všetci, teraz hovorí do mikrofónu. Učil som síce len dva roky, ale musím povedať, že naozaj toto je vec, ktorá je veľmi potrebná.
Ale čo sa tu ešte dnes nespomenulo a čo chcem povedať, tak to je aj to, že naozaj ten prístup toho učiteľa je veľmi dôležitý. Ja by som chcel, aby sme v budúcnosti, poprosiť chcem aj svojich kolegov telocvikárov, športovcov, či už Maťu, či už Karola, alebo Riša, aby sme naozaj urobili aj niečo v spolupráci, dokonca Šefčíka som zabudol, prepáč, Marek, aby tí učitelia, ktorí učia, boli motivovaní, ale nielen motivovaní, ale aj kontrolovaní, pretože tá telesná výchova na tej škole sa odvíja od toho, aký je ten učiteľ. Keď vám učiteľ hodí loptu a vy idete do šatne a tam si zapnete mobil a učiteľ na vás nedáva pozor, tak aj také hodiny sú, žiaľbohu. Je ich málo, ale sú. Ale sú hodiny, kde naozaj tí žiaci robia to, čo majú podľa metodiky, robia tie hodiny a potom vedia hrať aj florbal. To znamená, že prístup a naozaj taký príklad toho učiteľa je veľmi dôležitý a to nielen na tej telesnej výchove, ale tu máme vrcholových športovcov, keď máte trénera, ktorý je príkladom, tak aj vy sa snažíte v tom svojom športe prosperovať. Toto je vec, ktorú každý vyspelý národ musí preferovať, a to je telesná výchova a zdatnosť a zdravie svojich detí.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.3.2022 11:07 - 11:08 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
No ja si myslím, že budem hovoriť aj za mojich kolegov, za veľa mojich kolegov z OĽANO, ktorí sme prišli sem preto, aby sa naozaj do funkcií nevracali ľudia, ktorí mali možnosť zasiahnuť, ktorí mali možnosť ovplyvniť veci, ktorí mali možnosť poukázať na to, čo sa deje, a neurobili tak. Ja tomu neverím, že asistent pána poslanca nevedel o alobale, nevedel o veciach, ktoré sa diali. A práve preto ja nebudem hlasovať za neho a už len preto, pretože vy, pán Takáč, ho tak verejne obhajujete. A súhlasím, čo bolo pred chvíľou povedané, ja mám tiež veľmi veľa priateľov v Prievidzi a v okolí a tiež mám informácie, kto bol pán Jánoš a čo sa okolo neho dialo. Takže vy, pán Takáč, keď obhajujete niekoho, mne hneď začne zvoniť kontrolka a poviem si, hop, dávaj si pozor. Ďakujem pekne.
Skryt prepis