Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.11.2022 o 15:39 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vstup predsedajúceho 7.12.2022 10:10 - 10:10 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
No a ja sa chcem spýtať, že takú otázku, pán Lipšic, že čo si myslíte, koľko miliónov je ochotný dať obvinený Fico, ktorý bol obvinený zo založenia zločineckej skupiny? Desať? Pätnásť? Dvadsať? Sto miliónov? Za to, aby nebol obvinený. Čo je ochotný urobiť preto, aby, aby za tie veci, ktoré porobil, za tých dvanásť rokov nešiel do basy. Všetko. Ja vám prečítam teraz z tej poľovníckej chaty: Fico o Žilinkovi sa s advokátom Parom bavili v súvislosti s tým, že Fico chcel podať návrh na začatie disciplinárneho konania voči špeciálnemu prokurátorovi Lipšicovi. Šéf SMER-u neskôr hovoril, že sú len dve cesty, ako dostať Lipšica z postu špeciálneho prokurátora. A to napadnutie bezpečnostnej previerky, ktorú dostal vďaka Krajniakovi, alebo cez disciplinárne stíhanie. Ďalej Fico tvrdí, že Žilinka chodí na východné Slovensko k svojmu známemu na poľovačky, ktorý Ficovi údajne poslal Žilinkov odkaz, že sa nemusí báť prijatia zmien pokiaľ ide o § 363 a rozdelenie generálnej a špeciálnej prokuratúry. Fico sa nemusí báť § 363 a zo založenia zločineckej skupiny! Zločinci okolo Fica sa nemusia ničoho báť! Pretože Fico má milióny, ktoré dostal a ktoré údajne svojou hlavou, Fico údajne svojou hlavou nabral. (Zaznievanie gongu.)
Táto vláda konečne po tridsiatich rokoch, po tridsiatich rokoch začala vyšetrovať zločincov, ktorých ĽSNS a fašisti počas ich pôsobenia boli tichučko, šúchali nohami. Ani raz nenapadli to, čo Fico a jeho banda okolo robili. Teraz sa to deje a Fico a jeho milióny urobia všetko preto, aby táto zločinecká skupina opäť mohla vládnuť. A áno, Dostál, vy im v tom pomôžete.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.12.2022 17:56 - 17:56 hod.

Jozef Pročko
Chcem oznámiť, že mám pri tomto hlasovaní osobný záujem. Hlavne chcem oznámiť, že tak ako rozprávajú o Matovičovi, že dáva bomby, tak Viskupič dával galaktickú megabombu, ale mám osobný záujem, aby tie tri mesiace gastro bolo, naozaj bolo zachránené, a som veľmi rád a dúfam, že tu zvíťazí rozum, nie saskárska populistická metóda.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.12.2022 17:41 - 17:41 hod.

Jozef Pročko
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.12.2022 11:40 - 11:41 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Marián, každé tvoje jedno vystúpenie je o tom istom, každé jedno, ako je všetko zlé, ako sme všetko zničili, ako ideme zadlžovať rodiny, ako ideme zadlžovať naše deti. Marián, každé jedno tvoje vystúpenie nielen tu, ale keď sledujem tvoj facebook, tak to je čistá katastrofa. Ale toto robí teraz aj SaS-ka. Marián, toto je pomoc rodinám, rodinám. A ty namiesto toho, aby si pomohol rodinám, Marián, tak s biznis krídlom SMER-u, ktorí tie rodiny roky okrádali, si v jednom šíku a ideš odvolávať túto vládu. Marián, na tvojom mieste by som sa tak hanbil, ale tak hanbil, s kým si sa ty dal dokopy a celá SaS-ka, že toto je ten najväčší problém, prečo robíš túto populistickú, tieto populistické vystúpenia, ktoré nie sú o ničom inom len o tom, ako sa udržať, ako si urobiť dobrú politickú reklamu. Vedľa teba sa smejúci Krúpa je krásna vec. Preboha, on to, čo tu rozprával u nás o tom, ako je to všetko zlé, ako smeráci sú podlí, a teraz s tými podlými smerákmi je v jednom šíku Krúpa. No to je... tak toto mu, zo srdca mu blahoželám.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.12.2022 16:10 - 16:12 hod.

Jozef Pročko
 

1.12.2022 17:55 - 17:55 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Milí kolegovia, milé kolegyne, milý pán podpredseda, toto je veľmi, naozaj veľmi vážna téma vzhľadom k tomu, že to, čo povedala moja kolegyňa poslankyňa Katka Hatráková sa nemá diať podľa zákona, ale počuli ste sami, že sa deje.
Naozaj sú tu vymazaní rodičia, s ktorými sa stretávam nielen tu v Národnej rade, odkedy som sa stal poslancom, ale aj predtým. Naozaj naša nezisková organizácia dlhé roky, žiaľ, nemohla pomôcť, pretože súdy a súdnictvo sú také, opakujem, ja poznám veľmi veľa sudcov, ktorí sú čestní a spravodliví, ale sú sudcovia, ktorí rozhodujú o tom, že dieťa zveria do opatery človeku, ktorý nenávidí svojho partnera a tým, že ho nenávidí, mu chce ublížiť cez to dieťa. A to je, to je pre to dieťa to najhoršie, čo môže byť.
Ja som tu dnes preto, lebo chcem poprosiť aj navrhovateľku, aby sme zabránili tomu, aby trpeli tie deti. A aj dnes na balkóne sedí človek, ktorý bol vymazaný. A ja chcem poprosiť, už sme sa rozprávali aj s pani predkladateľkou, aj s mojou kolegyňou pani Drábikovou, že sa s ním stretneme po tejto rozprave, aby naozaj nedošlo k tomu, že to, čo moja predrečníčka rozprávala, že súd zverí to dieťa nie biologickému rodičovi, ktorý má o to záujem, ale zverí to partnerovi, prípadne partnerke, ktorí možno nemajú záujem, ale žili v tej domácnosti a súd mu to dieťa zverí. Toto je ten najväčší problém, čoho sa obávajú vymazaní rodičia, ktorí, opakujem, boli vymazaní nie preto, že tie deti nechceli, ale naopak, že ich partner z predchádzajúceho manželstva urobil všetko pre to, aby tí rodičia boli vymazaní.
Ja verím, že tento zákon prediskutujeme ešte s tými ľuďmi, ktorí majú o to záujem, a dospejeme k tomu, možno aj pozmeňovákom nejakým ešte, aby sa dali veci na dobrú a správnu mieru. Som hlboko presvedčený, že moja kolegyňa Katka Hatráková nechce vymazávať žiadneho biologického rodiča, ale keďže je tu tá obava tých biologických rodičov, ktorí sú už vymazaní, musíme naozaj veľmi citlivo, veľmi citlivo pristupovať práve k nim, pretože oni tie deti milujú a tie deti sú pre nich všetko.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.11.2022 17:46 - 17:48 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
No, Marek, ja som si ťa vypočul a nepočul som vôbec ani slovko vulgarizmu alebo nejakú nadávku na opozičných poslancov. Skonštatoval si veci, ktoré sú, ktoré sú známe a práve opak je pravdou, že na teba sa spustila spŕška vulgarizmov, rozprávali, že si máš dať Lexaurin a iné lieky, drogy, To rozprávali tí, ktorí tie lieky a drogy berú, to je jednoducho tak.
Ja som si vypočul tvoj príspevok, ktorý bol veľmi, veľmi naozaj ľudský. Rozprával si o tom, že tí migranti potrebujú pomoc po tom, čo sa s nimi stane. Keď naozaj niekto je mesiac niekde v kamióne, tak tá teplá polievka mu urobí veľmi dobre. Ja som nikde nepočul v tvojom príspevku, že by si bol vystupoval za Mikulca. Vystupoval si ako človek. Ja ťa poznám, Marek. Ty si tu sedel. Ale urobil si podľa mňa chybu, lebo fašisti a smerohlas to jednoducho, to si videl, oni sa odfrustrovali na tebe. Oni sa odfrustrovali, oni tú svoju nenávisť, ktorú majú v sebe, odfrustrovali sa na tebe. Povedali ti tu, že si si niečo šľahol predtým. No oni v kanceláriách, upratovačky stadiaľ vynášajú plné fľaše koňakov a alkoholu a oni o tebe idú rozprávať, že ty si sa odfrustro... ty si sa vypil, ty si si vypil, Marek. (Zaznel gong.)
Marek, ja som podal trestné oznámenie na jeden komentár pod Mazurekovým statusom a tento dal, ten chlapík to dal na Mizíka, pretože povedal, že on nevie robiť s počítačom. To, čo robí Mazurek, je niečo neskutočné. Je to odporné. A ja som ťa počul, čo si povedal. Áno, a ja s tým súhlasím. Aj Mazurek svojimi statusmi prispel k tomu, že sa radikalizuje spoločnosť, že pod jeho veci, pozrite, jeho, pod jeho príspevkami, čo sa tam deje. Ľudia tam želajú smrť! Ľudia tam želajú rodinám smrť! Toto je Mazurek! A to isté je Suja! To je niečo neskutočné! A toto sa v našej spoločnosti deje! Namiesto toho, aby naozaj porozumenie šírili, veď sú REPUBLIKA, nie! Šíria zlobu a nenávisť! A ty si si to vyžral.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.11.2022 16:09 - 16:09 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. No ja som veľmi rád, že naozaj včera aj dnes ma SaS chváli aj my zatlieskali a chcem ich ubezpečiť, že určite každý jeden člen OĽANO má taký istý úmysel ako oni, aj my chceme previerky. Naozaj chceme previerky. A dnes som bol ubezpečený, že naozaj, že sa urobí aj pozmeňovací návrh, ktorý to zabezpečí. A včera pán minister kýval hlavou, pán minister zakývajte dnes hlavou prosím vás, ďakujem, že aj on chce tie previerky je tak. Tak výborne, to znamená, prestal byť na mobile. To znamená, že naozaj je tu milí kolegovia poslanci z SaS tá snaha a nie snaha, ale vlastne aj zámer, aby tí sudcovia tie previerky robili lebo to je veľmi, veľmi dôležité. Ja sa stále tu spytujem kolegov ako teraz zabezpečiť pán poslanec Dostál, aby tí, tí sudcovia sa nedali korumpovať, aby tí sudcovia spravodlivo a slušne rozhodovali, aby rozhodovali v prospech občanov. No dá sa to tak, že tí sudcovia nebudú mať beztrestnosť, že tí sudcovia sa budú báť rozhodnúť nečestne, že tí sudcovia budú mať strach rozhodnúť nečestne prijať úplatok a to je úloha ministra spravodlivosti, aby, aby dozeral, on je ten hlavný kontrolór, aby na tých sudcov dozeral. A ja si myslím, nedvíhajte ruky, vy ste od toho tam pán minister. Takže máme spoločný pán kolega Dostál, máme spoločný zámer naozaj na tom, aby to súdnictvo to bolo čestné a spravodlivé, to znamená, ja s vami absolútne súhlasím v týchto veciach, len teraz ste v opozícii a žiaľ Ondrík niektoré veci robíte úplne, úplne zle. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.11.2022 15:39 - 15:39 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ja by som sa chcel spýtať, pán kolega Svrček, ako to je, tvoj názor by som chcel vedieť na súdnu mapu, teda si už povedal, ale tvoj názor ako zlepšiť, ja som to tu už hovoril, že mne je jedno, že či bude súd naozaj v Majcichove alebo či bude v Žiline, ale tvoj názor ako zlepšiť, aby tí sudcovia naozaj spravodlivo, čestne rozhodovali, aby tí sudcovia boli čestní a neboli ovplyvnení peniazmi, aby nepodvádzali a nerozhodovali nespravodlivo. Ďakujem ti.
Skryt prepis
 

10.11.2022 14:39 - 14:39 hod.

Jozef Pročko
Ďakujem pekne. Obidve otázky, čo som položil, samozrejme, vy viete veľmi dobre, že rok už spolupracujem s odborníkmi a s ľuďmi, ktorí sa venujú včelárstvu a obidve otázky mi boli podané od ľudí, ktorí majú s týmto problém. Verím, že si to, teda im to budem interpretovať, ale mňa osobne zaujíma, viete, že zo stranu štátu, že či vlastne tá kontrola je adekvátna, aby k tomuto nedochádzalo, lebo viete, kto ju kontroluje? Tých ľudí?
Skryt prepis