Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

8.12.2022 o 10:25 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

8.12.2022 18:25 - 18:25 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
No ja by som chcel pánovi predsedajúcemu teraz povedať, že pred chvíľou tu bol pán Pčolinský, ktorý povedal, že bude sa to tolerovať, tak potom sa dohodnite na predsedníctve, či sa to bude tolerovať, alebo nebude tolerovať, menšie vystúpenia, jeden to dovolí, druhý nie. Ja, pán Budaj, musím povedať, že naozaj tvoje vystúpenie bolo veľmi, pre mňa, úprimné. Naozaj si hovoril presne veci tak ako sú, popísal si ich presne. Nemal som žiaden pocit, že by si bol niekde zavádzal, že by si bol niekde niečo rozprával, ale si sa dozvedel, že z Budaja z roku 89, sa stal netvor. Prečo? No lebo si úprimne vystúpil. Lebo si presne veci popísal tak ako sú, tak ako sa udejú. Že čo sa zase stane, že opäť sa vráti Fico a opäť sa vrátia zlodeji, presne ako si to povedal, presne ako si to povedal. Ja mám teraz dnes jedno veľké želanie, povedal si, že pôjdeš do bufetu oslavovať, tak ja by som mal také želanie, keby si sa s faktickou prihlásil, pán Vážny a počuli sme ako žuje mu pásku, lebo oni už oslavujú, to jak tam rozpráva teraz tam vzadu, to je úžasné, lebo celý SMER už oslavuje a už koňaky tam lietajú tam u nich v kancelárii, takže do iného bufetu by si mal ísť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.12.2022 17:40 - 17:42 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Ja som si teraz kúpil Sulinku, (povedané so smiechom) idem sa napiť. Pred chvíľou som videl odchádzať Richarda z parlamentu, takže už asi je doma. V ticho, v kľude.
Musím povedať, pán minister, mňa najviac zaujala tvojej, na tvojom vystúpení fakt, že ťažké obdobie pandémie a ťažké obdobie vojny na Ukrajine sme spolu zvládali aj so SaS-kou. Naozaj spoločne sme to zvládali. Išlo to celkom pekne. A potom prišlo, potom prišiel taký syndróm Igora Matoviča, ktorý Richard Sulík má, to isté má Igor Matovič, oni dvaja sú na seba, oni sa majú radi ako pes a mačka. To tak je. To tak je. Nerobte gestíky Igor, nemáte sa radi, ale to je váš problém, to je váa aaa Richard, som myslel, že si odišiel, bol si preč z parlamentu. Ty si sa vrátil, Rišo. Som si kúpil kvôli tebe Sulinku. Tak, som veľmi rád, že si prišiel Riško, že si vypočuješ krátku moju poznámku.
Povedal som, Richard, že sme spoločne zvládali pandémiu, ťažkú pandémiu, spoločne sme zvládali aj vojnu na Ukrajine, ale čo ma najviac zarazilo teraz v tejto chvíli, tak to je pozrite sa tu, tuná vôbec nie je nikto z HLAS-u. Parťáci, ktorí, parťáci, ktorých ste si zobrali do, do vienka, pán Benčík, ty ma najviac mrzíš, že si s Žigom v jednom šíku, tak títo parťáci tu nie sú. A verím, že tak ako teraz tu nie sú, tak s vami nebudú, tak nebudú spolupracovať s vami naďalej a zostanete verní slobode, demokracii a spravodlivosti. Riochard, som rád, že si prišiel. Vitaj.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.12.2022 16:10 - 16:11 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
ale ja chcem apelovať na tých, ktorí sú tam naozaj, ktorí vidia, čo sa tu deje a oni sa naozaj spoja s tými fašistami, so Sujom, s Mazurekom. To, že sa spojili s Pellegrinim a so Žigom, so Žigom, o ktorom všetci vieme, čo to tu robil, ten, ten nám vyžral všetko drevo z lesa! (Smiech v sále.) A oni sa s ním, im to nevadí! A mne je veľmi ľúto, ja apelujem na nich, na nich, ktorí ešte majú zdravý rozum.
Boris, bolo povedané, nemôžem, ale bolo nám tu povedané dnes, že hlasujeme ako hlasovacie automaty. No vieš, kto má príkaz hlasovať ako hlasovacie automaty? Oni na klube nesúhlasili s týmto, ale vraj väčšina rozhodla, tak budeme hlasovať ako hlasovacie automaty. Ja apelujem na vás všetkých, ktorí v tej SaS-ke máte ešte morálny kompas.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.12.2022 15:55 - 15:56 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
No, Boris, mne sa tvoje vystúpenie páčilo. Naozaj, ja mám rád emócie, mám rád úprimnosť. A to bolo fakt úprimné. Ja hovorím to isté. Ja chcem apelovať naozaj na ľudí, ktorých si tam vážim, a to je Benčík, to je Ondro Dostál a ďalší, ktorí vidia a vedia čoho je schopná fašistická svoloč. Čo tu predvádza Mazurek, čo tu predvádza Suja, a presne si to Boris popísal. Áno, že pripojili sa k nášmu hlasovaniu o rodinách z ĽSNS, a hneď sme boli označovaní za, za fašistov, že, že s nimi my rokujeme.
Janka Bittó Cigániková, tá bola u Kotlebu pečená, varená v kuse. Tá veď to bola kancelária vedľa. Tá tam chodila možno aj na hodiny Bromhexinu s vodkou, ako sa majú liečiť ľudia, a to bola čistá katastrofa. Čistá katastrofa.
Ale ja chcem apelovať na tých, ktorí sú tam naozaj, ktorí vidia, čo sa tu deje a, a oni sa naozaj spoja s tými fašistami so Sujom, s Mazurekom. To, že sa spojili s Pellegrinim a so Žigom, so Žigom, o ktorom všetciu vieme čo to tu robil. Ten, ten nám vyžral všetko drevo z lesa. (Smiech.) A oni sa s ním...
=====
Skryt prepis
 

8.12.2022 10:25 - 10:25 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Tak ja som povedal naozaj, že Boh to vidí. Ja som nepovedal, že kde skončia. Boh to vidím a verím že Boh to naozaj vidí ich nenávisť ktorú šíria. To čo robia je s ľudskosťou nemá nič spoločné. A opakujem, Boh to naozaj vidí. Pán Mizík, ja som povedal, že to podporím, pretože naozaj si myslím, že sloboda slova by mala končiť tam, kde začína moja sloboda. A to čo robia Mazurek a Suja na svojich Facebook-och je čisté zlo, odporné, nechutné zlo. Počuli ste tu zase klamstvá Suju, to je presne Suja. Ako nikdy som nevaril nikde štyri kotle a určite toto budem riešiť trestným oznámením. Stopercentne nech povedia ľudia, veď počulo to, celé Slovensko to počulo. On má vedomosť, teda Suja o tom, že som pytliačil a nedal trestné oznámenie. No čo to je. Suja, šírite takýmto spôsobom nenávisť. Čo rozprávate o nás, o našej vláde, že sme hlupáci, ale čo iné môžte rozprávať. Vy musíte dehonestovať týchto ľudí, vy musíte dehonestovať. Táto vláda nekradne, táto vláda naozaj rozdáva ľuďom to čo si zaslúžia. Tie zákony, ktoré sa prijímajú sa prijímajú preto, aby naozaj pomáhali ľuďom. Tak čo vy šírite na svojich stránkach, že sme psychopati, že sme pedofili, čo iné môžete šíriť. Klamate a zavádzate. A toto je to, čo by mal tento zákona zamedziť takým ľuďom ako ste s Mazurekom. Suja a Mazurek by mal ten zákon zakázať umožniť šíriť klamstvá a nepravdy, ktoré šírite. Ja som vás nikde nenazval bláznami, psychopatmi. Čo si to vy dovoľujete. Ja kedykoľvek pôjdem s Mazurekom a so Sujom na IQ testy, kedykoľvek, kedykoľvek, veľmi rád.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 8.12.2022 10:10 - 10:10 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
...Pozrite čo robí celý čas s Mazurekom. Smejú sa. Ja nepoviem, že sa smejú ako blázni, majú na to právo. Ale toto sú oni. Boja sa. Kto sa bojí? Extrémista, odsúdený extrémista, odsúdený extrémista, ktorý stál pri ľuďoch, ktorí hádzali kamene, ktorý vrieskal, ktorý dovolil, aby sa násilie prejavovalo na rodine. To je jedno, že to bola moslimská rodina, on tam stál a vrieskal a burcoval. Pozrite sa kto sa bojí, Suja. Koho trénoval Suja? Trénoval ľudí, ktorí vraždili a zabíjali. On vedel koho trénuje. To nebolo také, že to bola náhoda, že on nevedel. Veď sám o sebe rozprával, že trénoval, že trénoval streľbu, že trénoval ľudí. Pozrite si stránky týchto ľudí. Áno, slobodu slova treba zachovať. Ale je to sloboda slova, keď ubližujú vašim rodinám? Keď extrémista burcuje proti vašim deťom? Keď Suja si dáva videá v ktorých, v ktorých atakuje moju rodinu, toto je sloboda slova? Toto je sloboda slova? Oni sa boja, tohoto sa boja, ničoho iného. Všimnite si, normálny človek, ktorý píše normálne veci, ktorý zdieľa normálne veci, je to pravda. Vystúpenie Mazureka bola jedna čistá znôška jeho bludov. Ani jeden, ani jednu jedinú vec, on tu rozprával, že sme tvrdili, že deväťdesiat, že fakt akcia je 99 percent. No kto to tvrdil? On to tvrdí. A toto sú tie nezmysly a hoaxy. Všimnite si, celý čas sa smejú. Včera mi Suja povedal, že som blázon, keď som sa nezasmial. Pozrite ako sa smejú. Čo sú oni? Sú to extrémisti a fašisti, ktorí sa boja toho, že tento zákon im zakáže šíriť ich klamstvá a ich nenávisť. To nie je pravda, že táto vláda šíri nenávisť. Tam sedia tí, ktorí šíria tú nenávisť. A akým spôsobom? Zoberú moje video spred dvadsiatich rokov, vystrihnú dve sekundy a píšu, že som psychopat, lebo som tam v tom videu spravil nejaký smiešny úškľabok. Ja som za to, aby každý jeden poslanec Národnej rady išiel na psychotesty. A som hlboko presvedčený, že 99 percent z nich by tými psychotestami neprešlo. Nie psychotesty, ktoré by si kúpili. Vy to sledujete? Môžete ich upozorniť, aby ma neprekrikovali? Môžte ich upozorniť? Tak ako ste včera ste, ako ste včera upozorňovali mňa...(Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec, pokojne hovorte, ja nevidím dôvod, aby vás niekto vyrušoval. Máte, páni poslanci, vy pocit, že pán je pán Pročko vyrušovaný? Tak nech sa páči, pán Pročko, môžete pokračovať ďalej.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Toto je klasika. Toto je presne klasika, keď vedie za mnou smerácky podpredseda Národnú radu, ten, ktorý dovolil, aby sa kradlo pod jeho vedením.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán Pročko, pán Pročko, vystupujete, tak poprosím vás, venujte sa vystúpeniu.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Ja mám vystúpenie, ja mám vystúpenie, mám vystúpenie, neprerušujte ma, mám vystúpenie. Potom sa môžete prihlásiť faktickou poznámkou.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Ale prosím vás, nekomentujte moje riadenie, pretože je to moja právomoc, idem v zmysle rokovacieho poriadku.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Ja mám právo komentovať čo chcem, mám slovo v rozprave.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Takže upokojte sa a pokračujte vo svojom vystúpení. Nikto vás tu nevyrušuje.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Takže takto vedie, takto vedie, takto vedie.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Ak neviete čo máte povedať, tak nezahlcujte priestor takýmito vecami. Nech sa páči.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Počúvajte, neprerušujte ma.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Vy ste ma oslovili, tak prosím.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Ja som vás neoslovil.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Tak buďte ticho už, prosím vás, čo sa týka mojej osoby a pokračujete vo svojom vystúpení.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Takže človek, ktorý pod jeho vedením sa kradlo na Žilinskej župe, týchto dvoch, týchto dvoch, pozrite sa, aha, pozrite sa čo robia celý čas a ani ich neupozorní. Toto je podľa nich demokracia. Áno, boja sa. Boja sa, že ich klamstvá, ich hoaxy, ich naozaj nenávisť bude zastavená. A to nie je sloboda slova, to nie je sloboda slova. To je šírenie fašistickej propagandy. Každý má právo na slobodu slova. Ja, pán Kuffa, ja vám neberiem slovo, ani Kuriak, neberiem vám vaše právo naozaj. Ale vy si myslíte, že keď napáda niekto vaše rodiny, keď ubližuje vašim rodinám, keď šíri klamstvá. Suja šíri po parlamente o mne, že má z Poltára nejaké veci, ktoré, ktoré vraj chodím pytliačiť do nejakého revíru. Šíril to vzadu a včera pri poslancovi Krošlákovi to isté. No nech dá trestné oznámenie, keď to má. Nech dá trestné oznámenie. Ale toto je Suja, toto je Miroslav Suja, tréner Černákových vrahov. Myslíte, že ho teraz upozorní, že ho, myslíte že ho teraz upozornil, že by ho teraz upozornil...(Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím vás, páni poslanci, nevyrušujte pána poslanca.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Myslíte, že by ho teraz upozornil ten čo nechal kradnúť...

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Vy ste dokonca hluchý, pán Pročko. Mám taký pocit.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Počuli ste?

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Takže poprosím vás, pán Pročko, neatakujte predsedajúceho, ktorý si robí v zmysle rokovacieho poriadku to čo má a pokojne vystupujte a nevyrušujte páni poslanci veľmi dôležité vystúpenie pána Pročka.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Za mnou sedí hanba tohoto parlamentu, ktorá dovolí extrémistom robiť to čo robia.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Upozorňujem vás, ešte raz, neobviňujte ma, pretože budem musieť pristúpiť k niečomu čo veľmi nerád.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Vidíte, toto je presne, toto je tá sloboda, toto je tá sloboda o ktorej rozprávajú.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Ja nie som žiadna hanba a nie som niekto kto...Tak prosím vás, neosočujte druhých ľudí.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Oni rozprávajú, že sú vo vláde hlupáci, že sú vo vláde hlupáci. Ja poviem to isté, ten istý názor na nich, že to sú hanba a on ma ide prerušiť, on ma ide prerušiť, lebo si hovorím svoj názor, slobodný názor. Toto je tá demokracia, ktorú chcú oni, ktorú oni si budú šíriť čo chcú a keď ja poviem to isté čo rozprávajú oni, že je toto hanba parlamentu, tak ma ide prerušiť. No prerušte ma, zoberte mi slovo, zoberte mi slovo.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Ja som nepovedal, že vás idem prerušiť. Vy ste nejak mimo, pán Pročko.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
..človek, človek ktorý, človek ktorý, ktorý dovolil, aby sa kradlo na župe.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Je to klamstvo čo hovoríte, pán Pročko.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Takže toto je presne to, čo tí dvaja predvádzajú. Toto je ich sloboda slova. Suja a Mazurek na svojich stránkach šíria nenávisť, obrovskú nenávisť, obrovskú. A boja sa, boja sa, boja sa, že im to niekto zoberie, že nebudú môcť klamať ľudí, že nebudú môcť šíriť svoju nenávisť a svoju zlobu. Ale Milan Kuriak je veriaci a ja tiež verím a som hlboko presvedčený, že Boh vidí tieto veci a že to čo sa, to čo oni dostanú naspäť za to čo šíria bude veľmi adekvátne. Ja tento zákon podporím, aby išiel do druhého čítania. Mám k nemu nejaké výhrady, ale opakujem ešte raz, tohoto zákona a teraz ste to videli, sa najviac boja tí, ktorí šíria klamstvo a nenávisť. Ďakujem.
Skryt prepis
 

8.12.2022 9:55 - 9:55 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Milé kolegyne, milí kolegovia, tento zákon podporím, aby prešiel do ďalšieho čítania s tým, že naozaj budem tam mať aj nejaké pripomienky aj pozmeňovák maličký, ale tento zákon je veľmi dôležitý pre zachovanie slobody, lebo kde začína tvoja sloboda, končí moja. Kde končí moja, začína tvoja sloboda. Všimnite si kto tu dnes vrieska najviac tu, v parlamente teraz. Kto sa tohto zákona najviac bojí? Všimnite si. Sami sa tak nazvali, sami sa tak nazvali. To, čo šíri Suja, Mazurek na svojich stránkach, to nie je sloboda slova, to je nenávisť. Pozrite si komentáre, ktoré sú pod ich statusmi, komentáre pod ich vecami. Pozrite sa ako sa smejú. Včera ma Suja nazval bláznom, keď som sa nezasmial, ale nazval ma bláznom. Pozrite čo robí celý čas s Mazurekom, smejú sa. Ja nepoviem, že sa smejú ako blázni, majú na to právo, ale toto sú oni. Boja sa, kto sa bojí? Extrémista, odsúdený extrémista, odsúdený extrémista, ktorý stál pri ľuďoch, ktorí hádzali kamene, ktorý vrieskal, ktorý
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 7.12.2022 16:25 - 16:25 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
No v prvom rade chcem povedať, pán predsedajúci, že ja som reagoval na to, ako ma nazval pán Suja. Ja som sa vôbec tu nezasmial, vôbec som neurobil nič proti tomu a vy ste ho vôbec neupozornili. Následne ste začali upozorňovať mňa! Suja predložil prednedávnom zákon o tom, aby vláda bola, išla na vyšetrenie, že či sú tam, či tam nie sú psychopati. Pán Suja, ja vám to doporučujem vám, vy ste, vy v každej jednej faktickej, vy ste mnou posadnutý. Vy ste mnou posadnutý, vám sa o mne aj sníva. To sú takí tí stalkeri, ktorí chodia za ľuďmi a obťažujú, a vy, vám sa o mne aj sníva. Opakujem ešte raz, ani, ani som sa na vás, a na vás už ani nereagujem, vy ste jednoducho človek, ktorý, to je čistá katastrofa. Ale opaku... vyprosujem si od vás a predsedajúci vás ani neupozornil! (Reakcia z pléna.) A to isté aj Mazurek. (Smiech v sále.) To isté aj Mazurek. Dvojica, silná dvojica.
Koľko mám ešte, 44 sekúnd.
Takže ešte raz, pán predsedajúci, na budúce riaďte sa naozaj tým, čím sa máte riadiť. (Reakcia z pléna.) Upozorníte ich teraz? Počujete?! Upozornili ste ich?! Upozornili ste ich?! Vy ste fakt, pán predseda, podpredseda parlamentu... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Takže, pán Pročko, poprosím vás, aby ste teda, napomínam pána Pročka. (Povedané súbežne s rečníkom.)

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
(Povedané súbežne s predsedajúcim.) Vy ste jednoducho hanba tohto parlamentu.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
(Povedané súbežne s rečníkom.) Poprosím, aby ste dohovorili.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
(Povedané súbežne s predsedajúcim.) Hanba tohto parlamentu.
Skryt prepis
 

7.12.2022 10:55 - 10:55 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem. Ďakujem veľmi pekne. Mám to aj písomne. Žiadam, aby Národná rada Slovenskej republiky prijala uznesenie, v ktorom zaviaže a prikáže poslancom Národnej rady, ak majú vedomosť o páchaní trestného činu, aby to neodkladne oznámili, pretože inak páchajú trestný čin. Mám to aj konkrétne podložené. Poslanec Suja v zákulisí o mne šíri nepravdivé informácie, že chodím do Poltára do nejakého revíru, nezapisujem sa tam, čo nie je vôbec pravda. V živote som tam nebol a ak má poslanec Suja takúto informáciu, pácha trestný čin, že to nedá orgánom činným v trestnom konaní. Mám to aj písomne.
Skryt prepis
 

Vstup predsedajúceho 7.12.2022 10:10 - 10:10 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
No a ja sa chcem spýtať, že takú otázku, pán Lipšic, že čo si myslíte, koľko miliónov je ochotný dať obvinený Fico, ktorý bol obvinený zo založenia zločineckej skupiny? Desať? Pätnásť? Dvadsať? Sto miliónov? Za to, aby nebol obvinený. Čo je ochotný urobiť preto, aby, aby za tie veci, ktoré porobil, za tých dvanásť rokov nešiel do basy. Všetko. Ja vám prečítam teraz z tej poľovníckej chaty: Fico o Žilinkovi sa s advokátom Parom bavili v súvislosti s tým, že Fico chcel podať návrh na začatie disciplinárneho konania voči špeciálnemu prokurátorovi Lipšicovi. Šéf SMER-u neskôr hovoril, že sú len dve cesty, ako dostať Lipšica z postu špeciálneho prokurátora. A to napadnutie bezpečnostnej previerky, ktorú dostal vďaka Krajniakovi, alebo cez disciplinárne stíhanie. Ďalej Fico tvrdí, že Žilinka chodí na východné Slovensko k svojmu známemu na poľovačky, ktorý Ficovi údajne poslal Žilinkov odkaz, že sa nemusí báť prijatia zmien pokiaľ ide o § 363 a rozdelenie generálnej a špeciálnej prokuratúry. Fico sa nemusí báť § 363 a zo založenia zločineckej skupiny! Zločinci okolo Fica sa nemusia ničoho báť! Pretože Fico má milióny, ktoré dostal a ktoré údajne svojou hlavou, Fico údajne svojou hlavou nabral. (Zaznievanie gongu.)
Táto vláda konečne po tridsiatich rokoch, po tridsiatich rokoch začala vyšetrovať zločincov, ktorých ĽSNS a fašisti počas ich pôsobenia boli tichučko, šúchali nohami. Ani raz nenapadli to, čo Fico a jeho banda okolo robili. Teraz sa to deje a Fico a jeho milióny urobia všetko preto, aby táto zločinecká skupina opäť mohla vládnuť. A áno, Dostál, vy im v tom pomôžete.
Skryt prepis