Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Uvádzajúci uvádza bod

10.5.2021 o 21:01 hod.

Ing.

Ladislav Kamenický

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Uvádzajúci uvádza bod 10.5.2021 21:01 - 21:12 hod.

Ladislav Kamenický Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Vážené dámy, vážení páni, máme za sebou celkom náročný deň a musím povedať, je deväť hodín, rozprava sa skončila, ale chcel by som ju trošku najskôr zhodnotiť a potom by som povedal zopár slov k tomu, čo bolo predmetom dnešnej schôdze. Musím skonštatovať, že čakal som, že zo strany koaličných poslancov tu bude oveľa, oveľa väčší záujem o rozpravu. Ako som to celý deň pozoroval, tak najviac sa zastavali pani ministerky jej kolegovia zo strany Za ľudí, čo je pochopiteľné a zopár ľudí zo SaS-ky. Ostatní tu v podstate celý deň ani neboli. Až na pár výnimiek ak. Čiže vidieť, pani ministerka, akú máte podporu v tejto sále. To isté sa týka vlády. Vláda tu väčšinu času nebola, som zvedavý, teda či prídu aj na hlasovanie, už sa tu pomaličky vláda zbiera, tak som zvedavý teda, že či prídu všetci.
Na jednej strane debata alebo teda tá rozprava, chcem sa poďakovať samozrejme všetkým opozičným poslancov, ktorí boli veľmi aktívni zo všetkých opozičných strán za to, že ste hovorili to, čo ste si mysleli a aký bol váš názor. Zaznelo tu veľakrát z úst pani ministerky, že vraj my ju tu grilujeme kvôli tomu, že ona bojuje za spravodlivosť na Slovensku. Dokonca pani ministerka sa vyjadrila ako sa veľmi teší a vymenovávala nám tu koľko tu ona dostala ľudí do basy. Musím povedať, pani ministerka nie je orgán činný v trestnom konaní a ona nám tu nemá hovoriť a pripisovať si zásluhy. Bol tu kolega Čepček, ktorý hovorí, že pani ministerka sa správa ako herečka, to znamená, že chce byť na výslní všetkých reflektorov a ja to považujem aj ako jej jednu z vlastností nakoľko, keď niekto chce byť stále na očiach, tak sa drží tej svojej ministerskej stoličky tak, že politická zodpovednosť je pre ňu absolútne cudzie slovo.
Veľa sa tu hovorilo o reforme súdnej mapy. O tej obrovskej kritike, ktorá bola po celom Slovensku a to neboli len, to nebola len kritika poslancov, ale všetkých, ktorých sa to týka. Myslím si, že súdna mapa má byť o tých sudcoch, má byť pre nich a mali by, mali by ste presvedčiť aspoň časť tých sudcov, nie štyroch, aby rešpektovali a akceptovali to, čo ste navrhli. Hovorilo sa tu o generálovi Lučanskom veľmi veľa.
Ja chcem vyzdvihnúť poznámku pani poslankyne Vaľovej, ktorá hovorila o tom, že prednedávnom sme tu schválili zákon o tom, že nesmieme držať psov na reťazi, ale veľa sa tu hovorilo o tom ako generál Lučanský po tom ako bol zranený, bol vedený ako horšie ako zviera v tých reťaziach, takzvanom mal taký takzvaný medveď. Pás, reťaze a ešte aj vodítko. Ten pes sa má dnes lepšie ako človek, ktorého ste zavreli do väzby. Generál Lučanský je prvá obeť kolúznej väzby, veľa sa tu hovorilo o advokátovi Krivočenkovi a to sú len výhovorky. To, čo ste nám tu predviedli, ste hovorili veľmi cynicky o tom, ako sa nedalo, ako sa nedal zohnať pľúcna ventilácia. Na Slovensku bolo 37 voľných pľúcnych ventilácii. Čo ste urobili? Nič. A tak jak povedal kolega Valocký, COVID sa nedostáva za 20 sekúnd. Ten človek musel byť v problematickom stave. Čo urobil štát? Pri človeku, ktorý bol, nebol ešte odsúdený, je považovaný dovtedy za nevinného, je tu prezumpcia neviny na to, aby zachránili jeho život ten človek zomrel úplne zbytočne. Keby ste mu tú pľúcnu ventiláciu dali a bolo ich 37 na celom Slovensku, tak možno by to prežil. Keby ste urobili všetko a nepodarilo by sa to, tak my by sme povedali, že dobre. Ale neurobili ste kroky, ktoré bolo treba urobiť, aby ste zachránili tohto advokáta. A určite budeme v budúcnosti prešetrovať to, akým spôsobom k tomu došlo a či sa dalo urobiť viac pre záchranu tohto človeka. Tento človek zomrel, keď bol v opatere štátu. Nebol ešte odsúdený, nebol odsúdený. Prečo vás dnes odvolávame.
Už pri tých posmešných vyjadreniach na generála Lučanského ste mali odstúpiť. Nie ešte s tými ďalšími argumentami, ktoré som tu dnes doniesol. Hodinu som tu rozprával, páni a dámy, mám tu osem strán toho, čo navyvádzala pani poslankyňa alebo teda pani ministerka Kolíková. To sa ani nedá zopakovať, čo všetko sme jej vyčítali. Pomenujem to veľmi v krátkosti. Firma MK REAL a budem hovoriť len tie veci, ktoré sa, v ktorých pani ministerka mala vyvodiť politickú zodpovednosť. Sprenevera peňazí, ktoré bežných občanov šestnásť tisíc za pri správe bytových domov bolo spreneverených, ukradnutých týmto bežným občanom. Nebudem hovoriť o tom, že peniaze sa im vrátili až v momente, keď sme na to upozornili a ešte aj to sa čakalo až na posledný deň. 4. mája tohto roku to je pred šiestimi dňami, o tej kauze sme hovorili oveľa, oveľa dávnejšie.
Ďalej. Trestný čin neoprávneného podnikania. Šestnásť rokov firma MK REAL podnikala neoprávnene. Vy ste majiteľka tej firmy a vy sa tvárite, že nič neviete. Toto chce niekto uveriť? Vy neviete, v čom podnikáte, neviete, či máte živnosť na to, že podnikáte v správe bytových domov. Poďme ďalej. Bavíme sa o podvodoch na Blagoevovej ulici, ktorú žiaľ títo majitelia bytov nedali ako, nedali na vás trestné oznámenie, teda na vašu firmu.
Ďalšia vec. Falšovanie podpisov vlastníkov bytov na zápise z domovej schôdze. I vaša firma sfalšovala podpisy, vybrala vyššie úvery, potom ich preinvestovala a pravdepodobne ešte, ešte aj na tých investíciách okradla tých ľudí.
Poďme ďalej. Ukradnutý pozemok. Pod firmou VK MK REAL a takisto pod firmou ELEKTRONIKA. Podobným spôsobom ako pán Kiska a viackrát to tu bolo povedané. Hovoríte tu veľa o spravodlivosti. Kedy bude pán Kiska odsúdený za tie jeho podvody, ktoré napáchal na Slovenku? Kedy? Mnohí z vás tu o tom hovorili. Spravodlivá môžte byť vtedy, keď budete trestať aj vlastných ľudí, ktorí vás stvorili.
Poďme ďalej. Firma ELEKTRONIKA. Darilo sa jej hlavne teda, keď ste boli vo funkciách. Ja som to prerátal a veľmi krátko to zhrniem. Za jeden rok, keď ste boli vo funkcii, dostala táto firma zákazky za 1,4 milióna v priemere za rok. Keď ste neboli vo funkcii za 140 tisíc. Desaťkrát menej. Opäť náhoda. Samé náhody. Nebudem už ani hovoriť o prenájme budovy, o ktorej sme sa tu bavili, kde teda vaša, vaše ministerstvo si prenajíma budovu od človeka, ktorý je spoločníkom vášho brata. Opäť tu nie je žiadny konflikt záujmov. Vôbec nie. A ja chápem aj prečo strana SaS tak vehementne vás podporovala dneska.
Nebudem hovoriť o vašom vyčíňaní v relácii s pani Martinákovou, kde ste teda hovorili o tom, že ona má konflikt záujmov a nemôže robiť moderátorku a vy sa tvárite, že môžte robiť ministerku s týmito všetkými pochybeniami, ktoré sme vám tu dnes spomenuli. Dámy a páni, hovorili ste veľa v predvolebnom boji o politickej kultúre. Hovorili ste o transparentnosti, hovorili ste, teda vaša šéfka, pani Remišová, hovorila o tom, že politici by nemali mať biznis so štátom. Ja s tým plne súhlasím. Vo vašej vlastnej strane vyvodil pán Šeliga osobnú zodpovednosť, pani Žitňanská vyvodila osobnú zodpovednosť za maličkosť, to bola maličkosť. Boli tu spomínané prípady, keď jednotliví ministri absolútne nemohli napríklad za výbuch ...
===== ja s tým plne súhlasím. Bo vašej vlastnej strane vyvodil pán Šeliga osobnú zodpovednosť, pani Žitňanská vyvodila osobnú zodpovednosť za maličkosť, to bola maličkosť. Boli tu spomínané prípady keď jednotliví ministri absolútne nemohli napríklad za výbuch továrni na Slovensku a ten minister obrany odstúpil. A vy nás tu dnes presviedčate že na základe tohto všetkého čo sme tu dnes povedali vy nemusíte odstúpiť. Je tu nová politická kultúru. Dámy a páni dnes budeme hlasovať o dôvere ministerke Kolíkovej a môžem povedať, že dnes koalícia už avizovala, že podporí teda neodvolá pani ministerku z funkcie. Ak je toto tá nová politická kultúra, to nové slušné Slovensko tak sme dopadli veľmi zle dámy a páni. Každý poslanec Národnej rady s k tomu mal vyjadriť slobodne a ja si vážim pána Čepčeka, ktorý jediný povedal celej koalícií že za pani ministerku dnes hlasovať nebude. Teda bude hlasovať za to aby bola odvolaná. Osobne si myslím, že tých náhod pri pani ministerke Kolíkovej bolo tak veľa, že už nie sú to náhody, to som už ráz hovoril a stávajú sa pravidlom. Môžem povedať za seba, Ja si myslím, že pani ministerka že všetko čo ste napáchali, lebo ľudia, ktorí niečo urobili v minulosti tak budú robiť ďalej že vy so dlho ako ministerka spravodlivosti určite neohrejete. Ja chcem vyzvať všetkých poslancov, ktorí to myslia s tou politickou kultúrou a vyvodzovaním politickej zodpovednosti na Slovensku vážne, aby zahlasovali za odvolanie ministerky spravodlivosti Kolíkovej z je funkcie. Ona sa tej funkcie tak drží, že si myslím, že má na ňu právo a nárok. Nie je to tak, ak teda chceme byť bojovať proti klientelizmu, korupcií, chceme byť transparentní tak sa podľa toho aj správajme. Ďakujem pekne za pozornosť.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 10.5.2021 21:01 - 21:12 hod.

Ladislav Kamenický Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Vážené dámy, vážení páni, máme za sebou celkom náročný deň a musím povedať, je deväť hodín, rozprava sa skončila, ale chcel by som ju trošku najskôr zhodnotiť a potom by som povedal zopár slov k tomu, čo bolo predmetom dnešnej schôdze. Musím skonštatovať, že čakal som, že zo strany koaličných poslancov tu bude oveľa, oveľa väčší záujem o rozpravu. Ako som to celý deň pozoroval, tak najviac sa zastavali pani ministerky jej kolegovia zo strany Za ľudí, čo je pochopiteľné a zopár ľudí zo SaS-ky. Ostatní tu v podstate celý deň ani neboli. Až na pár výnimiek ak. Čiže vidieť, pani ministerka, akú máte podporu v tejto sále. To isté sa týka vlády. Vláda tu väčšinu času nebola, som zvedavý, teda či prídu aj na hlasovanie, už sa tu pomaličky vláda zbiera, tak som zvedavý teda, že či prídu všetci.
Na jednej strane debata alebo teda tá rozprava, chcem sa poďakovať samozrejme všetkým opozičným poslancov, ktorí boli veľmi aktívni zo všetkých opozičných strán za to, že ste hovorili to, čo ste si mysleli a aký bol váš názor. Zaznelo tu veľakrát z úst pani ministerky, že vraj my ju tu grilujeme kvôli tomu, že ona bojuje za spravodlivosť na Slovensku. Dokonca pani ministerka sa vyjadrila ako sa veľmi teší a vymenovávala nám tu koľko tu ona dostala ľudí do basy. Musím povedať, pani ministerka nie je orgán činný v trestnom konaní a ona nám tu nemá hovoriť a pripisovať si zásluhy. Bol tu kolega Čepček, ktorý hovorí, že pani ministerka sa správa ako herečka, to znamená, že chce byť na výslní všetkých reflektorov a ja to považujem aj ako jej jednu z vlastností nakoľko, keď niekto chce byť stále na očiach, tak sa drží tej svojej ministerskej stoličky tak, že politická zodpovednosť je pre ňu absolútne cudzie slovo.
Veľa sa tu hovorilo o reforme súdnej mapy. O tej obrovskej kritike, ktorá bola po celom Slovensku a to neboli len, to nebola len kritika poslancov, ale všetkých, ktorých sa to týka. Myslím si, že súdna mapa má byť o tých sudcoch, má byť pre nich a mali by, mali by ste presvedčiť aspoň časť tých sudcov, nie štyroch, aby rešpektovali a akceptovali to, čo ste navrhli. Hovorilo sa tu o generálovi Lučanskom veľmi veľa.
Ja chcem vyzdvihnúť poznámku pani poslankyne Vaľovej, ktorá hovorila o tom, že prednedávnom sme tu schválili zákon o tom, že nesmieme držať psov na reťazi, ale veľa sa tu hovorilo o tom ako generál Lučanský po tom ako bol zranený, bol vedený ako horšie ako zviera v tých reťaziach, takzvanom mal taký takzvaný medveď. Pás, reťaze a ešte aj vodítko. Ten pes sa má dnes lepšie ako človek, ktorého ste zavreli do väzby. Generál Lučanský je prvá obeť kolúznej väzby, veľa sa tu hovorilo o advokátovi Krivočenkovi a to sú len výhovorky. To, čo ste nám tu predviedli, ste hovorili veľmi cynicky o tom, ako sa nedalo, ako sa nedal zohnať pľúcna ventilácia. Na Slovensku bolo 37 voľných pľúcnych ventilácii. Čo ste urobili? Nič. A tak jak povedal kolega Valocký, COVID sa nedostáva za 20 sekúnd. Ten človek musel byť v problematickom stave. Čo urobil štát? Pri človeku, ktorý bol, nebol ešte odsúdený, je považovaný dovtedy za nevinného, je tu prezumpcia neviny na to, aby zachránili jeho život ten človek zomrel úplne zbytočne. Keby ste mu tú pľúcnu ventiláciu dali a bolo ich 37 na celom Slovensku, tak možno by to prežil. Keby ste urobili všetko a nepodarilo by sa to, tak my by sme povedali, že dobre. Ale neurobili ste kroky, ktoré bolo treba urobiť, aby ste zachránili tohto advokáta. A určite budeme v budúcnosti prešetrovať to, akým spôsobom k tomu došlo a či sa dalo urobiť viac pre záchranu tohto človeka. Tento človek zomrel, keď bol v opatere štátu. Nebol ešte odsúdený, nebol odsúdený. Prečo vás dnes odvolávame.
Už pri tých posmešných vyjadreniach na generála Lučanského ste mali odstúpiť. Nie ešte s tými ďalšími argumentami, ktoré som tu dnes doniesol. Hodinu som tu rozprával, páni a dámy, mám tu osem strán toho, čo navyvádzala pani poslankyňa alebo teda pani ministerka Kolíková. To sa ani nedá zopakovať, čo všetko sme jej vyčítali. Pomenujem to veľmi v krátkosti. Firma MK REAL a budem hovoriť len tie veci, ktoré sa, v ktorých pani ministerka mala vyvodiť politickú zodpovednosť. Sprenevera peňazí, ktoré bežných občanov šestnásť tisíc za pri správe bytových domov bolo spreneverených, ukradnutých týmto bežným občanom. Nebudem hovoriť o tom, že peniaze sa im vrátili až v momente, keď sme na to upozornili a ešte aj to sa čakalo až na posledný deň. 4. mája tohto roku to je pred šiestimi dňami, o tej kauze sme hovorili oveľa, oveľa dávnejšie.
Ďalej. Trestný čin neoprávneného podnikania. Šestnásť rokov firma MK REAL podnikala neoprávnene. Vy ste majiteľka tej firmy a vy sa tvárite, že nič neviete. Toto chce niekto uveriť? Vy neviete, v čom podnikáte, neviete, či máte živnosť na to, že podnikáte v správe bytových domov. Poďme ďalej. Bavíme sa o podvodoch na Blagoevovej ulici, ktorú žiaľ títo majitelia bytov nedali ako, nedali na vás trestné oznámenie, teda na vašu firmu.
Ďalšia vec. Falšovanie podpisov vlastníkov bytov na zápise z domovej schôdze. I vaša firma sfalšovala podpisy, vybrala vyššie úvery, potom ich preinvestovala a pravdepodobne ešte, ešte aj na tých investíciách okradla tých ľudí.
Poďme ďalej. Ukradnutý pozemok. Pod firmou VK MK REAL a takisto pod firmou ELEKTRONIKA. Podobným spôsobom ako pán Kiska a viackrát to tu bolo povedané. Hovoríte tu veľa o spravodlivosti. Kedy bude pán Kiska odsúdený za tie jeho podvody, ktoré napáchal na Slovenku? Kedy? Mnohí z vás tu o tom hovorili. Spravodlivá môžte byť vtedy, keď budete trestať aj vlastných ľudí, ktorí vás stvorili.
Poďme ďalej. Firma ELEKTRONIKA. Darilo sa jej hlavne teda, keď ste boli vo funkciách. Ja som to prerátal a veľmi krátko to zhrniem. Za jeden rok, keď ste boli vo funkcii, dostala táto firma zákazky za 1,4 milióna v priemere za rok. Keď ste neboli vo funkcii za 140 tisíc. Desaťkrát menej. Opäť náhoda. Samé náhody. Nebudem už ani hovoriť o prenájme budovy, o ktorej sme sa tu bavili, kde teda vaša, vaše ministerstvo si prenajíma budovu od človeka, ktorý je spoločníkom vášho brata. Opäť tu nie je žiadny konflikt záujmov. Vôbec nie. A ja chápem aj prečo strana SaS tak vehementne vás podporovala dneska.
Nebudem hovoriť o vašom vyčíňaní v relácii s pani Martinákovou, kde ste teda hovorili o tom, že ona má konflikt záujmov a nemôže robiť moderátorku a vy sa tvárite, že môžte robiť ministerku s týmito všetkými pochybeniami, ktoré sme vám tu dnes spomenuli. Dámy a páni, hovorili ste veľa v predvolebnom boji o politickej kultúre. Hovorili ste o transparentnosti, hovorili ste, teda vaša šéfka, pani Remišová, hovorila o tom, že politici by nemali mať biznis so štátom. Ja s tým plne súhlasím. Vo vašej vlastnej strane vyvodil pán Šeliga osobnú zodpovednosť, pani Žitňanská vyvodila osobnú zodpovednosť za maličkosť, to bola maličkosť. Boli tu spomínané prípady, keď jednotliví ministri absolútne nemohli napríklad za výbuch ...
===== ja s tým plne súhlasím. Bo vašej vlastnej strane vyvodil pán Šeliga osobnú zodpovednosť, pani Žitňanská vyvodila osobnú zodpovednosť za maličkosť, to bola maličkosť. Boli tu spomínané prípady keď jednotliví ministri absolútne nemohli napríklad za výbuch továrni na Slovensku a ten minister obrany odstúpil. A vy nás tu dnes presviedčate že na základe tohto všetkého čo sme tu dnes povedali vy nemusíte odstúpiť. Je tu nová politická kultúru. Dámy a páni dnes budeme hlasovať o dôvere ministerke Kolíkovej a môžem povedať, že dnes koalícia už avizovala, že podporí teda neodvolá pani ministerku z funkcie. Ak je toto tá nová politická kultúra, to nové slušné Slovensko tak sme dopadli veľmi zle dámy a páni. Každý poslanec Národnej rady s k tomu mal vyjadriť slobodne a ja si vážim pána Čepčeka, ktorý jediný povedal celej koalícií že za pani ministerku dnes hlasovať nebude. Teda bude hlasovať za to aby bola odvolaná. Osobne si myslím, že tých náhod pri pani ministerke Kolíkovej bolo tak veľa, že už nie sú to náhody, to som už ráz hovoril a stávajú sa pravidlom. Môžem povedať za seba, Ja si myslím, že pani ministerka že všetko čo ste napáchali, lebo ľudia, ktorí niečo urobili v minulosti tak budú robiť ďalej že vy so dlho ako ministerka spravodlivosti určite neohrejete. Ja chcem vyzvať všetkých poslancov, ktorí to myslia s tou politickou kultúrou a vyvodzovaním politickej zodpovednosti na Slovensku vážne, aby zahlasovali za odvolanie ministerky spravodlivosti Kolíkovej z je funkcie. Ona sa tej funkcie tak drží, že si myslím, že má na ňu právo a nárok. Nie je to tak, ak teda chceme byť bojovať proti klientelizmu, korupcií, chceme byť transparentní tak sa podľa toho aj správajme. Ďakujem pekne za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 20:40 - 20:41 hod.

Ladislav Kamenický Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán Čepček, oceňujem odvahu oceňujem to, že máte vlastný názor a oceňujem aj to, že na rozdiel od vlastných kolegov budete hlasovať za odvolanie pani ministerky Kolíkovej. Niektorí vaši kolegovia hovoria o tom aké pochybenia urobili ale nakoniec sa vždycky podvolia a budú hlasovať tak ako sa im povie. To si cením, že vy ste to povedali na rovinu, povedali ste svoj názor. Súhlasím s tým, že pani Kolíková ja som to už o tom dnes hovoril, sa drží svojej stoličky ako keby jej bola daná od Boha ale nie je to tak. A myslím si, že mnohí z vás aj tu boli ľudia, ktorí vyvodili určitú politickú zodpovednosť, ale pani ministerka takejto zodpovednosti nie je schopná. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 10.5.2021 18:11 - 18:12 hod.

Ladislav Kamenický Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Ja by som len v krátkosti zareagovať na to, čo povedal teraz pán Šeliga. Je zaujímavé, že dnes je tu schôdza o odvolávaní pani ministerky Kolíkovej a Rada RTVS veľmi iniciatívne dá stanovisko, že všetko je, čo sa týka elektroniky v poriadku. Viete, keby to dala pár dní po tejto schôdzi, tak to zoberem, že môže, berem, je to, je to relevantné a nechcem spochybňovať Radu RTVS, ale my sme upozorňovali na to, že v Slovenskej televízii a to máme informácie z vnútra Slovenskej televízie, sa štyri firmy delia o zákazky. A to ste presne potvrdili. Povedali ste, že sú tam ďalšie štyri dodávateľské firmy, máme tu podozrenie na kartel a ja som teda veľmi prekvapený, že rada pre RTVS dokáže tak veľmi rýchlo vyhodnotiť to, za koľko sa nakupujú jednotlivé tovary a služby do RTVS a že všetko je v najlepšom poriadku a všetko je transparentné.
Ja som členom, podpredseda výboru pre financie a rozpočet, ja si ešte s mojimi kolegami zvážim a ak bude potrebné, tak ja by som možno inicioval prieskum alebo teda, aby, aby preskúmalo toto konanie Národný kontrolný úrad a ktorý keď mi dá teda dobroznanie, tak budem akceptovať to, čo ste tu dali. Mne sa proste nepozdáva, že v deň, keď sa odvoláva pani ministerka, zrazu takéto rýchle iniciatívy, ktoré hovoria o veľkej transparentnosti. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 17:24 - 17:26 hod.

Ladislav Kamenický Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pani ministerka, vy ste teraz dokázali, že vy nemáte v sebe absolútnu žiadnu pokoru, absolútnu žiadnu pokoru. Ja som tu hodinu rozprával o tom čo všetko ste vykonali jak ste okradli ľudí o 16 tisíc euro, ako ste podnikali v podstate bez živnosti, ako tá vaša firma kradla ešte aj tie úvery čo si tí ľudia išli zobrať, ktorí to potom budú musieť budú to musieť splácať. A vy tu máte vystúpenie ako keby ste vy osobne zavreli všetkých tých ľudí, ktorých ste tu vymenovali do basy. Však si uvedomte, vy nie ste orgán činný v trestnom konaní, vy do toho nemôžete nejako zasahovať, vy máte len nastavovať nejaké pravidlá pri týchto veciach. Že vy sa tu nehrajte nato, že vy si tu pripnete metál aká ste úžasná, že ste všetkých pozatvárali. To čo je toto? Ja som toto fakt ešte nezažil, vy by ste mali odpovedať
===== ... asi však si uvedomte, vy nie ste orgán činný v trestnom konaní, vy do toho nemôžete nijako zasahovať, vy máte len nastavovať nejaké pravidlá pri týchto veciach, čiže vy sa tu nehrajte na to, že vy si tu pripnete metál, aká ste úžasná, že ste všetkých pozatvárali. To čo je toto? Ja som toto ešte fakt nezažil. Vy by ste mali odpovedať napríklad na tú otázku prečo ten pán, pán neviem Kučerka alebo jak sa volá, čo bol spomínaný, prečo išiel spáchať druhýkrát sebevraždu. Vy nemáte žiadnu vôbec nejaký cit, že ten generál Lučanský sa stal obeťou kolúznej väzby, že tam proste zomrel, že zomrel advokát Krivočenko, že ste mu neposkytli pomoc a ostatné veci. Však to je strašné, čo vy tu rozprávate. Uvedomte si, že, že vy ste tu dnes odvolávaná kvôli určitým veciam, vy všetko nejak zamlžujete a snažíte sa to otočiť, že všetci sú proti vám, my sme tu dali jasné fakty a vy ste na tie fakty absolútne nereagovali a neodpovedali. Aspoň nie na tie otázky, ktoré som tu položil.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 17:24 - 17:26 hod.

Ladislav Kamenický Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pani ministerka, vy ste teraz dokázali, že vy nemáte v sebe absolútnu žiadnu pokoru, absolútnu žiadnu pokoru. Ja som tu hodinu rozprával o tom čo všetko ste vykonali jak ste okradli ľudí o 16 tisíc euro, ako ste podnikali v podstate bez živnosti, ako tá vaša firma kradla ešte aj tie úvery čo si tí ľudia išli zobrať, ktorí to potom budú musieť budú to musieť splácať. A vy tu máte vystúpenie ako keby ste vy osobne zavreli všetkých tých ľudí, ktorých ste tu vymenovali do basy. Však si uvedomte, vy nie ste orgán činný v trestnom konaní, vy do toho nemôžete nejako zasahovať, vy máte len nastavovať nejaké pravidlá pri týchto veciach. Že vy sa tu nehrajte nato, že vy si tu pripnete metál aká ste úžasná, že ste všetkých pozatvárali. To čo je toto? Ja som toto fakt ešte nezažil, vy by ste mali odpovedať
===== ... asi však si uvedomte, vy nie ste orgán činný v trestnom konaní, vy do toho nemôžete nijako zasahovať, vy máte len nastavovať nejaké pravidlá pri týchto veciach, čiže vy sa tu nehrajte na to, že vy si tu pripnete metál, aká ste úžasná, že ste všetkých pozatvárali. To čo je toto? Ja som toto ešte fakt nezažil. Vy by ste mali odpovedať napríklad na tú otázku prečo ten pán, pán neviem Kučerka alebo jak sa volá, čo bol spomínaný, prečo išiel spáchať druhýkrát sebevraždu. Vy nemáte žiadnu vôbec nejaký cit, že ten generál Lučanský sa stal obeťou kolúznej väzby, že tam proste zomrel, že zomrel advokát Krivočenko, že ste mu neposkytli pomoc a ostatné veci. Však to je strašné, čo vy tu rozprávate. Uvedomte si, že, že vy ste tu dnes odvolávaná kvôli určitým veciam, vy všetko nejak zamlžujete a snažíte sa to otočiť, že všetci sú proti vám, my sme tu dali jasné fakty a vy ste na tie fakty absolútne nereagovali a neodpovedali. Aspoň nie na tie otázky, ktoré som tu položil.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 16:47 - 16:48 hod.

Ladislav Kamenický Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán podpredseda parlamentu Blanár, ďakujem za tvoje vystúpenie, za to hlavne, že si ukázal aký dvojaký nielen meter ale kilometer sa tu berie na to čo robila teda bývalá vláda, čo robí táto vláda. Môžem len skonštatovať, že momentálna vláda nadobudla presvedčenie, že si už môže robiť absolútne čo sa jej len zachce. Čo sa týka tej súdnej mapy, tak jednoznačne je pravdou to, že tak ako vláda vždy hovorila, že bude robiť a komunikovať s tými ktorých sa zmeny týkajú a v tomto prípade musím povedať, že ten pomer 320 ku 4, čiže 320 proti súdnej mape a 4 za, tak to svedčí o tom, že tento návrh je zlý a že bude poškodzovať nielen teda samotných sudcov, ale bude poškodzovať najmä ľudí, ktorí sa budú musieť na tie súdy dostaviť z iných okresov a podobne. Takže toto je ten hlavná výtka a samozrejme ja teda pevne verím, že sa toto neudeje. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 14:48 - 14:50 hod.

Ladislav Kamenický Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán Lehotský, snaha sa cení, ale musím povedať, že vidím, že vy ste sa dnes priznali, že vy ste vlastne človek, ktorý je zodpovedný za nomináciu pani Kolíkovej do vašej strany. A tak, jak ste povedali, že ste boli za ňou, aby vám niečo pripravila, tak mám pocit, že dnes vám pripravila tento váš výstup, ktorý ste tu krásne prečítali a bolo to ako keby si to napísala úplne sama, tá obhajoba úplne excelentná. Myslím, že vy ste tu dnes hovorili o tom, že vlastne za všetko môže, za všetko môže SMER, za všetko môže Fico a že my sa tu nejak strachujeme o svoju existenciu. Vy sa pozrite na svoje preferencie. A po tomto škandále, čo tu navyvádzala pani Kolíková, tie vaše preferencie pôjdu úplne do zabudnutia. Ja pevne verím, že už sa tu v ďalšom parlamente nestretneme pán Lehotský.
A keď hovoríte o tej Pente, Igor Matovič vykrikoval pred schránkami Penty, že ako okradla okráda slovenských občanov. Na druhej strane, keď prebehli voľby, tak šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne je bývalý pracovník Penty. Keď sa tu bavíme o tom, že pani Žitňanská, to tu bolo povedané, vybrala Digital Park, opäť projekt Penty. Nechala si to posvätiť zastavme korupciu Transparency International, aby to bolo všetko v ažúre. Ja sa ani nečudujem, ja som fakt pozeral ten zoznam tých mimovládok, to, čo tu povedal kolega a to sa nečudujete diviť, že kto dostáva tie najmenšie sumy. To sú, to sú neuveriteľné veci. Teplá vlna, 50-tisíc euro. Najvyššia suma, ktorá tam je. A keď sa pozriete liga, linka detskej dôvery, 13 483 euro. Nechávate si to. (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 14:05 - 14:07 hod.

Ladislav Kamenický Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pani ministerka, odpovedali ste tu na všetkom možnom len nie na to, čo som sa ja pýtal v rozprave. Vy ja, ja sledujem vaše vyjadrenia už nejaký druhý, tretí deň a stále hovoríte to isté dokola, čomu je vám nepríjemné sa vyjadrovať, k tomu sa radšej nevyjadrujete. Vaše vyjadrenie k pánu Krivočenkovi, no viete, mne to tak pripadá, že ste tu hovorili pomaly zápisy z toho, čo sa dialo, že operácia sa podarila, pacient zomrel. Takto mi to pripadá. Hovorili ste tu o tom svojom pozemku a ja som si ešte pre istotu pozrel dokumenty k tomu, čo sa týka toho vydržania, tak v roku vy máte nejaký zvláštny alebo špeciálny prístup k vašej rodine. Musím povedať, že pozemok, o ktorom sa bavíme, ktorý ste kúpili, vaša rodina, za 73 centov za meter štvorcový. 04.08.1998 bol vydržaný obcou Malinovo. Našiel som kúpno-predajnú zmluvu, ktorá podľa mňa bola omylom napísaná, že 05.07., ale malo to byť 05.08., lebo to vydržanie sa tam spomíná, takže 05.08. kúpno-predajná zmluva, kedy Malinovo predalo, to bolo hneď na druhý deň, tento pozemok vašej rodine, potom to bolo 05.08., 05.08. zaregistrovala obec Malinovo tento pozemok a 07.08. už to Malinovo vložilo do katastra. Behom štyroch dní ste urobili, jak sa povie transakciu, ktorá by sa asi nepodarila žiadnemu bežnému občanovi Slovenska. Musím povedať, že, že vy tu hovoríte, že tá pani, že všetko bolo v najlepšom poriadku, že pani neviete, na čo sa vlastne sťažuje, tak asi keď sa sťažuje, tak asi nie je spokojná, tak ona hovorí o tom, že 20 rokov sa domáha svojho pozemku a vy tvrdíte, že všetko je v najlepšom poriadku, tak asi ... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

10.5.2021 10:55 - 10:59 hod.

Ladislav Kamenický Zobrazit prepis
budúcnosť Slovenska, ale ona sa vydala cestou svojho politického otca Andreja Kisku. Podobne pripravila obyčajného človeka o pozemok a tvári sa, že nevie čo robí jej vlastná, nevlastná sestra v jej firme.
Poďme si teraz povedať aj zopár príkladov a určite to tu zaznie. Keď ste niektorí z vás tu boli ako opoziční poslanci a pamätáme si tu na kauzu CT v Piešťanoch. To CT-čko ani sa nenakúpilo, ale musel kvôli tomu odísť podpredseda parlamentu a odstúpiť v podstate, teda odstúpiť predseda parlamentu a podpredsedníčka parlamentu lebo sa to patrilo. A to sa aj udialo. A viet kto tu najviac vykrikoval? Pamätám si tu jedného takého pána poslanca, dnes už tu neni, pán Suchánek z OĽANO-a. To je ten, čo najviac kritizoval nákup CT-čka. Dostal za to Bielu vranu. Viete čo musel pán Suchánek, tú Bielu vranu pekne vrátiť. Lebo ovplyvňoval výberové konanie práve na, na podobné zariadenia v prospech nejakej inej firmy. Čiže vodu káže, víno pije. To je jeden z príkladov ktorý som chcel povedať a to bol, pán Suchánek si hovoril, že je visblover, to je také nové moderné slovo. Mali sme tu samozrejme aj nejaký tender na upratovacie služby. Ministerstvo hospodárstva kde vzdialený príbuzný ministra dostal túto zákaz a tento minister hospodárstva musel odstúpiť, lebo to sa nedalo, to nebolo prípustné. V poriadku, že pani Kolíková môže, a tí, ktorí tam boli predtým nemôžu.
Chcem sa obrátiť aj na predsedníčku pani Remišovú, keď teda pán Šeliga urobil veľké gestor a vy ste tá strana ktorá a to kvitujem, tá strana, ktorá je tá najslušnejšia na Slovensku a snažíte sa teda byť príkladom, tak prečo pani Remišová po týchto všetkých zverejnených veciach nepovedala pani Kolíkovej, aby sama odstúpila z funkcie. Necháme to. To je tá nová politická kultúra, to je to nové slušné Slovensko. Takže zhrniem na záver, všetky tie kauzy, ktoré som tu spomenul, okradnutí ľudia firmou pani Kolíkovej, ukradnutý pozemok, hovoríme tu o, o falšovaní podpisov jej firmou, hovoríme tu o divnom konflikte záujmov, čo sa týka firmy Elektronika, divnom konflikte záujmov pri prenájme budovy ministerstva spravodlivosti. Toto nie sú dôvody na to, aby ministerka spravodlivosti odstúpila, alebo sú to dôvody aby odstúpila.
Viete, keď sa tu deje toľko veľa náhod, zopakujem to tretíkrát, tak to nie je náhoda, nie je to náhoda. A ja som presvedčený, že ak pani ministerka Kolíka neodstúpi sama, tak hovorím sa, aj jedna lastovička leto nerobí. A budú tu ďalšie veci, ktorá sa tu budú opakovať a prídu ďalšie kauzy, ktoré spôsobila pani ministerka Kolíková.
Chcem vyzvať všetkých poslancov Národnej rady, aby pri hlasovaní o dôvere pani Kolíkovej, ministerke spravodlivosti, zvážili aj to čo som tu dnes hovoril. Ďakujem pekne za pozornosť. (Potlesk.)
Skryt prepis