Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

19.3.2021 o 11:35 hod.

Mgr. PhD.

Lucia Drábiková

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.3.2021 11:35 - 11:37 hod.

Lucia Drábiková Zobrazit prepis
Milí kolegovia ďakujem vám všetkým a pripájam sa k Zitkinmu gratul, Zitkiným gratuláciám. Pokúsim sa reagovať.
Čo sa týka AstriZeneky bolo publikovaných množstvo štúdií. Z môjho pohľadu je to zázrak, že takto rýchlo sa podarilo vyvinúť vakcíny a promptne zareagovať a skláňam sa pred týmito vedcami, ktorí toto naozaj takto rýchlo dokázali a naozaj tá situácia sa veľmi rýchlo rieši. AstraZeneka podľa mnohých štúdií čítala som aj na Washington Post a už aj WHO dalo vlastne informáciu. Problém je ten, že očkujeme naozaj starších ľudí, ľudí ktorí majú veľké zdravotné problémy a naozaj tie úmrtia tam niekedy nastanú, ale nebolo preukázaná žiadna súvislosť s očkovaním. Bolo tam naozaj súvislosť s tým zdravotným stavom týchto ľudí. Tým, že sú to ľudia ktorí sú viac chorí, tým sú tie výsledky horšie.
Čo sa týka Facebooku Igora Matoviča. Ja naozaj budem bojovať za to, aby sa na školách zaviedol predmet mediálna výchova. Pretože ak niekto povie, že Igor Matovič riadi Slovensko cez Facebook. To je absolútny fail a zlyhanie. Podobným zlyhaním je to, že europoslanci zdieľali bulvárne stránky o AstreZeneke alebo o Pfizeri.
Pretože oficiálnymi stránkami a už aj facebookovými disponujú naše ministerstvá a promptne a aktuálne každý deň informujú o nových a nových krokoch. Toto sú, toto sú kanály z kadiaľ treba brať informácie. To, že sa Igor Matovič vyventiluje sem tam na Facebooku, to nie je predsa oficiálna správa. Na to máme webstránky úradu vlády, na to máme webstránky ministerstiev. Igor Matovič áno, rokuje, hovorí s nami, stretáva sa s nami, rokuje s ostatými klubmi...(Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 19.3.2021 11:09 - 11:19 hod.

Lucia Drábiková Zobrazit prepis
Vážené kolegyne, vážení kolegovia, odznelo tu naozaj mnoho slov. Prežívame krízu pandemickú, áno, aj vládnu a chcem tu na tomto mieste vyjadriť moju hlbokú ľútosť naozaj nad tým, že spory a konflikty prerástli do takých rozmerov, že sú denne medializované. Je mi to nesmierne ľúto. A chápem rozhorčenie, chápem frustráciu a chápem aj hnev.
Nie som stotožnená s takýmto spôsobom riešenia vzájomných konfliktov. Na druhej strane chcem povedať jednu vec. Prežívame krízu a prežívame ju už druhý rok, ktorá bola spôsobená niečím ako prírodnou katastrofou
===== Nie som stotožnená s takýmto spôsobom riešenia vzájomných konfliktov. Na druhej strane chcem povedať jednu vec. Prežívame krízu a prežívame ju už druhý rok, ktorá bola spôsobená niečím ako prírodnou katastrofou, pretože pandémia v zásade má taký, taký veľký vplyv a takú silu, že naozaj zachvátila a nie len našu krajinu, ale aj všetky krajiny. V podstate na celom svete sa zápasí s touto pandémiou rôznym spôsobom. Slovensko v súčasnosti je na 22. mieste zo všetkých krajín, čo sa týka úspešnosti boja proti pandémii koronavírusu. Môžme si povedať, že je to dobré. Môžme si povedať, že je to veľmi zlé. Tá optika sa rôzni podľa toho, kam sa pozeráme a podľa toho, aké zdroje čítame. Ak sa môj kolega pán Blanár obáva toho, že pán Matovič nekomunikuje na facebooku, že čo sa deje, chcem ho ubezpečiť, chcem vás ubezpečiť aj vás všetkých. To, či Igor Matovič komunikuje alebo nekomunikuje na facebooku nie je podstatné. Takisto nie je pravda to, že vláda nekoná. Vláda zasadá a vláda prijíma rozhodnutia a ministerstvá makajú. Poviem len pár malých drobností, ktoré boli napríklad včera schválené na vláde. Je to liečba kúpeľná pre ľudí po COVID-e, je to pozostalostné pre rodiny ľudí, ktorí zosnuli práve preto, že v prvej línii bojovali s COVID-om, našim zdravotníkom, ktorí nie sú poriadne zaplatení a majú mizerné podmienky, ktoré sme takto dostali. A k týmto ľuďom tieto peniaze, samozrejme, nenahradia toho strateného člena, ale sú aspoň takou malou pomocou a malým podaním ruky, aby dokázali túto situáciu zvládnuť, pretože prišli o živiteľa rodiny.
Áno, máme tu zlú IT, padla nám čakáreň, systémy pri, prihlasovania na očkovania nie sú ideálne. Žiaľ, situácia, čo sa týka digitalizácie Slovenska, nie je dobrá. Servery padajú. Sociálna poisťovňa mala neviem koľko, myslím cez 40 vzájomne nekompatibilných systémov. Áno, nie sme na tom vôbec dobre, napriek tomu čakáreň sa rozbehla a už je tam na, na, nahlásených 120-tisíc ľudí. Aktuálne máme zaočkovaných 488-tisíc ľudí obidvomi dávkami. Slovensko zvolilo podľa môjho názoru veľmi dobrú formu, pretože niektoré krajiny očkovali do radu. Slovensko pristúpilo na takú cestu pod vedením ministra Krajčího, že vždy sa rátali dve dávky. Čiže možno to išlo pomalšie, ale vždy bolo isté, že napriek pomalšej dodávke vakcín, bola tá druhá dávka pre toho človeka pripravená. Aktuálne je 229-tisíc ľudí zaočkovaný dvomi dávkami a 488-tisíc jednou dávkou. Počíta sa, že budeme môcť očkovať 150-tisíc ľudí týždenne a ráta sa už aj s náhradníkmi. Kríza vyžaduje neštandardné riešenia, áno, opatrenia sa menia niekedy zo dňa na deň, ale na jeseň tohto roku bol vytvorený COVID automat. Pre kolegov, ktorí majú problém zistiť aktuálne informácie, môžem odporučiť stránku korona.gov.sk, pretože denne komunikujem s ľuďmi a píšem im informácie, kde čo nájdu, aké opatrenie kde platí, v akom okrese, čo to znamená, že je okres červený, čierny, a akým spôsobom sa môžu objednať. Dá sa to tam všetko nájsť. Vrátane toho, do ktorých krajín a za akých podmienok sa dá cestovať. Je to myslím si, že celkom prehľadné.
Ďalšou vecou, ktorú sme schválili je napríklad zlepšenie podnikateľského prostredia. Sú to množstvá byrokracie, ktoré sme tu mali. Táto vláda pracuje od prvého dňa, od kedy nastúpila a takisto pracuje aj parlament. Schválili sme 200 eur pre tehotné mamičky, odškodnili sme ženy ročníky 57 - 63. V rámci sociálnej pomoci bola vyplatená 1 miliarda 446 miliónov 302-tisíc kor, eur, pardon. V kultúre bolo prerozdelených 35 miliónov na pomoc, pretože práve kultúra je jednou z oblastí spolu s turistickým ruchom, gastrom, ktoré najviac touto koronou trpia.
Máme nakontrahované vakcíny v takom objeme, že budeme môcť zaočkovať celú populáciu pokiaľ o to, samozrejme, bude mať záujem. Napriek rôznym mediálnym prestrelkám, neinformovaných europoslancov, ale aj členov tohto parlamentu žiaľ, všetky, všetky dávky, ktoré ministerstvo zabezpečilo dostatok tých dávok, čiže prebehli tu, samozrejme, nejaké pochybnosti, ale máme zabezpečených dosť dávok. Chcem poukázať na to, že aktuálne je v medzirezortnom pripomienkovom konaní plán obnovy, ktorý počíta s 800 miliónmi na poddimenzované vzdelávanie slovenské. Jedna miliarda sa počíta na efektívny štát a digitalizáciu. Do digitalizácie bolo naliatych množstvo peňazí. Žiaľ, skutek-utek a je jedno, čo sa stalo, ale nejako tá digitalizácia nefunguje. Neviem prečo. Dve miliardy 170 miliónov ide na životné prostredie. Pán minister Budaj denne rieši, máme tu množstvo ekologických záťaží. Máme tu oblasti, ktoré roky boli neriešené a boli prehliadané doterajšími vládami a ľudia trpia zdravotnými problémami, pretože niekomu sa asi nechcelo riešiť. Niekto mal asi iné starosti, keď bol pri vláde a nezáležalo mu na tom, že tu máme tieto toxické skládky.
Ďalších 700 miliónov plánu obnovy pôjde na vedu, výskum a inovácie a 1 450 miliónov na zdravie. A tu chcem poukázať, možno sa mnohí pousmejete, mne to je blízka oblasť, sama som psychológ a som veľmi rada, že duševné zdravie sa dostalo do programového vyhlásenia vlády, pretože duševné zdravie bolo prehliadané minimálne posledných 30 rokov a Slovensko, podobne ako mnohé krajiny, bude veľmi trpieť aj v tejto oblasti práve dôsledkom pandémie, nezamestnanosti, izolácie atď. A na psychiatrickú a psychologickú starostlivosť bolo vyčlenených 100 miliónov z tohto plánu obnovy. Som tomu nesmierne rada. Vláda aj počas krízy, počas rôznych tých komunikácii pracovala. Viem to povedať za našich ministrov, viem to povedať za ministra Hegera, ktorý má veľmi neľahkú úlohu v týchto dňoch. Viem to povedať za ministra Krajčího aj za ostatných našich ministrov viem povedať, že naozaj makali, podobne aj minister Krajniak. Toto sú oblasti, v ktorých aký taký prehľad mám.
Boli nastavené rôzne pomoci pri udržaní pracovných miest, pri SOS dotáciách, pandemická OČR-ka, odpustenie odvodov. Funguje štát a funguje aj SK-8. Funguje komunikácia medzi župami aj štátom. Zasadá pandemická komisia, zasadajú odborníci. Igor Matovič sa pravidelne s odborníkmi stretával a radil. Igor Matovič posledné dni možno nepísal na facebook, ja mu trošku rozumiem, lebo ja tiež niekedy píšem viac ako je vhodné, ale pracujem na tom. Ale môžem povedať, že Igor Matovič rokuje. Neustále rokuje aj s partnermi aj s nami. Denno-denne sa s ním môžme komunikovať. Čiže toto je ten pohľad z druhej strany, pretože záleží aj to čo chceme vidieť aj ako sa pozeráme akými očami.
Takže ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 19.3.2021 11:09 - 11:19 hod.

Lucia Drábiková Zobrazit prepis
Vážené kolegyne, vážení kolegovia, odznelo tu naozaj mnoho slov. Prežívame krízu pandemickú, áno, aj vládnu a chcem tu na tomto mieste vyjadriť moju hlbokú ľútosť naozaj nad tým, že spory a konflikty prerástli do takých rozmerov, že sú denne medializované. Je mi to nesmierne ľúto. A chápem rozhorčenie, chápem frustráciu a chápem aj hnev.
Nie som stotožnená s takýmto spôsobom riešenia vzájomných konfliktov. Na druhej strane chcem povedať jednu vec. Prežívame krízu a prežívame ju už druhý rok, ktorá bola spôsobená niečím ako prírodnou katastrofou
===== Nie som stotožnená s takýmto spôsobom riešenia vzájomných konfliktov. Na druhej strane chcem povedať jednu vec. Prežívame krízu a prežívame ju už druhý rok, ktorá bola spôsobená niečím ako prírodnou katastrofou, pretože pandémia v zásade má taký, taký veľký vplyv a takú silu, že naozaj zachvátila a nie len našu krajinu, ale aj všetky krajiny. V podstate na celom svete sa zápasí s touto pandémiou rôznym spôsobom. Slovensko v súčasnosti je na 22. mieste zo všetkých krajín, čo sa týka úspešnosti boja proti pandémii koronavírusu. Môžme si povedať, že je to dobré. Môžme si povedať, že je to veľmi zlé. Tá optika sa rôzni podľa toho, kam sa pozeráme a podľa toho, aké zdroje čítame. Ak sa môj kolega pán Blanár obáva toho, že pán Matovič nekomunikuje na facebooku, že čo sa deje, chcem ho ubezpečiť, chcem vás ubezpečiť aj vás všetkých. To, či Igor Matovič komunikuje alebo nekomunikuje na facebooku nie je podstatné. Takisto nie je pravda to, že vláda nekoná. Vláda zasadá a vláda prijíma rozhodnutia a ministerstvá makajú. Poviem len pár malých drobností, ktoré boli napríklad včera schválené na vláde. Je to liečba kúpeľná pre ľudí po COVID-e, je to pozostalostné pre rodiny ľudí, ktorí zosnuli práve preto, že v prvej línii bojovali s COVID-om, našim zdravotníkom, ktorí nie sú poriadne zaplatení a majú mizerné podmienky, ktoré sme takto dostali. A k týmto ľuďom tieto peniaze, samozrejme, nenahradia toho strateného člena, ale sú aspoň takou malou pomocou a malým podaním ruky, aby dokázali túto situáciu zvládnuť, pretože prišli o živiteľa rodiny.
Áno, máme tu zlú IT, padla nám čakáreň, systémy pri, prihlasovania na očkovania nie sú ideálne. Žiaľ, situácia, čo sa týka digitalizácie Slovenska, nie je dobrá. Servery padajú. Sociálna poisťovňa mala neviem koľko, myslím cez 40 vzájomne nekompatibilných systémov. Áno, nie sme na tom vôbec dobre, napriek tomu čakáreň sa rozbehla a už je tam na, na, nahlásených 120-tisíc ľudí. Aktuálne máme zaočkovaných 488-tisíc ľudí obidvomi dávkami. Slovensko zvolilo podľa môjho názoru veľmi dobrú formu, pretože niektoré krajiny očkovali do radu. Slovensko pristúpilo na takú cestu pod vedením ministra Krajčího, že vždy sa rátali dve dávky. Čiže možno to išlo pomalšie, ale vždy bolo isté, že napriek pomalšej dodávke vakcín, bola tá druhá dávka pre toho človeka pripravená. Aktuálne je 229-tisíc ľudí zaočkovaný dvomi dávkami a 488-tisíc jednou dávkou. Počíta sa, že budeme môcť očkovať 150-tisíc ľudí týždenne a ráta sa už aj s náhradníkmi. Kríza vyžaduje neštandardné riešenia, áno, opatrenia sa menia niekedy zo dňa na deň, ale na jeseň tohto roku bol vytvorený COVID automat. Pre kolegov, ktorí majú problém zistiť aktuálne informácie, môžem odporučiť stránku korona.gov.sk, pretože denne komunikujem s ľuďmi a píšem im informácie, kde čo nájdu, aké opatrenie kde platí, v akom okrese, čo to znamená, že je okres červený, čierny, a akým spôsobom sa môžu objednať. Dá sa to tam všetko nájsť. Vrátane toho, do ktorých krajín a za akých podmienok sa dá cestovať. Je to myslím si, že celkom prehľadné.
Ďalšou vecou, ktorú sme schválili je napríklad zlepšenie podnikateľského prostredia. Sú to množstvá byrokracie, ktoré sme tu mali. Táto vláda pracuje od prvého dňa, od kedy nastúpila a takisto pracuje aj parlament. Schválili sme 200 eur pre tehotné mamičky, odškodnili sme ženy ročníky 57 - 63. V rámci sociálnej pomoci bola vyplatená 1 miliarda 446 miliónov 302-tisíc kor, eur, pardon. V kultúre bolo prerozdelených 35 miliónov na pomoc, pretože práve kultúra je jednou z oblastí spolu s turistickým ruchom, gastrom, ktoré najviac touto koronou trpia.
Máme nakontrahované vakcíny v takom objeme, že budeme môcť zaočkovať celú populáciu pokiaľ o to, samozrejme, bude mať záujem. Napriek rôznym mediálnym prestrelkám, neinformovaných europoslancov, ale aj členov tohto parlamentu žiaľ, všetky, všetky dávky, ktoré ministerstvo zabezpečilo dostatok tých dávok, čiže prebehli tu, samozrejme, nejaké pochybnosti, ale máme zabezpečených dosť dávok. Chcem poukázať na to, že aktuálne je v medzirezortnom pripomienkovom konaní plán obnovy, ktorý počíta s 800 miliónmi na poddimenzované vzdelávanie slovenské. Jedna miliarda sa počíta na efektívny štát a digitalizáciu. Do digitalizácie bolo naliatych množstvo peňazí. Žiaľ, skutek-utek a je jedno, čo sa stalo, ale nejako tá digitalizácia nefunguje. Neviem prečo. Dve miliardy 170 miliónov ide na životné prostredie. Pán minister Budaj denne rieši, máme tu množstvo ekologických záťaží. Máme tu oblasti, ktoré roky boli neriešené a boli prehliadané doterajšími vládami a ľudia trpia zdravotnými problémami, pretože niekomu sa asi nechcelo riešiť. Niekto mal asi iné starosti, keď bol pri vláde a nezáležalo mu na tom, že tu máme tieto toxické skládky.
Ďalších 700 miliónov plánu obnovy pôjde na vedu, výskum a inovácie a 1 450 miliónov na zdravie. A tu chcem poukázať, možno sa mnohí pousmejete, mne to je blízka oblasť, sama som psychológ a som veľmi rada, že duševné zdravie sa dostalo do programového vyhlásenia vlády, pretože duševné zdravie bolo prehliadané minimálne posledných 30 rokov a Slovensko, podobne ako mnohé krajiny, bude veľmi trpieť aj v tejto oblasti práve dôsledkom pandémie, nezamestnanosti, izolácie atď. A na psychiatrickú a psychologickú starostlivosť bolo vyčlenených 100 miliónov z tohto plánu obnovy. Som tomu nesmierne rada. Vláda aj počas krízy, počas rôznych tých komunikácii pracovala. Viem to povedať za našich ministrov, viem to povedať za ministra Hegera, ktorý má veľmi neľahkú úlohu v týchto dňoch. Viem to povedať za ministra Krajčího aj za ostatných našich ministrov viem povedať, že naozaj makali, podobne aj minister Krajniak. Toto sú oblasti, v ktorých aký taký prehľad mám.
Boli nastavené rôzne pomoci pri udržaní pracovných miest, pri SOS dotáciách, pandemická OČR-ka, odpustenie odvodov. Funguje štát a funguje aj SK-8. Funguje komunikácia medzi župami aj štátom. Zasadá pandemická komisia, zasadajú odborníci. Igor Matovič sa pravidelne s odborníkmi stretával a radil. Igor Matovič posledné dni možno nepísal na facebook, ja mu trošku rozumiem, lebo ja tiež niekedy píšem viac ako je vhodné, ale pracujem na tom. Ale môžem povedať, že Igor Matovič rokuje. Neustále rokuje aj s partnermi aj s nami. Denno-denne sa s ním môžme komunikovať. Čiže toto je ten pohľad z druhej strany, pretože záleží aj to čo chceme vidieť aj ako sa pozeráme akými očami.
Takže ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 17.3.2021 11:22 - 11:22 hod.

Lucia Drábiková
Ja chcem nahlásiť zmätočné hlasovanie. Ja som v poslednom hlasovaní chcela hlasovať "za" a v poslednej chvíli som hlasovala "proti", lebo mi to bolo povedané. Sa ospravedlňujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.2.2021 9:37 - 9:39 hod.

Lucia Drábiková Zobrazit prepis
Vážení kolegovia, vážené kolegyne, chcela by som k tomu povedať pár slov. Na stránke planobnovy.sk už máme nejaké rámcové témy. Pripravený je momentálne proces medzirezortného pripomienkového konania. Plán obnovy v konečnej podobe bude predstavený prezidentke, prebehne medzirezortné pripomienkové konanie a po konzultáciách s ministerstvami a dopracovaní bude predložený Európskej komisii.
Tento deadline je v apríli. Základných päť oblastí tohto plánu obnovy a odolnosti Slovenska je: lepšie vzdelanie 850 mil., efektívny štát a digitalizácia 945 mil., konkurencieschopné a inovatívne Slovensko 700 mil., 1,45 mld. má ísť na zdravotníctvo a 1,9 mld. na zelené Slovensko. Rámce tohto plánu obnovy boli zverejnené na stránke ministerstva financií a aj na spomínanej stránke plánobnovy.sk.
V marci by ste sa mali podrobne dostať k celému materiálu v rámci toho medzirezortného pripomienkového, takže rozumiem, rozumiem možno vašej frustrácii, že ste, máte pocit, že nevidíte do toho celého materiálu, ale ten materiál sa pripravuje, bol konzultovaný a bude predložený.
Takže určite sa na tom materiáli pracuje. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 5.2.2021 12:43 - 12:58 hod.

Lucia Drábiková Zobrazit prepis
Na pána kolegu Urbana, samozrejme úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou bude skúmať medikáciu a samotnú liečbu, to nie je ani náplňou práce komisárky. Náplňou tej kontrolnej činnosti skôr reakcia na už konkrétne podnety, ktoré hovoria o tom, že niečo nebolo dodržané niečo bolo poškodené. Ide hlavne o ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť, o tú sociálnu oblasť a vlastne o zachovanie dôstojnosti a autonómnosti toho človeka, o ktorého sa starajú. Žiaľ sama som sa s tým stretávala na psychiatriách kde som robila výskumy a tak isto aj v zariadeniach pre seniorov kde som mala osobnú skúsenosť aj mnohé referencie o tom, že neprebaľujú svojich klientov, nepolohujú čiže ide skôr o podnety povahy sociálno-psychologickej než zdravotníckej tam už naozaj tej komisárke neoprávňuje nie je oprávnená toto skúmať tie lieky, tam už naozaj príde úrad pre
dohľad. Ale ide naozaj o podnety, ktoré prídu a tieto sa budú prešetrovať, nebude to nejaká masívna ako keby byrokratizácia navyše. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 5.2.2021 12:43 - 12:58 hod.

Lucia Drábiková Zobrazit prepis
Vážené kolegyne, vážení kolegovia, ja len veľmi krátko sa chcem pripojiť k mojej kolegyni Katke Hatrákovej ako spolupredkladateľka tohto zákona, veľmi oceňujem tento návrh zákona pretože aj z vlastných skúseností aj z viacerých referencií som sa mala možnosť stretnúť naozaj s mnohými podnetmi, ktoré sa týkali najmä psychiatrickej starostlivosti a starostlivosti o seniorov. Oceňujem to, preto, že práve starostlivosť o ľudí ktorí sú takýto najbezbranejší sa častokrát odvíja od toho akí, akí ľudia sa o nich starajú a od toho akým spôsobom je to zariadenie manažované. Trošku máme problém aj s tou malou, máme málo pracovníkov práve v týchto zariadeniach a možno málo motivovaných ale to nemôže byť dôvodom na to, aby sme nechránili dôstojnosť, bezpečie a zdravie našich pacientov a klientov. Oceňujem aj zahrnutie súhlasu dotknutej osoby a jej zákonného zástupcu do tohto návrhu zákona a verím, že prinesie potrebnú pomoc týmto klientom a verím, že aj pani komisárka bude spolupracovať s ďalšími zodpovednými inštitúciami a napomôžeme aj preventívne ale aj pri riešení naozaj konkrétnych podnetov. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.2.2021 18:40 - 18:40 hod.

Lucia Drábiková
...riešili vy tú pandémiu. Aké máte konkrétne návrhy riešenia. Stále mi akosi chýbajú popri tej všetkej kritike, ktorá sa tu na nás valí. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.2.2021 18:39 - 18:40 hod.

Lucia Drábiková Zobrazit prepis
Ďakujem. Vážený pán kolega Mazurek, vy, ale aj mnoho vašich zdatne rečnícky nadaných kolegov, keď počúvam, tak je mi to tak nesmierne ľúto, že by ste tie svoje dary mohli využiť aj iným spôsobom. Mrzí ma to, že ich využívate práve týmto spôsobom, ale je to vaša voľba a každý z nás rozhoduje o tom, akým spôsobom naloží s tým, čo má.
Na margo amaterizmu a komunikácie tejto vlády. Áno, možno sme amatéri, na druhej strane amatéri postavili Noemovu archu a profesionáli, zdatní profesionáli postavili Titanic. A vieme ako dopadla archa, a vieme, ako dopadol Titanic. Ja osobne som za tých amatérov než za tých profesionálov, ktorí tu pôsobili, a ktorí doteraz vedia veľmi profesionálne komunikovať.
A ešte taká posledná otázka. Ako by ste to konkrétne riešili vy, tú pandémiu? Aké máte konkrétne návrhy riešenia? Stále mi akosi chýbajú popri tej všetkej kritike, ktorá sa tu na nás valí.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.1.2021 11:56 - 11:57 hod.

Lucia Drábiková Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Chcem sa pridať k podpore tohto zákona. Veľmi sa mu teším, nielen kvôli tej estetickej otázke. Naozaj, keď cestujeme napríklad do Liptovského Mikuláša popri diaľnici, popri cestách je to naozaj také, také až, namiesto stromoradia máme tam nekonečné rady rôznych plagátov, ktoré sú častokrát už dva roky nemenené a je to veľmi škaredé. Ale ešte chcem upozorniť aj na to, že naozaj je to aj bezpečnostné riziko, pretože nás to odpútava pri tom šoférovaní a bráni nám, bráni nám to plne sa sústrediť na tú cestu.
Takže ja veľmi vítam túto úpravu a teším sa a veľmi rada tento zákon podporím. Ďakujem, kolegovia.
Skryt prepis