Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

30.6.2021 o 14:42 hod.

Ing. Mgr.

Marian Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 18:29 - 18:30 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Maťo, výborný, vecný prejav, ako sme od teba zvyknutí, ja ťa len doplním, aby sme si, alebo tí ľudia, ktorí to počúvajú, mohli spraviť lepšiu predstavu o tom, o aký veľký biznis ide. Konzorcium alebo koncern Johnson & Johnson musí v Spojených štátoch amerických vyplatiť 26 miliárd – miliárd, dobre to počujete – amerických dolárov odškodné ľuďom, ktorí utrpeli rôzne zdravotné problémy alebo zomreli pri používaní ich liekov na depresiu, takže ak takýto koncern si vie len tak dovoliť zaplatiť 26 miliárd, aké obrovské peniaze sa musia v tomto očkovacom biznise točiť? Aké obrovské peniaze sa ujdú aj politikom, aké obrovské peniaze sa ujdú mimovládnym organizáciám, všetkým tým predajným rôznym hercom, ktorí sa zapojili do kampane len za to, aby presvedčili ľudí, aby si to do seba nechali pichnúť, a aké veľké svinstvo to musí byť, keď... (Reakcie z pléna.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Môžte pokračovať.

Kotleba, Marian, poslanec NRSR
... aké veľké svinstvo to musí byť, keď vláda, ktorá a nielen táto, ale všetky v podstate od ´93. roku len okrádajú Slovensko, okrádajú občanov, zbedačujú národ, tak zrazu je ochotná ľuďom za to, že si to do seba pichnú, platiť peniaze a nechávať ich vyhrávať v nejakej súťaži. Veď toto sú jasné ukazovatele toho, že to nie je asi celkom normálna vakcína, že to asi nie je celkom medicínsky zákrok, že sa tu hrá úplne o niečo iné a že tá hra bude mať svoje výsledky nie dnes ani zajtra, ale o niekoľko rokov. Však povedal to aj, povedal to aj v týchto kruhoch uznávaný profesor Krčméry, ktorý jasne povedal, dlhodobé účinky vakcín na ženách, na tehotných ženách a deťoch budeme poznať tak do piatich rokov. No tak potom, nech sa páči, potom tu rozprávajte, kolegyne, kolegovia z koalície o tom, aká bezpečná je vakcína, ako výhody prevyšujú nad rizikami. Aby to... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 17:54 - 17:56 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Ďakujem. Pán poslanec Kazda, čo by ste mali robiť iné ako očkovanie? Pán poslanec, stále sa to vy ako vládni poslanci pýtate, opozícia vám stále hovorí ix postupov a typov a vy si robíte po svojom a nič z toho nezrealizujete, len sa potom vždy vyhovárate.
Dokonca ste zašli tak ďaleko, že na post ministra zdravotníctva ste dali vojaka. Vojaka, ktorý proste je zvyknutý poslúchať a rozkazovať a nerozmýšľať. To je vaše riešenie.
A s tým, s tým, že ľudia si majú, tí, ktorí sa nebudú očkovať, platiť za zdravotnú starostlivosť, pán poslanec, tak s tým, s tým ste úplne uleteli až odleteli. Za vašej vlády, ktorej ste súčasťou, stúpol od minulého roka počet ľudí zomretých na choroby obehovej sústavy a nádory o 10 %. Vďaka vašej neschopnosti zomreli ľudia, ktorí mohli žiť, a nemalo to nič spoločné s kovidíkom. A vy tu idete tliachať o tom, že keď si niekto nedá vakcínu, tak si má platiť za zdravotnú starostlivosť? Choďte to povedať ľuďom, ktorí zo živnosti musia najprv zaplatiť odvody, aby im vyšlo na živobytia pre ich rodiny, a potom aj tak sa im u lekára zdravotnej starostlivosti kvôli vašej vláde nedostane. Tam buďte hrdina! Nie tuná tliachať sprosté reči a ľudí pokladať za nejaké čísla a nejaké údaje v tabuľkách.
Pán poslanec Kazda, vy ste proste naozaj odleteli. (Reakcia z pléna.) Ty tam nevykrikuj na mňa s rúškom, poď mi to povedať sem, fešák! (Reakcie z pléna.) Tak sa ukľudnite a, pán poslanec Kazda, vy sa spamätajte! Ľudia nie sú vaši otroci. (Reakcia z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 16:53 - 16:54 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán poslanec, vy ste opozičný poslanec a ja vás chcem preto poprosiť, aby ste nešírili tú vládnu propagandu o tom, že na COVID tu minulý rok zomrelo 12 500 ľudí. Vy ste to povedali asi z nevedomosti, ale skutočnosť je úplne iná a treba si povedať naozaj pravdu, ako to bolo. Štatistický úrad Slovenskej republiky uvádza, že na infekciu COVID-19 za rok 2020 zomrelo 4 004 ľudí a správa o bezpečnosti Slovenskej republiky za rok 2020 schválená vládou Slovenskej republiky dňa 7. júla 2021 hovorí dokonca len o 2 819 mŕtvych ľuďoch v súvislosti s pandémiou COVID-19. Takže chcem vás poprosiť, aby sme dali verejnosti jasný signál, že tu nejde o žiadnu pandémiu, ale o vymyslenú zámienku na to, aby mohli ničiť a ovládať obyvateľov. A proti tomu sa musíme postaviť.
Inak, samozrejme, pán poslanec, výborné vystúpenie, ďakujem zaň a verím, že sa nám to dnes podarí zvrátiť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 1.7.2021 11:44 - 11:45 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Takže koleso šťastia. Naozaj toto čo tu dnes vláda cez pozmeňovák poslanca Gyimesiho predvádza, je skutočné, koleso šťastia, kde si ľudia môžu na úkor zdravia a životov svojich blízkych vytočiť 30, 60, 90 eur. Vytočiť si tiež môžu ale aj ten vysoký krvný tlak alebo krvné zrazeniny alebo si môžu vytočiť ešte opakovanú vakcináciu. Samé lukratívne výhry a ponuky, ale nemôžme sa čudovať, pretože viete, kto bol prvým moderátorom súťaže Koleso šťastia? Nikto iný ako Jožko Pročko. Takže, keď OĽaNO stavia na človeku, ktorý bol prvým moderátorom súťaže Koleso šťastia, na Matovičovi, ktorý ako parlamentný šašo spravil z republiky cirkus, tak sa potom nemôžme čudovať, kam toto celé speje a že vláda svojimi nekompetentnými návrhmi nielen rozdeľuje spoločnosť, ale cynicky, cynicky hodnotí život a zdravie človeka na 30, 60 alebo 90 eur. Toto je naozaj niečo, čo v moderných demokraciách nemá obdobu a ja verím, že raz história vám bude dávať obrovské vysvedčenie ako veľmi ste pri riešení tejto otázky zlyhali, pretože ste išli tou najdlhšou totalitnou cynickou cestou.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 1.7.2021 11:43 - 11:44 hod.

Marian Kotleba
Ja mám v prvom rade procedurák, pán podpredseda, ale tá faktická. Koleso šťastia. Naozaj dá sa povedať, že ... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec Suja, kľud. (Reakcia z pléna.) Pán poslanec kľud je mimo sály. Pokračujte, pán poslanec.

Kotleba, Marian, poslanec NR SR
Takže. Môžem vás poprosiť o čas, pán podpredseda.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 11:17 - 11:18 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Miro, ja ťa trošku doplním, možno si to nestihol, možno si len chcel byť taký trošku korektnejší, ale treba na rovinu úplne povedať, že tá hrana tých sprostredkovateľov, tam nejde o nič iné, ako o to, že Matovičko a OĽANO si zase chcú posilniť cez vybraných jedincov svoje postavenie v osadách našich tiež občanov. Lebo vieme veľmi dobre, že ten poplatok za to sprostredkovanie sa teraz zvrhne do organizovanej úžery, kde jednoducho sa rozbehne osadnícka pyramídová hra na základe financovania zo štátneho rozpočtu. Toto bude výsledok, tej vašej geniálnej, geniálnej úpravy, ktorú teraz navrhujete a ktorú nikto príčetný a normálny schváliť nemôže. No, ale bez ohľadu na to, čo si teda myslíme, o tomto celom, tak využijem opäť priestor vo faktickej poznámke na to, aby som upozorniť na to B, ktoré tu vládni predstavitelia poslanci celý deň a dlhodobo zamlčiavajú a nerozprávajú a síce, že s lotériou k očkovaniu občania získajú aj neplodnosť, vysoký krvný tlak, krvné zrazeniny, poruchy nervovej sústavy a zvýšené riziko rakoviny. Takže milí občania, je to na vás, či sa rozhodnete pre 60 euro alebo preto, že za dva roky na rakovinu z vás bude iba zonbie.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 10:25 - 10:27 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Maťo Beluský, ty si to tak kultivovane vysvetlil s kľudom, bez emócií, bez nejakého politického zafarbenia, že aké nešťastné je spájať takéto likvidačné techniky proti národu s pomocou cestovných kanceláriám, len ja sa bojím, že tvoj kultivovaný a kľudný prejav to je ako keby si hodil do Oravskej priehrady kamienok, asi taký vplyv to bude mať na tu sediaceho predsedu NSDAP ministra financií Matoviča. Bol to tento človek, ktorý povedal, že chce prekonať NSDAP a vidíte, občania, už sa to tu ďalším krokom blíži. Ponúkajú vám injekcie do vášho tela, o ktorých sami lekári dnes ešte nič nevedia, za to, že vám dajú 60 eur. Len o tých 60 eur ste iní ako boli väzni v koncentračných táboroch, lebo oni nedostali ani tých 60 eur, a preto nestojí lepšie, alebo nie je lepšie využitý čas v každej jednej faktickej na túto tému ako vám pripomenúť, čo vám vláda za tých 60, 90, alebo 30 eur ponúka. Vysoký krvný tlak, krvné zrazeniny, poruchy nervovej sústavy, zápal srdcového svalu a zvýšené riziko rakoviny. Toto vám vaša vláda, ktorá sa o vás stará, ponúka v jednom jedinom balíku spoločne a nerozdielne za 30, 60, alebo 90 eur a je len na vás, či si to naozaj nenecháte, alebo necháte do seba vpichnúť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 9:55 - 9:55 hod.

Marian Kotleba
(Rečník priložil k mikrofónu mobilný telefón a spustil z neho zvukový záznam v maďarskom jazyku.) Nem vagy normális, ha az ember egészségéből és az életéből készíted a Lottót.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 9:53 - 9:55 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Gyimesi, zo zdravia ľudí robíte lotériu a pyramídovú hru. Bez ohľadu na to, čo je to za očkovanie, pán poslanec, keď do neho musíte ľudí lákať cez lotériu, to znamená doslova na Pavlov reflex, ako medvede na smetné koše. Keď už ľuďom ponúkate peniaze za to, aby si do seba vakcínu nechali vpichnúť, tak im ale povedzte pán poslanec aj to bé tej lotérie, čo získavajú ako pridanú hodnotu. A síce, že s vakcínou získavajú ako bonus, ktorý im ale zamlčíte, vysoký krvný tlak, krvné zrazeniny, poruchy nervovej sústavy, zápal srdcového svalu a zvýšené riziko rakoviny. Prečo o tomto nehovoríte, keď hovoríte o lotérii pre ľudí, aby sa dali zaočkovať za 60 eur. A pán poslanec, aby ste mi dobre rozumeli, tak ja vám teraz niečo pustím. Nem vagy normális, ha az ember egészségéből és az életéből készíted a Lottót.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 14:42 - 14:43 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán minister Matovič, veľká časť obyvateľov Slovenska čakala, že tu vystúpite ako chlap, že sa za tie všetky opatrenia, ktoré ste ako premiér voči ľuďom robili, ospravedlníte národu, a vy ste namiesto toho s úplnou úprimnosťou povedali, že vy ešte ľutujete, že ste proti ľuďom na Slovensku nezasiahli tvrdšie a dôraznejšie.
Keď ste teda taký úprimný, pán minister Matovič, tak im povedzte aj to, že keď vaša vláda s vami ako ministrom financií vyčerpá zdroje, vyčerpá verejné peniaze cez kšefty s testami a vakcínami, takže máte v pláne zaviesť priamo platené zdravotníctvo.
Pán Matovič, prečo nepoviete ľuďom aj to, že donútite ľudí, ktorí celý život poctivo pracovali, platili dane a odvody, aby sa na starobu báli ísť k lekárovi, aby sa báli platieb, ktoré od nich budete vyťahovať?
Pán Matovič, to, že ste odišli teraz, keď ste mali dostať faktické na vaše vystúpenie, to hovorí len o jednom, že ste nielen taký istý zlodej ako tí, ktorých ste kritizovali, že ste nielen neľudský netvor, ktorý sa vyžíval v sadistických a fašistických opatreniach proti vlastnému národu, ale ste asociálny a neľudský zbabelec.
Skryt prepis