Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.7.2021 o 12:14 hod.

Bc.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 21:43 - 21:45 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán poslanec Sloboda, ja obdivujem tú vašu ľútosť nad športom. Veď vy devastujete šport, vy ste tí, ktorí ste zničili šport, vy ste tí, ktorí dohnali tie športové kluby na kolená. Čo to tu rozprávate o tom, že my vlastne teraz nechceme pomôcť športovým klubom len preto, že tu nechceme zaviesť očkovací apartheid? To v akých rozprávkach, v akých bájkach tu žijete, čo za táraniny to tu rozprávate, to môžu naozaj veriť takýmto bludom len malé deti.
Veď vy tu chcete ľudí dostať do nekonečného očkovacieho kolotoču. Veď to povedzte na rovinu. Tá vakcína má určitú platnosť, na určité obdobie, na niekoľko mesiacov. Ten váš COVID fašistický pas má taktiež určitú konkrétnu dobu platnosti. Už aj tu pán doktor Mengele, minister zdravotníctva, to hovoril, tretia dávka, štvrtá dávka a ten človek sa bude očkovať a očkovať a očkovať a očkovať, až kým naozaj proste sa nepreočkuje na neviem čo, možno na poslanca SAS, ale to by som mu určite neprial.
Čiže ja neviem, prečo to tým ľuďom nepoviete na rovinu. Vakcína a nová varianta, vakcína a nová varianta a vakcína a nová varianta, a dookola ako na tom kolotoči. A to je jediné, čo z toho vyplynie, no inak to nebude. Pán Sloboda, nebude to inak. Takisto ako to nebude inak ako s tými vašimi senilnými kolegami, čo tu sedíme hodinu a pol bez rúšok, vôbec im to nevadí, lebo neni rokovanie a začne rokovanie: Oni nemajú rúška. Pán predsedajúci, nemajú rúška! Hodinu a pol som tu sedel bez rúška vedľa Zemanovej a nevadilo jej to. Lebo sa nemala komu sťažovať. To je také pokrytectvo, to je taká úbohosť, to mi príde ako nejaká, nejaké dieťatko v materskej škôlke: Pani učiteľka, ona mi zobrala lopatku! Však čo ste nešli kričať, keď som tu hodinu a pol sedel doteraz. Nebolo rokovanie. Nie? Veď vy ste tak ú-bo-hí, že nech to celý národ vidí, celý čas tu boli všetci bez rúšok aj poslanci OĽANO, len nebolo rokovanie. Boli kamery nasmerované na jednu cestu, tak to nikomu nevadilo. Ani najväčšej pokryteckej fašistke Zemanovej.
Skryt prepis
 

23.7.2021 18:38 - 18:52 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Vážené dámy, vážení páni, vážený pán minister zdravotníctva, pre mňa doktor Mengele, dovoľte mi vystúpiť k tomuto vášmu odpornému a zvrátenému návrhu zákona. Budem hovoriť so všetkou vážnosťou, ale začnem netradične. Chcem totiž adresovať jeden odkaz jednému tu sediacemu poslancovi, ktorý má nielen nečisté svedomie, ale je aj totálny duševný mrzák. A to je pán poslanec Šefčík, ktorý sa nehanbil všetkých protestujúcich ľudí, ktorí sa dnes postavili za svoju slobodu, nazvať akýmisi dezolátmi. Pán Šefčík, vy ste dezolát! Ste chudák a tu beriete obrovský plat a ľudia, ktorí si vzali voľno v práci, aby prišli bojovať za svoju slobodu, sú pre vás akási lúza, akísi dezoláti. Hanbite sa! Hanbite sa, že si toto vôbec dovoľujete ako poslanec, naozaj, môžete sa ísť o tom rozprávať s vašou kolegyňou, čo nosí kvety k odpadkovým košom a kúpe sa po tatranských jazerách. To je vaša úroveň, OĽANO!
Neskutočne ma to naštvalo, lebo čítať od niekoho, kto si tu pohodlne sedí a hlasuje si tu gombíkmi, za to, aby odoberal ľudské práva ľuďom, a ešte im bude nadávať, tak to už je fakt silná káva! To je fakt silná káva! A to sa týka všetkých tých, ktorí si povedali, že z ľudí budú robiť akýchsi menejcenných občanov, akýchsi otrokov. Len preto, že vy si myslíte, že máte patent na rozum. Len preto, že vy si myslíte, že máte patent na pravdu. Ale pravda je niekde iná. Niekde inde. Aj tí nacisti, aj tí komunisti, aj všetky iné totalitné režimy si mysleli, že majú patent na pravdu. A história dnes ukázala, kde bola pravda, a že ich odsúdila rovnako, ako odsúdi vás za to, čo ste tu predložili. Za to, čo ste tu predložili, že podľa vás by nezaočkované osoby nemali mať právo navštíviť nejaké verejné podujatia alebo spoločenské prevádzky, že nezaočkované osoby len preto, že si do seba nechcú nechať niečo pichnúť, to znamená, že sa chcú o svojom ústavnom práve, o práve na ochranu telesnej integrity rozhodnúť sami za seba podľa svojho vedomia a svedomia, že títo ľudia by sa mali stať menejcennými, na ktorých by sa zákony a ľudské práva nevzťahovali len preto, že vy ste presvedčení o tom, že to takto má byť. Takto boli aj v minulosti presvedčení rôzne totalitné režimy a rôzni zvrátení predstavitelia, ako spomínaný Mengele, ktorí si povedali, že tamtí nebudú mať ľudské práva ako iní, a je úplne jedno, čím definovali tú skupinu, ktorú oberali o ľudské práva, či sa jednalo o krv, o politický názor alebo teraz o to, či si do svojho tela pichli nejakú chemickú látku.
Nie je účelom hodnotiť nejaké očkovanie. Je účelom hodnotiť fakty a fakty hovoria jasne, že výrobcovia týchto vakcín za ne odmietli prevziať zodpovednosť. Do zmlúv si zakotvili s každým jedným štátom aj s Európskou úniou, keď tie vakcíny predávali, a zarábajú na tom desiatky miliárd eur, že odmietajú prevziať zodpovednosť za ich možné negatívne účinky. A viete prečo? Lebo nevedia, či v dlhodobom horizonte nejaké neprídu, pretože takéto účinky môžu vyvrátiť len dlhodobé štúdie, ktoré nemohli prebehnúť. A z tohto dôvodu je predsa logickým záverom, že každý jeden obyvateľ Slovenskej republiky si môže sám povedať, či sa nechá, alebo nenechá zaočkovať.
Ak výrobca neberie zodpovednosť za nejaký produkt, je predsa slobodnou voľbou človeka, či si od neho taký produkt nechá kúpiť, alebo do svojho tela aplikovať. Ale vy sa tu hráte na bohov, na tých, ktorí povedia, ty si bioteroristická hrozba, lebo si to do seba pichnúť nechceš nechať. Hovoríte, počúvajte vedcov! A čo tí vedci z tých spoločností, ktoré to vyrábali? Čo tí vedci, ktorí povedali, že za to nebudú ručiť? Minister zdravotníctva povedal na tlačovej konferencii, že vakcíny sú bezpečné, že vakcíny sú bezpečné. Ale on vám klamal, pretože on nemôže vedieť, či sú bezpečné. Spoluautor technológie mRNA povedal v rozhovore v americkej televízii, mainstreamovej, že on nevie, aké dlhotrvajúce negatívne účinky to bude mať, pretože tá technológia je nová a nikdy použitá nebola, ale minister zdravotníctva vie, aké budú mať, a vy chcete, aby ľudia toto zobrali na seba a určili, že si musia tieto veci pichnúť, lebo vy ste povedali, že to musia urobiť, a ešte sa nehanbíte to tu priniesť v zákone a nadávajte tým, ktorí si to nechcú nechať dať, že sú dezoláti, primitívi, že tu protestujú, ako tento tu ďalší primitív Žiak povie, že to sú kolotočári, len preto, že na základe všetkých týchto skutočností si to ľudia nechcú nechať do seba pichnúť, preto ich budete robiť menejcennými občanmi? Poslanci SaS, Kazda a Dostál tu vystúpia a povedia, že by pravdepodobne takíto ľudia podľa ich vlastných slov, ich vlastných úvah mali platiť za svoje zdravotné služby, za náklady spojené s ich liečbou sami? Sami? (Reakcia z pléna.)
Pán Kazda, vy sa neviete ani počúvať, pretože vy ste jednoduchý človek, pre vás sú citrusy základná potravina. (Zaznievanie gongu.) Vy ste tu hovorili o svojej úvahe, že pre vás je takýto nápad ideálny a dobrý, ale je nezrealizovateľný. (Výkriky z pléna. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurečník, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec Kazda, prosím kľud!

Mazurek, Milan, poslanec NR SR
Vypočujte si to, viem, že ste jednoduchý, viem, že máte malé IQ, ale možno raz na to prídete. Celé vaše vystúpenie bolo ö, ö, ö a ö. To ste vy, úroveň pána Kazdu. Hovoríte tu, že občania by si mali sami platiť za svoju zdravotnú starostlivosť, ak si do seba nechcú niečo pichnúť. A ja vám to hovorím znovu, pán Kazda, keby som bol taká istá kreatúra a bezcitný človek ako vy, tak poviem, že vy ako fajčiar si za akékoľvek zdravotné následky súvisiace s vaším zlozvykom máte taktiež platiť sám. Dostanete rakovinu, bohužiaľ! ale nie som taká kreatúra a nepozerám sa na ľudí len cez čísla a cez matematické tabuľky ako ľudia v SaS-ke, ale rešpektujem slobodnú ľudskú vôľu. Rešpektujem demokraciu, rešpektujem ľudské práva, Norimberský kódex, rozhodnutie Rady Európy, to je niečo, čo vám nehovorí nič. Vám to nehovorí nič, pretože vy sa na ľudí pozeráte ako na svojich otrokov, na tých, ktorí majú plniť vaše príkazy, a je vám úplne jedno, aká je ich slobodná vôľa. Bez hanby tu zavádzate opatrenie, ktoré nie je, že poďme diskutovať, či to je apartheid, to je normálny apartheid priamo definovaný podľa Trestného zákona. Ak určitej veľkej skupine obyvateľstva, v tomto prípade väčšine národa, zakážete užívať rovnaké výhody ako zvyšku a chodiť na tie isté miesta ako zvyšku, to je apartheid, rozumiete? Je to v Trestnom zákone. Ľudia budú dávať trestné oznámenia, ja ich vyzývam k tomu, že keď táto fašistická lúza schváli tento zákon, dávajte na nich trestné oznámenia, pretože toto je apartheid, pretože toto je ten posledný krok, kedy táto vláda chcela spečatiť tú nálepku fašizmu, ktorou sa môže tak veselo hrdiť pred celým svetom. Pred celým svetom.
Nikdy neriešila situáciu v zdravotníctve, zmohla sa len na to, že míňala miliardy eur na nezmyselné testovanie. Trnavská firmička si v rozpore so zákonom o verejnom obstarávaní nakupovala testy, aby sa Matovič mohol nabaľovať. Tu klamal, že nepozná človeka, ktorý vlastní tú trnavskú firmu. Spôsobili najhoršie čísla v celej Európe, na celom svete a dnes ako riešenie, spásonosná vakcína a musíte si ju dať povinne. A musíte si ju dať povinne. A keď nie a príde očkovacia lotéria, 100, 200 miliónov eur len tak. Veď dajte tie peniaze do zdravotníctva! Sedíte na zadku, nerobíte nič, nestaráte sa, čo bude so zdravotníctvom, a keď vám to tu opakujeme, tak ste ticho, a potom poviete, opozícia nenavrhuje nič. Navrhujeme vám, buďte normálni, ale toho nie ste schopní. Toho nie ste schopní, to je ten problém.
Ľudia sú právom rozčúlení, sú vonku a vy sa im bojíte postaviť. Bojíte sa im postaviť a povedať im do očí, ste pre nás menejcenná lúza, lebo tu to hovoríte, tu ste chránení policajtmi, tu ste za veľkými múrmi, ale choďte to povedať tým ľuďom! Čo si myslíte, že v piatok o obedu, na celý deň sem prídu, vezmú si voľno z práce, že nemajú nič iné na práci, že nemajú nič, čo by mohli robiť radšej? Oni sú tu zo zúfalstva. Nikdy v živote ich žiadna vláda nevyburcovala, nedohnala do takého stavu, že tu museli takto prísť a celý deň tu stáť a bojovať za svoju slobodu! Nikdy, lebo tu nebola nikdy takáto fašistická vláda ako ste vy! Nikdy to nedošlo až do takýchto krajností! Nikdy to nedošlo tak, že ľudia museli blokovať parlament, aby sa neschválil nejaký zákon, ktorý z nich urobí podľudí!
A ešte, ten najhorší argument, ktorý tu títo jednoduchí ľudia používajú, prečo je takýto zákon dobrý, je vraj, že to pomôže ekonomike. Ja sa vás pýtam, vy géniovia, keď to prevádzkam, reštauráciám, fitnescentrám, cestovným agentúram, komukoľvek inému, obmedzí vstup 60 % obyvateľov Slovenskej republiky ako potenciálnych zákazníkov, ktorí sa budú musieť dať povinne testovať, ak do nich budú chcieť ísť, čo mnohí neurobia, ja napríklad to neurobím, ja na tie vaše špajchlovačky nebudem chodiť, tak čo tým asi spôsobíte? Tu sa z toho rehotaj, Žiak, presne, lebo ty máš garantovaný plat, ale choď to povedať majiteľovi tej reštaurácie, ktorým zoberiete väčšinu svojich klientov! Choďte im to povedať! Áno, smej sa tu ako debil, ale čo už iné má človek povedať na toto? Robíte to, že vy ekonomiku likvidujete, keď máte ľuďom pomáhať! Keď máte pomáhať podnikateľom, keď máte udržiavať pracovné miesta, tak vy prídete a vy tým prevádzam obmedzíte veľkú časť potenciálnych zákazníkov a ešte to pokrytecky, orwellovsky nazvete pomoc ekonomike. Jasné, vojna je mier a vakcína je sloboda, no nie? Ste neuveriteľní, ste doslova neuveriteľní, a táto vaša fašistická totalita, ktorú chcete zaviesť týmto nechutným zákonom, pokračuje ďalej.
Bolo tu čítané, ja som to zverejnil tiež na svojom profile, to, čo poslal šéf Zväzu zboru väzenskej a justičnej stráže všetkým väzniciam, že väzeň má mať väčšiu šancu, že získa podmienečné prepustenie, ak sa dá zaočkovať. Ste chorí na hlavu?! Doteraz je zaočkovanie výhodou v takom veľkom rozsahu, že môže rozhodovať o tom, či väzeň dostane podmienečné prepustenie, že zaočkovaní členovia Zboru väzenskej a justičnej stráže majú mať väčšie výhody a väčšie osobné odmeny aj napriek tomu, že možno nemuseli podávať také výkony ako iní. Vy ste sa zbláznili?! Toto všetko vám ešte príde normálne, že väzni, ktorí nie sú zaočkovaní majú mať zakázané kontaktné návštevy? Toto všetko je pre vás ochrana ľudských práv a ochrana zdravia? Veď každý, každý, kto trošku uvažuje, vidí, že tu už dávno o vírus nejde, že ide o zavádzanie to-ta-li-ty, kde ľudia budú na každý aspekt svojho života potrebovať nejakú povolenku, ktorú im zo svojej vlastnej vôle a z milosti udelí vláda, ak splnia jej nariadené rozkazy.
Jasné, že ľudia sú doslova bez seba. Jasné, že ľudia strácajú nervy. Jasné, že vám to tu chodia hovoriť a protestovať, pretože vás majú plné zuby. Pretože ste zmarili referendum, pretože sa bránite možnosti dať ľuďom šancu rozhodnúť sa sami o tom, čo ste zač, pretože namiesto toho, aby ste boli ticho, namiesto toho, aby ste ich nechali normálne žiť a tie peniaze, ICH peniaze, ktoré rozhadzujete na sprostosti, dali do zdravotníctva, lebo s vírusmi sa bojuje v nemocniciach a nie v lockdownoch, tak namiesto toho, namiesto toho ich ďalej míňate na sprostosti a ešte tu vytvárate nadľudí a podľudí ako totalitné režimy minulosti.
Vy nielenže sa musíte hanbiť, vy ste odporné kreatúry, ktoré sa musia báť tých ľudí za to všetko, čo ste im spravili. Ja si neviem predstaviť, jak vy ďalej budete fungovať a existovať na Slovensku. Vás ľudia už tak nenávidia, že to ani nie je možné. Ja cítim tak obrovskú nenávisť voči tejto vláde od ľudí, kdekoľvek sa s nimi bavím, že vy sa môžete zatvárať do tejto svojej ulity, môžete tu chodiť tunelom ako potkani popod celú tú Národnú radu, lebo sa bojíte postaviť tým ľuďom, ktorí sú vonku. Ale to takto nepôjde naveky, tí ľudia vám to raz zrátajú. Vy sedíte na Slovensku ako na sude s pušným prachom. Minimálne 1. septembra očakávajte masový protest. Ľudia sú odhodlaní ísť do generálneho štrajku. Veď vy za chvíľku zistíte, že vy ani nemáte komu vládnuť, lebo ľudia vás budú úplne ignorovať. A kto myslíte, že za to môže, opozícia?! Jasné, že to budete takéto nálepky dávať, ale môžete za to len vy sami, lebo aj v iných štátoch majú problémy, ale nikde to nedopadlo takto tragicky. Nikde sa to nezvrhlo tak ako u vás, nikde!
Takže ešte raz, tento návrh zákona môže podporiť len zvrátený fašista. Tento návrh zákona môže podporiť len človek, ktorý má 60 % obyvateľov Slovenskej republiky v súčasnosti za menejcenných podľudí, ktorých považuje za akýsi hnoj, s ktorými treba narábať ako s otrokmi. To ste vy, tí, ktorí za to idete hlasovať. Ak toto podporíte, ešte sa tu z toho smejete doslova, ako veľmi, už nebudem vám ani nadávať, lebo veď vám nadávajú všetci, už možno, zrejme aj vaša rodina, ale ako veľmi, veľmi málo inteligentní ľudia, keď toto podporíte, keď takýmto spôsobom zdevastujete národ, keď ho takto pripravíte o slobodu, národ vám to raz zráta. Ten čas príde určite, iná, iné východisko z toho v podstate ani nie je. Tá nenávisť voči vám, tá sa dá doslova krájať a vy si za toto všetko môžete sami, pretože ste naozaj len fašistické kreatúry.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 17:42 - 17:44 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán Kazda sa síce poskladal ako malý chlapec a utiekol zo sály, no, už je späť, tak si môže vypočuť to, čo mu chcem povedať, pretože ak vy dokážete, pán Kazda, priamo v pléne Národnej rady povedať, že pre vás je úplne výhodný a ideálny nápad, aby si nezaočkovaný platil za vyšetrenia alebo za liečbu, tak ja sa vás pýtam, či vy ste chorý alebo normálny? To je čistý nápad hodný možno nejakého nacistického lekára alebo nejakého fakt ideológa. Vy ste normálny? A čo ja teraz budem vás ako fajčiara, ktorého pravidelne vidím fajčiť proste cigarety pred kanceláriou, teraz ak budete mať nejaké zdravotné komplikácie v súvislosti s vaším zlozvykom, poviem vám: plaťte si to sám? Lebo by som bol taká istá kreatúra ako vy? Nie, ja vám to nepoviem.
Keď bude mať zdravotné komplikácie pán Mikas povedzme s krvným tlakom, poviem mu: si obézny, plať si za to sám? Nie, nepoviem mu to, lebo nie som kreatúra zo SaS-ky! A vy poviete Slovákom, ktorí si nechcú nechať pichnúť vakcínu, za ktorú neručí výrobca, plať si sám vyšetrenie? To ti odkazuje strana SaS? Plať si sám liečbu? Tak potom viete čo, pán Kazda? Plaťte si sami tú lotériu vašu sprostú s očkovaním! Pán Kazda, plaťte si sami to testovanie z vašich výplat! Občania oňho nemajú záujem. Ak vy hovoríte, že my si máme platiť len za to, že sa človek nechce očkovať. Človek celý život povedzme platí zdravotné poistenie, stará sa o svoje zdravie, športuje, nefajčí, nepije, ja neodsudzujem nikoho, keď fajčí alebo pije, to je jeho problém, jeho rozhodnutie, a nedá sa zaočkovať, tak povedzme nejaký Kazda mu povie: plať si sám za seba liečbu?!
Pán Kazda, to, o čom tu hovoríme, je zdravotné poistenie. Jasné, vy by ste možno chceli, aby ľudia, ktorí nezarábajú veľa, povedzme ani nedostali zdravotnú starostlivosť, lebo to je politika SaS-ky. Ale môžete sa hanbiť! Vy ste chudák a kreatúra! (Reakcia z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 12:14 - 12:16 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán poslanec, musím súhlasiť. To, čo sa tu rozbehlo, je nechutný očkovací fašizmus. To, čo nám tu predkladajú, sú nechutné klamstva. To, čo si dovolil povedať tu prítomný minister zdravotníctva, môžme ho smelo nazývať doktor Mengele, pán Lengvarský, pretože ten sa neštíti akejkoľvek perverznosti voči slobode a demokracii na Slovensku, je skrátka neuveriteľné. On a ďalší, ktorí sú mnohokrát na výplatných listinách firiem, ktoré predávajú alebo vyrábajú vakcíny, sa postavili na tlačovú konferenciu a povedali: Vakcíny sú bezpečné, my vás uisťujeme. Ale výrobcovia tých vakcín to už nepovedali. Práve naopak, výrobcovia vakcín povedali, my nevieme, či sú bezpečné a z toho dôvodu odmietame prijať zodpovednosť za možné negatívne účinky, a dali si to zmluvne zakotviť. Tak kto má pravdu, vedci, čo vyrobili tie vakcíny, alebo minister zdravotníctva? Kde je pravda? Ako môžu smelo ľuďom hovoriť, že to nebude mať dlhotrvajúce vedľajšie účinky, keď to nevedia? A potom za to, ako ste povedali, že to ľudia nechcú, že to možno nechcú na svojom tele riskovať, lebo sa chcú slobodne rozhodnúť, ako budú pristupovať k svojmu zdraviu, majú byť označení ako podľudia? V skrátenom legislatívnom konaní za deň tu má byť schválený zákon, na základe ktorého väčšinu obyvateľstva Slovenskej republiky označí minister zdravotníctva Mengele ako podľudí? Úplne rovnako ako totalitné režimy v minulosti? Toto je riešenie tejto situácie? Budú ich nútiť pichnúť si do seba niečo, za čo neručí ani výrobca?
Hovoria, že odborníci majú jednotný názor, ale ignorujú ľudí, ako ste povedali, ako ten Francúz, ktorý dostal Nobelovu cenu za virológiu a povedal, že to tak nie je. Ako človek, ktorý sa výrazným spôsobom zaslúžil o vynález tej mRNA technológie, tej vakcína Pfizer, pán doktor Robert Malone, ktorý povedal, že netušíme, aké dlhotrvajúce následky to môže mať.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 16:50 - 16:52 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Ja budem hovoriť svoju faktickú poznámku, ale vás poprosím, aby ste ukľudnili toho poloblázna, viete, koho myslím.

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pokračujte, je tu kľud.

Mazurek, Milan, poslanec NR SR
Ďakujem pekne. Dúfam, že ten kľud aj udrží. Miro, ja som rád, že sa venuješ tejto problematike, venuješ sa jej dlhodobo a skutočne hodnotne a tak ako aj teba, aj mňa doslova zarmútilo, že ministerstvo životného prostredia pri takejto legislatívnej iniciatíve, ktorú tu pretláča cez poslanecký návrh, úplne odignorovalo tak obrovské množstvo profesných organizácií a tie zo zúfalstva museli písať listy poslancom podpísané obrovské množstvo ľudí, ktorí majú kvalifikáciu odbornú, vzdelanostnú, celoživotné skúsenosti, pracujú v týchto oboroch a skrátka ministerstvo si ide svoje ideologické stanovisko bez ohľadu na to čo kto povie, čo profesné organizácie presadzujú, na čom trvajú a čo sa tu ukázalo desaťročiami ako dobrá a overená prax. Viete, s dialógom podľa môjho názoru nemá nikto problém, ale tak toto určite dialóg nevyzerá. Ja sa taktiež nemôžem stotožňovať s tými ekologickými fanatickými rečami, ktoré mnohí vedú v týchto oblastiach, ktoré sú úplne odpojené od reality, že aj na Slovensku presne tí ľudia, o ktorých si hovoril, ktorí presadzujú takéto návrhy, potom podporujú aj iné psychonávrhy ako napríklad v Británii, kde nejaká skupinka zelených aktivistov v určitom politickom zastúpení žiada zakázať domáce grilovačky. Lebo grilovanie vraj zvyšuje vypúšťanie emisií do ovzdušia, tak ich treba zakázať a za toto normálne vo Veľkej Británii vedú politickú kampaň na nejakej tej regionálnej krajskej úrovni. Aj na Slovensku sú ľudia, v Progresívnom Slovensku napríklad, ktorí toto podporujú. Do takýchto rovín my predsa nemôžeme zájsť a týchto odborníkov z profesných organizácií skrátka vláda musí počúvať.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 11:38 - 11:40 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Edo je veľmi smutné, že keď chceš ako poslanec Národnej rady vystupovať a hovoriť normálne svoje názory k týmto šialeným návrhom, ktoré tu táto vláda dáva, tak proste nejaký asi nadrogovaný poloblázon tu proste bude stále vykrikovať, vrieskať po každom, hádzať sa tam o zem proste, ukazovať, že nie je mentálne zdravý a že patrí do ústavu kde by ho mali liečiť myslím tým Joža Pročka a že skrátka nemôžeš ako poslanec normálne vykonávať svoj mandát lebo nestačil do tohto pléna jeden Matovič proste tu potrebovali dotiahnuť ešte aj Pročka, aby to bolo kompletné v otázke bláznov. No a čo sa týka toho nezmyselného šialeného nápadu s tou ich očkovacou lotériou a stým obrovským rozhadzovaním peňazí daňových poplatníkov Slovenskej republiky, aby tak mohli úžerníkom svojim vlastným voličom tí, ktorí im cez Polláka organizovali tie voličské zástupy, ktoré ich potom volili v jednotlivých osadách zabezpečovať lukratívny biznis no ako to presne asi dopadne, presne jak sme tu hovorili o tom sprostredkovaní. Oni to nechcú počuť lebo nedokážu si tieto veci ani len predstaviť. Proste každý ten úžerník ich tam postaví do radu, zabezpečí to, aby sa tam očkovať išli oni budú šťastní, spokojní, slovenskí daňoví poplatníci zaplatia tomu úžerníkovi nový mercedes a všetko bude skvelé no nie. A v OĽANO tak isto bude spokojný lebo veď si udrží tieto svoje voličské hlasy. Ale keď občania napríklad v Žehre zúfalo prosili o pomoc napríklad Jožka Pročka tak ten sa im vyjadril v maily som videl tú odpoveď, že nebojte sa naši páni poslanci Herák a Pollák sa o to postarajú no. Herák sa už postaral, ale o malé dievčatká takže už tu nie je a z tohto dôvodu Edo musíme jednoznačne odmietnuť akékoľvek z týchto snáh pretože idú od chorých ľudí, chorých ľudí, ktorí by nemali reálne riadiť ani ZRPŠ v základnej škole a nie ešte Národnú radu a
===== ... tú odpoveď, že nebojte sa, naši páni poslanci Herák a Pollák sa o to postarajú, no. Herák sa už postaral, ale o malé dievčatká, takže už tu nie je a z tohto dôvodu, Edo, musíme jednoznačne odmietnuť akékoľvek z týchto snáh, pretože idú od chorých ľudí, chorých ľudí, ktorí by nemali reálne riadiť ani ZRPŠ v základnej škole a nie ešte Národnú radu a celý štát.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 11:38 - 11:40 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Edo je veľmi smutné, že keď chceš ako poslanec Národnej rady vystupovať a hovoriť normálne svoje názory k týmto šialeným návrhom, ktoré tu táto vláda dáva, tak proste nejaký asi nadrogovaný poloblázon tu proste bude stále vykrikovať, vrieskať po každom, hádzať sa tam o zem proste, ukazovať, že nie je mentálne zdravý a že patrí do ústavu kde by ho mali liečiť myslím tým Joža Pročka a že skrátka nemôžeš ako poslanec normálne vykonávať svoj mandát lebo nestačil do tohto pléna jeden Matovič proste tu potrebovali dotiahnuť ešte aj Pročka, aby to bolo kompletné v otázke bláznov. No a čo sa týka toho nezmyselného šialeného nápadu s tou ich očkovacou lotériou a stým obrovským rozhadzovaním peňazí daňových poplatníkov Slovenskej republiky, aby tak mohli úžerníkom svojim vlastným voličom tí, ktorí im cez Polláka organizovali tie voličské zástupy, ktoré ich potom volili v jednotlivých osadách zabezpečovať lukratívny biznis no ako to presne asi dopadne, presne jak sme tu hovorili o tom sprostredkovaní. Oni to nechcú počuť lebo nedokážu si tieto veci ani len predstaviť. Proste každý ten úžerník ich tam postaví do radu, zabezpečí to, aby sa tam očkovať išli oni budú šťastní, spokojní, slovenskí daňoví poplatníci zaplatia tomu úžerníkovi nový mercedes a všetko bude skvelé no nie. A v OĽANO tak isto bude spokojný lebo veď si udrží tieto svoje voličské hlasy. Ale keď občania napríklad v Žehre zúfalo prosili o pomoc napríklad Jožka Pročka tak ten sa im vyjadril v maily som videl tú odpoveď, že nebojte sa naši páni poslanci Herák a Pollák sa o to postarajú no. Herák sa už postaral, ale o malé dievčatká takže už tu nie je a z tohto dôvodu Edo musíme jednoznačne odmietnuť akékoľvek z týchto snáh pretože idú od chorých ľudí, chorých ľudí, ktorí by nemali reálne riadiť ani ZRPŠ v základnej škole a nie ešte Národnú radu a
===== ... tú odpoveď, že nebojte sa, naši páni poslanci Herák a Pollák sa o to postarajú, no. Herák sa už postaral, ale o malé dievčatká, takže už tu nie je a z tohto dôvodu, Edo, musíme jednoznačne odmietnuť akékoľvek z týchto snáh, pretože idú od chorých ľudí, chorých ľudí, ktorí by nemali reálne riadiť ani ZRPŠ v základnej škole a nie ešte Národnú radu a celý štát.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 11:13 - 11:15 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Ďakujem pekne pán predseda. Presne ako ste povedali tí, ktorí majú chuť nech sa venujú práci v Národnej rade. Bohužiaľ je nás tu v tej Národnej rade málo takých, ktorí máme chuť a väčšina má len chuť zahlasovať za to, čo im predseda ich klubu ukáže, lebo na to tu sú. Miro, čo sa týka tvojho vystúpenia je potrebné podotknúť jednu zásadnú vec. Keď sa tu hovorí o vakcíne ako o nejakom fakte o nejakej akceptovanej skutočnosti, že to musia ľuďom nanucovať, musia prísť s lotériou. Veď za tie vakcíny neručia ich výrobcovia. Opomínate tento fakt. Za tie vakcíny neručia ich výrobcovia a všetku zodpovednosť a možné negatívne dôsledky hodili na štáty a Slovenská republika nijak neodškodňuje ľudí, ktorí boli vakcináciou poškodení. A jasné, že ľudia sa potom nechcú očkovať v mnohých prípadoch, pretože to nechcú riskovať. Veď to je úplne to isté ako keby som si išiel kúpiť do obchodu auto, pri ktorom výrobca povie, že možno na ňom brzdy a keď na ňom nepôjdu no tak ja ti neručím za dôsledky toho, čo si na tom aute môžeš urobiť. Či sa zabiješ alebo si ho len rozbiješ. Bohužiaľ kupuješ ho s tým vedomím a rovnako je to s týmito vakcínami. Preto tá vakcinačná lotéria je čisté šialenstvo a z toho hľadiska, že oni teraz Miro nájdu 100 miliónov euro na to, aby tu zorganizovali vakcinačnú lotériu, aby tu zabezpečili sprostredkovanie zaočkovania a predtým nás tu od rána do večera klamali, že nemajú peniaze na obedy, nemajú na minimálnu mzdu, nemajú na dôchodcov, nemajú na dôchodky, nemajú na slobodné mamičky, na OČR, no na nič nemali, ale na vakcinačnú lotériu na Igorkove koleso šťastia a sprostosti na to majú. Na to majú. Veď ich už nemôže brať vážne nikto a na základe tohto samozrejme, že ľudia neveria ani ich rečiam o vakcínach.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 9:46 - 9:48 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán poslanec, seriózne, pri všetkej úcte, sa môžete tak akurát hanbiť. To, čo ste tu začali hneď na začiatku, že vlastne opozícia je zodpovedná za vašu neschopnosť, je preukazovaním si absolútnej nulovej sebareflexie, ktorá je vo vašej vládnej koalícii. To, že vy ste prijali ako skutočnosť, že očkovanie je dokonalý, jedinečný a úžasný nástroj, ktorý vám umožní zachrániť Slovensko do budúcnosti pred všetkými možnými pandémiami a pred tým, aby sa tu zavádzali ďalšie lockdowny je vaša vlastná záležitosť. To, že tomu ale neveria občania Slovenskej republiky, lebo vy ste ich o tom nedokázali presvedčiť a vysmiate Čaputové a proste trápne úbohé herečky alebo tu prítomný Matovič, nie sú dostatočnou zárukou na to, aby verili týmto vaším vakcínam, je zase len váš problém. Vy tu prídete a poviete, že opozícia zodpovedá za to, že ľudia si do seba nechcú nechať niečo pichnúť. Ľudia sami sú zodpovední za to, čo si do seba nechajú pichnúť, či tomu veria alebo neveria. Vy ste tu nastavili morálnu rovinu tak, že ten kto sa nechal zaočkovať ten je dobrý, ten je správny? A ten, kto sa nenechal zaočkovať je pomaly zločinec! A preto tu potom predkladáte ďalšie návrhy zákonov, aby ľudia nemohli chodiť do prevádzok, keď nie sú zaočkovaní! Teraz tu prídete s lotériou, vyhraj sumy, proste vyhraj nejaké vecné dary, keď sa necháš zaočkovať. Do akej roviny ste tú vakcínu postavili? A vy si myslíte, že toto ľuďom pomôže, aby boli presvedčení o tom, že tá vakcína je dobrá? Keď ju pomaly núkate na trhu ako nejaký Mikulec fejkové hodinky? Na blšáku začnete tie vakcíny predávať? Veď vy ste z toho urobili šou, komediálny živý prenos. A po tomto chcete, aby ste ľudí presvedčili, že poď sa nechať zaočkovať, dostaneš prémiu, vyhráš nejaký dar. Matovič bude roztáčať nejaké šťastné výherné koleso? Zbláznili ste sa? A ešte z toho obviníte opozíciu! Veď vy ste stelesnená tragikomédia. Jasné, že ľudia vám neveria.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 16:48 - 16:49 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Edo, ja s tebou budem nesúhlasiť, Igor Matovič, potrebuje pomocnú ruku, pomocnú ruku ošetrujúceho lekára v nejakom zariadení, kde sa mu budú venovať od rána do večera, aby si chudák neublížil.
A keď sme sa bavili o tých jeho topánkach, tak by mal mať také bez šnúrok, aby si ani s tými neublížil, lebo jediné zariadenie, kde by Igor Matovič mal zastávať nejakú pozíciu, je zariadenie pre hospitalizáciu duševne narušených ľudí, ľudí s problémami, ľudí, ktorí sú nebezpeční pre spoločnosť a nie je správne, ak sa v tejto spoločnosti voľne pohybujú.
Takže v záujme celého klubu OĽANO, a to už môžete ......... (rýchlo vyslovené, pozn. red.) dva v jednom aj Jožka Pročka s ním rovno, bolo by fajn, keby ste ho naozaj objednali aj s Jožkom na nejakú hospitalizáciu a vyhli by ste sa obrovskému množstvu problémov, možno potenciálnej koaličnej kríze, zlepšili by ste svoje volebné preferencie, ľudia by vás tak nenenávideli, zlepšil by sa ten stav, tá akceptácia vaša v spoločnosti a hlavne by ste pomohli Igorovi Matovičovi, lebo aj po tom, čo tu dneska predviedol, ste museli jasne vidieť, a to je neoddiskutovateľná skutočnosť, že Igor Matovič zúfalo, akútne potrebuje pomoc odborníka. Volá o pomoc.
Skryt prepis