Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

25.3.2020 o 16:16 hod.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.3.2020 16:16 - 16:18 hod.

Milan Mazurek
 

Vystúpenie v rozprave 25.3.2020 16:09 - 16:13 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, vážený pán minister, ctené kolegyne, kolegovia, asi sa zhodneme všetci na tom, že Slovensko sa nachádza vo veľmi ťažkej situácii. Nielen Slovensko, v podstate celý svet. A že tu máme doslova státisíce ľudí, ktorých či už pracovné miesta alebo priamo ich podnikania sú doslova v existenčnom ohrození. Tieto veci je potrebné akútne riešiť a preto určite nemá problém podporiť tento prvý návrh opatrení, ktorý sa týka toho ošetrovaného príspevku pri mimoriadnej situácii, nemocenského v karanténe, príspevku na podporu udržania pracovného miesta a tiež, samozrejme, podobného príspevku pri samostatne zárobkovo
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 25.3.2020 16:09 - 16:13 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, vážený pán minister, ctené kolegyne, kolegovia, asi sa zhodneme všetci na tom, že Slovensko sa nachádza vo veľmi ťažkej situácii. Nielen Slovensko, v podstate celý svet. A že tu máme doslova státisíce ľudí, ktorých či už pracovné miesta alebo priamo ich podnikania sú doslova v existenčnom ohrození. Tieto veci je potrebné akútne riešiť a preto určite nemá problém podporiť tento prvý návrh opatrení, ktorý sa týka toho ošetrovaného príspevku pri mimoriadnej situácii, nemocenského v karanténe, príspevku na podporu udržania pracovného miesta a tiež, samozrejme, podobného príspevku pri samostatne zárobkovo
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.3.2020 16:52 - 16:53 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán poslanec Šudík, začne vami. Vy ste mi povedali, že vláde treba dôverovať. No dôverovať môžem frajerke, snúbenici, žene alebo vláde určite nie. Vládu treba kontrolovať. Každého politika, aj mňa, aj vás, treba kontrolovať. Netreba nám dôverovať. Pán poslanec Kremský, vy ste ma tu chceli poučovať o používaní zdravého rozumu a hneď následne vám bolo odpovedané, že čo má spoločné so šírením koronavírusu to, keď niekto chce odpočúvať vaše hovory. To už jednoducho so zdravým rozumom nejakým spôsobom asi nekorešponduje. A hlavne, keď hovoríte, že tu zneužívame tieto veci na politické ciele a že tieto informácie nebudú zneužívané. Veď tu máte ľudí, ktorí priamo zneužívali informácie, ktoré nemali byť verejné. Tu sedí pán Grendel, ktorý má s tým bohaté skúsenosti. A potom sa nedivte, že nemáme dôveru voči tejto vláde a nechceme im umožniť to, aby mohla takýmto bezprecedentným zásahom jednoducho špehovať svojich vlastných občanov.
Pán poslanec Žiak, vy ste mi povedali v podstate to, že by ste so mnou súhlasili, ale jediné čo vám bráni v tom so mnou súhlasiť je to, že som hádzal dlažobnú kocku. Chcem vás vyviesť z tej štyri či päť, či šesť rokov starej dezinformácie z toho hoaxu, ktorý šíria práve liberálne médiá, ja som nikdy žiadnu dlažobnú kocku nehádzal. A keď nájdete také video, kde také niečo uvidíte, dávam 10-tis. eur tu na fleku pred všetkými. To znamená nabudúce sa zdržte týchto nezmyslov. A keďže som teraz vyvrátil to jediné, prečo mi nemôžete veriť, dúfam, že budete proti tomu návrhu zákona.
Celkovo, drahí páni kolegovia, kolegyne, toto nemá spoločné s koronavírusom prakticky nič. Nepotrebujeme počúvať telefonáty, nepotrebujeme čítať SMS-ky, nepotrebujeme ukladať IP-adresy. Potrebujeme dbať a žiadať od obyvateľov Slovenskej republiky zodpovednosť, ale nie tým, že ich budeme desiť takým spôsobom, že im budeme jednoducho narúšať ich súkromie úplne bezprecedentným spôsobom. Ďakujem všetkým veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 24.3.2020 16:38 - 16:43 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, ctené kolegyne, kolegovia, všetci ako sme tu si asi uvedomujeme, že sa nachádzame vo veľmi neľahkej situácii a nikto z nás by asi nemal problém hlasovať za návrh zákona, ktorý umožňuje rezortu spravodlivosti normálne riadne fungovanie tak ako je to potrebné to znamená pozmeniť lehoty pri ktorých je to nutné alebo obmedziť napríklad konanie dražobných aktivít a podobných vecí, ktoré môžu pomôcť pri šírení koronavírusu pomôcť samozrejme v tom negatívnom svetle. Keď sa tak zamyslíme tak práve tento parlament kde nás tu sedí 150 v jednej miestnosti dlhé hodiny celý deň, vieme o tom, že každý z nás môže byť infikovaný bez toho, a by sme o tom vôbec tušili, je tu možno stovka ďalších zamestnancov tak práve tento parlament najaktívnejší v súčasnosti asi na Slovensku pomáha pri šírení koronavírusu ale keď už sme sa rozhodli, že to spoločne prekonáme ,vyležíme, vypijeme si nejaké tie čaje a všetci budeme zdraví, tak v poriadku. Každopádne nesúhlasím s tým, aby vláda za účelom boja proti koronavíru a to si plne uvedomujem, že množstvo ľudí, ktorí porušujú tie karanténne opatrenia aj napriek tomu, žeby mali cítiť osobný pocit nejakej sebazodpovednosti nielen za seba ale aj za svojich blízkych možno ľudí, ktorí sa nachádzajú v tých rizikových skupinách a ktorých práve tento koronavírus ohrozuje najviac, tak títo ľudia častokrát túto karanténu porušujú, títo ľudia sa stretávajú s tými svojimi blízkymi, nezdržiavajú sa doma, navštevujú rôzne ja neviem kultúrne aktivity možno nejaké súkromné, možno nejaké obchody, jednoducho chodia na výlety do prírody. Vieme dobre, že tatranské chodníky sú plné, jednoducho bývam tam viem dobre ako to tam v súčasnosti vyzerá.
Každopádne si ale nemyslím, žeby sme mali prijať takéto bezprecedentné opatrenie, ktorým umožníme v tomto prípade úradu verejného zdravotníctva, aby mohol špehovať svojich vlastných občanov. A nielen tak hocijakým spôsobom, vedieť kde, kedy sa presne nachádza bez toho, aby ten človek vydal súhlas
===== jednoducho bývam tam, viem dobre ako to tam v súčasnosti vyzerá. Ale každopádne si ale nemyslím, že by sme mali prijať takéto bezprecedentné opatrenie, ktorým umožníme, v tomto prípade Úradu verejného zdravotníctva, aby mohol špehovať svojich vlastných občanov. A nielen tak hocijakým spôsobom vedieť kde, kedy sa presne nachádza bez toho, aby ten človek vydal súhlas na to, aby tento úrad mohol sledovať jeho polohu. Vedieť s kým telefonoval, o čom telefonoval, ukladať tieto dáta, aj keď do obmedzeného času zatiaľ, čo vláda môže v budúcnosti bez problémov predlžiť, stačí súhlas tohto parlamentu, nie je podľa mňa v tejto chvíli adekvátne. Nie je to adekvátne z toho dôvodu, že ja napríklad nie som ako pán poslanec Osuský, ktorý tu vystúpil s tým, že jemu vôbec nevadí, keď niekto odpočúva jeho hovory, keď ho sleduje, nakrúca, fotografie a proste vníma úplne každú aktivitu jeho tela. To je jeho súkromná vec. Ja osobne si vážim svoju slobodu natoľko, že nemám záujem o to, aby niekto sledoval moju polohu, nemám záujem o to, aby ma niekto odpočúval a počúval o čom telefonujem, nie preto, že by som sa bál, že konám nejakú nelegálnu aktivitu, ale preto, že sloboda človeka má byť posvätná natoľko, aby sa do takýchto základných ľudských práv a slobôd jednoducho nezasahovalo. A v tomto prípade, keď hovoríme o tomto bezprecedentnom zásahu jednoducho nie je namieste umožniť tomuto úradu takto špehovať svojich občanov.
Bol to práve Benajamin Franklin, ktorý povedal ten známy citát, keď pán Osuský tu tak rád cituje, tiež mu zacitujem: "že človek, ktorý je ochotný vzdať sa svojej osobnej slobody za účelom získania dočasného pocitu bezpečia si nezaslúži ani slobodu a ani bezpečie.
A my sme tu práve v tejto chvíli, keď sa rozhodujeme o tom, či k takémuto kroku pristúpime. A ja vás chcem, ctené plénum, požiadať, aby sme takéto veci neschvaľovali. Nielenže nemáme problém schváliť nejaké lehoty ako som povedal, schváliť obmedzenie ďalších aktivít, ktoré sa môže možno podľa legislatívy na Slovensku konať a krízový štáb ešte nerozhodol o tom, že zakázal ich konanie. Ale nevstupujme takýmto bezprecedentným spôsobom do slobody každého jedného z nás. Nevstupujme takýmto spôsobom do základných ľudských práv obyvateľov Slovenskej republiky, nešírme ďalej paniku a hlavne, keď chceme bojovať proti tomu koronavírusu, tak zabezpečme hlavne to, aby boli tie základné hygienické podmienky dodržiavané predovšetkým tu v budove Národnej rady. To znamená, na záver, skutočne.
V tejto chvíli nepovažujem za adekvátne takýmto spôsobom zasiahnuť do osobných práv každého jedného z nás. Nepovažujem za adekvátne, že toto vláda chce takýmto spôsobom urobiť a žiadam vás, nepodporme takúto novelu zákona. Je to veľmi nebezpečné. Ideme tým za ten pomyselný rubikon a takouto cestou by sme sa vydať nemali ani v takejto krízovej situácii. Ďakujem veľmi pekne.(Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 24.3.2020 16:38 - 16:43 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, ctené kolegyne, kolegovia, všetci ako sme tu si asi uvedomujeme, že sa nachádzame vo veľmi neľahkej situácii a nikto z nás by asi nemal problém hlasovať za návrh zákona, ktorý umožňuje rezortu spravodlivosti normálne riadne fungovanie tak ako je to potrebné to znamená pozmeniť lehoty pri ktorých je to nutné alebo obmedziť napríklad konanie dražobných aktivít a podobných vecí, ktoré môžu pomôcť pri šírení koronavírusu pomôcť samozrejme v tom negatívnom svetle. Keď sa tak zamyslíme tak práve tento parlament kde nás tu sedí 150 v jednej miestnosti dlhé hodiny celý deň, vieme o tom, že každý z nás môže byť infikovaný bez toho, a by sme o tom vôbec tušili, je tu možno stovka ďalších zamestnancov tak práve tento parlament najaktívnejší v súčasnosti asi na Slovensku pomáha pri šírení koronavírusu ale keď už sme sa rozhodli, že to spoločne prekonáme ,vyležíme, vypijeme si nejaké tie čaje a všetci budeme zdraví, tak v poriadku. Každopádne nesúhlasím s tým, aby vláda za účelom boja proti koronavíru a to si plne uvedomujem, že množstvo ľudí, ktorí porušujú tie karanténne opatrenia aj napriek tomu, žeby mali cítiť osobný pocit nejakej sebazodpovednosti nielen za seba ale aj za svojich blízkych možno ľudí, ktorí sa nachádzajú v tých rizikových skupinách a ktorých práve tento koronavírus ohrozuje najviac, tak títo ľudia častokrát túto karanténu porušujú, títo ľudia sa stretávajú s tými svojimi blízkymi, nezdržiavajú sa doma, navštevujú rôzne ja neviem kultúrne aktivity možno nejaké súkromné, možno nejaké obchody, jednoducho chodia na výlety do prírody. Vieme dobre, že tatranské chodníky sú plné, jednoducho bývam tam viem dobre ako to tam v súčasnosti vyzerá.
Každopádne si ale nemyslím, žeby sme mali prijať takéto bezprecedentné opatrenie, ktorým umožníme v tomto prípade úradu verejného zdravotníctva, aby mohol špehovať svojich vlastných občanov. A nielen tak hocijakým spôsobom, vedieť kde, kedy sa presne nachádza bez toho, aby ten človek vydal súhlas
===== jednoducho bývam tam, viem dobre ako to tam v súčasnosti vyzerá. Ale každopádne si ale nemyslím, že by sme mali prijať takéto bezprecedentné opatrenie, ktorým umožníme, v tomto prípade Úradu verejného zdravotníctva, aby mohol špehovať svojich vlastných občanov. A nielen tak hocijakým spôsobom vedieť kde, kedy sa presne nachádza bez toho, aby ten človek vydal súhlas na to, aby tento úrad mohol sledovať jeho polohu. Vedieť s kým telefonoval, o čom telefonoval, ukladať tieto dáta, aj keď do obmedzeného času zatiaľ, čo vláda môže v budúcnosti bez problémov predlžiť, stačí súhlas tohto parlamentu, nie je podľa mňa v tejto chvíli adekvátne. Nie je to adekvátne z toho dôvodu, že ja napríklad nie som ako pán poslanec Osuský, ktorý tu vystúpil s tým, že jemu vôbec nevadí, keď niekto odpočúva jeho hovory, keď ho sleduje, nakrúca, fotografie a proste vníma úplne každú aktivitu jeho tela. To je jeho súkromná vec. Ja osobne si vážim svoju slobodu natoľko, že nemám záujem o to, aby niekto sledoval moju polohu, nemám záujem o to, aby ma niekto odpočúval a počúval o čom telefonujem, nie preto, že by som sa bál, že konám nejakú nelegálnu aktivitu, ale preto, že sloboda človeka má byť posvätná natoľko, aby sa do takýchto základných ľudských práv a slobôd jednoducho nezasahovalo. A v tomto prípade, keď hovoríme o tomto bezprecedentnom zásahu jednoducho nie je namieste umožniť tomuto úradu takto špehovať svojich občanov.
Bol to práve Benajamin Franklin, ktorý povedal ten známy citát, keď pán Osuský tu tak rád cituje, tiež mu zacitujem: "že človek, ktorý je ochotný vzdať sa svojej osobnej slobody za účelom získania dočasného pocitu bezpečia si nezaslúži ani slobodu a ani bezpečie.
A my sme tu práve v tejto chvíli, keď sa rozhodujeme o tom, či k takémuto kroku pristúpime. A ja vás chcem, ctené plénum, požiadať, aby sme takéto veci neschvaľovali. Nielenže nemáme problém schváliť nejaké lehoty ako som povedal, schváliť obmedzenie ďalších aktivít, ktoré sa môže možno podľa legislatívy na Slovensku konať a krízový štáb ešte nerozhodol o tom, že zakázal ich konanie. Ale nevstupujme takýmto bezprecedentným spôsobom do slobody každého jedného z nás. Nevstupujme takýmto spôsobom do základných ľudských práv obyvateľov Slovenskej republiky, nešírme ďalej paniku a hlavne, keď chceme bojovať proti tomu koronavírusu, tak zabezpečme hlavne to, aby boli tie základné hygienické podmienky dodržiavané predovšetkým tu v budove Národnej rady. To znamená, na záver, skutočne.
V tejto chvíli nepovažujem za adekvátne takýmto spôsobom zasiahnuť do osobných práv každého jedného z nás. Nepovažujem za adekvátne, že toto vláda chce takýmto spôsobom urobiť a žiadam vás, nepodporme takúto novelu zákona. Je to veľmi nebezpečné. Ideme tým za ten pomyselný rubikon a takouto cestou by sme sa vydať nemali ani v takejto krízovej situácii. Ďakujem veľmi pekne.(Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.3.2020 17:31 - 17:32 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán poslanec Dostál, ja som dúfal, že môj prvý príhovor v tomto pléne po mojom návrate bude trochu iný. Ale bohužiaľ ste zase neprekvapili. Vidím, že sa tu nič nezmenilo. Mne je úprimne ľúto, že vy sa stále titulujete do pozície nielen prokurátor, to znamená žalobcu ale ešte dokonca aj sudcu, pretože načo je vlastne Najvyšší súd Slovenskej republiky, keď vlastne môžme vymenovať nejakú novú inštitúciu, bude sa volať Ondrej Dostál a ten bude rozhodovať kto je a kto nie je fašista a na koho vy ukážete kto je fašistická strana, ten má, bohužiaľ, smolu. Čože ho volia voliči v demokratických legálnych voľbách, že si ho vedome zvolili. To nebude záležať, pretože pán Dostál je predsa ten najväčší, najdokonalejší, najlepší a on určí o tom kto bude a kto nebude fašista. To znamená nielenže ste sa v tomto prejave vysmievali voličom našej politickej strany a práve preto na vás reagujem. Ale vy ste sa vysmiali aj Najvyššiemu súdu a celej demokracii ako takej. To znamená svedčí to o vás predovšetkým to, že sa správate fašisticky. (Potlesk.)
Skryt prepis
 
  • << First
  • 1
  • Last >>