Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

23.7.2021 o 18:38 hod.

Bc.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie v rozprave 24.7.2021 22:15 - 22:25 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Vážené dámy, vážení páni, milý pán minister, znovu prízvukujem, pre mňa doktor Mengele a potom, čo ste dnes predviedli na tlačovej konferencii aj veľmi slabá verzia doktora Mengeleho. Vy si uvedomujete, že je sobota štvrť na jedenásť v noci a my tu rokujeme v druhom čítaní o zákone, ktorý sa stal najsmutnejším príbehom doterajšieho volebného obdobia. Stal sa príbehom absolútneho pošliapania ľudských práv šesťdesiatich percent, teda väčšiny obyvateľov Slovenskej republiky, a stal sa príbehom absolútne v tomto volebnom období bezprecedentnej zrady jednej politickej strany a jedného poslaneckého klubu voči obyvateľom Slovenskej republiky, a to je hnutie SME RODINA. Hnutie SME RODINA totiž na svoju facebookovú stránku napísalo toto, zverejnilo to ako infografiku: "Očkovanie podporujeme, no zákon znevýhodňujúci neočkovaných ľudí pri vstupoch do prevádzok a na verejné podujatia v dnešnom hlasovaní určite nepodporíme.".
Vážené dámy, vážení páni, hnutie SME RODINA týmto krokom najpodlejším spôsobom zradilo svojich voličov a za pár hodín dokázalo z vlastného sľubu, ktorý dalo verejne cez svoj oficiálny komunikačný kanál, urobiť absolútny, absolútnu handru, absolútny opak. Zradilo všetkých obyvateľov Slovenskej republiky a takmer všetci ich prítomní poslanci, s výnimkou zopár, ktorým to ide ku cti, hlasovali za tento fašistický návrh zákona. Za návrh zákona, o ktorom tu bolo jasne povedané, konkrétnymi zdrojmi citované, ktorý je protiústavný, ktorý ide do rozporu so základnými ľudskými právami a ktorý obyvateľov Slovenskej republiky núti do povinného očkovania. Núti ich dokonca do niečoho horšieho, ako je povinné očkovanie, pretože povinné očkovanie, ako to tu mnohí poslanci povedali, na Slovensku funguje tak, že ak svoje dieťa zaočkovať povinnými vakcínami nedáte, príde vám po čase pokuta z Úradu verejného zdravotníctva do výšky možno nejakých 300 eur, to uhradíte a dajú vám svätý pokoj.
Ak toto, čo vy nazývate dobrovoľné očkovanie, ale neakceptujete, tak sa musíte testovať a podľa slov ministra Krajniaka, sa na to pripravte, už nie každý sedem dní, každých 48 hodín, každé dva dni si musíte nechať vyšpárať nos, lebo toto majú v pláne a ich argument je, že tu je delta vírus a všetci umrieme a ten sa šíri osemkrát rýchlejšie. Každé dva dni si budete špárať nos, ale očkovaný človek, ktorý ho môže prenášať a ktorý sa neotestoval, vás môže o pár hodín nakaziť bez problémov, lebo ten sa testovať nemusí.
Hľadáte logiku v takomto návrhu zákona? Samozrejme, že ju nehľadajte, lebo tu o vírus nejde. Len imbecil by mohol po tomto povedať, že toto je prevencia proti vírusu. Keď vy sa otestujete a človek, ktorý môže byť bez problémov infekčný, vás môže nakaziť o hodinu, lebo on sa neotestoval. Na čo sa tu hráte?! Z koho chcete robiť hlupáka?! Z obyvateľov Slovenskej republiky? Ako sa dá toto obhájiť? Ako sa to dá vysvetliť? Veď ten zaočkovaný môže toho otestovaného o hodinu bez problémov nakaziť.
Toto vôbec nie je o predchádzaní vírusu. Toto je o totalite, lebo iný návrh, iný zmysel tu nenájdeme. Z pozície hnutia SME RODINA možno išlo o to, vybartrovať v obchode tie nájomné byty, možno je tu nejaký biznis, možno nejaký kšeft, to len oni vedia, o čom rokovali na tom jednaní s Hegerom. Oni vedia, na čom sa dohodli a z pozície OĽANO? Každých 48 hodín testy? No si predstavte, koľko miliárd eur sa zase vyhodí von oknom. Si predstavte, koľko miliárd eur zase pôjde na nezmyselné testovanie, ktoré k ničom nevedie, lebo ten otestovaný s nepresným testom sa zajtra stretne s tým očkovaným, ktorý to môže prenášať. No logika á la Slovenská republika pod vedením Hegero-Matovičovej tyranskej vlády. Neuveriteľné! Na čo je to dobré? Maximálne tak na biznis a na pošliapavanie práv obyvateľov Slovenskej republiky. Iba na to. Iba na to, na nič iné ten zákon dobrý nie je. Na nič iné.
Môžeme sa teraz spoliehať na to, že nám dali sľub, že keď to teraz prejde v druhom, v treťom čítaní, tak tie možnosti toho zákona, tie totalitné zvrátené možnosti, ktoré zavádzajú apartheidový režim na Slovensku, ktoré môže bez (povedané so smiechom) problémov vyhlásiť nie vláda, ale jeden úradník, nikým nevolený úradník Mikas, vraj budú zakomponované do súčasného právneho stavu a do života v Slovenskej republike až v prípade, že ten váš covid-semafor slávny, ktorý si určujete, ako chcete, kedy chcete, dosiahne čierne farby.
A čo chcete od nás?! Veriť sľubu od hnutia SME RODINA, že celé leto nás nechajú na pokoji po tom, čo dneska predviedli. Po tom, čo dneska predviedli, im nemôže veriť nikto ani slovo. A nie preto, že by ja som mal nejaké predsudky, lebo ja som sa s tými poslancami normálne vzadu rozprával a bol som rád, ja som im osobne ďakoval, že sa takto rozhodli. Ale potom všetkým napľuli do tváre! Všetkým tým ľuďom vonku, ktorí tu stáli, ktorí tu stanovali, ktorí tu bojovali za svoju slobodu, ktorí taktiež vidia, že toto je absolútne nelogická hlúposť, dali nádej. Dali im nádej, že možno tú slobodu vybojujú. Povedali to jasne, ja som to tu čítal. A potom...
===== ...tu osobne ďakoval, že sa takto rozhodli. Ale potom všetkým napľuli do tváre. Všetkým tým ľuďom vonku, ktorí tu stáli, ktorí tu stanovali, ktorí tu bojovali za svoju slobodu, ktorí taktiež vidia, že toto je absolútne a nelogická hlúposť, dali nádej. Dali im nádej, že možno tú slobodu vybojujú. Povedali to jasne, ja som to tu čítal, a potom im pľuvli do tváre. Ukázali im prostredník. A Kollár si zobral svoj zadok a odletel niekde na dovolenku. Lebo sa im ešte aj hanbil a bál sa im postaviť pred kameru alebo sa im pozrieť do očí a povedať, máme vás za úplný odpad. Máme vás za úplný odpad, lebo toto je výsledok.
Logika toho zákona nie je žiadna. Toto nezabráni šíreniu vírusu, toto nezabráni ničomu z toho čo ste tu rozprávali, toto je o biznise a o totalite. O vírus tu dávno nejde. Dnešná správa ministerstva zdravotníctva z Izraela hovorí jasne, lebo včera to vydali, dnes to prevzali slovenské médiá niektoré, niektoré nie, lebo veď im to nebolo pohodlné, hovorí jasne. Izrael, ktorý má medzi 60 až 70 % zaočkovanosť s dvomi dávkami, má v nemocniciach nejakú tú časť ľudí a z nich je takmer 60 % zaočkovaných oboma dávkami, 38 % je nezaočkovaných a 3 % má iba jednu dávku. To znamená, takmer to koreluje s tým zaočkovaním v populácii ako takej. Nemá to žiaden význam. Ide to takisto, ako keby tí ľudia zaočkovaní neboli. To sú fakty z Izraela, a preto Izraelu neostávalo nič iné len zaviesť povinné rúška v interiéroch, ktoré boli predtým zrušené a vy ste to tu mnohí z vás koaliční poslanci predstavovali ako víťazné ťaženie vakcín, lebo Izrael zrušil rúška, no už ich majú znovu. Lebo vakcíny fungujú, lebo vyhrali, a zároveň zavádza obmedzenia na počet účastníkov na rôznych podujatiach a pri vstupoch do rôznych prevádzok, lebo veď vakcína je sloboda. Uhm. A povedzte to ľuďom rovno. Nielenže keď sa každé dva dni nebudete testovať, tak sa budete každého polroka očkovať.
Nie, že vakcína je sloboda, na pol roka je sloboda. A potom znova a znova, a znova, lebo príde nová mutácia, Delfa, Delta, Alfa, Omega, Gama a neviem čo všetko, veď ste s tým trápni. Ste s tým trápni namiesto toho, aby ste tie miliardy, ktoré zase idete vyhodiť do koša investovali do zdravotníctva a do rozumných projektov a programov na to, aby ste zlepšili zdravotný stav populácie, tak ich zase vyhodíte von oknom. A kým vy pochopíte, že s tou koronou, ktorá nikdy nezmizne a už určite nie pri takýchto priblblých zákonoch ako som vám povedal, ktoré nemôžu z princípu fungovať, keď sa otestujem a zajtra ma nakazí neočko, zaočkovaný. Namiesto toho, aby ste sa s tým povedali ľuďom na rovinu, že sa s tým musíme naučiť žiť. Lebo iná verzia reality neexistuje. Možno vo vašich vysnených hlavičkách áno. Možno v tých vašich plánoch, biznis konceptoch áno, ale v realite to inak nejde. Že sa s tým musíme konečne naučiť žiť. Poznáme, ktoré skupiny sú rizikové. Vieme čo môže pomôcť, aby mali tí ľudia ľahší priebeh, ale vy na to kašlete. Nezlepšujete ich zdravotný stav. Neinformujete tých ľudí, nepomáhate im, nezabezpečujete im doplnky, nesnažíte sa zlepšiť ich stav, naopak, naopak, úplne naopak, testuj sa , testuj sa, testuj sa každých 48 hodín ti vytrieme nos, a keď už bojuješ za svoju slobodu, prídeš pred Národnú radu, snažíš sa niečo vybojovať, tak ťa Kollár oklame ako malého chlapca pri vianočnom stromčeku. Lebo to je jediné na čo sa zmôže.
Je to neskutočne smutné čo ste predviedli. Je neskutočne smutné táto zrada a logiku tento zákon nemá. Je protiústavný. Nemôžete nútiť ľudí, aby preukazovali informácie o svojom zdravotnom stave komukoľvek pri vstupoch do prevádzky. To nie je o tom, že by my sme si nevážili nejakého SBS-kára, nejakú predavačku alebo nejakého zamestnanca na recepcii, to nie je pravda. Ale sú tu jasne zo zákona definované postupy a spôsoby a definovaní ľudia, ktorí majú právo nahliadať do vašich osobných údajov a informácií, ktoré podliehajú ochrane a medzi nimi sú aj informácie o vašom zdravotnom stave. Povedal to jasne Úrad pre ochranu osobných údajov. Vám je všetko jedno. Vy nerešpektujete zákony a ja vyzývam všetkých obyvateľov Slovenskej republiky 1. septembra prísť po tom čo sa dohodneme na jasnom termíne a mieste, a ukázať tejto vláde, že už nastal koniec. Že s týmto fašizmom musíme skrátka zatočiť tam, kde sa s ním zatočiť dá a to je v uliciach slovenských miest.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 24.7.2021 22:15 - 22:25 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Vážené dámy, vážení páni, milý pán minister, znovu prízvukujem, pre mňa doktor Mengele a potom, čo ste dnes predviedli na tlačovej konferencii aj veľmi slabá verzia doktora Mengeleho. Vy si uvedomujete, že je sobota štvrť na jedenásť v noci a my tu rokujeme v druhom čítaní o zákone, ktorý sa stal najsmutnejším príbehom doterajšieho volebného obdobia. Stal sa príbehom absolútneho pošliapania ľudských práv šesťdesiatich percent, teda väčšiny obyvateľov Slovenskej republiky, a stal sa príbehom absolútne v tomto volebnom období bezprecedentnej zrady jednej politickej strany a jedného poslaneckého klubu voči obyvateľom Slovenskej republiky, a to je hnutie SME RODINA. Hnutie SME RODINA totiž na svoju facebookovú stránku napísalo toto, zverejnilo to ako infografiku: "Očkovanie podporujeme, no zákon znevýhodňujúci neočkovaných ľudí pri vstupoch do prevádzok a na verejné podujatia v dnešnom hlasovaní určite nepodporíme.".
Vážené dámy, vážení páni, hnutie SME RODINA týmto krokom najpodlejším spôsobom zradilo svojich voličov a za pár hodín dokázalo z vlastného sľubu, ktorý dalo verejne cez svoj oficiálny komunikačný kanál, urobiť absolútny, absolútnu handru, absolútny opak. Zradilo všetkých obyvateľov Slovenskej republiky a takmer všetci ich prítomní poslanci, s výnimkou zopár, ktorým to ide ku cti, hlasovali za tento fašistický návrh zákona. Za návrh zákona, o ktorom tu bolo jasne povedané, konkrétnymi zdrojmi citované, ktorý je protiústavný, ktorý ide do rozporu so základnými ľudskými právami a ktorý obyvateľov Slovenskej republiky núti do povinného očkovania. Núti ich dokonca do niečoho horšieho, ako je povinné očkovanie, pretože povinné očkovanie, ako to tu mnohí poslanci povedali, na Slovensku funguje tak, že ak svoje dieťa zaočkovať povinnými vakcínami nedáte, príde vám po čase pokuta z Úradu verejného zdravotníctva do výšky možno nejakých 300 eur, to uhradíte a dajú vám svätý pokoj.
Ak toto, čo vy nazývate dobrovoľné očkovanie, ale neakceptujete, tak sa musíte testovať a podľa slov ministra Krajniaka, sa na to pripravte, už nie každý sedem dní, každých 48 hodín, každé dva dni si musíte nechať vyšpárať nos, lebo toto majú v pláne a ich argument je, že tu je delta vírus a všetci umrieme a ten sa šíri osemkrát rýchlejšie. Každé dva dni si budete špárať nos, ale očkovaný človek, ktorý ho môže prenášať a ktorý sa neotestoval, vás môže o pár hodín nakaziť bez problémov, lebo ten sa testovať nemusí.
Hľadáte logiku v takomto návrhu zákona? Samozrejme, že ju nehľadajte, lebo tu o vírus nejde. Len imbecil by mohol po tomto povedať, že toto je prevencia proti vírusu. Keď vy sa otestujete a človek, ktorý môže byť bez problémov infekčný, vás môže nakaziť o hodinu, lebo on sa neotestoval. Na čo sa tu hráte?! Z koho chcete robiť hlupáka?! Z obyvateľov Slovenskej republiky? Ako sa dá toto obhájiť? Ako sa to dá vysvetliť? Veď ten zaočkovaný môže toho otestovaného o hodinu bez problémov nakaziť.
Toto vôbec nie je o predchádzaní vírusu. Toto je o totalite, lebo iný návrh, iný zmysel tu nenájdeme. Z pozície hnutia SME RODINA možno išlo o to, vybartrovať v obchode tie nájomné byty, možno je tu nejaký biznis, možno nejaký kšeft, to len oni vedia, o čom rokovali na tom jednaní s Hegerom. Oni vedia, na čom sa dohodli a z pozície OĽANO? Každých 48 hodín testy? No si predstavte, koľko miliárd eur sa zase vyhodí von oknom. Si predstavte, koľko miliárd eur zase pôjde na nezmyselné testovanie, ktoré k ničom nevedie, lebo ten otestovaný s nepresným testom sa zajtra stretne s tým očkovaným, ktorý to môže prenášať. No logika á la Slovenská republika pod vedením Hegero-Matovičovej tyranskej vlády. Neuveriteľné! Na čo je to dobré? Maximálne tak na biznis a na pošliapavanie práv obyvateľov Slovenskej republiky. Iba na to. Iba na to, na nič iné ten zákon dobrý nie je. Na nič iné.
Môžeme sa teraz spoliehať na to, že nám dali sľub, že keď to teraz prejde v druhom, v treťom čítaní, tak tie možnosti toho zákona, tie totalitné zvrátené možnosti, ktoré zavádzajú apartheidový režim na Slovensku, ktoré môže bez (povedané so smiechom) problémov vyhlásiť nie vláda, ale jeden úradník, nikým nevolený úradník Mikas, vraj budú zakomponované do súčasného právneho stavu a do života v Slovenskej republike až v prípade, že ten váš covid-semafor slávny, ktorý si určujete, ako chcete, kedy chcete, dosiahne čierne farby.
A čo chcete od nás?! Veriť sľubu od hnutia SME RODINA, že celé leto nás nechajú na pokoji po tom, čo dneska predviedli. Po tom, čo dneska predviedli, im nemôže veriť nikto ani slovo. A nie preto, že by ja som mal nejaké predsudky, lebo ja som sa s tými poslancami normálne vzadu rozprával a bol som rád, ja som im osobne ďakoval, že sa takto rozhodli. Ale potom všetkým napľuli do tváre! Všetkým tým ľuďom vonku, ktorí tu stáli, ktorí tu stanovali, ktorí tu bojovali za svoju slobodu, ktorí taktiež vidia, že toto je absolútne nelogická hlúposť, dali nádej. Dali im nádej, že možno tú slobodu vybojujú. Povedali to jasne, ja som to tu čítal. A potom...
===== ...tu osobne ďakoval, že sa takto rozhodli. Ale potom všetkým napľuli do tváre. Všetkým tým ľuďom vonku, ktorí tu stáli, ktorí tu stanovali, ktorí tu bojovali za svoju slobodu, ktorí taktiež vidia, že toto je absolútne a nelogická hlúposť, dali nádej. Dali im nádej, že možno tú slobodu vybojujú. Povedali to jasne, ja som to tu čítal, a potom im pľuvli do tváre. Ukázali im prostredník. A Kollár si zobral svoj zadok a odletel niekde na dovolenku. Lebo sa im ešte aj hanbil a bál sa im postaviť pred kameru alebo sa im pozrieť do očí a povedať, máme vás za úplný odpad. Máme vás za úplný odpad, lebo toto je výsledok.
Logika toho zákona nie je žiadna. Toto nezabráni šíreniu vírusu, toto nezabráni ničomu z toho čo ste tu rozprávali, toto je o biznise a o totalite. O vírus tu dávno nejde. Dnešná správa ministerstva zdravotníctva z Izraela hovorí jasne, lebo včera to vydali, dnes to prevzali slovenské médiá niektoré, niektoré nie, lebo veď im to nebolo pohodlné, hovorí jasne. Izrael, ktorý má medzi 60 až 70 % zaočkovanosť s dvomi dávkami, má v nemocniciach nejakú tú časť ľudí a z nich je takmer 60 % zaočkovaných oboma dávkami, 38 % je nezaočkovaných a 3 % má iba jednu dávku. To znamená, takmer to koreluje s tým zaočkovaním v populácii ako takej. Nemá to žiaden význam. Ide to takisto, ako keby tí ľudia zaočkovaní neboli. To sú fakty z Izraela, a preto Izraelu neostávalo nič iné len zaviesť povinné rúška v interiéroch, ktoré boli predtým zrušené a vy ste to tu mnohí z vás koaliční poslanci predstavovali ako víťazné ťaženie vakcín, lebo Izrael zrušil rúška, no už ich majú znovu. Lebo vakcíny fungujú, lebo vyhrali, a zároveň zavádza obmedzenia na počet účastníkov na rôznych podujatiach a pri vstupoch do rôznych prevádzok, lebo veď vakcína je sloboda. Uhm. A povedzte to ľuďom rovno. Nielenže keď sa každé dva dni nebudete testovať, tak sa budete každého polroka očkovať.
Nie, že vakcína je sloboda, na pol roka je sloboda. A potom znova a znova, a znova, lebo príde nová mutácia, Delfa, Delta, Alfa, Omega, Gama a neviem čo všetko, veď ste s tým trápni. Ste s tým trápni namiesto toho, aby ste tie miliardy, ktoré zase idete vyhodiť do koša investovali do zdravotníctva a do rozumných projektov a programov na to, aby ste zlepšili zdravotný stav populácie, tak ich zase vyhodíte von oknom. A kým vy pochopíte, že s tou koronou, ktorá nikdy nezmizne a už určite nie pri takýchto priblblých zákonoch ako som vám povedal, ktoré nemôžu z princípu fungovať, keď sa otestujem a zajtra ma nakazí neočko, zaočkovaný. Namiesto toho, aby ste sa s tým povedali ľuďom na rovinu, že sa s tým musíme naučiť žiť. Lebo iná verzia reality neexistuje. Možno vo vašich vysnených hlavičkách áno. Možno v tých vašich plánoch, biznis konceptoch áno, ale v realite to inak nejde. Že sa s tým musíme konečne naučiť žiť. Poznáme, ktoré skupiny sú rizikové. Vieme čo môže pomôcť, aby mali tí ľudia ľahší priebeh, ale vy na to kašlete. Nezlepšujete ich zdravotný stav. Neinformujete tých ľudí, nepomáhate im, nezabezpečujete im doplnky, nesnažíte sa zlepšiť ich stav, naopak, naopak, úplne naopak, testuj sa , testuj sa, testuj sa každých 48 hodín ti vytrieme nos, a keď už bojuješ za svoju slobodu, prídeš pred Národnú radu, snažíš sa niečo vybojovať, tak ťa Kollár oklame ako malého chlapca pri vianočnom stromčeku. Lebo to je jediné na čo sa zmôže.
Je to neskutočne smutné čo ste predviedli. Je neskutočne smutné táto zrada a logiku tento zákon nemá. Je protiústavný. Nemôžete nútiť ľudí, aby preukazovali informácie o svojom zdravotnom stave komukoľvek pri vstupoch do prevádzky. To nie je o tom, že by my sme si nevážili nejakého SBS-kára, nejakú predavačku alebo nejakého zamestnanca na recepcii, to nie je pravda. Ale sú tu jasne zo zákona definované postupy a spôsoby a definovaní ľudia, ktorí majú právo nahliadať do vašich osobných údajov a informácií, ktoré podliehajú ochrane a medzi nimi sú aj informácie o vašom zdravotnom stave. Povedal to jasne Úrad pre ochranu osobných údajov. Vám je všetko jedno. Vy nerešpektujete zákony a ja vyzývam všetkých obyvateľov Slovenskej republiky 1. septembra prísť po tom čo sa dohodneme na jasnom termíne a mieste, a ukázať tejto vláde, že už nastal koniec. Že s týmto fašizmom musíme skrátka zatočiť tam, kde sa s ním zatočiť dá a to je v uliciach slovenských miest.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 22:08 - 22:10 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán poslanec, povedali ste to dobre, ale vidíte to na vlastné oči pri týchto ľuďoch. Absolútne nulová úcta k ústave. Je im úplne jedno, že ten zákon je priamo v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky. Absolútne nulová úcta k právu a rešpekt k zákonom Slovenskej republiky. Oni sa ani neštítia toho premýšľať nad tým, že my ako slobodní občania predsa nesmieme mať nejakú povinnosť preukazovať sa informáciami o našom zdravotnom stave SBS-károm v obchodoch, predavačkám, ľuďom, ktorí pracujú niekde vo welnesoch a to nie preto, že by sme dehonestovali tých ľudí, ktorí tam pracujú, ale predsa je predsa jasne definované zákonom, kto môže človeku siahať a získavať informácie o jeho zdravotnom stave, kde nepochybne patria aj informácie o tomto testovaní. Keď sme argumentovali s touto skutočnosťou, ktorou argumentoval aj Úrad pre ochranu osobných údajov, oni to dobre vedeli, veď úrad dal jasné vyhlásenie, že sa to nemôže žiadať, keď tu nacvičovali to povinné testovanie, tak ich argumenty boli, že v núdzovom stave, bohužiaľ, treba pracovať. Ale teraz nie je núdzový stav. Im to je jedno aj tak to dajú. Aj tak to dajú. A vedia to, že je to v rozpore so zákonom, ale mlčia, lebo im to je jedno.
Pán poslanec, toto je absolútna demontáž právneho štátu. Ich vôbec netrápi, že tu sa úplne rozkladajú základné atribúty právneho štátu. Čo nám prikážu o chvíľku? Rozumiete? Dobre ste im to povedali. Dobre ste to definovali. Jasne ste im to vymedzili aj tak si pôjdu svoju pesničku. Veď keď niektorí z nich chcú dobrovoľne tieto svoje údaje poskytovať, kľudne aj celému svetu nech ich poskytujú. Len problém spočíva v tom, že nás nútia ich poskytovať, keď ich poskytovať nechceme a tí ľudia nemajú oprávnenie ich od nás žiadať. To je logika. Ale im to je jedno.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 11:45 - 11:47 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Ja musím doplniť ešte, presne aj zopakovať to, čo povedal teraz kolega Miro Suja, lebo to vyvracia úplne všetko, čo tu doteraz bolo. Izrael má plnú zaočkovanosť, to znamená dvoma dávkami vakcíny, medzi 60 až 70 %, tam niekde to je. 58 percent hospitalizovaných pacientov podľa včerajšej správy ministerstva zdravotníctva Izraela je plne zaočkovaných, 3 % má len jednu vakcínu a 39 % je nezaočkovaných. To v preklade znamená, že rozloženie vakcinácie spoločnosti prakticky korešponduje s tým, čo sa deje v nemocniciach. Inak sa to vysvetliť nedá. Podľa vašej logiky, podľa tých bludov, ktoré tu rozprávajú a som rád, že ste sa na to takto vedecky a úplne racionálne pozreli, pán Svrček, by predsa znamenalo, že keď majú medzi 60 – 70 %, tak majú kolektívnu imunitu, to je prvý fakt, ktorý je už dávno vyvrátený, a už sa ten vírus nešíri, a druhá záležitosť, že by predsa nemocnica bola plná iba tých nezaočkovaných. Ale tí tvoria 38 %, čo prakticky korešponduje, percento hore-dole, prakticky to koreluje s tým, aká je úroveň nezaočkovanosti v populácii. Rozumiete?!
Čiže, tak ako ste povedali, tu sa tlačí ľudí do experimentu, ktorý už dnes nefunguje v mnohých štátoch a Izrael oficiálne vyjadril, že vakcína nie je to konečné riešenie, ktoré môže pomôcť tomuto vírusu, a že treba pozerať aj na iné veci a zaviedol opatrenia v interiéroch. Skrátka ten štát, ktorý išiel príkladom celému svetu podľa vašich názorov, zavádza opatrenia, lebo to vakcíny nezastavili.
A potom je otázka na to, dokedy sa ideme takto hrať? Pán Svrček, dokedy to budeme takto rešpektovať? Dokedy budeme nosiť rúška? Dokedy sa budeme obmedzovať? Dokedy budeme obmedzovať ekonomiku? Čo chceme robiť, keď vieme, že tá vakcína to proste nezastaví? Jediné riešenie je investovať do zdravotníctva a naučiť sa s tým konečne žiť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 10:48 - 10:50 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Miro, fantasticky si vytkol týmto vládnym poslancom niečo, čo nechcú pochopiť. Okrem toho, že výrobcovia týchto vakcín za ich kvalitu neručia, za ich bezpečnosť taktiež nie, je potrebné zohľadniť aj ďalší faktor, o ktorom oni nechcú hovoriť a ktorý možno prispel k tomu, že ľudia sa rozhodli netestovať na sebe tieto výrobky. Ja poviem príklad. Spoločnosť Johnson & Johnson v roku 2013 dostala 2,2 miliardy dolárov pokutu od Spojených štátov amerických a viete za čo? Za podplácanie lekárov s cieľom falšovať výsledky klinickej štúdie. Spoločnosť Pfizer je na tom ešte lepšie, lebo v roku 2009 dostala 2,3-miliardovú pokutu, viete za čo? Za podplácanie lekárov a falšovanie klinickej štúdie. Spoločnosť AstraZeneca za nimi zaostáva, lebo tá v roku 2010 dostala len 520-miliónovú pokutu. A za čo? No za podplácanie lekárov s cieľom falšovať výsledky klinickej štúdie. To si môžete dohľadať kdekoľvek. Keď tieto spoločnosti potom vyrobia v skrátenom období nejakú vakcínu, za ktorú už dopredu ľuďom povedia, my za ňu neručíme, nebudeme za ňu brať zodpovednosť, je presne to, ako si povedal, úplne normálne, legitímne, že takáto vakcinácia musí byť striktne dobrovoľná a že je na každom jednom z ľudí na Slovensku, či si to do seba chcú, alebo nechcú nechať pichnúť, a tí, ktorí to odmietnu, predsa nesmú byť za svoje rozhodnutie diskriminovaní akýmkoľvek spôsobom a nieto ešte týmto apartheidovým zákonom, ktorý tu priamo do pléna Národnej rady navrhli. Rozumiete? Tie spoločnosti sú extrémne nedôveryhodné. Tie spoločnosti klamali, podvádzali, uplácali a falšovali výsledky klinických štúdií. Ja im neverím ani slovo. A o to, že im neverím, to povzbudzuje ešte aj tú skutočnosť, že za to odmietli ručiť. Rozumiete? Keď výrobca nebude ručiť za brzdy na aute, ktoré mi predáva, ja si ho nekúpim.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 9:36 - 9:38 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán poslanec Dostál, vy si z tej argumentácie vždy vyberiete len zopár hrozienok. Môžme tu hovoriť potom o úplne opačných príkladoch, ako sú Seychely s 85-percentnou zaočkovanosťou, ktoré zaviedli lockdown, lebo sa plnia nemocnice. Izrael, ktorý zaviedol povinné rúška v interiéroch a obmedzenia pri rôznych podujatiach, lebo majú problém a sami do sveta vyhlásili, že vakcína nie je riešením tejto situácie. Môžme sa o tom baviť v takejto rovine, pretože vy sa tu vyjadrujete, ako keby vakcína zastavila ten vírus. To nie je pravda, to už je vyvrátený mýtus. A potom, keď chcete prejsť k inej argumentácií, to znamená to, čo vy tvrdíte, že napríklad pomáha k tomu, aby ľudia mali menší, ľahší priebeh a lepšie to proste zvládali a tak ďalej, tak sa bavte v tejto rovine a potom môžme hovoriť o nejakých číslach a čakať na dlhotrvajúcejšie výsledky, na základe ktorých to budeme môcť vyhodnotiť a porovnať s tým, aká bola miera negatívnych dôsledkov. Lebo vy sa zase vyhýbate ďalšiemu zásadnému faktu a ten fakt je taký, že tí výrobcovia za tie vakcíny neručia. Prečo to nikto z vás nepovie verejne a prečo má výrobca problém ručiť za tú vakcínu, ak minister Mengele povedal, že je bezpečná? Ja tomu nedokážem pochopiť, lebo ja poznám osobne jedného človeka, ktorý po prvej dávke tej AstraZenecy, či čo to je, mal problémy, bolesti v ruke. Ale doktorka mu povedala, to bude dobré, daj si druhú. Teraz už dva týždne tou rukou nevie pohnúť, má ju ochrnutú, dúfa, že to prejde. A ja sa pýtam, koľko by takáto firma, keby brala následky, musela zaplatiť tomu človeku za ochrnutie jeho ruky. Koľko? Jasné, že to nechcú, pretože keď jedna vakcína stojí 15, 20 alebo koľko eur, tak takéto náklady sa pohybujú možno v desaťtisícoch. A toto je presne ten problém, preto oni nevzali následky na seba a dali ich na štát, ktorý sa ich zase zriekol v mene občanov. Preto ich nedali na svojich vedcov, na svojich majiteľov, lebo je to biznis. A vy o tomto tu nepoviete. A to sú také fakty, ktoré predsa ľuďom môžu ukázať, že to napríklad nechcú prijať, a vy im nemáte čo vstupovať do svedomia. Oni sa majú rozhodnúť sami.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 21:43 - 21:45 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán poslanec Sloboda, ja obdivujem tú vašu ľútosť nad športom. Veď vy devastujete šport, vy ste tí, ktorí ste zničili šport, vy ste tí, ktorí dohnali tie športové kluby na kolená. Čo to tu rozprávate o tom, že my vlastne teraz nechceme pomôcť športovým klubom len preto, že tu nechceme zaviesť očkovací apartheid? To v akých rozprávkach, v akých bájkach tu žijete, čo za táraniny to tu rozprávate, to môžu naozaj veriť takýmto bludom len malé deti.
Veď vy tu chcete ľudí dostať do nekonečného očkovacieho kolotoču. Veď to povedzte na rovinu. Tá vakcína má určitú platnosť, na určité obdobie, na niekoľko mesiacov. Ten váš COVID fašistický pas má taktiež určitú konkrétnu dobu platnosti. Už aj tu pán doktor Mengele, minister zdravotníctva, to hovoril, tretia dávka, štvrtá dávka a ten človek sa bude očkovať a očkovať a očkovať a očkovať, až kým naozaj proste sa nepreočkuje na neviem čo, možno na poslanca SAS, ale to by som mu určite neprial.
Čiže ja neviem, prečo to tým ľuďom nepoviete na rovinu. Vakcína a nová varianta, vakcína a nová varianta a vakcína a nová varianta, a dookola ako na tom kolotoči. A to je jediné, čo z toho vyplynie, no inak to nebude. Pán Sloboda, nebude to inak. Takisto ako to nebude inak ako s tými vašimi senilnými kolegami, čo tu sedíme hodinu a pol bez rúšok, vôbec im to nevadí, lebo neni rokovanie a začne rokovanie: Oni nemajú rúška. Pán predsedajúci, nemajú rúška! Hodinu a pol som tu sedel bez rúška vedľa Zemanovej a nevadilo jej to. Lebo sa nemala komu sťažovať. To je také pokrytectvo, to je taká úbohosť, to mi príde ako nejaká, nejaké dieťatko v materskej škôlke: Pani učiteľka, ona mi zobrala lopatku! Však čo ste nešli kričať, keď som tu hodinu a pol sedel doteraz. Nebolo rokovanie. Nie? Veď vy ste tak ú-bo-hí, že nech to celý národ vidí, celý čas tu boli všetci bez rúšok aj poslanci OĽANO, len nebolo rokovanie. Boli kamery nasmerované na jednu cestu, tak to nikomu nevadilo. Ani najväčšej pokryteckej fašistke Zemanovej.
Skryt prepis
 

23.7.2021 18:38 - 18:52 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Vážené dámy, vážení páni, vážený pán minister zdravotníctva, pre mňa doktor Mengele, dovoľte mi vystúpiť k tomuto vášmu odpornému a zvrátenému návrhu zákona. Budem hovoriť so všetkou vážnosťou, ale začnem netradične. Chcem totiž adresovať jeden odkaz jednému tu sediacemu poslancovi, ktorý má nielen nečisté svedomie, ale je aj totálny duševný mrzák. A to je pán poslanec Šefčík, ktorý sa nehanbil všetkých protestujúcich ľudí, ktorí sa dnes postavili za svoju slobodu, nazvať akýmisi dezolátmi. Pán Šefčík, vy ste dezolát! Ste chudák a tu beriete obrovský plat a ľudia, ktorí si vzali voľno v práci, aby prišli bojovať za svoju slobodu, sú pre vás akási lúza, akísi dezoláti. Hanbite sa! Hanbite sa, že si toto vôbec dovoľujete ako poslanec, naozaj, môžete sa ísť o tom rozprávať s vašou kolegyňou, čo nosí kvety k odpadkovým košom a kúpe sa po tatranských jazerách. To je vaša úroveň, OĽANO!
Neskutočne ma to naštvalo, lebo čítať od niekoho, kto si tu pohodlne sedí a hlasuje si tu gombíkmi, za to, aby odoberal ľudské práva ľuďom, a ešte im bude nadávať, tak to už je fakt silná káva! To je fakt silná káva! A to sa týka všetkých tých, ktorí si povedali, že z ľudí budú robiť akýchsi menejcenných občanov, akýchsi otrokov. Len preto, že vy si myslíte, že máte patent na rozum. Len preto, že vy si myslíte, že máte patent na pravdu. Ale pravda je niekde iná. Niekde inde. Aj tí nacisti, aj tí komunisti, aj všetky iné totalitné režimy si mysleli, že majú patent na pravdu. A história dnes ukázala, kde bola pravda, a že ich odsúdila rovnako, ako odsúdi vás za to, čo ste tu predložili. Za to, čo ste tu predložili, že podľa vás by nezaočkované osoby nemali mať právo navštíviť nejaké verejné podujatia alebo spoločenské prevádzky, že nezaočkované osoby len preto, že si do seba nechcú nechať niečo pichnúť, to znamená, že sa chcú o svojom ústavnom práve, o práve na ochranu telesnej integrity rozhodnúť sami za seba podľa svojho vedomia a svedomia, že títo ľudia by sa mali stať menejcennými, na ktorých by sa zákony a ľudské práva nevzťahovali len preto, že vy ste presvedčení o tom, že to takto má byť. Takto boli aj v minulosti presvedčení rôzne totalitné režimy a rôzni zvrátení predstavitelia, ako spomínaný Mengele, ktorí si povedali, že tamtí nebudú mať ľudské práva ako iní, a je úplne jedno, čím definovali tú skupinu, ktorú oberali o ľudské práva, či sa jednalo o krv, o politický názor alebo teraz o to, či si do svojho tela pichli nejakú chemickú látku.
Nie je účelom hodnotiť nejaké očkovanie. Je účelom hodnotiť fakty a fakty hovoria jasne, že výrobcovia týchto vakcín za ne odmietli prevziať zodpovednosť. Do zmlúv si zakotvili s každým jedným štátom aj s Európskou úniou, keď tie vakcíny predávali, a zarábajú na tom desiatky miliárd eur, že odmietajú prevziať zodpovednosť za ich možné negatívne účinky. A viete prečo? Lebo nevedia, či v dlhodobom horizonte nejaké neprídu, pretože takéto účinky môžu vyvrátiť len dlhodobé štúdie, ktoré nemohli prebehnúť. A z tohto dôvodu je predsa logickým záverom, že každý jeden obyvateľ Slovenskej republiky si môže sám povedať, či sa nechá, alebo nenechá zaočkovať.
Ak výrobca neberie zodpovednosť za nejaký produkt, je predsa slobodnou voľbou človeka, či si od neho taký produkt nechá kúpiť, alebo do svojho tela aplikovať. Ale vy sa tu hráte na bohov, na tých, ktorí povedia, ty si bioteroristická hrozba, lebo si to do seba pichnúť nechceš nechať. Hovoríte, počúvajte vedcov! A čo tí vedci z tých spoločností, ktoré to vyrábali? Čo tí vedci, ktorí povedali, že za to nebudú ručiť? Minister zdravotníctva povedal na tlačovej konferencii, že vakcíny sú bezpečné, že vakcíny sú bezpečné. Ale on vám klamal, pretože on nemôže vedieť, či sú bezpečné. Spoluautor technológie mRNA povedal v rozhovore v americkej televízii, mainstreamovej, že on nevie, aké dlhotrvajúce negatívne účinky to bude mať, pretože tá technológia je nová a nikdy použitá nebola, ale minister zdravotníctva vie, aké budú mať, a vy chcete, aby ľudia toto zobrali na seba a určili, že si musia tieto veci pichnúť, lebo vy ste povedali, že to musia urobiť, a ešte sa nehanbíte to tu priniesť v zákone a nadávajte tým, ktorí si to nechcú nechať dať, že sú dezoláti, primitívi, že tu protestujú, ako tento tu ďalší primitív Žiak povie, že to sú kolotočári, len preto, že na základe všetkých týchto skutočností si to ľudia nechcú nechať do seba pichnúť, preto ich budete robiť menejcennými občanmi? Poslanci SaS, Kazda a Dostál tu vystúpia a povedia, že by pravdepodobne takíto ľudia podľa ich vlastných slov, ich vlastných úvah mali platiť za svoje zdravotné služby, za náklady spojené s ich liečbou sami? Sami? (Reakcia z pléna.)
Pán Kazda, vy sa neviete ani počúvať, pretože vy ste jednoduchý človek, pre vás sú citrusy základná potravina. (Zaznievanie gongu.) Vy ste tu hovorili o svojej úvahe, že pre vás je takýto nápad ideálny a dobrý, ale je nezrealizovateľný. (Výkriky z pléna. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurečník, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec Kazda, prosím kľud!

Mazurek, Milan, poslanec NR SR
Vypočujte si to, viem, že ste jednoduchý, viem, že máte malé IQ, ale možno raz na to prídete. Celé vaše vystúpenie bolo ö, ö, ö a ö. To ste vy, úroveň pána Kazdu. Hovoríte tu, že občania by si mali sami platiť za svoju zdravotnú starostlivosť, ak si do seba nechcú niečo pichnúť. A ja vám to hovorím znovu, pán Kazda, keby som bol taká istá kreatúra a bezcitný človek ako vy, tak poviem, že vy ako fajčiar si za akékoľvek zdravotné následky súvisiace s vaším zlozvykom máte taktiež platiť sám. Dostanete rakovinu, bohužiaľ! ale nie som taká kreatúra a nepozerám sa na ľudí len cez čísla a cez matematické tabuľky ako ľudia v SaS-ke, ale rešpektujem slobodnú ľudskú vôľu. Rešpektujem demokraciu, rešpektujem ľudské práva, Norimberský kódex, rozhodnutie Rady Európy, to je niečo, čo vám nehovorí nič. Vám to nehovorí nič, pretože vy sa na ľudí pozeráte ako na svojich otrokov, na tých, ktorí majú plniť vaše príkazy, a je vám úplne jedno, aká je ich slobodná vôľa. Bez hanby tu zavádzate opatrenie, ktoré nie je, že poďme diskutovať, či to je apartheid, to je normálny apartheid priamo definovaný podľa Trestného zákona. Ak určitej veľkej skupine obyvateľstva, v tomto prípade väčšine národa, zakážete užívať rovnaké výhody ako zvyšku a chodiť na tie isté miesta ako zvyšku, to je apartheid, rozumiete? Je to v Trestnom zákone. Ľudia budú dávať trestné oznámenia, ja ich vyzývam k tomu, že keď táto fašistická lúza schváli tento zákon, dávajte na nich trestné oznámenia, pretože toto je apartheid, pretože toto je ten posledný krok, kedy táto vláda chcela spečatiť tú nálepku fašizmu, ktorou sa môže tak veselo hrdiť pred celým svetom. Pred celým svetom.
Nikdy neriešila situáciu v zdravotníctve, zmohla sa len na to, že míňala miliardy eur na nezmyselné testovanie. Trnavská firmička si v rozpore so zákonom o verejnom obstarávaní nakupovala testy, aby sa Matovič mohol nabaľovať. Tu klamal, že nepozná človeka, ktorý vlastní tú trnavskú firmu. Spôsobili najhoršie čísla v celej Európe, na celom svete a dnes ako riešenie, spásonosná vakcína a musíte si ju dať povinne. A musíte si ju dať povinne. A keď nie a príde očkovacia lotéria, 100, 200 miliónov eur len tak. Veď dajte tie peniaze do zdravotníctva! Sedíte na zadku, nerobíte nič, nestaráte sa, čo bude so zdravotníctvom, a keď vám to tu opakujeme, tak ste ticho, a potom poviete, opozícia nenavrhuje nič. Navrhujeme vám, buďte normálni, ale toho nie ste schopní. Toho nie ste schopní, to je ten problém.
Ľudia sú právom rozčúlení, sú vonku a vy sa im bojíte postaviť. Bojíte sa im postaviť a povedať im do očí, ste pre nás menejcenná lúza, lebo tu to hovoríte, tu ste chránení policajtmi, tu ste za veľkými múrmi, ale choďte to povedať tým ľuďom! Čo si myslíte, že v piatok o obedu, na celý deň sem prídu, vezmú si voľno z práce, že nemajú nič iné na práci, že nemajú nič, čo by mohli robiť radšej? Oni sú tu zo zúfalstva. Nikdy v živote ich žiadna vláda nevyburcovala, nedohnala do takého stavu, že tu museli takto prísť a celý deň tu stáť a bojovať za svoju slobodu! Nikdy, lebo tu nebola nikdy takáto fašistická vláda ako ste vy! Nikdy to nedošlo až do takýchto krajností! Nikdy to nedošlo tak, že ľudia museli blokovať parlament, aby sa neschválil nejaký zákon, ktorý z nich urobí podľudí!
A ešte, ten najhorší argument, ktorý tu títo jednoduchí ľudia používajú, prečo je takýto zákon dobrý, je vraj, že to pomôže ekonomike. Ja sa vás pýtam, vy géniovia, keď to prevádzkam, reštauráciám, fitnescentrám, cestovným agentúram, komukoľvek inému, obmedzí vstup 60 % obyvateľov Slovenskej republiky ako potenciálnych zákazníkov, ktorí sa budú musieť dať povinne testovať, ak do nich budú chcieť ísť, čo mnohí neurobia, ja napríklad to neurobím, ja na tie vaše špajchlovačky nebudem chodiť, tak čo tým asi spôsobíte? Tu sa z toho rehotaj, Žiak, presne, lebo ty máš garantovaný plat, ale choď to povedať majiteľovi tej reštaurácie, ktorým zoberiete väčšinu svojich klientov! Choďte im to povedať! Áno, smej sa tu ako debil, ale čo už iné má človek povedať na toto? Robíte to, že vy ekonomiku likvidujete, keď máte ľuďom pomáhať! Keď máte pomáhať podnikateľom, keď máte udržiavať pracovné miesta, tak vy prídete a vy tým prevádzam obmedzíte veľkú časť potenciálnych zákazníkov a ešte to pokrytecky, orwellovsky nazvete pomoc ekonomike. Jasné, vojna je mier a vakcína je sloboda, no nie? Ste neuveriteľní, ste doslova neuveriteľní, a táto vaša fašistická totalita, ktorú chcete zaviesť týmto nechutným zákonom, pokračuje ďalej.
Bolo tu čítané, ja som to zverejnil tiež na svojom profile, to, čo poslal šéf Zväzu zboru väzenskej a justičnej stráže všetkým väzniciam, že väzeň má mať väčšiu šancu, že získa podmienečné prepustenie, ak sa dá zaočkovať. Ste chorí na hlavu?! Doteraz je zaočkovanie výhodou v takom veľkom rozsahu, že môže rozhodovať o tom, či väzeň dostane podmienečné prepustenie, že zaočkovaní členovia Zboru väzenskej a justičnej stráže majú mať väčšie výhody a väčšie osobné odmeny aj napriek tomu, že možno nemuseli podávať také výkony ako iní. Vy ste sa zbláznili?! Toto všetko vám ešte príde normálne, že väzni, ktorí nie sú zaočkovaní majú mať zakázané kontaktné návštevy? Toto všetko je pre vás ochrana ľudských práv a ochrana zdravia? Veď každý, každý, kto trošku uvažuje, vidí, že tu už dávno o vírus nejde, že ide o zavádzanie to-ta-li-ty, kde ľudia budú na každý aspekt svojho života potrebovať nejakú povolenku, ktorú im zo svojej vlastnej vôle a z milosti udelí vláda, ak splnia jej nariadené rozkazy.
Jasné, že ľudia sú doslova bez seba. Jasné, že ľudia strácajú nervy. Jasné, že vám to tu chodia hovoriť a protestovať, pretože vás majú plné zuby. Pretože ste zmarili referendum, pretože sa bránite možnosti dať ľuďom šancu rozhodnúť sa sami o tom, čo ste zač, pretože namiesto toho, aby ste boli ticho, namiesto toho, aby ste ich nechali normálne žiť a tie peniaze, ICH peniaze, ktoré rozhadzujete na sprostosti, dali do zdravotníctva, lebo s vírusmi sa bojuje v nemocniciach a nie v lockdownoch, tak namiesto toho, namiesto toho ich ďalej míňate na sprostosti a ešte tu vytvárate nadľudí a podľudí ako totalitné režimy minulosti.
Vy nielenže sa musíte hanbiť, vy ste odporné kreatúry, ktoré sa musia báť tých ľudí za to všetko, čo ste im spravili. Ja si neviem predstaviť, jak vy ďalej budete fungovať a existovať na Slovensku. Vás ľudia už tak nenávidia, že to ani nie je možné. Ja cítim tak obrovskú nenávisť voči tejto vláde od ľudí, kdekoľvek sa s nimi bavím, že vy sa môžete zatvárať do tejto svojej ulity, môžete tu chodiť tunelom ako potkani popod celú tú Národnú radu, lebo sa bojíte postaviť tým ľuďom, ktorí sú vonku. Ale to takto nepôjde naveky, tí ľudia vám to raz zrátajú. Vy sedíte na Slovensku ako na sude s pušným prachom. Minimálne 1. septembra očakávajte masový protest. Ľudia sú odhodlaní ísť do generálneho štrajku. Veď vy za chvíľku zistíte, že vy ani nemáte komu vládnuť, lebo ľudia vás budú úplne ignorovať. A kto myslíte, že za to môže, opozícia?! Jasné, že to budete takéto nálepky dávať, ale môžete za to len vy sami, lebo aj v iných štátoch majú problémy, ale nikde to nedopadlo takto tragicky. Nikde sa to nezvrhlo tak ako u vás, nikde!
Takže ešte raz, tento návrh zákona môže podporiť len zvrátený fašista. Tento návrh zákona môže podporiť len človek, ktorý má 60 % obyvateľov Slovenskej republiky v súčasnosti za menejcenných podľudí, ktorých považuje za akýsi hnoj, s ktorými treba narábať ako s otrokmi. To ste vy, tí, ktorí za to idete hlasovať. Ak toto podporíte, ešte sa tu z toho smejete doslova, ako veľmi, už nebudem vám ani nadávať, lebo veď vám nadávajú všetci, už možno, zrejme aj vaša rodina, ale ako veľmi, veľmi málo inteligentní ľudia, keď toto podporíte, keď takýmto spôsobom zdevastujete národ, keď ho takto pripravíte o slobodu, národ vám to raz zráta. Ten čas príde určite, iná, iné východisko z toho v podstate ani nie je. Tá nenávisť voči vám, tá sa dá doslova krájať a vy si za toto všetko môžete sami, pretože ste naozaj len fašistické kreatúry.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 17:42 - 17:44 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán Kazda sa síce poskladal ako malý chlapec a utiekol zo sály, no, už je späť, tak si môže vypočuť to, čo mu chcem povedať, pretože ak vy dokážete, pán Kazda, priamo v pléne Národnej rady povedať, že pre vás je úplne výhodný a ideálny nápad, aby si nezaočkovaný platil za vyšetrenia alebo za liečbu, tak ja sa vás pýtam, či vy ste chorý alebo normálny? To je čistý nápad hodný možno nejakého nacistického lekára alebo nejakého fakt ideológa. Vy ste normálny? A čo ja teraz budem vás ako fajčiara, ktorého pravidelne vidím fajčiť proste cigarety pred kanceláriou, teraz ak budete mať nejaké zdravotné komplikácie v súvislosti s vaším zlozvykom, poviem vám: plaťte si to sám? Lebo by som bol taká istá kreatúra ako vy? Nie, ja vám to nepoviem.
Keď bude mať zdravotné komplikácie pán Mikas povedzme s krvným tlakom, poviem mu: si obézny, plať si za to sám? Nie, nepoviem mu to, lebo nie som kreatúra zo SaS-ky! A vy poviete Slovákom, ktorí si nechcú nechať pichnúť vakcínu, za ktorú neručí výrobca, plať si sám vyšetrenie? To ti odkazuje strana SaS? Plať si sám liečbu? Tak potom viete čo, pán Kazda? Plaťte si sami tú lotériu vašu sprostú s očkovaním! Pán Kazda, plaťte si sami to testovanie z vašich výplat! Občania oňho nemajú záujem. Ak vy hovoríte, že my si máme platiť len za to, že sa človek nechce očkovať. Človek celý život povedzme platí zdravotné poistenie, stará sa o svoje zdravie, športuje, nefajčí, nepije, ja neodsudzujem nikoho, keď fajčí alebo pije, to je jeho problém, jeho rozhodnutie, a nedá sa zaočkovať, tak povedzme nejaký Kazda mu povie: plať si sám za seba liečbu?!
Pán Kazda, to, o čom tu hovoríme, je zdravotné poistenie. Jasné, vy by ste možno chceli, aby ľudia, ktorí nezarábajú veľa, povedzme ani nedostali zdravotnú starostlivosť, lebo to je politika SaS-ky. Ale môžete sa hanbiť! Vy ste chudák a kreatúra! (Reakcia z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 12:14 - 12:16 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán poslanec, musím súhlasiť. To, čo sa tu rozbehlo, je nechutný očkovací fašizmus. To, čo nám tu predkladajú, sú nechutné klamstva. To, čo si dovolil povedať tu prítomný minister zdravotníctva, môžme ho smelo nazývať doktor Mengele, pán Lengvarský, pretože ten sa neštíti akejkoľvek perverznosti voči slobode a demokracii na Slovensku, je skrátka neuveriteľné. On a ďalší, ktorí sú mnohokrát na výplatných listinách firiem, ktoré predávajú alebo vyrábajú vakcíny, sa postavili na tlačovú konferenciu a povedali: Vakcíny sú bezpečné, my vás uisťujeme. Ale výrobcovia tých vakcín to už nepovedali. Práve naopak, výrobcovia vakcín povedali, my nevieme, či sú bezpečné a z toho dôvodu odmietame prijať zodpovednosť za možné negatívne účinky, a dali si to zmluvne zakotviť. Tak kto má pravdu, vedci, čo vyrobili tie vakcíny, alebo minister zdravotníctva? Kde je pravda? Ako môžu smelo ľuďom hovoriť, že to nebude mať dlhotrvajúce vedľajšie účinky, keď to nevedia? A potom za to, ako ste povedali, že to ľudia nechcú, že to možno nechcú na svojom tele riskovať, lebo sa chcú slobodne rozhodnúť, ako budú pristupovať k svojmu zdraviu, majú byť označení ako podľudia? V skrátenom legislatívnom konaní za deň tu má byť schválený zákon, na základe ktorého väčšinu obyvateľstva Slovenskej republiky označí minister zdravotníctva Mengele ako podľudí? Úplne rovnako ako totalitné režimy v minulosti? Toto je riešenie tejto situácie? Budú ich nútiť pichnúť si do seba niečo, za čo neručí ani výrobca?
Hovoria, že odborníci majú jednotný názor, ale ignorujú ľudí, ako ste povedali, ako ten Francúz, ktorý dostal Nobelovu cenu za virológiu a povedal, že to tak nie je. Ako človek, ktorý sa výrazným spôsobom zaslúžil o vynález tej mRNA technológie, tej vakcína Pfizer, pán doktor Robert Malone, ktorý povedal, že netušíme, aké dlhotrvajúce následky to môže mať.
Skryt prepis