Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 22:35 hod.

Bc.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.9.2021 11:49 - 11:51 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán poslanec, skutočne, toto boli úplne obludné orgie pokrytectva z vašej strany, pretože ako poslanec a člen klubu SaS ste ten posledný, ktorý tu môže kritizovať opozíciu, že chce meniť nejaké pravidlá. Meniť pravidlá z toho dôvodu, že chceme, aby obyvatelia Slovenskej republiky, ktorí sa s takmer 600-tisíc podpismi vyhlásili za referendum o predčasných voľbách, aby mohli tejto vláde ukázať vysvedčenie za ten rok a pol vášho tragikomického vládnutia s devastačnými dôsledkami na Slovenskú republiku, tak za toto tu budete kritizovať opozíciu, že chceme meniť pravidlá.
Pán poslanec, je to neuveriteľné, keď to hovoríte práve vy. Zopakujem to, čo povedal môj kolega Miro Suja, v skrátenom legislatívnom konaní, s pozmeňujúcim návrhom, v núdzovom stave niekoľkokrát meniť ústavu. Pravidlo bolo, že núdzový stav môže byť vyhlásený na 90 dní. Ale vláde to nevadilo, medzi Silvestrom a Vianocami tu natiahla maliarsku fóliu, dotiahla tu nakazených poslancov a zmenila to pravidlo! Veď ho trebalo zmeniť, no nie?! Že núdzový stav môže byť donekonečna, vtedy ste nekričali, že pravidlá by sa nemali obchádzať, pravidlá by sa mali dodržiavať! Zrazu to bolo úplne všetko v poriadku. Keď ste teraz narazili na ten paragraf 363, ktorý využil pán Žilinka, no tak ho poďme zmeniť. Zrazu tu nie je problém meniť pravidlá a dokonca vy to podporujete, hovoríte, musíme to zmeniť, lebo je to neprijateľné. Celé roky vám to nevadilo, pritom to presadzoval váš pán obľúbenec Lipšic. Je to neuveriteľné! Hovoríte o tom, že pravidlá by sa nemali obchádzať, a kto si tu zmenil spôsob voľby špeciálneho prokurátora len preto, aby tam mohol dosadiť konkrétneho skorumpovaného človeka vo výkone trestu?! Vaša vládna koalícia. Ale pravidlá sa vraj nemajú obchádzať a je to neuveriteľné, keď opozícia chce meniť pravidlá. Keď ste potrebovali dať Mikasovi právomoci, aby mohol vydávať vyhlášky, o ktorých sa predtým vedelo, že sú v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky a nemal na ne kompetencie, no tak ste pravidlá zmenili! Zrazu je to problém, lebo ide o vôľu ľudu, no nie?
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.9.2021 9:47 - 9:49 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pani kolegyňa, totalitné režimy v minulosti presadzovali ideu, že jednotlivec, hodnota jeho života, jeho slobôd, ľudské práva to skrátka nie je nič dôležité. Všetko bolo o tom, že záujem celku bol nadradený úplne vo všetkom záujmu toho jednotlivca. Potom prišla tá takzvaná liberálna demokracia, ktorá prišla s úplným opakom a to, že jednotlivec je najviac a ten má najväčšie slobody a má úplne všetky práva a musí sa rozhodovať a samozrejme ani jedna ani druhá nie je úplne ideálna, má svoje negatíva z týchto verzií. Ale to čo tu predvádzajú dnes tí ľudia o ktorých ste aj hovorili, tí ľudia, ktorí sa stavajú do pozície morálnych autorít, hyeny ako Nicholsonová - europoslankyňa, aktivista za ľudské práva údajne Weisenbacher, komentátor denníka SME Schutz alebo bývalý šéf Židovskej náboženskej obce pán Traubner, ktorí posielajú neočkovaných niekde mimo, ktorí hovoria, že títo ľudia by nemali mať prístup do spoločnosti, že títo ľudia by sa nemali slobodne pohybovať po uliciach, no tak títo ľudia prezentujú názory fašistov, nacistov, komunistov, ľudí, ktorí rozlišovali spoločnosť na hodných a nehodných, ľudí, ktorí povedali ty budeš mať ľudské práva, keď splníš naše podmienky a ty ich mať nebudeš. A táto covidototalita, táto pandémia naplno ukázala tie charaktery, naplno ukázala pravú tvár týchto prehnitých ľudí, naplno konečne mohli zo seba dostať to zlo, ktoré v nich bujnelo. Stále tie krásne úsmevy, liberálna demokracia, sloboda, ľudské práva, hodnoty, poďme chrániť všetky menšiny, milujme sa navzájom. A nakoniec to tu máte. Keď majú prvú možnosť ukázať na vás prstom a vedia, že s vami nesúhlasia a obmedziť vaše ľudské práva tak to s potleskom urobia a ešte hovoria aký záslužný skutok robili. Ako nacisti.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.9.2021 9:17 - 9:19 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Už celý rok sme intenzívne klamaní zo strany médií tohto štátu a predstaviteľov tejto vlády, že nič také ako povinné očkovanie alebo nátlak na povinné očkovanie hroziť nebude. Ľudia, ktorí to predtým vraveli, medzi ktorými som bol aj ja sme boli označovaní za nejakých dezinformátorov a konšpirátorov ľudí, ktorí chcú len vystrašiť spoločnosť a úplne bezdôvodne a dnes sa o tom hovorí čoraz jasnejšie a hlavne čoraz častejšie z pozícii najvyšších vládnych predstaviteľov. A práve z toho dôvodu je určite potrebné zaviesť do zákona takýto trestný čin, aby diskriminácia ľudí len preto, že si odmietnu do seba nechať pichnúť tieto súčasné neotestované vakcíny, bola trestným činom. To je úplne jednoznačná skutočnosť, ktorá musí byť v slovenskej legislatíve zakotvená. Veď si zhrňme základné fakty. Tie vakcíny vyrábajú extrémne skorumpované firmy, ktoré dostali za svoju históriu miliardové pokuty, lebo na trh uvádzali neúčinné a nebezpečné liečivá aj napriek vedomosti o ich nebezpečných účinkoch. A bolo im jedno či ľudí zabijú, či ľudí poškodia, hlavne aby vykryli náklad na vývoj týchto liekov. Vieme o tom, že keď začala propagácia týchto vakcín hovorili nám o 95-percentnej účinnosti. Dnes je to 70 %. Podľa niektorých izraelských článkov už dokonca len 30 % vraj nové varianty. Kde je zodpovednosť za túto propagandu? Ľudia keď išli do týchto radov a tvrdili sa im že 95 % má účinnosť tá vakcína, kde je dnes zodpovednosť ľudí, ktorí dnes hovoria, že už je to len 30 %. Ako je možné, že takáto propaganda fungovala. Čo negatívne účinky a tie neustále klamstvá, že vakcína je sloboda. Pozrite si video šéfa WHO, toho afrického komunistu, nikdy sa nevrátime k normálnemu životu. Vakcína nie je cesta k normálnemu životu a opatrenia tu budú navždy. Tak o čo tu potom ide.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.9.2021 15:44 - 15:46 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pani poslankyňa, ja teda skúsim polemizovať s tým, o čom ste tvrdili, že v podstate sa o tom polemizovať nedá, pretože je to úplne nespochybniteľné, a to je to, že ste naviazali teda ich výkon na ten príjem, ktorý do toho inštitútu pre hodnotu a technológie v zdravotníctve vlastne dostanú.
Zoberme si takú hypotetickú situáciu, že teraz teoreticky by im to nevychádzalo z nejakého dôvodu, že skrátka nenašli nič také, kde by sa dalo ušetriť, ale zároveň je nejaké, nejaký, nejaká snaha seba zachovať, tú inštitúciu, to znamená fungovať, udržať si tie svoje pracovné miesta a tým pádom, keď už sa bude blížiť ten termín, aby za ten rok v podstate ušetrili nejaké tie peniaze a splnili tú kvótu, tak oni budú doslova nútení niečo škrtať aj napriek tomu, že to teoreticky nemusí byť nutné alebo to nemusí byť z odborného hľadiska vyhodnotené ako niečo, čo by nebolo v podstate účelné a nemalo by to byť v podstate za takúto cenu kúpené, ale oni to budú musieť škrtať, lebo sa budú predsa chcieť zachovať. To znamená, oni vždy urobia ten výkon podľa tohto a teraz je otázne, či ten výkon vždy pôjde na úkor tej odbornosti, alebo ten výkon bude skutočný, to znamená, že naozaj ušetria tieto peniaze. Lebo to je tiež jedna z tých vecí, ktorá sa môže udiať a taktiež stále ostávajú tie podozrenia, aj o ktorých hovoril teraz kolega Miro Suja, že tieto farma-firmy budú extrémnym spôsobom motivované tento "nezávislý inštitút" skorumpovať, ako to len pôjde, aby vyhodnotili práve tú ich liečbu, ten ich prístroj, tú ich technológiu ako tú správnu, a tú konkurenčnú ako tú nesprávnu. A že sa toto deje, o tom si nerobme žiadne ilúzie.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.9.2021 14:53 - 14:55 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pani poslankyňa, počúval som toto vaše vystúpenie k zákone o Národnom inštitúte pre hodnotu a technológie v zdravotníctve a nemôžem sa stotožniť s vašimi názormi alebo s vašim uhlom pohľadu a taktiež nemôžem ani podporiť tento návrh zákona, pretože som presvedčený, že na realizáciu opatrení, ktoré by mali vyplývať z existencie takéhoto inštitútu, musia z princípu veci stačiť kapacity ministerstva zdravotníctva. Tie kapacity, ktoré sú tam v súčasnom stave, pretože bujnieť neustále štátnu správu, to znamená, vytvárať nové a nové inštitúcie, vytvárať nové a nové veľmi dobre platené pracovné miesta, aby sa vytvárali rôzne analýzy, správy a posudzovali sa obstarávania v rámci štátnej správy, je z môjho pohľadu cesta niekam do pekla. Pretože už ste tu vytvorili nové ministerstvo, vytvorili ste nové úrady, nové komisie a teraz vytvárate ďalší inštitút a Slovenská republika s tým obrovským deficitom, ktorý každý rok musíme sledovať ako opoziční poslanci a bohužiaľ v tejto chvíli s tým nevieme veľmi veľa urobiť, keď si tu kľudne pozmeňujúcim návrhom prihodíte 800 miliónov len tak dlh, lebo sa to proste takto Igorovi Matovičovi prisnilo, to skrátka nie je správna cesta.
A taktiež sa nemôžem stotožniť ani s tým vašim pohľadom, že je tu určitý balík peňazí a táto inštitúcia bude posudzovať, samozrejme tie jej stanoviská nebudú záväzného charakteru, či je lepšie povedzme dať dve milióny na liečbu jedného človeka alebo tie dva milióny rozdeliť na liečbu tisíc ľudí. A ja skrátka nemôžem zastať pri takomto názore a prejsť ho mlčaním, pretože podľa mňa by ten balík nemal byť obmedzení a pomôcť by sa malo jednému aj druhému, a keď ma chcete napadnúť s tým, že tých peňazí nie je nekonečno, tak ja pri tejto vláde práve mám pocit, že ich je nekonečno. Lotéria, testy od rána do večera, zábavky, luxusné príjmy Matovičových kamarátov z trnavskej firmičiek, veď my máme nekonečné zdroje v tomto štáte. jednému aj druhému. A keď ma chcete napadnúť s tým, že tých peňazí nie je nekonečno, tak ja pri tejto vláde mám pocit, že je ich je nekonečno. Lotéria, testy od rána do večera, zábavky, luxusné príjmy Matovičových kamarátov z trnavských firmičiek. Veď mi máme nekonečné zdroje v tomto štáte.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.9.2021 14:53 - 14:55 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pani poslankyňa, počúval som toto vaše vystúpenie k zákone o Národnom inštitúte pre hodnotu a technológie v zdravotníctve a nemôžem sa stotožniť s vašimi názormi alebo s vašim uhlom pohľadu a taktiež nemôžem ani podporiť tento návrh zákona, pretože som presvedčený, že na realizáciu opatrení, ktoré by mali vyplývať z existencie takéhoto inštitútu, musia z princípu veci stačiť kapacity ministerstva zdravotníctva. Tie kapacity, ktoré sú tam v súčasnom stave, pretože bujnieť neustále štátnu správu, to znamená, vytvárať nové a nové inštitúcie, vytvárať nové a nové veľmi dobre platené pracovné miesta, aby sa vytvárali rôzne analýzy, správy a posudzovali sa obstarávania v rámci štátnej správy, je z môjho pohľadu cesta niekam do pekla. Pretože už ste tu vytvorili nové ministerstvo, vytvorili ste nové úrady, nové komisie a teraz vytvárate ďalší inštitút a Slovenská republika s tým obrovským deficitom, ktorý každý rok musíme sledovať ako opoziční poslanci a bohužiaľ v tejto chvíli s tým nevieme veľmi veľa urobiť, keď si tu kľudne pozmeňujúcim návrhom prihodíte 800 miliónov len tak dlh, lebo sa to proste takto Igorovi Matovičovi prisnilo, to skrátka nie je správna cesta.
A taktiež sa nemôžem stotožniť ani s tým vašim pohľadom, že je tu určitý balík peňazí a táto inštitúcia bude posudzovať, samozrejme tie jej stanoviská nebudú záväzného charakteru, či je lepšie povedzme dať dve milióny na liečbu jedného človeka alebo tie dva milióny rozdeliť na liečbu tisíc ľudí. A ja skrátka nemôžem zastať pri takomto názore a prejsť ho mlčaním, pretože podľa mňa by ten balík nemal byť obmedzení a pomôcť by sa malo jednému aj druhému, a keď ma chcete napadnúť s tým, že tých peňazí nie je nekonečno, tak ja pri tejto vláde práve mám pocit, že ich je nekonečno. Lotéria, testy od rána do večera, zábavky, luxusné príjmy Matovičových kamarátov z trnavskej firmičiek, veď my máme nekonečné zdroje v tomto štáte. jednému aj druhému. A keď ma chcete napadnúť s tým, že tých peňazí nie je nekonečno, tak ja pri tejto vláde mám pocit, že je ich je nekonečno. Lotéria, testy od rána do večera, zábavky, luxusné príjmy Matovičových kamarátov z trnavských firmičiek. Veď mi máme nekonečné zdroje v tomto štáte.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17.9.2021 10:30 - 10:32 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pani poslankyňa, ja sa musím jednoznačne zastať môjho kolegu Mira Suju, pretože on správne poukázal na tú dvojtvárnosť SaS, pretože na jednej strane tu hovoríte o tom a to ostáva čisto v deklaratívnej forme ako chcete sanovať vidiek, lesníctvo, pomôcť produkcii domácich poľnohospodárskych produktov, aby sme nevyvážali naše produkty do zahraničia a dávali prácu cudzincom, ale na druhej strane sami sme videli ako napríklad pán poslanec Kazda argumentoval, že vlastne ten úbytok oviec, úbytok dobytka nie je nič strašné, lebo veď on ubýva aj niekde inde, čiže ako keby zľahčoval ten problém. Vidíme, že pani vaša predsedníčka poslaneckého klubu tu behá s tými ekoteroristickými nálepkami, že osloboďme Národné parky a ja sa pýtam, či vy reálne počúvate tých ľudí, ktorí sú na vidieku, tých starostov, ktorých sa tieto zmeny dotýkajú, tých občanov, ktorí tam masovo chodia a vyháňajú tých Budajových fanatikov z týchto obcí, či počúvate čo im reálne hrozí tým, že o územia, ktoré oni obhospodarujú už po celé generácie náhle nejaký klaun z ministerstva životného prostredia na základe svojich ideologických presvedčení kvôli nejakému vtáčikovi alebo nejakému chrobáčikovi označí za územia európskeho významu a povie máte tam zákaz ťažkých mechanizmov a teraz koste hektáre ručne. Starajte sa o svoj dobytok. Tí ľudia tam chovajú zvieratá, tí ľudia tam pracujú, pestujú, proste obhospodarujú tieto územia a zrazu chce prísť niekto, kto povie, no nebudete to robiť. A povie im žite z turizmu. A tu z Bratislavy z Národnej rady sa ľahko argumentuje tým, že žite z turizmu, vyberajte vstupné do lesov a podobne, ale tí ľudia na tom vidieku majú úplne iný názor a mňa desí, že vaša kolegyňa tu proste ide ako píla v rozpore so záujmami tisícov, doslova státisícov ľudí na vidieku a vy nemáte problém povedať, že vám vlastne ide o dobrú vec.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17.9.2021 10:20 - 10:22 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán poslanec Karahuta, ja musím skutočne uznať to, čo povedal aj môj kolega Miro Suja, že vy ste takou tou pozitívnou anomáliou medzi poslancami vládnej koalície, že aj sa vás dá počúvať, aj to, čo hovoríte, má hlavu a pätu a podporujete to dôležitými argumentami a štatistikami, ktoré len málokto dokáže racionálne spochybniť.
Hovorili ste o tej snahe alebo o tej kritike, že hovädzí dobytok produkuje nejaký metán a to vyťažuje atmosféru a spôsobuje globálne otepľovanie a koniec sveta a ďalšie veci, ale sú tu názory vedcov, ktorí hovoria napríklad to, že zle udržiavaný plynovod cez ukrajinské územie produkuje niekoľkonásobne väčšie množstvá týchto škodlivých plynov a jediné, čo by bolo potrebné, je investovať nejaké prostriedky do jeho opravy a získali by sme tým ďaleko viac šetrnejší prístup k životnému prostrediu, ako tieto nezmyselné návrhy Európskej komisie a Európskeho parlamentu, že budú nejakými špeciálnymi prímesami do potravy obmedzovať produkciu metánu hovädzieho dobytka. No absolútne mi to pripomína minulé časy, ktoré, o ktorých som len čítal, že súdruhovia chceli rozkázať dažďu a chceli rozkázať vetru a dnes oni budú rozkazovať tráviacemu systému hovädzieho dobytka, lebo vraj spôsobuje globálne otepľovanie.
A presne je ten ďalší fakt, na ktorý ste poukázali, je potrebné zdôrazňovať vždy pri debatách s týmito ekoteroristami, akú má logiku kričať na Slovákov, kúpte si elektromobil, nejazdite dieselovým autom, a za ten istý čas sa pozerať na to, ako tu lode z Argentíny, z Brazílie a kamióny zo Španielska a podobne dovážajú z nekonečných diaľav potraviny, ktoré si tu vieme sami vypestovať. Presne ste to zdôvodnili a presne ste to povedali. To znamená, lokálna produkcia potravín je ten najlepší prístup k ochrane životného prostredia a toto by mali tí ekoteroristi presadzovať, nie tie nezmysly, za ktoré tu bojujú a protestujú pred Národnou radou.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 22:35 - 22:37 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
(Reakcie z pléna.) Pán poslanec Kazda, máte 60 kíl aj s topánkami a poviete mne, že ja som malý zbabelý chlapec? To je naozaj veľmi príjemné prirovnanie, ale nie je to úplne tak ako si myslíte. Ja nie som ten, ktorý sa musí chodiť skrývať do tunelu lebo vie, že ľudia na Slovensku ho nenávidia za to, že tú fantasmag vedie svoje fantasmagorie o tom, že by si mali platiť za svoje liečby v prípade, že sú neočkovaní, ale to, že ste to tu majstrovali s nejakou matematikou a nič konkrétne ste nepovedali, to už je taký zvyk. Hej? Vy iného urči...
===== sa musí chodiť skrývať do tunelu, lebo vie, že ľudia na Slovensku ho nenávidia za to, že tu vedie svoje fantazmagórie o tom, že by si mali platiť za svoje liečby v prípade, že sú neočkovaní. Ale to, že ste tu, tu majstrovali s nejakou matematikou a nič konkrétne ste nepovedali, to už je taký zvyk, hej? V... (pozn. prepis.: nezrozumiteľne vyslovené) označíte za nevedomého, ale pritom vaša nevedomosť tu bola dokázaná už niekoľkokrát.
Pani poslankyňa Cigániková, tiež niekedy strieľate čísla len tak odboku. Kde ste prišli na to, že v prípade zaočkovaného je možno len desaťpercentná šanca, že nakazí iných. Keby to tak bolo, tak predsa by sa v Británii nešíril ten vírus rekordným tempom, keď vieme, že drvivá väčšina ľudí tam je zaočkovaných. Tak asi to nie je 10 %, no. Povedzme si to na rovinu, hej? Môže to byť niekoľkonásobne viac, môže to byť dokonca aj viac, ako v prípade neočkovaného, lebo tie výskumy potrebujeme ešte overovať a potrebujeme čas. Vy veľmi rýchlo predbiehate realitu a častokrát vám slová predbehnú vaše myslenie, a to je problém.
A to isté ste hovorili s tou matematikou, ale nepovedali ste nič konkrétne. Nejaká trojčlenka a to je všetko. Ja som čakal, že mi to vysvetlíte, lebo (reakcia z pléna), ja som tu povedal jasne, že keď je nejaká množina ľudí v nemocnici, povedzme tisíc ľudí, a z toho šesťsto z nich je plne zaočkovaných, a z toho tristo z nich nie je zaočkovaných, tak to korešponduje s rozložením zaočkovanosti populácie ako takej. Čo na tom nechápete? Mňa to fascinuje. Môžeme sa potom baviť o úmrtnosti, o ťažkých stavoch, o tom všetkom sa môžeme baviť, ale to, že by vakcína predchádzala tomu, že ľudia budú končiť v nemocnici hospitalizovaní, nie je pravda.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 22:35 - 22:37 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
(Reakcie z pléna.) Pán poslanec Kazda, máte 60 kíl aj s topánkami a poviete mne, že ja som malý zbabelý chlapec? To je naozaj veľmi príjemné prirovnanie, ale nie je to úplne tak ako si myslíte. Ja nie som ten, ktorý sa musí chodiť skrývať do tunelu lebo vie, že ľudia na Slovensku ho nenávidia za to, že tú fantasmag vedie svoje fantasmagorie o tom, že by si mali platiť za svoje liečby v prípade, že sú neočkovaní, ale to, že ste to tu majstrovali s nejakou matematikou a nič konkrétne ste nepovedali, to už je taký zvyk. Hej? Vy iného urči...
===== sa musí chodiť skrývať do tunelu, lebo vie, že ľudia na Slovensku ho nenávidia za to, že tu vedie svoje fantazmagórie o tom, že by si mali platiť za svoje liečby v prípade, že sú neočkovaní. Ale to, že ste tu, tu majstrovali s nejakou matematikou a nič konkrétne ste nepovedali, to už je taký zvyk, hej? V... (pozn. prepis.: nezrozumiteľne vyslovené) označíte za nevedomého, ale pritom vaša nevedomosť tu bola dokázaná už niekoľkokrát.
Pani poslankyňa Cigániková, tiež niekedy strieľate čísla len tak odboku. Kde ste prišli na to, že v prípade zaočkovaného je možno len desaťpercentná šanca, že nakazí iných. Keby to tak bolo, tak predsa by sa v Británii nešíril ten vírus rekordným tempom, keď vieme, že drvivá väčšina ľudí tam je zaočkovaných. Tak asi to nie je 10 %, no. Povedzme si to na rovinu, hej? Môže to byť niekoľkonásobne viac, môže to byť dokonca aj viac, ako v prípade neočkovaného, lebo tie výskumy potrebujeme ešte overovať a potrebujeme čas. Vy veľmi rýchlo predbiehate realitu a častokrát vám slová predbehnú vaše myslenie, a to je problém.
A to isté ste hovorili s tou matematikou, ale nepovedali ste nič konkrétne. Nejaká trojčlenka a to je všetko. Ja som čakal, že mi to vysvetlíte, lebo (reakcia z pléna), ja som tu povedal jasne, že keď je nejaká množina ľudí v nemocnici, povedzme tisíc ľudí, a z toho šesťsto z nich je plne zaočkovaných, a z toho tristo z nich nie je zaočkovaných, tak to korešponduje s rozložením zaočkovanosti populácie ako takej. Čo na tom nechápete? Mňa to fascinuje. Môžeme sa potom baviť o úmrtnosti, o ťažkých stavoch, o tom všetkom sa môžeme baviť, ale to, že by vakcína predchádzala tomu, že ľudia budú končiť v nemocnici hospitalizovaní, nie je pravda.
Skryt prepis