Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

30.9.2021 o 16:28 hod.

Bc.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.10.2021 15:48 - 15:50 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Miro, zhodnotil si to v podstate presne. Ja som tu bol ako opozičný poslanec v minulom volebnom období, kedy sa opozícia vtedajšia bila do pŕs, aby minister vnútra, vtedy Kaliňák, nemohol sám sebe určovať policajného prezidenta ako sa mu zľúbi, pretože vtedy nesúhlasili, napríklad s Gašparom, ktorý je teraz už dlhodobo vo väzbe a mali rôzne iné dôvody na to, aby dokázali tvrdiť, že Kaliňák by nemal mať právo sám si len tak na základe vlastnej vôle vyberať policajného prezidenta. Čiže na základe jednej osoby účelovo presadzovali zmenu tejto legislatívy tak, aby bola voľba policajného prezidenta transparentnejšia. A dnes je situácia úplne opačná. Oni majú ministra vnútra a tá istá strana, ktorá v minulom volebnom období presadzovala to, aby policajného prezidenta nemohol len tak svojvoľne vyberať minister vnútra. Zrazu presadzuje presný opak. A teda návrat k starému mechanizmu, ktorý tu bol za vlády SMER-u a ktorý bol následne pod verejným mediálnym aj politickým tlakom zmenený.
Z môjho pohľadu je to čistá účelnosť a pripadá mi to nefér voči voličom tejto vládnej koalície, že na jednej strane v opozícii presadzovali určité názory, presadzovali nejaké zmeny a keď im to prestalo samým vyhovovať, no tak sa nehanbili vrátiť sa k tomu istému proti čomu vtedy deklaratívne bojovali. Z môjho pohľadu by takéto otočky vláda robiť rozhodne nemala. A strany, ktoré reálne niečo reálne presadzovali by si mali stáť za svojím slovom aj v momentoch ako je tento, kedy aj nimi vybraný a ministrom vnútra vymenovaný policajný prezident Kovařík, ktorý bol schválený na výbore, je reálne obvinenou osobou.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 19.10.2021 13:13 - 13:13 hod.

Milan Mazurek
Ďakujem pekne za možnosť reagovať na pána Gyimesiho. Nikto v tomto uznesení nenavrhne zastaviť mechanizmy dlhovej brzdy, ale znížiť ten základný výpočet, z ktorého sa to bude rátať aj budúci rok, pán Gyimesi. Čiže, to sa vôbec nebije, ale chceli ste byť vtipný. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 19.10.2021 13:10 - 13:10 hod.

Milan Mazurek
 

Vystúpenie 5.10.2021 16:20 - 16:22 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, páni, panie poslankyne, páni poslanci, v súlade s § 73 zákona o rokovacom poriadku som bol výborom určený za spravodajcu k návrhu zákona, ktorý je uvedený pod tlačou 669. Predkladám informáciu k predloženému návrhu zákona.
Návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Súčasťou predloženého návrhu je aj stanovisko Ministerstva financií Slovenskej republiky.
V zmysle oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady č. 699 zo 6. septembra 2021 navrhujem, aby návrh zákona prerokovali Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre financie a rozpočet, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti a Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci a odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 30 dní a v gestorskom výbore do 32 dní.
Prosím, pán predsedajúci, otvorte všeobecnú rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.10.2021 10:43 - 10:45 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán poslanec Cmorej, vy ste teraz v SaS klube asi, predpokladám, a tieto vaše neoliberálne výplody sú presne ten dôvod, pre ktorý keď si ľudia napríklad vypočujú toto vystúpenie, tak ostanú len zdesení z toho, že by táto vláda mala pokračovať ešte nejakú dlhšiu dobu, pretože vy sa pýtate napríklad to, že akým spôsobom zareagujeme na váš návrh zmeny dôchodkového systému, kedy by ste naviazali rast priemerného veku odchodu do dôchodku práve na priemernú dĺžku života slovenskej spoločnosti. Ja sa vás chcem opýtať, normálne v tej SaS-ke že či vy ste niekedy reálne pracovali manuálne, normálne že ste používali ruky, držali lopatu, krompáč alebo niečo, aby ste videli, akým spôsobom to vplýva na vaše zdravie, chrbticu atď., ak chcete, aby napríklad ľudia na Slovensku takýmto spôsobom pracovali kľudne aj do sedemdesiatky. Lebo v Národnej rade to môžem ľahko povedať. Áno, ja viem, že dôchodkový systém má problémy, viem, že je deficitný, viem, že sa to rúca, ale to je výsledok aj vlád s vaším presvedčením, ktoré tu rozpredali strategické podniky, a spôsobili, že štát dnes na príjmoch nemá ani zďaleka toľko, koľko by reálne mať mohol. A vy tieto idey zastávate. Ale reálne vám hovorím teraz o praxi. Ako si vy viete predstaviť napríklad 68, 69, 70-ročného človeka, ako má manuálne pracovať?! Vy si to vôbec viete uvedomiť, čo vlastne tým ľuďom hovoríte tu, z pléna Národnej rady, akú víziu budúcnosti im tu črtáte, lebo poslancovi sa ľahko dokáže robiť aj do deväťdesiatky, však to nie je problém sedieť tu, stlačiť nejaké tlačidlo, aj to občas spravíte zle, ale z akého dôvodu vôbec chcete ľuďom takéto šialenosti rozprávať?! Lebo vy nebudete ten človek, ktorý bude manuálne pracovať, ale na Slovensku verejnosť to uvalíte.
A keď hovoríte o tom, že štát môže znižovať svoj dlh tým, že bude šetriť, tak prečo ste potom súčasťou vlády, ktorá plytvá takým spôsobom, aký tu ešte nemá precedens?! A teraz nehovorím o očkovacej lotérii, ale o všetkých tých ďalších absurdných výmysloch, kedy ste rozbili verejné financie!
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.10.2021 9:31 - 9:33 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán Šeliga, opäť ste ma presvedčili o tom, že vy žijete vo vlastnej bubline v alternatívnej verzii reality a vy si nedokážete pospájať základné súvislosti. Kritizujete tu generálnu prokuratúru v podstate za to, že nie je mediálnym orgánom, že nevie dobre komunikovať a vysvetliť svoje rozhodnutia, ale vy si ani len neuvedomujete, že v Slovenskej republike neexistuje rovný prístup k médiám. Vy ako možno nejaký odchovanec Sorosových mimovládok to vnímate inak, lebo médiá vždy kvákali to, čo ste potrebovali, aj keď ste náhodou niečo pokazili, tak to vykreslili tak, aby ste boli v tom dobrom pozitívnom mediálnom obraze a rovnakú situáciu má pán Daniel Lipšic, ale sú tu ľudia a v tomto prípade napríklad pán Žilinka, ktorého ste kritizovali, ktorý nemajú takú istú pozíciu a čo oni môžu vysvetľovať ľuďom ako je Tódová, ktorá v konečnom dôsledku aj tak napíše to, čo jej povie pán Lipšic. Veď tá kauza Lipšicové stádo to je známa vec, vy sa z toho uškŕňate, ale vy sám dobre viete, že aj keby generálny prokurátor a to ja tu nie som na to, aby som nejakým spôsobom obhajoval jeho komunikáciu, lebo tú si on vedie a nejakým spôsobom manažuje sám, ale keby povedal čokoľvek, ak je raz mediálna objednávka v tejto slovenskej mediálnej mafii na to, aby pán generálny prokurátor vyzeral v čo najhoršom možnom svetle, tak to tak skrátka bude, je to tak a týka sa to prokurátorov, týka sa to politikov, médiá na Slovensku sú extrémne skorumpované a vy to sám dobre viete, ale hráte sa na to, že to tak nie je. Vám dajú desať minút priestoru, niekomu štyri sekundy. Zapoja to do kontextu, kde ho zobrazia ako úplného hlupáka a je vybavené. Čiže, pán Šeliga, takáto kritika vôbec nie je na mieste, pretože mediálna manipulácia je obrovská a pán generálny prokurátor aj keby veľmi chcel komunikovať, on bude nútený robiť presne to, čo povedia ľudia z Lipšicovho stáda, aby následne mohol mať pekný mediálny obraz. Žiadna komunikácia mu v tomto nepomôže.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.10.2021 11:51 - 11:53 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán poslanec, toto je neskutočné a absolútny obraz o Národnej rade. Je smutné, že vaše vystúpenie muselo byť prerušené len preto, že sa tu niektorí poslanci boja. Boja sa vírusov, boja sa fantómov, boja sa čohokoľvek, ale veď keď sa boja, tak nech sa chránia, kto im bráni. Dajte si skafander, dajte si respirátor, dajte si čokoľvek, ale z akého dôvodu... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec, dajte si rúško, ako sa patrí.

Mazurek, Milan, poslanec NR SR
... z akého dôvodu? (Reakcia z pléna.) Reagujem na proces vystúpenia pána Blahu, pán Čekovský, zavrite si ústa a neprerušujte ma! Vystupujem na to, čo sa tu udialo počas vystúpenia pána Blahu, to znamená, že tu bola prerušená schôdza Národnej rady len preto, že niektorí poslanci sa boja, veď keď sa niekto bojí, nech si dá respirátor s filtrom, nikto mu to vyčítať nebude, ale tieto nezmyselné opatrenia, kedy vy obmedzujete zdravých ľudí, ktorí sa starajú o svoje zdravie, nezmyslami, ktoré sami v tom bufete nedodržiavate, lebo taká je pravda a vie to aj pán Laurenčík a vie to aj pán Čekovský a vie to každý jeden z vás, že tu hráte pred ľuďmi divadlo s týmito blbými rúškami. Keby ste to nastavili cieľavedomo, tak, že chránite tých, ktorí sa boja, slabých a zbabelých, ako napríklad Benčík, a necháte ľudí zdravých na pokoji, tak by bolo všetko v poriadku, ale toto nemá s rokovacím poriadkom a zákonom nič spoločné.
A čo sa týka vášho vystúpenia a obsahu je úplne zrejmé, že v akomkoľvek slušnom, príčetnom štáte, to je taký štát, ktorý vraj táto vláda chcela urobiť zo Slovenska, by pán Lipšic nemohol byť špeciálny prokurátor. Tie prepojenia na skorumpovaných ľudí sú jasné, obhajoba Penty, to je úplne zrejmá vec. To skrátka nepatrí na špeciálnu prokuratúru, tie jeho komunikácie, ktoré vyšli na verejnosť, to, akým spôsobom mu všetky médiá zobú z ruky, veď sme to presne videli, kedykoľvek pán Lipšic zapíska, má priestor vo všetkých tých takzvaných mienkotvorných médiách a hrá sa s nimi doslova ako s bábikami na šnúrkach. Toto je nebezpečné prepojenie, nebezpečné prepojenie politickej, súdnej a mediálnej moci.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.9.2021 16:28 - 16:30 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán poslanec Šefčík, ja neviem či ste si dali v tom OĽANO nejakú stávku, že kto to dneska zaklincuje lepšie a ste si povedali, že skúsite prekonať profesora Pročka. Nepodarilo sa. Bol lepší. Ale tiež ste perlili neskutočným spôsobom. Mňa neuveriteľne udivuje, ako si vy dovolíte moralizovať, ako sa postavíte na ten piedestál dokonalosti a hovoríte, ako sa cítite pán generálny prokurátor, keď vás tu chvália ľudia ako Suja alebo Mazurek, alebo oceňujú vašu prácu. Pozrite kto to sú. Ja sa pýtam, čo si to dovoľujete. Čo som ja plagiátor ako váš predseda. Čo som ja daňový podvodník ako váš predseda. Čo vy si tu dovoľujete vôbec nejakým spôsobom dehonestovať ľudí, ktorí získali nespočetne násobne viac preferenčných krúžkov ako vy, ktorý ste tu náhodou a už tu nikdy potom nebudete. Ako si vôbec dovoľujete takýmto spôsobom pristupovať ľuďom a staviať sa ku nim ako akýsi profesor alebo učiteľ na základnej škole. Zobuďte sa, pán Šefčík. Toto skrátka nie je prijateľné.
Taktiež ako nie je prijateľné táto vaša selektívna slepota v otázkach spravodlivosti, práva a morálky. Vy hovoríte, že pán Žiak nám len vrátil to, čo hovoríme my. Kedy som niekoho kritizoval spôsobom, že mu bude vyčítať alebo predhadzovať na oči smrť jeho otca. Kedy sa ktorýkoľvek poslanec Národnej rady znížil k takejto úbohosti ako to urobil Žiak dnes. Čo nám Žiak vrátil? Žiak tu predviedol, že je bezcharakterná hyena a vy ste sa ho zastali. Čo to o vás vypovedá, pán Šefčík.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.9.2021 16:09 - 16:11 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán kolega, dovoľte sa mi najprv ospravedlniť v mene všetkých príčetných poslancov Národnej rady za tohto magora zo SaS-ky a v tomto prípade by som rád reagoval na to, čo ste hovorili, že pán generálny prokurátor, keď príde do tohto pléna, tak musí byť šokovaný z toho, aký právni odborníci, menovali ste napríklad pána profesora Pročka, sa vyjadrujú k jeho práci a kritizujú ho a dávajú mu otázky, lebo im niečo nesedí alebo nie sú schopní pochopiť to, čo im je hovorené a určite je v šoku aj z toho, keď tu napríklad spomínaný pán, v úvodzovkách, profesor, vykrikuje a vyzýva generálneho prokurátora, aby zakročil voči poslancom, ktorý mu nesedia a dokonca s argumentom to čo predvádzajú na sociálnych sieťach, je neuveriteľné, ako naozaj výrok hodný NKVD a potom to zaklincuje niečo, niečím o cti a slušnosti. To, to je neuveriteľné fakt, čo sa tu všetko deje pri debate o správe ...
===== zakročil voči poslancom, ktorí mu nesedia a dokonca s argumentom, to čo predvádzajú na sociálnych sieťach je neuveriteľné ako naozaj výrok hodny NKVD a potom to zaklincuje niečím o cti a slušnosti, to je neuveriteľné fakt, čo s tu všetko deje pri debate o správe generálneho prokurátora a potom občan Slovenskej republiky, ktorého zastupujú takýto pacienti má predpokladať, že im pôjde o zákonnosť o spravodlivosť, keď tu skratka nedokážu zniesť opozičnú kritiku, no tak začnú škriekať na generálneho prokurátora, zavrite ich. Veď oni na sociálnych sieťach píšu neuveriteľné veci, to je, to sme tu nevideli ani v minulom volebnom období, kedy tu bolo tiež toho dosť veľa, ale toto preráža všetky pomyselné dná. Čiže zdieľam tento váš pocit sklamania a mrzí ma že si toto vôbec musí vypočuť generálny prokurátor.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.9.2021 16:09 - 16:11 hod.

Milan Mazurek Zobrazit prepis
Pán kolega, dovoľte sa mi najprv ospravedlniť v mene všetkých príčetných poslancov Národnej rady za tohto magora zo SaS-ky a v tomto prípade by som rád reagoval na to, čo ste hovorili, že pán generálny prokurátor, keď príde do tohto pléna, tak musí byť šokovaný z toho, aký právni odborníci, menovali ste napríklad pána profesora Pročka, sa vyjadrujú k jeho práci a kritizujú ho a dávajú mu otázky, lebo im niečo nesedí alebo nie sú schopní pochopiť to, čo im je hovorené a určite je v šoku aj z toho, keď tu napríklad spomínaný pán, v úvodzovkách, profesor, vykrikuje a vyzýva generálneho prokurátora, aby zakročil voči poslancom, ktorý mu nesedia a dokonca s argumentom to čo predvádzajú na sociálnych sieťach, je neuveriteľné, ako naozaj výrok hodný NKVD a potom to zaklincuje niečo, niečím o cti a slušnosti. To, to je neuveriteľné fakt, čo sa tu všetko deje pri debate o správe ...
===== zakročil voči poslancom, ktorí mu nesedia a dokonca s argumentom, to čo predvádzajú na sociálnych sieťach je neuveriteľné ako naozaj výrok hodny NKVD a potom to zaklincuje niečím o cti a slušnosti, to je neuveriteľné fakt, čo s tu všetko deje pri debate o správe generálneho prokurátora a potom občan Slovenskej republiky, ktorého zastupujú takýto pacienti má predpokladať, že im pôjde o zákonnosť o spravodlivosť, keď tu skratka nedokážu zniesť opozičnú kritiku, no tak začnú škriekať na generálneho prokurátora, zavrite ich. Veď oni na sociálnych sieťach píšu neuveriteľné veci, to je, to sme tu nevideli ani v minulom volebnom období, kedy tu bolo tiež toho dosť veľa, ale toto preráža všetky pomyselné dná. Čiže zdieľam tento váš pocit sklamania a mrzí ma že si toto vôbec musí vypočuť generálny prokurátor.
Skryt prepis