Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

25.2.2021 o 11:12 hod.

Mgr.

Monika Kozelová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 11:12 - 11:14 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
Pán poslanec, vy ste hovoril niečo o tom, že nemáme dáta. Predpokladám, že ste nadväzovali na pána Kollára matematika analytika hej. Tak teraz vám niečo prečítam od iného matematika, ktorý odpovedá na pána Kollára. Kolega Kollár povedal, že odpoveď na otázku čo sa deje okolo pandémie na Slovensku je neviem. V skutočnosti to nevie on. Chýbajú nám absolútne kľúčové dáta, aby sme vedeli vyhodnotiť aj efekt našich opatrení, naozaj, tak prosím kolegu, aby navštívil stránku inštitút zdravotných analýz COVID-19 dáta kde nájde dáta, vymenováva všetky dáta, ktoré pán Kollár nevie ale on ich našiel. Ďalej tvrdil, netušíme koľko ľudí prichádza do nemocníc ako noví pacienti a koľko ich odchádza. Tak sa pozrime nato, stačí vojsť do sekcie Hospitals a tam nájdete až osem rôznych dátových zdrojov, mne stačil úplne prvý lebo som dostal komplet všetky analýzy, kde nájdete príjem, prepustenie COVID pacientov po dňoch a to od samého začiatku pandémie. Predpokladám, že ich rozdiel bude počet aktuálne hospitalizovaných čiže k 16. 2. to bolo 3 835 pacientov. Veď číslo je v intervale takže asi je to v poriadku. Dovolím si tvrdiť, že jeho prednášky majú výrazne väčšiu chybu kedy začínajú a kedy končia oproti rozvrhu. Samozrejme všetky údaje sa nahadzujú do NIS, nemocničný informačný systém. To, že kolega Kollár k nim nemal prístup tak to je podľa mňa len dobre. S odpustením, kolega nemá s praxou veľa skúseností a vidno to aj na jeho výstupoch. A ak sa teda chce niečo dozvedieť a teda tie analýzy mu stále nesedia lebo on nevie, tak nech sa spýta tých čo vedia. A keď nemá takéto kontakty tak mu odporúčam napríklad zhodnotenie patológa Palkoviča, ktorý mu určite zásadne pomôže link na Nový čas pardon na Denník N. Už to nie je dvoj, dvojtýždňový cyklus hovorí pán profesor Palkovič, ktorý sme videli na začiatku druhej vlny dva (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 24.2.2021 13:17 - 13:17 hod.

Monika Kozelová
Pred tromi dňami, dňami sme, si verejnosť uctila pamiatku zosnulého Janka Kuciaka a Martinky Kušnírovej. Ja myslím, že táto tragická udalosť zasiahla aj do života nás všetkých. Títo traja (dvaja, pozn. prepis.) mladí ľudia pohli davom a ja si myslím, že je na mieste a aj by som o to poprosila, aby sme si ich pamiatku uctili aj na pôde parlamentu. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.2.2021 12:13 - 12:28 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
Pani poslankyňa, ja vám veľmi pekne ďakujem za to, že ste sa naozaj niekoľko rokov pokúšali o to, aby tento zákon prišiel do platnosti. A naozaj som hrdá na to, že tu sedím v tomto čase, kedy pevne verím, že tento zákon schválime. Ja poznám tie situácie, kedy skutočne starí ľudia napríklad lieky, ktoré mali jesť každý deň, jedli každý štvrtý deň len preto, že jednoducho na to, aby ich jedli každý deň nemali. Poznám veľmi dobre situáciu, keď si stará pani pred lekárňou a toho som bola svedkom, stála pred dverami a plakala, pretože nemala na doplatok.
Takže pre mňa je tento zákon jeden z najdôležitejších, ktoré sa príjmu počas tohto volebného obdobia. A ešte raz chcem poďakovať všetkým, ktorí ho pripravila. Ja pevne verím, že ho uvedieme do života. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 4.2.2021 17:37 - 17:38 hod.

Monika Kozelová
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 4.2.2021 11:53 - 11:55 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
Pán poslanec, ja som vravela, že nie, že samozrejme neberiem to ako niečo zásadné pri naštartovávaní gastrobiznisu. Ja som vravela, že to považujem za jeden, jeden z možných pomocných krokov. Je asi vidno, že s tým nemá, ste nejak neriešili žiadne gastrozariadenie, ale ja som riešila gastrozariadenie a to gastrozariadenie žilo z tých lístkov, pretože ľudia, ktorí k nám prichádzali na obed, drvivou väčšinou platili práve gastrolístkami. Čiže myslím si, že úprimne, tie gastrolístky nútili tých ľudí chodiť na tie obedy, čo teraz nebude až tak úplne pravda, lebo človek si radšej možno tie peniaze, ktoré dostane, ktoré si vyberie, to už je na niečo iné a jedlo si bude nosiť z domova, v pohode, ale myslím si, že gastropriemysel nám padá na ústa, padol nám na ústa a potrebujeme ho naštartovať. Mnoho z tých prevádzok už bolo, bolo nútených zatvoriť, pretože tá pomoc štátu nie je až tak skvelá, ako, ako, ale nedokážeme to urobiť, peniaze v tejto krajine nie sú, však netvárme sa, že sú, nie sú. Ale keď by to malo trochu pomôcť, trochu pomôcť tomu gastropriemyslu, ja by som sa prikláňala k tomu, aby sme to naozaj nechali do konca roka. Ja nehovorím nastálo, hej? Do konca roka a po konci roka už od nového roka poďme do systému, ktorý je pred nami v podobe nového zákona. Čiže asi toľko k tomu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 4.2.2021 11:47 - 11:51 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
Vážené kolegyne, vážení kolegovia, ja budem tiež krátka v podstate. Ja som mala problém s materiálom, ktorý vybehol, kde účinnosť tohto zákona bola od 31. marca, myslím. To už som teda na klube sa dozvedela, že to tak nebude, že to tak bude od 1. januára nasledujúceho roku. A ja vám poviem, prečo.
Je pravda, že v spoločnostiach, ktoré riešia tieto lístky, pracuje množstvo ľudí a pri komunikácii nielen s gastroprevádzkami, ale aj s firmami, ktoré tieto gastrolístky evidujú, bol problém, v zásade problém v tom, že jednak mali už nakúpené papiere, ktoré sú pre nich ceniny, mali ich nakúpené dopredu, prišlo by k veľkým stratám, to je jedna vec. A druhá vec, prišlo by k stratám pracovných miest zamestnancov, čo, ktorých je zhruba tristo, ktorí v týchto spoločnostiach pracujú. Čo si nemyslím, že v tomto čase, čase pandémie, by bolo dobré, aby ďalších tristo ľudí prišlo o zamestnanie. Oni sú zmierení s tým, že tento zákon je, bude prijatý, len im išlo o to, aby mali dostatočný čas na to, aby sa pripravili. Pre nich príprava znamená začať s tým od budúceho roku. Ja v podstate nemám žiaden problém s týmto zákonom, len chcem upozorniť na to, že to niečo spraví aj v tej spoločnosti. Okrem toho, že budú, že by vznikali nejaké problémy s prepúšťaním týchto zamestnancov, to vidím ako problém aj pri snahe znovu naštartovať gastropriemysel, pretož pravda je, že väčšina nie z nóbl, ale skôr z tých stredných a menších podnikov, ktoré majú kuchyne, žijú z tzv. menučiek, a tie menúčka, na tie menúčka, tie menúčka si ľudia kupujú obvykle cez obed a obvykle ich k tomu núti to, že dostávali, dostávajú do ruky lístky, hej?
V podstate áno, je pravda, že časť ľudí tie lístky používa na nákup potravín v potravinách, ale veľká časť, a teraz to hovorím ako človek, ktorý rovnako ako môj kolega, prevádzkoval charitatívnu reštauráciu, kde vlastne zo zisku my sme zakupovali zdravotné pomôcky pre postihnuté deti a tiež sme skončili, pretože sa to nedalo ďalej ťahať, ale skutočne aj my sme žili z tých lístkov a z tých obedov. Čiže ja sa prikláňam k tomu, aby, a teda aj som rada, že to nebude ihneď, že nám ešte zostane nejaký čas pre prevádzky, ale aj pre majiteľov tých firiem, ktoré distribuujú tie lístky, aby dokázali riešiť svojich zamestnancov a že nám zostáva trochu čas.
Ja nehovorím, aby sme naštartovali naspäť, naspäť gastropriemysel, ja nehovorím, že to bude nejaké zlomové a že teraz jedine gastrolístky nám zachránia gastropriemysel, nie je to pravda, ale určite to dopomôže.
Takže ja vám veľmi pekne ďakujem a to je všetko, čo som chcela k tomu povedať.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.1.2021 11:35 - 11:37 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
Ja chcem tiež poďakovať pani poslankyni za to, že vyzdvihla boj samospráv s marketingovými spoločnosťami, lebo to je skutočne podľa môjho názoru pre celú republiku ten najväčší boj. Dôležitosť bezpečnosti cestnej premávky už spomenula moja, moja kolegynka Janka Garstková. Ja som rada, že to prichádza opäť, opäť do pléna a opäť do parlamentu, pretože tento boj je nekonečný, tak ako spomenula Zitka Pleštinská, a niekoľkoročný, naozaj tie samosprávy potrebujú evidentne pomoc, pomoc práve z parlamentu, pretože samé si s tým nedokážu poradiť.
Ja ďakujem Tomášovi, že s tým návrhom prišiel, aj s ľuďmi, ktorí to s ním spolu predkladajú. A hlavne v Bratislave to je skutočne, skutočné zúfalstvo, nejdem spomínať križovatku pri zoologickej záhrade, kde to je úplná katastrofa, ale čo je najhoršie, tak ja mám skôr pocit už, že na vidiek, na vidieku je ten smog omnoho, omnoho viditeľnejší ako v Bratislave, lebo ja keď si spomeniem na cestu z Bratislavy do Brezna, hneď za Banskou Bystricou pri tom výjazde ani neviem, že je niekde nejaká odbočka na nejakú dedinu za to, že vidím všetky bilbordy na svete, lebo tá tabuľka o názve obce, do ktorej som chcela odbočiť, bola taká malá, že som ju nedokázala ani vidieť.
Takže považujem to za jeden z veľmi dôležitých zákonov a ďakujem, že sa dostal do pléna.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.1.2021 17:48 - 17:49 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
V podstate pani poslankyňa Zemanová to vysvetlila, teraz k pánovi poslancovi Kotlebovi, lebo skutočne tým som len chcela povedať, že okrem toho, že sa nám tu kopia takéto auta, plus je tu ešte k tomu kopa vrakov, ktoré naozaj a respektíve, aut, ktoré stoja na miestach, zaberajú miesta, nemajú ŠPZ-tky a v podstate ide o to, aby sme dokázali my riešiť takéto, takéto auta a ten systém vytvorený je práve prijatím tohto zákona je celý ten systém naštartovali a veľmi by nám to pomohlo v Bratislave, čiže skutočne ide tak ako povedala pni poslankyňa Zemanová o tieto autá. To bolo len na dokreslenie, to je celé, ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 28.1.2021 17:41 - 17:44 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
Vážené kolegyne, vážení kolegovia, možno sa zdá niekomu, že otázka odťahovej služby je fakt smiešna na to, aby sa riešila v parlamente, ale verte mi pokiaľ by ste žili v Bratislave, smiešne to vôbec nie je. Hlavne v poslednom období, kedy skutočne Bratislava zažíva absolútny nápor ľudí, ktorí sem prichádzajú pracovať a nemajú tu trvalé bydlisko napriek tomu tu žijú celoročne a to nie je to jediné, kedy čo nám robí problémy, problémy nám robia napríklad aj ľudia ktorí chodia pracovať do zahraničia, obvykle do Rakúska, do Nemecka. prichádzajú na autobusové, na autobusové a vlakové stanice autami zo svojich obcí a miest. Auto odstavia, niekedy aj na dva, na tri mesiace, nechajú ho stáť na parkovaco mieste a odídu do zahraničia . Keď sa vrátia potom si zase po dvoch, po troch mesiacoch to auto zase vezmú a jednoducho je to úplne šialené v Bratislave bývať. Verte nám, my nechceme aby Bratislava takýmto spôsobom fungovala. Musím si spomenúť na náš posledný poslanecký klub, keď kolegovia sa pýtali, že však teda aby bolo Bratislava, aby bolo hlavné mesto niekde aj so všetkými tými úradmi a my sme povedali, že s radosťou skutočne. Pretože, verte tomu, nie je to sranda. Preto vás veľmi, veľmi prosím, o to, aby ste nám tu trošku pomohli, toto je veľmi dôležité, aby vám v mestskej časti Ružinov, čo je druhé najväčšie, druhá najväčšia mestská časť v Bratislave a skutočne máme problémy, s tým, že jednoducho nedokážeme odťahovať auta na triedach tretej a na cestách tretej a štvrtej triedy a na to aby sme to mohli dokázať sme nútení si objednávať externé firmy za ktoré platíme, napriek tomu že v podstate mestská odťahová služba skutočne má kapacity na to, aby obslúžila aj, aj to tretie a štvrté, teda cesty tretej a štvrtej triedy a kto je asi zhruba všetko. Ja myslím, že to nie je žiaden nejaký široký širokospektrálny zákon ale pre Bratislavu v skutočne v tom stave v akom sa momentálne nachádzame veľmi dôležitý a ak teda ešte pripomeniem, že v Bratislave celoročne žije o 150 tisíc ľudí viac ako platia do Bratislavy podielové dane, tak toto je to minimum o čo vás, prosím, aby ste nám pomohli vyriešiť. Takže ďakujem a poprosím vás, všetci aby ste zahlasovali za ten zákon. Vďaka.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 27.1.2021 16:48 - 16:49 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
Pán poslanec, pardon pán podpredseda, nemocnice do roku 2026, no že to nezasahuje do nášho volebného obdobia. Prosím vás čo to je za postoj by som sa spýtala. Dnes vidíme v akom stave sa naše zdravotníctvo sa nachádza, dnes to vidíme veľmi dobre. A to je pán podpredseda vaša vizitka. Ako je možné pán podpredseda, že okres Poltár napríklad nemá ani okresnú nemocnicu, ako je možné, že väčšina nemocníc väčšinu nemocníc ste odovzdali do rúk Pente, ako je možné, že ste ich predali ako nemocnice, ktoré vyrábali dlh a ako je možné, že tie isté nemocnice zrazu vykazuj zisky? Ako sa to stalo, toto by ma zaujímalo, pretože na toto odpoveď. Aká bola vaša stratégia? Ja som presvedčená o tom, že odpoveď na túto otázku vie každý z nás, takže ja naopak ďakujem za tú stratégiu, ktorá sa načrtá lebo verím tomu, že zachránime podstatne viac životov ako je tomu teraz. Ďakujem.
Skryt prepis