Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

26.11.2020 o 16:01 hod.

Mgr.

Monika Kozelová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.11.2020 16:01 - 16:03 hod.

Monika Kozelová
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.11.2020 16:06 - 16:07 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
Pán minister ako som dnes povedala, ďakujem za otvorenosť s ktorou ste dnes vystúpili v pléne a ďakujem za to, že ste sa dotkli Bratislavy a okolia lebo som presvedčená, že tak ako je ohrozený Zemplín rovnako je ohrozené aj toto územie. A to nemyslím len Istrochem, ktorý patrí pánovi Babišovi, českému pánovi premiérovi, ja to poviem nahlas, pretože to je katastrofa tam, ale pôjdem aj ďalej, ohrozenie Žitného ostrova a zásobáreň potnej vody pod Žitným ostrovom najmä v posledných 20 rokoch je už hraničné a ak toto dokážeme účinne zastaviť bude to zázrak možného a obrovská úľava pre takmer tretinu obyvateľstva ktorá na tomto území žije lebo skutočne to je zásobáreň, ktorá zásobuje pätinu obyvateľstva tejto krajiny pitnou vodou, ešte raz ďakujem aj za Bratislavčanov a za široké okolie. Pretože pokiaľ sa nám to podarí zastaviť tak to bude čistý zázrak. Vďaka.
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.11.2020 16:05 - 16:06 hod.

Monika Kozelová
Vážený pán minister ako som dnes už raz povedala, ďakujem za otvorenosť, ktorou ste vystúpili v pléne a bolo dobré, počkám si, hovorím k nemu a asi sotva. Nie hovorím k pánovi ministrovi. Môžem znova?
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.11.2020 15:13 - 15:14 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
Ja by som chcela najskôr poďakovať pani ombudsmanke, že s touto témou prišla. Ďakujem veľmi pekne. Ďakujem aj za to, že ste spomenuli aj pamiatky, pretože sú na tom skoro rovnako ako životné prostredie, ale snáď sa k nim dostaneme na budúce. Ale za čo chcem hlavne poďakovať, chcem poďakovať pánovi ministrovi Budajovi. Chcem mu poďakovať za to, že sa konečne na pôde tohto parlamentu začína hovoriť pravda o životnom prostredí, že sa tu nezahmlieva, že sa tu nezaťahujú závesy, rolety a že sa tu naozaj pomenováva problém, tak ako je, že sa konečne dozvedáme v akom katastrofálnom stave naše životné prostredie je, že konečne viem, čo nás to bude stáť, že vieme pripraviť možno deti tejto krajiny na to, že ešte oni budú dávať dokopy to, čo my sme zanedbali. Takže ešte raz ďakujem za to, že sa hovorí pravda. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 25.11.2020 11:50 - 11:51 hod.

Monika Kozelová
Ja by som chcela veľmi pekne poprosiť aj za všetkých kolegov, ktorí sú tu okolo mňa, ak by bolo možné nejakým spôsobom tú zimu, ktorú tu máme, zregulovať a poprosiť, či by sa tu dalo zakúriť trošku, pretože je tu veľmi chladno a už si naozaj všetci okolo sťažujú. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.11.2020 16:27 - 16:28 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
Pán poslanec Jarjabek, ja si myslím, že samozrejme, vy máte právo dávať tú otázku, to je jasné. Ale ja to vidím z tej inej stránky. Viac kanálov a možno presne aj fokusovaných na určité témy prináša viac reklám a v čase pandémie práve kedy tie médiá naozaj išli úplne na doraz a mnohé z nich aj skončili, je to ďalšia šanca ako by sa mohli opäť trochu zdvihnúť hore a akoby sme im mohli pomôcť. Ja si myslím, že každé jedno uvoľňovanie aj takýmto spôsobom je dobré. Nemám pocit, že by sme nejakým spôsobom obmedzovali verejnoprávne médiá alebo iné médiá.
Takže ja osobne budem za ten zákon hlasovať. Ďakujem. To je celé.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.11.2020 10:06 - 10:07 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
Pán poslanec, vy tu hovoríte o neschopnosti a chaose, musím vám pripomenúť, že vy ste za to boli teda schopní až príliš, lebo spomeňme si len o 600-tisíc predražený CT prístroj v Piešťanoch alebo váš povestný list, ktorým ste Všeobecnú zdravotnú poisťovňu prosili, aby nezrušili zmluvu s tetou Ankou. Ja mám pocit, že robíte všetko pre to, aby to tu nešlo v zdravotníctve.
A viete sám veľmi dobre, aká je situácia, viete, aká je situácia v zdravotníckych zariadeniach. Viete to veľmi dobre, keď sám ste boli minister, takže navyše ste lekár. Keď už tu takto bojujete o zdravie ľudí, prosím vás, boli ste vy aspoň raz počas plošného testovania niekde na nejakom odbernom mieste, pomohli ste tým zdravotníkom, boli ste tam? Ak áno, kde ste boli, prosím vás? Toto by ma zaujímalo, lebo oni tam bojovali, kto to dá, len aby odbremenili nemocnice od tých tisícov chorých, ktoré, ktorých už tam máme. A mňa by to naozaj zaujímalo, keďže ste lekár, či ste im pomohli aj vy nejak. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 4.11.2020 14:20 - 14:21 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
Ja ďakujem, kolegovia. Ja viem, že chápete potrebu tohto zákona. Ja by som ešte chcela doplniť v podstate sama seba, aby bolo jasné o aké kultúrne dedičstvá, teda o čo vlastne ide pri podpore, pri tomto zákone pre kultúru. To sú pamiatkové rezervácie, pamiatkové zóny, nehnuteľné kultúrne pamiatky, nehmotné kultúrne dedičstvo, archeologické nálezy, archeologické náleziská, prírodné pamiatky, chránené krajinné prvky, jaskyne, vodopády, hvezdárne, planetáriá, skanzeny, arboréta, botanické záhrady, mestské záhrady a parky, hrady, zámky, kaštiele a významné sakrálne stavby a remeslá tradičnej ľudovej a mestskej kultúry. Čiže toto všetko bude riešiť aj tento zákon. Takže je to konkrétne a ďakujem veľmi pekne ešte raz aj za tú možnosť pomôcť kultúre aj týmto zákonom.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 4.11.2020 14:15 - 14:17 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
Ďakujem. Vážený pán minister, vážený pán predsedajúci, vážené kolegyne, vážení kolegovia, v podstate mne by stačila možno faktická, ale keďže nemám tú možnosť, tak idem takto a bude to krátke. Po komunikácii s pánom ministrom a s pani ministerkou kultúry moje presvedčenie je, že napríklad tento návrh zákona podporí zároveň aj kultúru, to chcem poznamenať, pretože je veľa vecí, ktoré, aj keď sa nezdajú, patria pod cestovný ruch, ale zároveň patria pod kultúru. Takže budem rada, ak tento zákon schválime, pretože zároveň pomôžeme aj ďalšej časti kultúry, ktorá zároveň podporuje a preniká do cestovného ruchu. Všetci máte vo svojich obciach, vo svojich mestách napríklad kultúrne pamiatky. Všetci máte svojich sprievodcov, máte svoje prírodné pamiatky, takže ja len chcem upozorniť na to, že podporou tohto zákona podporíte zároveň aj kultúru a pomôžete, aby trochu prežila, pretože tá situácia nie je dobrá.
Naopak, chcem poďakovať nielen za tú kultúru ako takú, ale chcem poďakovať aj za všetkých ľudí v cestovnom ruchu. Pretože tá situácia od toho septembra je pre nich katastrofálna a naozaj melú z posledného. Vieme veľmi dobre, neviem ako vy, ale v Bratislave ja to sledujem veľmi intenzívne. Padlo nám strašne veľa najmä reštauračných zariadení. Veľmi zlá situácia je najmä pre tzv. biznis hotely. Tie sa nachádzajú väčšinou v mestách. Ešte pobytové hotely ako-tak s odretými ušami, ale biznis hotely sú v katastrofálnom stave a ak prežijú, tak to bude len čistým zázrakom. Príklad hotela Devín napríklad, ktorý musel prepustiť až polovicu zamestnancov, dokonca už prišlo k predaju toho hotela do iných rúk. Ja by som bola veľmi nerada, pretože, samozrejme, tie biznis hotely žijú z konferencií, žijú z akcií, ktoré sa tam konajú; nekoná sa nič.
Čiže ja chcem ešte raz poďakovať za tento zákon. Chcem poďakovať aj za to, že okrem týchto hotelov sa pomôže aj kultúre. A pevne verím, že za zákon zahlasujete. Ďakujem, to je všetko.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 4.11.2020 10:34 - 10:36 hod.

Monika Kozelová Zobrazit prepis
Vážený pán kolega, obe strany v tomto konflikte sú vinné a hlavne zo zabíjania civilov, takže to treba povedať. A ja si myslím, že v tejto situácii prvá vec, ktorú treba urobiť, je najskôr zastaviť násilie a potom hľadať riešenia a, a na margo toho, toho samotného konfliktu, ktorý eskaloval v poslednom období, konflikt má svoju históriu, to už som povedala predtým a treba si spomenúť aj na vyhostenie 25 percent obyvateľov azerbajdžanského pôvodu a Arménsko navyše okupuje šesť provincií Azerbajdžanu mimo Náhorného Karabachu. Tým nechcem povedať, že by som schvaľovala to, čo sa deje a neschvaľujem samozrejme ani kroky Azerbajdžanu, len poukazujem na to, že obe strany sa dopustili spústy krívd. Ale ako som povedala už na začiatku svojej faktickej pripomienky, v prvom rade potrebujeme zastaviť násilie a hľadať riešenia. Ďakujem.
Skryt prepis