Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

25.3.2020 o 13:07 hod.

Ing.

Marián Saloň

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 25.3.2020 13:07 - 13:08 hod.

Marián Saloň Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Vážený pán predseda Národnej rady, chcel by som vás poprosiť, keďže pani predsedníčka zdravotníckeho výboru dnes nám dala oficiálnu informáciu, že Baránik bol testovaný s výsledkom negatívne, tak aby požiadala kompetentný úrad o doloženie informácie, či pán Baránik mal byť v povinnej karanténe, keďže médiá tvrdia, že jeho dcéra v povinnej karanténe bola, teda či ju on poručil alebo nie. Ak áno, tak je vážny precedens, lebo aj občania Slovenskej republiky sa potrebujú zariadiť či tú karanténu povinnú majú dodržiavať alebo nie. Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.3.2020 17:22 - 17:24 hod.

Marián Saloň Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Vážený pán podpredseda, vážený pán poslanec Kuffa, ja sa opriem vlastne o to isté čo aj Erik Tomáš predo mnou, že tento parlament je časovaná bomba. No nielen tento parlament ale vyzerá, že to bude možno aj úrad vlády a možno to bude aj celý ústredný krízový štáb. Niekto tu pred chvíľou obvinil pána poslanca Vážneho, že nehovoril pravdu o pánovi poslancovi Baránikovi, tak ja vám prečítam vyjadrenie pána poslanca Baránika k jeho situácii a to bolo 15.47 h na denníku SME. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Mali by ste reagovať na predrečníka pán poslanec.

Saloň, Marián, poslanec NR SR
Ja reagujem, reagujem na tú časovanú bombu. Ďakujem pekne za upozornenie. U člena mojej rodiny sa prejavuje neobvyklý symptóm, ktorý je podľa niektorých testov možno spájať s koronavírusom povedal Baránik pre SME. Poslanec počúvajte dobre, poslanec sa zúčastnil na piatkovej ustanovujúcej schôdzi parlamentu v čase keď člen jeho rodiny musel absolvovať povinnú 14-dňovú karanténu po návrate zo zahraničia. Pani poslankyňa Cigániková počúvajte dobre, sa zúčastnil parlamentu kedy mal doma dcéru v karanténe. Z toho vyplýva, že v tej karanténe mal byť aj on. A ak sa náhodou nedajbože potvrdí pozitívny nález v jeho prípade tak potom začnime rozmýšľať čo sa bude diať. A presne na takýchto by mal byť tento zákon ušitý ako je tento príklad, že poslanec Národnej rady, ktorý má vedome doma dcéru v karanténe dôjde na rokovanie Národnej rady. tak toto je ale vrcholne nezodpovedné a v tomto určite ideme všetci príkladom. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 
  • << First
  • 1
  • Last >>