Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

21.10.2020 o 14:53 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.12.2020 15:54 - 15:55 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Rasťo, správne si odhalil tento jedovatý kamuflážny zámer a to, čo majú mocipáni v súčasnosti na pláne. Tento manéver si odhalil právnou analýzou. Toto totálne zglajchšaltovanie všetkých sfér našej spoločnosti je neúnosné. Obmedzovanie, platená karanténa, plošné dobrovoľno-nedobrovoľné testovanie, ruinovanie firiem, svätenej vody niet v kostoloch, obmedzenie omší, deti bez vzdelávania a tak ďalej a tak ďalej.
Bol tu Mečiar, Radičová, Dzurinda, Fico, Slota aj na Ľuptáka si spomeniem, ale táto vláda na čele s Matovičom prekonala aj majstra vesmíru a všehomíra a tiež aj tejto budovy pána Danka. Na ňom sa dalo aspoň zasmiať, ale pri týchto sa dvíha tlak. Havla, Mečiara, Dzurindu, Fica, Slotu ľudia neznášali, ale týchto už vo veľkom nenávidia. A nenávisť je zlý radca.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.12.2020 9:40 - 9:41 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Pán Šeliga, dá sa vám veriť, keď ste sľubovali, že do politiky nevstúpite? Však vy ste do politiky vstúpili v priebehu pár dní. To už Pčolinský po Gorile počkal pár rokov. A to nesľuboval, že nevstúpi do politiky ako vaše hnutie slušácke. Dá sa vám veriť, keď ste v strane padlého anjela Andreja Kisku, čo má za ušami veľa, veľa špiny? No uvidíme, či aj po neho prídu. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 2.12.2020 16:15 - 16:16 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Kamenický, správne ste podotkol, že nebol vyčíslený Matovičov chemický pokus špáraním v nosoch miliónov ľudí, a to socialistickým, dobrovoľne povinným spôsobom. Keď padli nejaké čísla, boli stopercentne podhodnotené. Kde sú zvyšné financie? Prečo to nebolo do posledného centu vyčíslené?
Zaujímam sa o kozmológiu, čiernu dieru v ďalekohľade som nikdy neuvidel, nedá sa uvidieť. Môj ďalekohľad nevidel ani výtrysky z tohto vesmírneho unikátu, a tu hľa, čierna diera, tento galaktický unikát, je tu, priamo v tejto sále, hurá! Som v centre čiernej diery, kde miznú peniaze. V čiernej diere sa rušia bežné zákony fyziky a tu sa ruší normálne uvažovanie.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 2.12.2020 15:25 - 15:26 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Viskupič, ešte raz sa vrátim k tomu, čo ste povedali. Povedali ste, že je to zákon roka. Tak naozaj nechápem, prečo z vládnej koalície, z ústavnej väčšiny je vás tu spolu desať ľudí vrátane ministra. Však by ste mali celým srdcom a dušou brániť tento váš zákon proti opozičníkom.
Pán Viskupič, hovorili ste pekne, sladučko, korektne, optimisticky. Máte dokonca aj mierny optimizmus do roku 2021, tak ste povedali. No ja ho nemám. Rozpočet vraj ráta s oživením. No, bude to ťažké. Bude to hraničiace so zázrakom, pretože sme malý štát, máme zle nastavenú ekonomiku, jednostranne zameranú. A ja by som nehovoril o dlhu, deficite, o schodku, ja by som hovoril o schodoch do pekla. Šmýkame sa, padáme po týchto schodoch. Obrazne povedané, peklo sa ukrutne rýchlo blíži, týmto peklom je rozhodenie ekonomiky, budúci krach.
Zaujala ma aj kapitola školstva, ale môj kolega Marian Kotleba to už vysvetlil.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.11.2020 16:03 - 16:03 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Pán Richter, z vašej reči vypichnem iba jednu vec. Budem mimoriadne stručný. Vy sa čudujete, že premiér Matovič za 8 rokov zmenil názory na stravné lístky. No ja sa nečudujem, vôbec sa nečujem. Však on mení názory zo dňa na deň. Dokonca aj počas jedného dňa. Však tu je čistá anarchia. Anarchista Bakunin aj s Kropotkinom musia od radosti tancovať odzemok na onom svete. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.11.2020 10:58 - 10:59 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. V minulosti bol jeden pán. Volali ho verejne sociálny netvor. Bol to pán Kaník. Bol to titul, ktorý mu dala obrovská časť populácie. Uvidíme, či sa k tomuto pánovi a jeho titulu vrelo prihlásia aj poslanci vládnej koalície, ale keď vidím ich mašinériu, tak som skeptický. A týmto koaličným poslancom by som odkázal, aby navštívili zbedačené okresy Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava a nerobili zákon, ktorý je kamufláž.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.11.2020 10:27 - 10:28 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. S tým, že kleslo vymeškávanie hodín, to je svätá pravda. Viem to, pretože desaťročia som učil v oblasti, kde je obrovská chudoba. Zasahuje nielen osadníkov, zasahuje vo veľkej miere aj majoritné obyvateľstvo. Táto vláda je mimo, žije v bohatej bubline. Nechápe, že centrá sú iné ako periféria. Plné brucho neverí hladnému bruchu.
Ešte jedna skutočnosť. Tieto obedy odbremenili aj úrady práce a sociálnych vecí. Nemuseli riešiť, čo nemuseli, boli odbremenené od riešenia obrovského množstvá rodičov záškolákov. Odbremenená boli aj polícia, či výchovní poradcovia. Dokonca skoro prestali, skoro absolútne prestali cirkusy neprispôsobivých rodičov, keď učitelia museli zo svojej povinnosti hlásiť záškolákov. Nezmyselné testy- fuj, banky- fuj, státisíce pre bieloruskú opozíciu, toto je škandál. Keď niekto nemá rozum, aspoň srdce by mu mohlo fungovať. Sú oblasti, kde nie je skoro žiaden rozdiel medzi sociálnymi prípadmi a ľuďmi, ktorí pracujú za žobračenku.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.11.2020 18:49 - 18:50 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Áno, tento zákon zabraňuje diskriminácii vlastníkov pozemkov, zabraňuje protiprávnym konaniam neprispôsobivých občanov či špekulantov. Aj ja som pomáhal osobne riešiť takéto problémy, dokonca aj ja ako vlastník mnohých pozemkov som mal také problémy. Vyriešil som si ich po svojom, lebo polícia a úrad, nebudem menovať aký, neboli súčinní. Vyriešil som to síce mierovou cestou ale veľa, veľa šedín mi pribudlo v súboji so špekulantom. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.11.2020 15:33 - 15:33 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Ďakujem ti, Milan, že si perfektne pomenoval situáciu. A teraz k tomu, minister povedal, no toto, toto, že vraj deň dobrých správ, to snáď nie! Žiadna dobrá správa od tejto vlády neprišla. Prišiel len chaos, postupný krach alebo zbedačovanie bežných ľudí a zvýhodňovanie tých, čo majú toho naozaj dosť. A to, čo povedal minister, že hovoria pravdu, to je snáď vrchol drzosti alebo nejaká porucha.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.10.2020 14:53 - 14:54 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Áno, nedá sa poprieť vplyv a nátlak médií na rozhodovanie súdov a vyšetrovateľov. Vieme, ako sú orientované všetky mienkotvorné médiá. Ostatné sú označované za konšpirátorov, hoaxérov a podobne. Začalo byť pravidlom, že keď sudca sa rozhodne ináč ako spomenutý Denník N alebo SME či ďalšie iné médiá, začína sa doslova lynč. A keď sa rozhodne tak, ako oni chcú, všetko je okej.
V tomto zákone vidím prišrubovanie na ten správny, v úvodzovkách správny, sudcovský ortieľ. U nás je totižto už teraz novinár vyšetrovateľom, prokurátorom, sudcom a katom. Viem to aj z vlastnej skúsenosti. Toľko nehorázností, čo o mne popísali, dá sa len buď zažalovať, alebo odpustiť a modliť sa za nich.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis