22. schôdza

6.9.2011 - 14.9.2011
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

13.9.2011 o 21:10 hod.

PhDr.

Ján Senko

Videokanál poslanca
Poslať e-mailom
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21:05

Juraj Blanár
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán minister, ja naozaj do poslednej chvíle som mal obavu, že sa vám niečo stane pri tom vašom vystúpení, a naozaj to bolo aj frustrujúce, pretože ste sa celý triasol od zlosti, čo ste chceli všetko povedať. A myslím si, že váš predseda, ktorý tu, bohužiaľ, nebol, by bol na vás pyšný, lebo mám taký pocit, že pri tom príhovore, ktorý mal, ako keby hovoril o vás.
Ale viete, čo je zaujímavé? Že vy tu demagogicky narábate s vecami ako napríklad, že ten, kto predkladá ten návrh. Vy ste si nevšimli, že pod tým som podpísaný aj ja a ďalší poslanci za stranu SMER? Že to nebol len pán podpredseda Fico? Tak si to, prosím vás, naštudujte.
Ale vy ste vôbec v tom vystúpení bol mimo, ako sa hovorí, ako tá jedľa, pretože hovorili ste o tom, že z rezervy vlády sa rozhadzovalo. My sme vôbec nehovorili o tom, že pani premiérka rozhadzovala z rezervy vlády. My sme hovorili o korupcii. Pretože na Osrblie naozaj je potrebné dať peniaze, ale my sme hovorili o korupcii, ale to je príklad vášho prístupu z celého vášho vystúpenia. To znamená - len demagógia.
Nuž a ten záver bol naozaj strhujúci, keď ste hovorili o tom, že šťastnú ruku. Som mal normálne pocit, že tu máme koleso šťastia, že ako sa to rozhodne, tak pani premiérka tu bude alebo nebude. Tak to nie. Vy ste mali predovšetkým odpovedať na to, prečo pani premiérka pred voľbami hovorila, že nebude privatizovať a idete privatizovať. A vy tu budete za to hlasovať. Vy ste mali hovoriť o tom, že prečo pani premiérka hovorila o tom, že bude nulová tolerancia, a pritom nie je nulová tolerancia. Ale to som od vás nepočul.
Naozaj chýba vám pokora, pán minister, a zamyslite sa nad sebou.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

13.9.2011 o 21:05 hod.

Ing.

Juraj Blanár

Videokanál poslanca
Poslať e-mailom

Vstup predsedajúceho 21:07

Milan Hort
Skontrolovaný text
Ďalej je prihlásený pán poslanec Počiatek, nech sa páči.
Skryt prepis

Vstup predsedajúceho

13.9.2011 o 21:07 hod.

Ing.

Milan Hort

Videokanál poslanca
Poslať e-mailom

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21:07

Ján Počiatek
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ja mám niekoľko takých komentov. Po prvé taký ľahší. Máte podľa mňa dosť čudný vkus, keď sa vám tá fitneska páči... (Smiech v sále a potlesk.)
Ale pokúsil som sa takisto, keď už ste tu tak nabádali všetkých, že je zmysluplné si nejaké veci predstaviť, tak ja som si skúsil teda predstaviť ešte jednu vec. A vás, chcel som si predstaviť vás vidieť v akcii, ktorú ste hovorili, že máte na to iné metódy, lebo vy vyzeráte úplne presne ako prototyp takého, že ste denne v akcii s tými nejakými špeciálnymi trikmi na tie fitnesky. Tak to som si tak snažil zvizualizovať.
Ale tak trošku vážnejšie. Vy ste podľa mňa, pán minister, úplne podľahli vlastnému sebaklamu o tom, že ste úplne dokonalý a úplne čistý, ako aj celá koalícia, myslím. Mňa by zaujímalo, že ako je možné, že používate dvojaký meter, pretože vás ako keby prestali zaujímať bývalé kauzy vašich vlastných koaličných partnerov, tie vám zrazu vôbec nevadia. Pred voľbami to bolo úplne ináč. Teraz žiadne z nich neskloňujete, nespomínate a to je podľa mňa samo osebe dôkazom toho, že vy ste to asi nemysleli úplne vážne, to bol len taký ako trápny teatrálny výstup, ktorý ste tu predviedli.
Čiže ešte len jedna posledná záverečná poznámka, ste položili takú hypotetickú otázku, že, alebo teda taký výkrik bojový, že my vás nerozložíme. To si ani nemyslím, že my vás rozložíme, pretože si myslím, že vy sa rozložíte sami.
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

13.9.2011 o 21:07 hod.

Ing.

Ján Počiatek

Videokanál poslanca
Poslať e-mailom

Vstup predsedajúceho 21:08

Richard Sulík
Skontrolovaný text
Pán poslanec Jarjabek.
Skryt prepis

Vstup predsedajúceho

13.9.2011 o 21:08 hod.

Ing.

Richard Sulík

Videokanál poslanca
Poslať e-mailom

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21:09

Dušan Jarjabek
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán minister, dobre, dobre, s vášho pohľadu výborné. Len prečo tak kričíte? (Zasmiatie sa rečníka.) Prečo tak kričíte? Toto ako, však my tu všetci to ako počujeme dobre a doteraz aj toto tu funguje všetko, len hovorím, vy tak kričíte, že niektoré veci som naozaj nerozumel a tú poslednú, to vám potom poviem.
Trošku ste to s tou vilou prehnali, keď ste hovorili o pánovi podpredsedovi, preto, lebo skutočne, pán minister, vy nemáte imunitu, a to, čo ste povedali, je trošku prisilné podľa môjho názoru na, dokonca aj na žalovanie. A myslím si, že toto nebolo z vašej strany fér a už vôbec to nebolo korektné.
No ale, aby som sa priznal, najviac z toho vašeho prejavu ma skutočne zaujala tá myšlienka, keď ste hovorili o tom kline, čo nosíme pod šatami. Keby ste boli taký láskavý, toto keby ste trošku rozvili, aby sme to mali teda jasné, hej? A koho ste tým mysleli konkrétne, či pánov poslancov, či pani poslankyne. Toto bolo z toho, viete, také najzaujímavejšie pre mňa a neviem si to tak doteraz vysvetliť a predstavujem si to, predstavujem - a buďte taký láskavý, s tým klinom ešte. (Smiech v sále.)
Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

13.9.2011 o 21:09 hod.

Mgr. art.

Dušan Jarjabek

Videokanál poslanca
Poslať e-mailom

Vstup predsedajúceho 21:10

Richard Sulík
Skontrolovaný text
Chcel som, aby doznel ten príspevok pána Jarjabka a nastalo ticho.
Pán poslanec Senko.
Prepáčte mi, samozrejme, som... (Reakcia poslanca: "Tiež ste sa zamysleli.") Ohúrili ste ma.
Skryt prepis

Vstup predsedajúceho

13.9.2011 o 21:10 hod.

Ing.

Richard Sulík

Videokanál poslanca
Poslať e-mailom

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21:10

Ján Senko
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem, ďakujem za slovo. Pán predseda zostal zaskočený tými slovami a zrejme aj vystúpením ministra za jeho stranu.
Pán minister, škoda, že váš oduševnený prejav nepočúvala, aj vašu gestikuláciu nevidela pani premiérka v priamom prenose, ako sa hovorí, možno až potom prišla, keď ju zaujal ten váš oduševnený prejav a zvýšený hlas. Mimochodom, za taký by sa nemusel hanbiť ani veliteľ čaty. Možnože na základe tohto vášho oduševneného prejavu pani premiérka nájde nejaké financie vo svojej rezerve a spoločne s pánom predsedom parlamentu vás tento raz pošle vládnym špeciálom na večeru do Salzburgu. Určite si to zaslúžite.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

13.9.2011 o 21:10 hod.

PhDr.

Ján Senko

Videokanál poslanca
Poslať e-mailom

Vstup predsedajúceho 21:11

Richard Sulík
Skontrolovaný text
Pán poslanec Rafaj.
Skryt prepis

Vstup predsedajúceho

13.9.2011 o 21:11 hod.

Ing.

Richard Sulík

Videokanál poslanca
Poslať e-mailom

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21:11

Rafael Rafaj
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán minister, pravdu povediac, ako od ministra obrany by som skôr očakával zhodnotenie obranyschopnosti Slovenskej republiky, to momentálne SNS zaujíma viac ako cvičenie fitnesiek, možno by ste nám mohli povedať, ako cvičia naši vojaci, či môžu občania pokojne spávať, či je zabezpečená vonkajšia obranyschopnosť.
Sám ste povedali svojho času, že stav armády je kritický, ale na druhej strane za vášho vládnutia sa hovorilo o povolení preletov maďarských stíhačiek nad Slovenskom. Našťastie tí Maďari alebo na nešťastie ich majú, neviem, či nám funguje jedna alebo dve stíhačky bojaschopné, či to vôbec môžte verejne priznať. Čiže možno s rovnakým zápalom odzajtra v práci, keď sa budeme a budete venovať slovenskej armáde, určite to prospeje aj občanom, aj Slovensku podstatne, podstatne viac.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

13.9.2011 o 21:11 hod.

Mgr.

Rafael Rafaj

Videokanál poslanca
Poslať e-mailom

Vstup predsedajúceho 21:12

Richard Sulík
Skontrolovaný text
Pán poslanec Bublavý.
Skryt prepis

Vstup predsedajúceho

13.9.2011 o 21:12 hod.

Ing.

Richard Sulík

Videokanál poslanca
Poslať e-mailom