Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

2.2.2012 o 14:25 hod.

Ing.

Richard Sulík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 2.2.2012 14:25 - 14:27 hod.

Richard Sulík Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Pán poslanec Mikuš, no tak chcem oceniť váš postoj a postoj klubu SDKÚ, že teda budete súhlasiť s jedným pozmeňovacím návrhom, a to je posunutie účinnosti, a inak so žiadnym a že budete hlasovať za imunitu, za teda zrušenie priestupkovej imunity. Chcem dúfať, že tak spravia aj ostatné kluby, ktoré sa k tomuto zaviazali.
No ale jednu poznámku by som predsa len rád uviedol. Spomenuli ste vo vašom vystúpení aj stranu SaS, ktorá teda, že by, ako keby si privlastňovala tú tému. No tu súhlasím s kolegom Matovičom, že bola veľa rokov času tú imunitu zrušiť. O tomto sa rozpráva roky rokúce. A dovolím si tu predsa len upozorniť na to, že bola to práve SaS, ktorá mala jednu z referendových otázok práve zrušenie priestupkovej imunity, kde sa takmer milión ľudí jasne vyjadrilo, že takúto imunitu neželajú si, obyvateľstvo, aby takáto imunita pre politikov existovala. A myslím si, že bola to práve SaS, ktorá prispela k tomu, že dnes o tom diskutujeme a čoskoro budeme hlasovať a že možno prvýkrát v histórii tohto parlamentu je reálna šanca zrušiť priestupkovú imunitu.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 31.1.2012 13:10 - 13:11 hod.

Richard Sulík Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predseda. Dovoľte mi, aby som v mene poslaneckého klubu SaS navrhol doplnenie programu 28. schôdze v nasledovnom znení: Národná rada Slovenskej republiky si dovoľuje požiadať prezidenta Slovenskej republiky o vystúpenie v pléne, v ktorom by objasnil dôvody pre ktoré navrhuje zneplatnenie voľby generálneho prokurátora, ktorá sa uskutočnila tajným hlasovaním dňa 17. júna 2011, resp. kde by vysvetlil, prečo odmieta vymenovať riadne zvoleného generálneho prokurátora.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 8.12.2011 11:35 - 11:36 hod.

Richard Sulík
Chcel by som, pán predseda, upozorniť na to, že medzi vyradenými návrhmi je aj návrh k zrušeniu priestupkovej imunity, a to napriek tomu, že existuje písomná dohoda predsedov štyroch bývalých koaličných strán. Považujem toto za vrcholne nekorektné. Tá dohoda platí, aj keď sú to, aj keď je koalícia už bývalá. A nesúhlasíme s tým, aby boli vyradené poslanecké návrhy, obzvlášť návrh na zrušenie priestupkovej imunity.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 7.12.2011 18:05 - 18:05 hod.

Richard Sulík
To, čo ste práve povedali, je súčasťou vašej otázky k všeobecnému súhlasu? (Súhlasná reakcia predsedu NR SR.) Áno, ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 7.12.2011 18:04 - 18:05 hod.

Richard Sulík
Pán predseda, chcel by som pripomenúť dohodu štyroch bývalých koaličných strán, a to, že sa bude rokovať o priestupkovej imunite ihneď po rozpočte. Chápem, že sú nejaké zákony, napr. ten o tej rozpočtovej zodpovednosti, ktoré by sme ešte zaradili na rokovanie skôr, ale predsa len by som veľmi ocenil, keby do tohto vášho výpočtu bolo zaradené aj rokovanie o priestupkovej imunite v zmysle dohody predsedov štyroch koaličných strán.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 2.12.2011 11:26 - 11:26 hod.

Richard Sulík
Dobrý deň. Ctení kolegovia, dovoľte mi sa poďakovať v mene Ľuba Galka a mňa za zvolenie. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 1.12.2011 11:48 - 11:52 hod.

Richard Sulík
Aj na grémiu teda bolo povedané, že iba jedno pôjde.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 1.12.2011 11:48 - 11:52 hod.

Richard Sulík
Na grémiu bolo dohodnuté, že nepôjde, toto je tá druhá vec. Veď v poriadku, zaradenie, to je v poriadku, že sme schválili, len nevidím dôvod na skrátené konanie.
Skryt prepis
 

1.12.2011 11:48 - 11:52 hod.

Richard Sulík
Dobre, takže návrh č. 598 nejde v skrátenom legislatívnom konaní.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 1.12.2011 11:48 - 11:48 hod.

Richard Sulík
Ďakujem. Ja skôr procedurálny návrh. My sme na grémiu dohodli skrátené konanie pre tento zákon, ale pre druhý zákon č. 598 toto dohodnuté nebolo.
Skryt prepis