21. schôdza

18.6.2013 - 2.7.2013
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

27.6.2013 o 17:48 hod.

Mgr. PhD.

Anton Martvoň

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:33

Ján Mičovský
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, vážený pán predseda Národnej rady. Pán poslanec Hlina, ja som presvedčený, že všetko dokážeme v tejto miestnosti dohnať do takého absurdna, že možno ozaj nespoznáme svoje zámery a často sa budeme tu priznávať k tomu, že cieľ bol dobrý, ale, žiaľbohu, teda rôzne domýšľané okolnosti, tento cieľ znegujú, až napokon z toho vyjde nejaký paškvil.
Ale ozaj vráťme sa k tej podstate, ktorú by sme možno mohli ako ľudia, ktorí slúžia krajine na poli zákonodarnom k tomu, čo ozaj máme robiť. Ja som presvedčený, že práve tá dobrá niť, v tomto návrhu by nám nemala uniknúť z tých možných rôznych absurdít. A ja som si len teraz zaspomínal pri tom, ako som počúval tvoje vystúpenie, práve na tie kosačky. Ja som si všimol, že vo Viedni, kde som si v roku 1992, to znamená už hodne dávno, kupoval kosačku elektrickú, maličkú. Vtedy to ešte u nás nebolo dostupné. V tejto Viedni zvonili na Dóme svätého Štefana zvony úplne bez problémov. A napriek tomu som si kúpil kosačku, kde bol dôležitý letáčik, ktorý ma upozorňoval, že pozor, táto kosačka sa nesmie používať v časoch pracovného pokoja, v nedeľu a vo sviatky. Ja predpokladám, že tí Rakúšania nám nemusia byť vo všetkom vzorom. Ale že to bola tak prirodzená vec, že ak by sme aj my mali obdobnú kombináciu, že zvony na Dóme svätého Martina budú zvoniť a kosačky budú ticho.
No ja si myslím, že to je vec, ktorú by sme bez ohľadu na akékoľvek ideologické podmazy mali považovať na prirodzenú, správnu a potrebnú. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

27.6.2013 o 17:33 hod.

Ing. CSc.

Ján Mičovský

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:34

Anton Martvoň
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Ja si dovolím skonštatovať, že ja mám taký pocit, že tento návrh zákona, pán poslanec Hlina, už tu aj bol pred rokom. A dovolím si súhlasiť s tými, s tými niektorými pasážami vášho vystúpenia. Dokonca mám taký pocit, že ako keby ste prebrali moje argumenty, čo som vtedy, tuším to bolo voči kolegovi Kadúcovi, argumentoval. Ale súhlasím, asi prvýkrát, čo sa v niečom s vami zhodnem.
No dovolím si poukázať na to, že právo to ustanovenie, ako to je urobené alebo napísané, by narušilo susedské vzťahy. Lebo ten pojem hluk alebo rušenie kľudu cez nedeľu a štátne sviatky a sviatky po celý deň je dosť široký pojem. Lebo ja som to aj hovoril pri tom predchádzajúcom zákone, čo bolo tuším pred trištvrte rokom, že máme tzv. klepanie rezňov v nedeľu na nedeľný obed, čo už je dokázané, tuším nejaké denníky to aj merali, kde je väčšia hladina, a spôsobuje to hluk, ktorý by už napĺňal teda skutkovú podstatu toho, čo priestupku ako takého. Štartovanie motorového automobilu ako takého. Kosačky nejdem spomínať, zvony nejdem spomínať. Už bolo povedané. Sú tam prípady splachovania, prípady sexu ako takého. Všetko možné bolo práve médiami dokázané, že spôsobuje väčšiu hladinu hluku a napĺňalo by to skutkovú podstatu. A práve, ak nechcem narušiť tie medziľudské a susedské vzťahy, že niekto bude v nedeľu volať políciu kvôli tomu, že niekto klepe rezne, tak nemyslím si, že toto je vhodné a že toto by sme chceli v spoločnosti práve, aby sa dialo.
Čiže myslím si, že tá úprava súčasne ako je, je postačujúca. A aspoň zabezpečuje kľud medzi susedskými vzťahmi ako takými. Toľko môj názor.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

27.6.2013 o 17:34 hod.

Mgr. PhD.

Anton Martvoň

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:36

Helena Mezenská
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Nepriamo ste, pán poslanec, zareagovali na mňa, na moje meno, hoci nerozumiem tomu, v akom kontexte, že som sa vyjadrovala vlastne k tomu návrhu, ktorý tu predniesli zástupcovia strany SaS k možnosti uzatvárania zmluvy dohodou. Neviem teda ako toto súviselo s vašou poznámkou alebo skrytým zámerom vzbudenej zodpovednosti, mojej vlastnej zodpovednosti voči voličom. Neviem, ja som sa s vami nikdy na tú tému nerozprávala. A myslím si, že keď mám iný názor a pohľad na veci a som pripravená takýto návrh, ktorý sa líši od vášho presvedčenia a postoja podporiť, neviem, prečo by som sa mala vám zodpovedať. Nechajte to na mojich voličov, nech to oni posúdia.
A teraz sa vrátim k tomu zákonu o ktorom ste hovorili vy, pán, ktorý predkladáte vy, pán poslanec Huba. Ja rovnako sa zastávam toho, že jeden deň mal by byť vymedzený na pokoj. Aby nikto nebol rušený, lebo naozaj aj, aj tie zvony, o ktorých sme rozprávali napriek tomu, že som pokrstená, môžu obmedzovať v slobodnom oddychu počas nedele mnohých ľudí, aj už spomenuté kosačky. Ja na tomto návrhu zákona nevidím nič zlé. Samotné, samotný názov toho dňa nedeľa je odvodený od toho že sa nedelá. Ja si myslím, že takýto všeobecný spoločenský konsenzus by tu mal byť aj formou podpory tohto zákona. Aby aspoň jeden deň by sme si vedeli dopriať na to, či ateisti, alebo kresťansky založení veriaci ľudia, aby sa nepracovalo. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

27.6.2013 o 17:36 hod.

Mgr.

Helena Mezenská

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:38

Martin Fronc
Skontrolovaný text
Ďakujem pekne. Nie celkom rozumiem, na čo je potrebný zákon na veci, ktoré fungujú. Bývam 23 rokov na dedine, ale som nezažil, že by niekto muroval, že by hučala cirkulárka, miešačka, dokonca ani zemiaky, pokiaľ nie je núdza, nepôjde okopávať. A myslím, že na väčšine dedín to aj takto funguje. A garantujem vám, nielen v nedeľu, teraz bude sviatok svätého Cyrila a Metoda a takisto takto sa takýto pokoj zachová.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

27.6.2013 o 17:38 hod.

doc. Mgr. PhD.

Martin Fronc

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:38

Alojz Hlina
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. No áno, presne to je to, pani kolegyňa Mezenská, že skúsim dovysvetľovať, že ľudia majú právo vedieť, koho volia a s akým programom volia, lebo nakoniec sa dozvedia, to aj v zásade teraz ste povedali, že tie zvony fakt vadia. Viete, čiže naozaj potom treba ľuďom povedať predtým, ako urobia ten akt voľby, že sú tam ľudia, ktorým vadí zvuk zvonov, sú tam ľudia, ktorým zvuk zvonov nevadí. Sú tam ľudia, ktorí proste môžu sa rozviesť esemeskou, alebo druhých, ktorí povedia, že čo Boh spojil, život nerozpojí či človek nerozpojí. To ale, to je to férové, že naozaj ľudia majú právo na plný rozsah tých informácií, aby sa v konečnom dôsledku neprekvapili, že čo sa vlastne stalo.
A ja naozaj by som sa chcel vyhnúť tej téme, obzvlášť keď máme kopu iných tém, ktoré sú dôležité. Ja som to minule hovoril, keď tu bol exekučný poriadok, tak sme tam boli myslím dvaja prihlásení. Dneska o rodine sme tu, to nebolo o rodine, to bolo proti rodine. Tu bolo prihlásených neviem koľko a neviem koľko ľudí sa chystalo, hej? Že, že niekedy nám naozaj, že stratíme čas na hlúpostiach, na veciach, ktoré týchto ľudí, nič v zlom, ani zďaleka nezaujímajú, iba vyrušujú a otravujú. A naozaj to sú také mršinárske témy, ktoré keď už nič iné nezaberie, no tak dáme mršinársku tému. A vám garantujem, že téma typu majú zvoniť alebo nemajú zvoniť zvony, to je téma, ktorú by SaS-ka vedela točiť pol roka až rok a v konečnom dôsledku by im pomohla, a vy by ste im posielali vodu. No však ja neviem, že keď máte teda nejakú tichú koalíciu, tak nech sa páči. Ale viete, v konečnom dôsledku to ľudí majú naozaj o niečo iné problémy. A už len k tým zvonom poviem. Po storočia zvonia, ja by som bol rád, keby ešte ďalšie storočia zvonili. Aj keby tam nebol ten nejaký náboženský rozmer pre niekoho. Ale verím, že aj ľuďom, ktorí s tým nič nemajú, že to nepreciťujú, keď zvonia, že nevadí, lebo si na to zvykli. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

27.6.2013 o 17:38 hod.

Alojz Hlina

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 17:41

Štefan Kuffa
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Po nejakom maratóne, beh k rečiacemu, k rečníckemu pultu a zase od neho preč, som tu zase. Ďakujem. Trošku chcem vysvetliť tuná to, čo tuná taká slovná prestrelka možno vznikla. A v úvode chcem hneď chcem povedať, Dodo, že aj ja, samozrejme, chcem, aby zvony tuná zvonili, aj po celé tie stáročia tuná zvonili tieto zvony. A pekne si to aj povedal. Ale vidíš a to je to, možnože to bude také slovičkárenie. Ale ty si povedal, že kostolný hluk, teda zvonový hluk. Hej? Hluk zvonov. A to je ten zásadný rozdiel. Že my tuna v tej dôvodovej správe spomíname tie kostolné zvony. A je tu napísané, že je to zvuk kostolných zvonov, mohol považovať sa za rušenie kľudu. Avšak táto skutočnosť sa nepotvrdila. Toto je zásadný rozdiel medzi hlukom a medzi zvukom. Zvony ako také, zvonolejári by vám vedeli povedať, že každý zvon nemá len svoje meno, ale každý zvon je v istej tónine naladený. Môže to byť fis, gis, d, c. A dá sa zladiť tie zvony tak, že sa dá vytvoriť aj zvonkohra. Takú máme aj v Košiciach naozaj reálne. A cez tie jednotlivé zvuky, ktoré tuná tieto zvony vydávajú, tak sa dá porozumieť aj skladbe, aj piesni. Zvony ako také. Nie náhodou im ľudia dávali aj tie mená. A naozaj nikdy to nebolo tak, že by hučali a robili hluk. Kolegyňa Helenka Mezenská to tuná povedala, že jej by to teda vadilo, že by tie zvony zvonili. A ja si dovolím povedať, že dieťa, uložené, ja neviem, v kočiari a mamička prechádzajúca sa po ulici, tak zvuk zvonov, hlas zvonov toto dieťa nezobudí. Ale pri kosačke, pri cirkulári, pri stavebných strojoch sa strháva toto dieťa. Strháva sa z toho spánku. Tak som otcom ôsmich detí, tak hádam viem, o čom rozprávam. A chodili sme do kostola aj s malými deťmi, presne s takými malými, jak rozprávam, v kočiari a naše deti spokojne spali. Sladko spali. A to keď je niekto zameraný na to, že mu to spôsobuje nejaký zvuk, tak to už je taká, by som povedal, osobná záležitosť alebo možno nejaká osobná invektíva voči zvonom. Ale to má hlbšiu podstatu. To nemá v tom zvuku. A to nemôžme nazvať už v žiadnom prípade, že je to hluk. To nie je hluk. Zvony nie sú hlukom.
K navrhovanému zákonu chcem len toľko povedať a súvisí to aj s predchádzajúcim návrhom zákona, ktorý tuná sme mali pred chvíľou, o manželstve sme rozprávali a o rodine. Je nedeľa. Sú tu sviatky, či štátne, alebo cirkevné. Rovnako aj nedeľa, ktoré sú vo všeobecnosti sviatkom pokoja a kľudu, a myslím si, že je to jedinečná príležitosť nato, aby rodina sa stretla a stmelila. Toto sú tie príležitosti, kedy sa rodina má stretať. A keď ten sused na tej záhrade bude behať vám s motorovou kosačkou a celý deň alebo aj pol dňa vám tam bude bzučať poza uši. No tak je to príjemné? A zvony, keď by aj zazvonili. Tak na dedinách ešte niekde je zvyk, že zvony zazvonia ráno, naobed, večer. Ale to je vždycky v primeranú hodinu. To nie je tak, lebo, žeby to nejak tých ľudí rušilo. Možno, že ten, ktorý kdesi blízko býva pri tej zvonici a má psychickú nervovú sústavu nejak narušenú, tak môže na to reagovať negatívne. Ale myslím si, že práve zvuk zvonov nie je ten, ktorý by bol negatívny, a zvrhovať to práve tú diskusiu len na tie zvony, že toto by tuná táto hrozba bola. Ja si vôbec nemyslím, že toto by tuná nám hrozilo. Ale na druhej strane tie kosačky, ktoré sa tuná rozmohli, pán profesor Huba to tuná aj spomenul, že síce je tam zakrížikované, že dopad na životné prostredie nemá vplyv žiaden, ale potom to verbálne dodal aj ja sa pridávam k tomu, že má pozitívny dopad. Má pozitívny dopad. Tie kosačky, ony idú na benzín, dieselové, neviem o tom, že by boli, možnože nejaké sú, štvorkolesové, možno sú, myslím, že áno, štvorkolesové, ale tie bežné ručné čo sú, tak sú benzínové. A keď sú tie záhrady, sú blízko, ten intravilán veľakrát je tak natlačený a severovýchod Slovenska je naozaj taký, kde sú tí ľudia stlačení v tých obciach a vedľa seba. Neviem si to predstaviť v takej obci v našej podtatranskej, Lendaku, že by tí susedia po tých záhradách práve v nedeľu kosili. Tam to není ani tak zaužívané, tak myslím si, že títo ľudia ani nemajú problém s touto záležitosťou, ale tak sme sa zmodernizovali, kedysi to bola ručná kosa, ktorá nespôsobovala taký hluk. No keď už celkom si si vyhradil tú nedeľu na to kosenie, ak si myslíš, že tou ručnou kosou, že pokosíš tú záhradu, prosím, tak už keď chceš pracovať v nedeľu, to ti nikto zakazovať nebude, ale nestrpčuj život svojim susedom a svojim tým najbližším, ktorí tam sú. V predchádzajúcej rozprave ja ešte predpoludním keď som to tak spomínal, tak to prirovnám, tú generálnu konzulku, pani profesorku Oľgu, ktorá hovorila, a zase to vyzerá tak, ako by sme učili jabloň rodiť. My máme vytvárať tuná podmienky na to a starať sa o tú jabloň tak, aby tá jabloň bola schopná rodiť. Rovnako je to aj s rodinou, rovnako je to aj s manželstvom. Manželia sa delia o svoje - ja so svojimi deťmi - a vytvárajú spoločenstvo lásky a to jest my. To nie je také individuálne a rovnako je to aj tuná, keď mnohí z nás sa správajú práve v nedeľu, kedy, a v tie štátne sviatky alebo cirkevné sviatky, tak práve sme takí, že spôsobujeme a strpčujeme život tým ďalším ľuďom, ale dneska to je ani nie tak, že susedom, ale tie kosačky sa ozývajú naozaj na celú tú dedinu a naozaj myslím si, že nikomu nerobí dobre.
Tak ja som len toľko chcel na upresnenie tých zvonov, keď sa táto otázka tuná otvorila. Ja si myslím, že tuná zvony neuviažeme, ani ich neodstavíme, že spôsobujú nejaký hluk, lebo zvony vydávajú zvuk, znova to podčiarkujem. Majú svoj zvuk, majú svoju tóninu, presne sú naladené. Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

27.6.2013 o 17:41 hod.

PhDr.

Štefan Kuffa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:48

Anton Martvoň
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, no ja znova zareagujem v podstate teraz som si to aj vytiahol, lebo ten návrh zákona bol tuším v októbri 2012, no a teda prejdem k právnym argumentom. Právne neurčitý pojem dovolím si povedať rušenie pokoja by fakt na rozdiel od toho pojmu nočného pokoja priniesol dostatočnú nestabilitu v spoločenských vzťahoch, minimálne susedských, niečo, čo by nám pomohlo definovať hluk ako taký, nám pomáha práve v tom alebo to upravuje príslušná vyhláška ministerstva zdravotníctva, podľa ktorej hlukový limit pre obytné územie je okolo 50 decibelov. Tu chcem poukázať na to, čo som povedal teda aj pred tým pol rokom, bežný rozhovor má priemernú hlučnosť 60 decibelov. Vychádza to zo štatistík, čo v podstate robili to aj dokonca médiá. Pozeranie televízie, zohrievanie vody v rýchlovarnej kanvici má hlučnosť 65 - 75 decibelov, sprchovanie alebo splachovanie záchodu - priemerná hlučnosť 70 decibelov, pranie v automatickej práčke alebo vysávanie 70 - 80 decibelov. Samozrejme, kosenie elektrickou kosačkou, teda nie benzínovou alebo na naftu - 90 decibelov a plus ďalšie, ďalšie aktivity, ako je počúvanie rádia v nedeľu alebo v štátny sviatok, spievanie si vonku, všetko sú to aktivity, ktoré majú bežne viac ako 50 decibelov a v zmysle tejto právnej úpravy by to znamenalo pokuty, obecný rozhlas napríklad ešte, by to znamenalo pokuty pre občanov a myslím si, že toto nechceme, aby to tu bolo ako v stredoveku, že občania budú dávať na seba, samozrejme, podnety a podania a nehovoriac o tom, že tá polícia nemá ani pri sebe kalibrované merače toho hluku ako takého, to má hygiena. Čiže je to dosť nešťastný návrh. Ja ho nepodporím... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

27.6.2013 o 17:48 hod.

Mgr. PhD.

Anton Martvoň

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:50

Helena Mezenská
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
No ja si nemyslím, v tomto smere dávam za pravdu aj pánovi poslancovi Hlinovi, že hlavne prečo nám dali voliči a občania dôveru, je to, ako sa postavíme napríklad aj k týmto otázkam, ale nechcem zase podceniť ich význam, pretože aj cez to, ako sa postavíme k možnosti výberu ukončenia manželstva, či už na dohodovom, neformálnom alebo formálnom princípe, ako sa postavíme napríklad aj k tomu, či naozaj zvony nenabúravajú ideologicky alebo nábožensky slobodu alebo nedotýkajú sa slobody iných jednotlivcov. Ja si myslím, že aj na podklade týchto otázok si môžu vytvárať postoj o konzistentnosti toho-ktorého alebo integrovanosti toho-ktorého poslanca. Ja, pán Kuffa, napríklad zvon pre to, aby som sa stretla s rodinou a s Bohom, ja na toto zvon naozaj nepotrebujem a napríklad, aj keď som veriaca, cítim sa byť dotknutá, cítim to ako zásah do môjho práva tým, že znášam zvonenie pre tých, ktorí pre stretnutia a kontakt s Bohom ten zvon potrebujú. Takže ak hovoríme o tejto slobode, o tomto druhu slobody, tak skúsme byť vnímaví. Vnímavejší a citlivejší na to, že ak jeden potrebuje tento zvon, druhý ho pre ten kontakt s Bohom potrebovať nemusí.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

27.6.2013 o 17:50 hod.

Mgr.

Helena Mezenská

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:52

Dušan Bublavý
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Páni navrhovatelia a kolegovia, je dobré, že sa odvolávate k návrhu tohto zákona, aby obce mohli VZN-kom rozhodnúť, či a akým, či aj v nedeľu zakázať zvony, kosačky, cirkulár a pod., ale predstavme si obce, ktoré susedia, a rozdeľuje ich len tabuľa. A predstavme si, že každá jedná obec alebo mesto má iné prijaté VZN-ko. Kto bude riešiť nekonečné problémy, či kto porušil a ako? Veď si uvedomme, zbytočne netraumujme spoločnosť a nerobme spory medzi ľuďmi. Máme ich dosť aj bez tohoto návrhu zákona. Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

27.6.2013 o 17:52 hod.

Bc.

Dušan Bublavý

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:53

Alojz Hlina
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Ono existuje také pekné čínske príslovie, že komu vadí kvákanie žiab, nech si nekupuje dom pri rybníku. Viete, to sú naozaj niekedy také veci, kedy nám začnú zvuky vadiť, keď možno aj vytvoríme atmosféru na to, že si niekto všimne. Sú naozaj niektoré zvuky, s ktorými neurobíte nič, a, Štefan, pardon, pán kolega Kuffa, ten stroj, ktorý meria zvuk, on nerozoznáva, či je to tón alebo výška, on meria hluk. Prísne vzaté a to je celé, keď meria hluk. Tak jak je hlukom aj rev tigra a tiger tiež, teda tak čo mu previažeš, to sú veci, s ktorými nič neurobíš, a v pralese ten tiger zakričí, no. Ja ešte, aby ste ma prípadne pochopili, ja si pamätám, že ako absurdne môže niečo skončiť. Bola tu raz taká pani, tu dosť dlho stála, o jej príbehu sa rozprávalo, že ona má syna, ktorý je nejak postihnutý, a on kričí. Neviem s koľkými z vás rozprávala, lebo so mnou dlho rozprávala, a proste to, že to susedom vadí a že sa sťažujú a že kričí, lebo je chorý, no. Viete, to naozaj otvoriť Pandorinu skrinku s týmto, že potom začnú ľuďom vadiť veci, ktoré si možno dovtedy neuvedomovali, a nakoniec sa aj dozvieme také veci, ktoré aj tu teraz v rozprave zazneli, ktoré tiež sú prekvapujúce, hej, že stáročiami vnímaný zvuk zvonov ako zvuk, ktorý pomaly patrí k civilizačnému znaku tej-ktorej krajiny, tak zrazu začne vadiť. Kolega Počiatek sa argumentačne, Poliačik, pardon, sa argumentačne dovybaví tak, že to tu začne valiť, že v čom ten hluk zo zvonov, ktorý ty, kolega Kuffa, nazývaš tón, ale ono v tej prísne vzatej podstate je to hluk.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

27.6.2013 o 17:53 hod.

Alojz Hlina

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video