42. schôdza

8.11.2014 - 10.11.2014
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

9.11.2014 o 0:53 hod.

MUDr. MPH

Viliam Čislák

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 0:52

Martin Fecko
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán minister, tiež gratulujem k funkcii, hoci v takom období, v akom ste sa dostali, tak vám to nezávidím vôbec. Keď ste spomínali, že je to v každé roky ako na hojdačke, že sa to mení, tak sa chcem opýtať vlastne, vieme, aké chceme mať zdravotníctvo, a vieme, akými krokmi sa chceme k tomu dostať? Takže to keď si ujasníme, tak myslím, že by sme vedeli nájsť aj opozičné nejaké možnosti riešenia. Chcem veriť, že prinesiete spravodlivý a čerstvý vietor na rezort a že bude pokračovať. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

9.11.2014 o 0:52 hod.

Ing.

Martin Fecko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 0:53

Anton Martvoň
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán minister, myslím si, že bolo to politicky korektné vystúpenie. Je zaujímavé, že opozícia znova útočí a spomína sa tu Penta. Ja dovolím si poukázať na to, čo je veľmi zaujímavé, že tí poslanci, čo sú podpísaní pod návrhom na odvolanie pána premiéra, teda väčšina z nich čušala alebo bola ticho počas Radičovej vlády, keď predseda Lekárskeho odborového združenia pán Kollár poukázal na to, že šéfom Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou je Ján Gajdoš, ktorý kedysi pracoval vo vysokej pozícii pre Pentu, dokonca v arbitráži, ktorú viedla v tom čase alebo vedie ešte stále Dôvera proti Slovensku, svedčil proti štátu, taktiež že riaditeľkou sekcie farmácie a liekovej politiky ministerstva zdravotníctva, za pána Uhliarika to bolo, je pani Michaela Gajdošová, vtedy Cesnaková, ktorá v roku 2010 pracovala ako manažérka Dôvery pre liekovú politiku, taktiež s ňou tam bol pán Matúš Tekeľ ako vedúci odboru kategorizácie cenotvorby a liekovej politiky, ktorý tiež prišiel z Dôvery od Penty. Taktiež pán Kollár vážne poukazoval, dokonca vyzýval aj niektorých opozičných, teda vtedajších koaličných politikov, aby sa k tomu nejako postavili, že generálnym riaditeľom Všeobecnej zdravotnej poisťovne je alebo bol za pána Uhliarika Marián Faktor, ktorý pôsobil predtým ako riaditeľ krajskej pobočky Dôvery, teraz za Pentu v Žiline, brat vysokopostaveného politika KDH Pavla Faktora, ktorý bol teda za Radičovej vlády člen dozornej rady prenosovej sústavy SEPS či vedenia FNM, a taktiež tam boli ďalší, zopár známych mien zo zdravotníckeho biznisu z Penty, ako bol Martin Kultan, ktorý pritom pôsobil v rámci Dôvery ako šéf nákupu zdravotnej starostlivosti, alebo dokonca ako Peter Kažík... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

9.11.2014 o 0:53 hod.

Mgr. PhD.

Anton Martvoň

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

0:53

Viliam Čislák
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Bolo tu povedané, že podľa vás pán premiér nekonal rázne a hneď. Ja si práve myslím, že pán premiér konal rázne a hneď. To znamená, keď sa dozvedel o tejto kauze, tak zobral na zodpovednosť pani ministerku, ktorá odstúpila. Mne je to osobne ľudsky ľúto, samozrejme, ale zobrala zodpovednosť na seba. A ja to považujem za vysokú politickú kultúru.
Samozrejme, tu boli spomínané veci, aká sú vzťahy ministerstva zdravotníctva ohľadom NO-čky. Ja si práve myslím, že tí ľudia, ktorí tam boli nominovaní, sú podriadení nám a práve preto boli odvolaní, To je jedna vec.
Čo sa týka tejto novej nominácie, tu už bolo povedané, že kto bol nominovaný, ste spomínali, že to boli členovia alebo nominanti strany SMER. Ja osobne som tam menoval štyroch členov do správnej rady. Sú to zamestnanci a profesionáli ministerstva zdravotníctva. Takže ja neviem, v akej strane sú alebo nie sú. To je jedna vec.
Ďalšia vec je, bolo tu spomenuté, že je 68 % tendrov v rámci zdravotníctva, že je tam iba jeden uchádzač. No v zdravotníctve sú určité špecifické situácie oproti ostatným rezortom, pretože sú situácie, keď určité prístroje alebo určitý produkt niekedy vyrába jedna firma alebo dve firmy. To znamená, ja to môžem podložiť aj dôkazmi to, že keď vlastne je ten jeden uchádzač alebo tí dvaja uchádzači, že je to namieste, ale aby sme sa vystavili takémuto riziku, aby to verejné obstarávanie bolo transparentné, tak ministerstvo zdravotníctva dalo príkaz našim nemocniciam, ktoré sú pod našou gesciou, že ak jeden uchádzač tu je, tak majú zrušiť verejné obstarávanie.
Čo sa týka schránkových firiem, momentálne mám takú informáciu, ak je nejaká firma, ktorá je hocikde vo svete a, samozrejme, má svoju adresu, má svoju legitímnu adresu, neviem o tom, že by sme ju momentálne mohli vylúčiť v rámci verejného... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis

9.11.2014 o 0:53 hod.

MUDr. MPH

Viliam Čislák

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 0:57

Alojz Hlina
Skontrolovaný text
Chcem vás poprosiť, my máme určitú rodinnú udalosť, či by ste nemohli dať všeobecný súhlas, že vystúpim ako posledný alebo o ôsmej. Ďakujem veľmi pekne. (Reakcia z pléna.)
Skryt prepis

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

9.11.2014 o 0:57 hod.

Alojz Hlina

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 0:58

Béla Bugár
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Vážená pani podpredsedníčka, vážení páni ministri, milí kolegovia, už ste mohli počuť viackrát odo mňa, že ja som 25 rokov v politike, ale ešte sa mi nestalo, aby som o jednej v noci ako prvý písomne prihlásený vystupoval. Konečne som sa aj toho dožil. Samozrejme, ale poďme k veci.
Už týždeň verejnosťou otriasa škandál, na ktorý, samozrejme, upozornili médiá, ako to je vo zvyku. Po nečinnosti teda zodpovedných prišla novinárka, ktorá odhalila jeden konkrétny prípad. Ale jeho obrovské rozmery spôsobili priam zemetrasenie. Premiér tak nemal inú možnosť, musel konať. Totiž v roku 2006, keď sa stal predsedom vlády, dal verejný prísľub, citujem: „Do troch sekúnd budem konať a odvolám ministra aj pri podozrení z korupcie." A je pravdou, že to urobil. A museli by to urobiť kolegyne a kolegovia aj vtedy, ak by niektoré opozičné strany nerobili každý deň tlačovku k danej téme. A musel by to urobiť aj vtedy, keby sme sa nepredbiehali pred kamerami, kto bude dávať bombastickejšie návrhy alebo čísla alebo podozrenia. To je totiž minimum, čo musel urobiť.
MOST – HÍD sa k týmto pretekom niektorých strán nepridal. A poviem vám aj, že je to preto, lebo sme presvedčení, že práve takýmto počínaním sa aj z tejto kauzy stane fraška. Svedčí o tom už fakt, že tu teraz v sobotu, dokonca už teraz v nedeľu nad ránom alebo večer, v noci, sedíme, lebo, ešte raz zdôrazňujem, čo dosiahneme teraz zvolaním mimoriadnej schôdze bez zozbieraných faktov ohľadne zdravotníctva? Nič, z pohľadu strany SMER to bude ukončené. Totiž dnešné rokovanie by malo byť len o zdravotníctve a len o zdravotníctve. Tomu občania rozumejú, lebo to sa ich vyslovene týka, nie miliardám, zbytočne tu boli spomínané. Veď niektorí ešte v živote nedržali ani 500-eurovú bankovku, ani si nevedia predstaviť, koľko je to miliarda. A práve preto opozícia by sa teraz nemala sústreďovať na to, kto bude častejšie pred kamerami, ale na to, ako vyriešime kolosálny problém v spoločnosti, ktorý sa volá korupcia a katastrofálny stav zdravotníctva na Slovensku. O tomto som ochotný rokovať aj v noci. Preto sme hneď po prevalení kauzy vyzvali vás, kolegov z opozície: „Poďme zvolať zdravotnícky výbor, poďme na poslanecké prieskumy, trebárs aj po celom Slovensku a konajme na základe zistenia faktov, nie na základe domnienok a verejných tajomstiev a bombastickými vyhláseniami pred kamerami.“ Nemôže byť pri každom probléme našou prvou myšlienkou rýchlo zvolať tlačovku.
Táto kauza, ktorú považujem za najneetickejšiu a najcynickejšiu kauzu tejto vlády, lebo fakticky fackuje tých, ktorí sú najviac na to odkázaní, to znamená pacientov. Nie je totiž iba obyčajnou kauzou, svedčí nielen o zlyhaní jedného úradníka, jedného verejného obstarávateľa, dokonca nehovoríme ani o zlyhaní jednej ministerky. Do tejto kauzy sú zapletení najvyšší ústavní činitelia, odvolaná je ministerka, nominantka strany SMER, podpredsedníčka parlamentu za SMER a vážne podozrenia sa týkajú aj predsedu parlamentu.
Pýtam sa, ako je možné, že najvyšší ústavní činitelia riešia tendre a dozorné rady v okresných nemocniciach, čo tam hľadala v orgánoch podpredsedníčka parlamentu? Toto považujem za systémový problém a zlyhanie politiky stany SMER, strany, ktorá sa vydáva za sociálnodemokratickú, a teraz to vyzerá, že SMER je vlastne biznis podnik, ktorý sa za politickú stranu len vydáva.
Vážení kolegovia, kolegyne, keď sme sa už zišli na mimoriadnom rokovaní, tak teda začnime robiť svoju prácu, tú politickú a tu v parlamente, nie pred kamerami. Tak začnime hovoriť o zdravotníctve a len o zdravotníctve, hovorme o faktoch a k tomu vyzvime zaujať politické stanovisko aj vládnu stranu, lebo toto nie je len o kradnutí. Toto nech riešia orgány činné v trestnom konaní, my sa venujme podstate veci.
Na práci ministerstva nie je čo hodnotiť, lebo nerobilo nič, predseda vlády, ktorý za nečinnosť neodvolá ministra, sám pod sebou si píli konár a v tej chvíli je to aj jeho zodpovednosť, ale pýtajme sa teda kompetentných: Ako je možné, že u nás priame platby pacientov rástli najrýchlejším spôsobom spomedzi všetkých krajín OECD? Ako je možné, že napriek tomu, že v programovom vyhlásení vlády vláda sa zaviazala, že zabráni neúčelnému vynakladaniu finančných prostriedkov v zdravotníctve, predsa len premiér Robert Fico pripustil, že nárast záväzkov nemocníc v Sociálnej poisťovni bol v roku 2013 vyšší oproti roku 2012 o 25 %. Prečo nezakročil, keď videl, že 68 % tendrov v zdravotníctve prebieha len s jedným uchádzačom? A, pán minister, neobstojí vysvetlenie, že sú vysokošpecializované tendre. Prečo predseda vlády neprešetril, či sa náhodou nejedná o kartelovú dohodu? Toto netrápi našu a vašu vládu?
Štatistiky dokazujú, že naše zdravotníctvo je masívne tunelované dodávateľskými firmami, že Slovensko má najvyššie výdavky na zdravotnícky tovar v celej OECD (Toto sociálnodemokratickej vláde nevadí?), na zdravotníctvo vynakladáme približne 8 % hrubého domáceho produktu, viac ako Česko a Poľsko, výdavkami sa blížime k sociálne vyspelým krajinám, ako je Švédsko a Fínsko. Som presvedčený o tom, že každý jeden občan vrátane premiéra by si napriek tomu s väčšou dôverou ľahol na nemocničné lôžko v týchto krajinách, a nie u nás. Naším problémom pri týchto systémových zlyhaniach je ale to, že keby sme rovno dávali toľko peňazí do zdravotníctva ako napríklad Spojené štáty (18 %) alebo Nemecko (12 %), naši občania by z toho nemali nič, bohatli by akurát dodávateľské firmy.
Keď sa pozrieme na to, že na druhej strane najvyššie výdavky na zdravotnícky tovar v rámci krajín OECD má Slovensko, 3 % hrubého domáceho produktu a ostatní, ostatné krajiny len do 2 %, tak je každému jasné, že problém je okrem systému aj v štruktúre výdavkov, teda, skrátene, ako keby tu bol záujem zo všetkých verejných zdrojov na zdravotníctvo čo najviac dať do nákupu za čo najmenej transparentných podmienok. Prečo to asi je? Odpoveď na to sa núka sama.
Je úplne logické, že na samotnú starostlivosť o pacienta zostáva minimálna časť peňazí. Ich najväčší nedostatok je v nemocniciach. Máme málo sestier, pričom aj tie, ktoré sú, sú mizerne platené za túto prácu. V krajinách OECD sestričky majú minimálne úroveň priemernej mzdy. U nás je to do 80 % priemernej mzdy.
Už bývalá pani ministerka sa ešte pred týždňom chválila na samite V4, ako sme perfektne vybavení na boj s ebolou, výborne. Ja som bol nedávno v Levickom okrese pred pár dňami, kde zúri epidémia žltačky. Dúfam, že som to nedostal. Nemáme na to sérum. Tí, ktorí tam sú, chodia do Maďarska s našimi receptmi, lebo u nás nemáme sérum na žltačku. Takže v „perfektnom“ stave máme zdravotníctvo, nehovoriac o tom, že ak dotyčnému podozrivému, že chytil túto žltačku, zoberú krv, trvá tri dni, kým zistia, či skutočne má alebo nemá žltačku. A tie tri dni behá vonku a nakazí možno, ak je ňou nakazený, tak ďalších. V takom stave my máme zdravotníctvo.
Kolegyne a kolegovia, za tieto stavy by sme mali brať na zodpovednosť túto vládu a hlavne premiéra teda Slovenskej republiky. Vieme, aký je veľký vrchol tohto ľadovca. Jeho základ bude mať pravdepodobne nepredstaviteľné rozmery. A to je zlyhanie nie jednotlivca, ale celej takzvanej sociálnodemokratickej strany SMER. A o tom by sme tu mali rokovať dnes, a nie o rôznych iných kauzách. Ďakujem, že ste si ma vypočuli. (Potlesk.)
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

9.11.2014 o 0:58 hod.

Ing.

Béla Bugár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1:08

Anton Martvoň
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán poslanec Bugár, vidno, že 25 rokov ste v politike, robí to svoje. Myslím si, že bolo to vystúpenie hodné veľkého politika, ako ste vy. Mne sa páčilo to, že ste poukázali nepriamo na to, aj ste to potvrdili, že týmto neodôvodneným návrhom opozícia, ktorá podala tento návrh na odvolanie premiéra, proste nemá nič fakticky ani argumentačne podložené, že toto rokovanie sa nedeje na základe faktov. A tým ste nepriamo iba potvrdili to, čo som povedal, že ide iba o frašku opozície, ktorá už nevie, ako inak mediálne zaujať.
Vy ste tu ale zároveň ku koncu povedali, že stav v zdravotníctve je zlý už dlhodobo alebo teda že je zlý a chcete brať alebo rád by ste brali za to na zodpovednosť túto vládu. No to, že tento stav v zdravotníctve je už dlhodobo zlý, tak práve súvisí aj s tým, keď vaša strana bola vo vláde. Dokonca poukázal aj na to server WikiLeaks, keď v roku 2011 zverejnil depešu americkej ambasády z roku 2006, teda z konca druhej Dzurindovej vlády, kde bolo popísané vedúcim Veľvyslanectva USA Scottom Thayerom o tom, ako sa kupovali poslanci pri schvaľovaní Zajacových zákonov, a o záujmoch finančnej skupiny v zdravotníctve hlavne pri privatizácii nemocníc. Depeša dokonca uvádzala, že zdrojom podozrivých z kupovania poslancov bola finančná skupina Penta. Chcem sa preto spýtať, prečo ste sa vy za Radičovej vlády o toto nezaujímali, prečo ste to vtedy za druhej Dzurindovej vlády neriešili a prečo ste sa nepokúsili práve vtedy napraviť to, že zdravotníctvo ide dolu vodou?
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

9.11.2014 o 1:08 hod.

Mgr. PhD.

Anton Martvoň

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1:10

Pavol Frešo
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Béla, ja si myslím, že to je naozaj vecou, ktorá je mimoriadne vážna. A to, čo si hovoril, že to má také nepredstaviteľné rozmery, no možno to má nepredstaviteľné rozmery. A to treba trochu chápať, že aj v opozícii sú ľudia pod obrovským tlakom, možno niekto väčším, možno niekto menším, že to je pre niekoho prioritná téma, pre niekoho možno menej, ale pod obrovským tlakom svojich vlastných voličov, ktorí sa skutočne pýtajú, prečo musia mať také zanedbané nemocnice, keď potom niekto si zoberie milión eur do vrecka. Každý z nás má k tomu nejaký prístup, ako to chceme riešiť. Predpokladám, že to chceme riešiť spoločne. Nemám nijakú veľkú ilúziu o tom, že páni sociálni demokrati by to zrovna chceli riešiť, keďže aj ty si sám povedal, že vlastne sú autori tohto systému. No tak teraz máme schôdzu, ktorá znemožní to, aby sa to zamietlo pod koberec. Tak bude ďalej výbor, ktorý bude ďalej tento prípad šetriť, o to viac sa to pod koberec nezametie. A úprimne poviem, ja nie som taký skúsený politik, ako ty, ale vidím na tvárach niektorých z tých predstaviteľov mimoriadnu, ale mimoriadnu nervozitu. A ja jej veľmi dobre rozumiem, lebo ja som si stopercentne istý, že aj ich poslanci sú dennodenne konfrontovaní s tou otázkou, ktorá tak sa zhmotňuje v tej úplnej jednoduchosti, že kto si ten milión eur vlastne vopchal do vrecka za tie Piešťany. Ale každý rozumie tomu tak, prečo by si mal nosiť príbor do nemocnice, prečo by si mal nosiť toaletný papier do nemocnice, keď niekto si pchá milión eur čistého vývaru z jedného jediného biznisu. Na toto ľudia veľmi dobre počujú. A určite tým bombardujú aj poslancov sociálnej demokracie, pokiaľ sa, samozrejme, oni dostavia medzi ľudí, pokiaľ tú odvahu naberú a proste sa s ľuďmi porozprávajú. Takže odporúčam ešte raz, vážení poslanci, treba sa vybrať, samozrejme, do nemocníc a skôr tým ľuďom vysvetliť, prečo tam si musia doniesť príbor a prečo niekto má miliónový vývar vo vrecku. A o to tu teraz ide.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

9.11.2014 o 1:10 hod.

Ing. Bc.

Pavol Frešo

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1:12

Zsolt Simon
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Béla, ja by som snáď len doplnil teba o taký fakt, že i keď pán predseda parlamentu, ktorý momentálne odchádza zo sály, sľúbil pred nejakým časom, že pán predseda vlády, ktorého tu dneska odvolávame, príde sem a bude v tejto sále, tak Robert Fico sa bojí prísť do tejto sály a sedieť tu počas jeho odvolávania. A chcem pripomenúť, on vo svojom príhovore veľakrát poukázal na pani Radičovú, hoc dáma sedela v tejto sále do konca počas jej odvolávania, ale Robert Fico sa tu bojí teraz byť.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

9.11.2014 o 1:12 hod.

Ing.

Zsolt Simon

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1:13

Dušan Jarjabek
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo, pani predsedajúca. Pán poslanec Bugár, kritizovali ste opozíciu, kritizovali ste koalíciu, vcelku vyvážene, by som povedal, na prvý pohľad. Ale netreba zabudnúť na jednu vec, vy ste boli pri tom, pán poslanec Bugár, keď sa robili v tejto republike nemravné zajacoidnosti, ktoré vy ste podporovali vtedy ako poslanec, nemravné zajacoidnosti, pán poslanec Bugár. Nemali ste žiadne výhrady voči tomu, keď sa z pacienta stal klient. Nemali ste žiadne výhrady k tomu, keď to zdravotníctvo prešlo vtedy tými takzvanými reformami. Potom ste boli vo vláde pani Radičovej, kde množstvo vecí, o ktorých ste teraz hovorili, ste mohli spraviť. Opäť ste ich nespravili. Teraz sa sem postavíte ako opozičný poslanec a začnete kritizovať čosi, o čom ste vy mohli rozhodnúť veľmi jednoducho, keď ste boli pri moci. Toto sa mi zdá z vašej strany trošku nekorektné, nehnevajte sa, a trošku pritiahnuté za vlasy. Skutočne je to tak, že keď ste v opozícii, hovoríte niečo úplne iného, ako keď ste v koalícii.
Viete, a potom šibrinkujete tu kadejakými číslami ohľadne tendra, iné hovorí pán Lipšic, iné hovoríte vy, iné hovoria tuná ďalší poslanci. Tak koľko to bolo? Bolo to milión, milión šesťstotisíc, s DPH, bez DPH? Ako to je vlastne? No ste sa k tomu pripojili, hej? Tak sa nečudujte. Ja sa pýtam, aké sú tie konkrétne čísla, o ktorých sa tuná hovorí? Veď toto je obyčajné zavádzanie verejnosti, skutočne. Ak to má mať nejaký konkrétny cieľ aj pre nás, ktorí v tejto problematike nie sme doma, tak by sme chceli vedieť presné čísla. Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

9.11.2014 o 1:13 hod.

doc. Mgr. art.

Dušan Jarjabek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1:15

Jozef Viskupič
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán predseda, ja by som sa chcel opýtať na jedno. Začínali ste úvodom, že ste 25 rokov v politike a ako keby vám vadili kamery. Ja si nemyslím, že treba nabíjať gumipušku poslancom vládnej strany, tuná poslancovi Martvoňovi alebo predsedovi výboru Jarjabkovi, lebo stojíme v dosť ťažkej situácii oproti podľa mňa celkom dobre zorganizovanému stroju, akým sa dá zarábať v zdravotníctve nie celkom alebo úplne nekalým spôsobom, čo si všimol aj premiér a, ako bolo povedané, tak odvolal z hľadiska tejto hierarchie pešiakov.
Myslím si, že rozumiem tomu, že opozícia využila v súčasnom stave v podstate všetky nástroje, ktoré má. Je to vyvodenie zodpovednosti alebo volanie po zodpovednosti predsedu vlády, ktorý v systémových prvkoch má najviac čo do toho hovoriť. Bol podaný návrh na odvolanie predsedu parlamentu, kde sa tie nitky zbiehajú, a zároveň bol podporený zdravotnícky výbor. Počas týchto troch fór alebo týchto troch diskusií, ktoré budú musieť odznieť, sa chceme dozvedieť čo najviac informácií my a verejnosť. Preto si nemyslím, že akákoľvek kritika toho, akým spôsobom si vy predstavujete opozičnú politiku a akým spôsobom si ju predstavujú ostatní vaši kolegovia z opozície, je namieste, pretože by sme mali stáť v jednom šíku proti obrovskej presile tým, že 83-členný valec nás celkom slušne valcuje, aby sme naozaj v tomto boji obstáli a verejnosti vysvetlili, čo máme... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

9.11.2014 o 1:15 hod.

Mgr.

Jozef Viskupič

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video